Archiv zpráv

 
TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

PŘIJĎTE PODPOŘIT 8. KVĚTNA NAŠE BĚŽCE!

02.05.16 | Ústředí NADĚJE

Kdo jsou lidé, kteří se přihlásili na Volkswagen Maraton Praha 2016 přes neziskovou organizaci NADĚJE, aby tak podpořili právě její


Více...
 
TÝM NADĚJE PRO PRAŽSKÝ MARATON 2016

Kdo jsou lidé, kteří se přihlásili na Volkswagen Maraton Praha 2016 přes neziskovou organizaci NADĚJE, aby tak podpořili právě její činnost?

 

Náš maratonský tým má deset členů. Toto číslo je dáno počtem startovních registrací, který bylo možné přes NADĚJI koupit. Znamená to, že naši běžci jsou lidé, kteří ohledně registrací jednali včas a rychle. Zájem o registrace byl totiž obrovský. Platí tedy: kdo se staral s předstihem a platil svižně, ten poběží.

 

Zastoupenými státy jsou ČR, Francie, Irsko, Itálie, Libanon, Kanada. Dva čeští běžci žijí momentálně v UK, naopak závodnice z Kanady žije v současné době v ČR.

 

Kromě běžců, kteří běží maraton poprvé, jsou v našem týmu i ti, kteří s ním již mají zkušenosti:
„Poběžím svůj 3. maraton. Už loni jsem běžela Pražský maraton, ale z dlouhého přeletu jsem měla jat lag a cítila jsem se opravdu hrozně. Teď žiji v Praze a těším se.“ „Chystáme se se ženou navštívit Prahu již několik let. Loni jsem běžel svůj první maraton v Dublinu. Tohle bude můj 2. maraton a už se těším, až uvidíme vaše krásné město!“

 

Praha se zdá být pro běžce opravdu velkým lákadlem:
„Chtěla jsem letos navštívit Prahu. Když jsem si všimla, že se maraton koná ve stejnou dobu, jako byla moje plánovaná cesta, přihlásila jsem se. Zabila jsem tak dvě mouchy jednou ranou.“ „Miluji běhání a miluji i dějiny umění. Už dva roky sním o tom, že si zaběhám v Praze maraton a navštívím Muchovo muzeum.“

 

Ovšem ne vše vypadá před startem idylicky. Jsou i tací, kteří mají zdravotní potíže. „Příprava na maraton se trochu zkomplikovala, začalo mě strašně bolet koleno. Tak si dělám různé masáže a jím hodně gumových medvídků.“

 

Všichni naši běžci poběží v oranžových tričkách NADĚJE. Přijďte je podpořit a zkuste je najít mezi více než 10 000 běžci! Start je 8. května v 9:00 na Staroměstském náměstí. Trasa vede srdcem metropole, podél Vltavy i několika pražskými čtvrtěmi až do cíle zpět na Staroměstské náměstí.

Podívejte se na mapu závodu.

 

Děkujeme společnosti RunCzech, že se můžeme zúčastnit v rámci projektu Běž pro dobrou věc.


Méně...
 
Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Krátké shrnutí

27.04.16 | Zlín

Kabelková akce dopadla, z našeho pohledu, na výbornou. Zájem o darovaní kabelek byl vzácně veliký a jsme za něj vděční. Vždyť bez něj by charitativní kabelkový prodej nemohl vzniknout.  O zakoupení věnovaných kabelek byl zájem doslova obrovský. Můžeme napsat "již tradičně" se dámy shromažďovaly před divadlem i o hodinu dříve, než bylo avizované otevření VELEtrhu. 


Více...
 
Ozvěny Kabelkového VELEtrhu 2016

Kabelková akce dopadla, z našeho pohledu, na výbornou. Zájem o darování kabelek byl vzácně veliký. Jsme za něj vděčni. Vždyť bez něj by charitativní kabelkový prodej nemohl vzniknout.  

O zakoupení věnovaných kabelek byl zájem doslova obrovský. Můžeme napsat, že "již tradičně" se dámy shromažďovaly před divadlem i o hodinu dříve, než bylo avizované otevření VELEtrhu. Nervózně přešlapávaly a vyhlížely "tu svou". Za přibližně hodinu prodeje měla většina z vystaveného asi tisíce kabelek novou majitelku. Fronty u dvou přichystaných pokladen nebraly konce, ale nikomu z přítomných to nevadilo. Sympatické je, že se platící nedrželi námi stanovených cen a částku za nákup zaokrouhlovali směrem nahoru. 

Dámy, které navštívily akci s dětmi, mohly využít připraveného dětského koutku s dohledem. A také ho využily. U stolečků s přichystaným tvořením a malým občerstvením se vystřídala více než desítka dětí. Pro holčičky byly připraveny papírové kabelky k ozdobení, pro kluky velký formát čistého papíru, na který si mohli nakreslit cokoliv. Mysleli jsme i na nejmenší, kterým přišli vhod plyšové hračky pro zábavu. Máme také své malé příznivkyně, které se své maminky či babičky nepustily a vybíraly si svůj kabelkový poklad. Atmosféra prodejního dne byla zkrátka pohodová a příjemná.

