Brno

 
 
 
Zahradní slavnost v Domě Naděje v Řečkovicích

Zahradní slavnost v Domě Naděje v Řečkovicích

15.06.15

Radovali jsme se celé odpoledne za doprovodu muzikantů cimbálové muziky SYLVÁN a jejich melodických písní, které přímo vybízely ke zpěvu a tanci.


Více...
 
Zahradní slavnost v Domě Naděje v Řečkovicích

Kdo zavítal v úterý 9.6.2015 do řečkovického Domu Naděje, určitě nelitoval. Společně jsme si připomenuli, že každý nový den a každé nové nadechnutí je dar, z nějž se můžeme radovat a děkovat, protože tak si uvědomíme, že to není vůbec samozřejmé. A tak jsme se radovali celé odpoledne za doprovodu muzikantů cimbálové muziky SYLVÁN a jejich melodických písní, které přímo vybízely ke zpěvu a tanci. Během odpoledne jsme si užili mnoha dalších darů: chutných grilovaných špekáčků, voňavých jahod a borůvkových zákusků, takže jsme nasytili tělo. Pro nasycení duše jsme se pak obdarovali pozitivními citáty a byli vděčni i za dar slunného počasí, které nám umožnilo, aby celá akce proběhla pod modrým nebem. Děkujeme všem hostům, že společně s námi strávili příjemné odpoledne.


Méně...
 
Vzdělávací akce v Domě Naděje Brno-Vinohrady

Vzdělávací akce v Domě Naděje Brno-Vinohrady

27.05.15

V úterý 26. 5. 2015 uspořádala brněnská NADĚJE pro své zaměstnance akreditovanou vzdělávací akci na téma Úvod do psycho-socio-spirituální problematiky v paliativní péči.


Více...
 
Vzdělávací akce v Domě Naděje Brno-Vinohrady

V úterý 26. 5. 2015 uspořádala brněnská NADĚJE pro své zaměstnance akreditovanou vzdělávací akci na téma Úvod do psycho-socio-spirituální problematiky v paliativní péči. I s touto smutnou problematikou se bohužel při péči o naše klienty setkáváme. Doprovodit naše klienty v samém závěru jejich života, poskytnout jim v těchto okamžicích kvalitní péči, procítit bolest s blízkými a rodinnými příslušníky umírajících klientů, zajistit, aby poslední cesta klienta byla důstojná….  To vše jsou cíle, kterých se snažíme v paliativní péči dosáhnout. Lektorka Mgr. Michaela Kaňová, která se v rámci uvedené vzdělávací akce věnovala celkem 22 našim pracovnicím z řad pečovatelek, zdravotních sester, sociálních i vedoucích pracovnic, nám předala mnoho nových informací, cenných rad a podnětů, které při naší práci můžeme využít. Děkujeme!


Méně...
 
Pozvánka na tradiční Zahradní slavnosti

Pozvánka na tradiční Zahradní slavnosti

26.05.15

Oblíbenou a každý rok vítanou tradicí se staly Zahradní slavnosti, které pořádají všechny naše domovy a denní stacionáře.


Více...
 
Pozvánka na tradiční Zahradní slavnosti

Oblíbenou a každý rok vítanou tradicí se staly Zahradní slavnosti, které pořádají všechny naše domovy a denní stacionáře. Dovolujeme si tedy i letos všechny své klienty, jejich rodinné příslušníky a přátele, zaměstnance i příznivce brněnské NADĚJE pozvat na Zahradní slavnosti, které se uskuteční v průběhu června v těchto konkrétních termínech:

 

9. 6. 2015 (od 14 hodin) – Dům Naděje Brno-Řečkovice, Hapalova 20 – zde Vám odpoledne zpříjemní vystoupení cimbálové kapely Sylván.

 

11. 6. 2015 (od 14 hodin) – Dům Naděje Brno-Vinohrady, Velkopavlovická 13 – můžete se těšit na Bylinkovou zahradní slavnost s bohatým programem (viz příloha).

 

18. 6. 2015 (od 14 hodin) – Dům Naděje Brno-Bohunice, Arménská 2 – k poslechu i tanci zahraje Duo Apeiron.

 

25. 6. 2015 (od 14 hodin) – Dům pokojného stáří Brno-Královo Pole, Ptašínského 13 – hudební doprovod zajistí p. Sekanina a jeho klávesy.


Méně...
 
Táborák v Domě Naděje Brno-Vinohrady

Táborák v Domě Naděje Brno-Vinohrady

22.05.15

Táborák na zahradě domova se zvláštním režimem pro klienty trpící Alzheimerovou nemocí.


Více...
 
Táborák v Domě Naděje Brno-Vinohrady

Na úterý 19. května byl na zahradě domova se zvláštním režimem pro klienty trpící Alzheimerovou nemocí naplánovaný táborák. I přes prvotní obavy nám počasí nakonec přálo, a tak jsme se u ohně mohli sejít v hojném počtu. Přišli nejen klienti a personál, ale také jejich rodiny a známí. Počasí neodradilo ani děti ze Základní školy Jana Husa, které našim klientům vypomohly s opékáním špekáčků a připravily si pro ně také několik písniček. Se zpěvem se pokračovalo i dál, když se kytary ujala vedoucí domova. A jak to tak u táboráku bývá, kromě zpěvu, opékání špekáčků a pozorování ohně, nechybělo ani pivo na dobré trávení.


Méně...
 
Oslava Dne matek v Domě Naděje v Řečkovicích

Oslava Dne matek v Domě Naděje v Řečkovicích

12.05.15

Díky charitativnímu a laskavému přístupu umělců Jiřího Helána a Rostislava Komosného mohly klientky prožít oslavu svátku společně s výše jmenovanými umělci.


Více...
 
Oslava Dne matek v Domě Naděje v Řečkovicích

Díky charitativnímu a laskavému přístupu umělců Jiřího Helána a Rostislava Komosného mohly klientky Domu Naděje Brno-Řečkovice prožít oslavu svátku společně s výše jmenovanými umělci.  Zazněly písně nejznámější, i ty už trochu zapomenuté. Společně jsme se zasmáli humorným historkám pana Helána, které prožil na své písničkové pouti za posluchači. Za příjemného zvuku cimbálu jsme se nechali unášet na vlnách harmonické melodie moravských písní a společně zavzpomínali na časy minulé…

 

Děkujeme za krásné setkání a všichni se těšíme na další setkání s umělci v předvánočním čase.


Méně...
 
Záhonek na dosah ruky

Záhonek na dosah ruky

12.05.15

Díky vstřícnosti společnosti Sodexo se podařilo projekt „Záhonek na dosah ruky“ zařadit do programu „Plníme přání seniorům“.


Více...
 
Záhonek na dosah ruky

Ve chvíli, kdy klienti Domu NADĚJE Brno-Řečkovice uviděli v televizním receptáři vyvýšený záhon, zatoužili po možnosti mít takový i na zahradě domova pro seniory, kde žijí. Na tomto druhu záhonku totiž mohou díky jeho dostupnosti pracovat i lidé s omezenou pohyblivostí. Díky vstřícnosti společnosti Sodexo se podařilo uvedený projekt zařadit do programu „Plníme přání seniorům“, který podporuje aktivní stáří a pomáhá seniorům realizovat jejich sny. Na internetových stránkách uvedeného programu si dárce vybere iniciativu, kterou by finančním darem rád podpořil, a společnost Sodexo pak ke každému vkladu automaticky vloží stejnou částku. Příspěvek na konto vybraného projektu se tak zdvojnásobí! Pokud Vás tedy osloví