Po dvouměsíční intenzivní práci jsme 25. 4. 2016 v 18:30 věděli výsledek. Kabelkový sběr a jeho následný prodej jsme proměnily v částku 76 540 Kč. Nadace Divoké husy do výše 60 000 Kč výtěžek zdvojnásobí, takže celková částka 5. ročníku Kabelkového VELEtrhu je krásných a pro NADĚJI Zlín velmi potřebných 136 540 Kč.

Děkujeme za zájem a podporu našeho projektu a těšíme se na Kabelkový VELEtrh 2017. Fotogalerie zde:

 


Méně...
 
Slavíme druhé místo!

Slavíme druhé místo!

Dívky z klubu NADĚJE Litomyšl obsadily druhé místo na Festivalu Pod duhovými křídly.

26.04.16 | Litomyšl

Taneční klub vystoupí na slavnostním galavečeru vyhlášení cen Duhové křídlo 2016. Účast si zajistil díky druhému místu na Festivalu Pod duhovými křídly, který se konal 25. 4. 2016 v ABC klubu Pardubice. 

 


Více...
 
Slavíme druhé místo!

Druhý ročník Festivalu Pod duhovými křídly pořádaný Pardubickým krajem a Národní radou osob se zdravotním postižením Pardubického kraje přinesl radost tanečnímu souboru našeho klubu.  Festivalu se účastnilo čtrnáct zástupců sociálních služeb Pardubického kraje včetně významných hostů.  Úvodního slova se ujali Mgr. Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR a Ing. Pavel Šotola, radní Pardubického kraje. Mezi dalšími významnými hosty byly Ing. Helena Záhálková MBA, vedoucí Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje a Mgr. Radka Svatošová, vedoucí poradny NRZP ČR pro Pardubický kraj. 

  

Naše dívky porotě a plnému sálu diváků předvedly dvě hudební vystoupení pod názvem Tancuj a neodcházej. Díky krásnému druhému místu se tak nominovaly na slavnostní vyhlášení cen za činnost ve prospěch osob se zdravotním postižením Duhové křídlo 2016.

Dívkám za reprezentaci děkujeme a k úspěchu srdečně blahopřejeme.  


Méně...
 
První maraton v historii NADĚJE!

První maraton v historii NADĚJE!

Přijďte povzbudit naše běžce. Už 8. května v Praze!

26.04.16 | Ústředí NADĚJE

Díky spolupráci se společností RunCzech, pořadatelem největších běžeckých závodů v ČR, se NADĚJE letos zapojila do projektu Běž pro


Více...
 
První maraton v historii NADĚJE!

Díky spolupráci se společností RunCzech, pořadatelem největších běžeckých závodů v ČR, se NADĚJE letos zapojila do projektu Běž pro dobrou věc. Nyní se blíží druhý závod, kterého se zúčastní běžci reprezentující naše barvy. Nejde o nic menšího než o slavný Pražský maraton, jeden z deseti nejatraktivnějších maratonů světa.

Start v 9:00 je na Staroměstském náměstí, cíl tamtéž, trať vede srdcem metropole, podél řeky i skrze různé pražské čtvrti. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný závodník a více než dvacet kapel podél trati doprovodí běžce až do cíle.

Přijďte naše běžecké NADĚJE povzbudit!

Třeba vás atmosféra strhne natolik, že se rozhodnete NADĚJI svým během podpořit i vy v příštím ročníku. Nemusí jít nutně hned o maraton, nabídka závodů je široká. Dejte nám své rozhodnutí vědět na behampronadeji@nadeje.cz, ať zvýšíte šanci, že se protne vaše poptávka s naší nabídkou závodních registrací na příští rok.


Méně...
 
GE grant pomáhá zlínské NADĚJI

GE grant pomáhá zlínské NADĚJI

V rámci Programu podpory potřebným

26.04.16 | Zlín

Díky finanční podpoře GE Money Bank zlínská NADĚJE zakoupila zažehlovací lis, který bude sloužit k označení prádla pro klienty Domu pokojného stáří a pracovních oděvů pro zaměstnance.


Více...
 
GE grant pomáhá zlínské NADĚJI

Díky finanční podpoře GE Money Bank zlínská NADĚJE zakoupila  zažehlovací lis, který bude sloužit k označení prádla pro klienty Domu pokojného stáří a pracovních oděvů pro zaměstnance. Pro klienty bude označení prádla diskrétní, což je samozřejmě velmi důležité pro zachování jejich soukromí a důstojnosti. Stávající vizitky pracovníků nahradí vizitky nažehlovací, umístěné ve vhodné velikosti a na viditelném místě. Výrazně se tím zjednoduší celý systém značení prádla, což zkvalitní a zpříjemní život všem klientům domova i jejich rodinám. Díky možnosti bezpečného označení pracovníků domova vizitkami mají klienti možnost připomínat si jména pracovníků, oslovovat je a vědět, kdo konkrétně o ně pečuje. Vizitky jsou bezpečné, jasné, čitelné a nehrozí poranění klientů při manipulaci, jako je tomu u běžných plastových vizitek. Děkujeme GE Money Bank.

 

NEW logo GE Money Bank ostry - Konference BIOMASA, BIOPLYN & ENERGETIKA 2014


Méně...
 
Příběhy fotografií pro nový web a jedno tričko NADĚJE navrch

Příběhy fotografií pro nový web a jedno tričko NADĚJE navrch

25.04.16 | Ústředí NADĚJE

 

V rámci nového vizuálního stylu připravujeme také novou podobu webu. Rozhodli jsme se, že každá služba, kterou NADĚJE poskytuje, bude mít na novém webu samostatnou stránku. Pro ně je zapotřebí nových fotografií s uceleným stylem a s jednotící myšlenkou.


Více...
 
Příběhy fotografií pro nový web a jedno tričko NADĚJE navrch

 

V rámci nového vizuálního stylu připravujeme také novou podobu webu. Rozhodli jsme se, že každá služba, kterou NADĚJE poskytuje, bude mít na novém webu samostatnou stránku. Pro ně je zapotřebí nových fotografií s uceleným stylem a s jednotící myšlenkou. Vymyslet takový koncept a dát vzniknout takovým snímkům není ovšem nijak snadné, zvláště při šíři našich služeb.

 

Proto NADĚJE navázala spolupráci s vedoucím ateliéru fotografie na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Hynkem Altem. Rozhodli jsme se pro koncept s pracovním názvem „Přeskoč, přelez, vytáhni“, jehož základním rysem je pohyb vzhůru.

 

V těchto týdnech jezdíme po vybraných pobočkách NADĚJE a kreativní muž s fotoaparátem zachycuje okamžiky, které vytváří s některými z našich klientů. Zatím jsme navštívili děti v Plzni, obyvatele Domu pokojného stáří ve Vysokém Mýtě, klienty bez domova v Azylovém domě v Praze-Radotíně, v denním centru U Bulhara, v denním centru v Bolzanově i tam, kde lidé bez střechy nad hlavou přežívají, v lokalitách, do nichž nás zavedl terénní pracovník NADĚJE.

 

Děti s radostí skákaly na trampolíně, šplhaly na zeď a všechny naráz volaly: „Hynku, teď já, foť mě! Já jsem hvězda!“ Barevnými křídami psaly na chodník jméno oblastního ředitele NADĚJE: Dan Svoboda. Skoro to vypadalo, že i tato generace se začíná ve veřejných prostranstvích vypisovat ze své touhy po svobodě.

 

Do Domu pokojného stáří jsme jeli s obavami, zda klienti budou ochotni - a budou moci - vyslyšet naši prosbu o focení v pohybu. Jenže šestaosmdesátiletý pan Soušek, mimochodem po operaci obou kolen, vylezl na dětskou prolézačku dřív, než fotograf stihl zaujmout postoj. Když jsem se ho ptala, jak to, že po roce od operace tak svižně chodí, odpověděl bez váhání: „Já z vozejku utekl.“ „Pane Soušku, vy jste se proto, že na tom vozíku nebudete, prostě rozhodl, viďte?“ „Samozřejmě! Člověk si nesmí povolit! To nesmí být.“ Mezitím nás ovšem jednadevadesátiletá paní Kalvachová a čtyřiaosmdesátiletá paní Štifterová přerušily voláním z vrchu malé skalky: „Tak Soušku, nezdržuj a polez nahoru!“ Začala jsem velice litovat, že náš web nebude audiovizuální.

 

S lidmi bez domova jsme si zatím nejsilněji uvědomili křehkost celého projektu. Potřebujeme držet jednotící linku našich fotografií, tedy hru s pohybem vzhůru, ale nechceme porušit tenkou hranici mezi hrou a přílišnou stylizací klientů. A do té by bylo snadné sklouznout. Zkoušíme tedy různá prostředí, jdeme za klienty i do „jejich“ míst, do prostředí, kam „běžný občan běžně nechodí,“ jak řekl nedávno v rozhovoru pro Český rozhlas vedoucí terénního programu NADĚJE Praha Aleš Strnad.

 

V dalších dnech čeká Hynka Alta focení klientů našeho programu pro sociálně ohrožené rodiny v Plzni a lidí s handicapem v Litoměřicích. A také odpověď na otázku, jak nafotit vzdělávací a duchovní služby NADĚJE tak, aby tyto snímky souzněly s celou sérií, která je focena v exteriérech.

 

Imponuje mi, jak zodpovědně bere pan fotograf celou věc. Dokonce natolik, že se rozhodl za NADĚJI běžet příští rok maraton. (Nevím, zda bude rád, že jsem to takhle zveřejnila. Víte, ono běžet maraton není jen tak. Přiznávám, že vycházím z předpokladu, že co je psáno, to je dáno. A mít jméno Hynek Alt v týmu, to je slušný mediální zásah.) Navíc pan fotograf pouze planě neslibuje, nýbrž skutečně trénuje. Možná ho potkáte. Poznáte ho snadno. Vizuální styl NADĚJE se mu líbí natolik, že si sám vyžádal naše sportovní tričko v bílém provedení.

Hana Šimková

média a vztahy s veřejností

 


Méně...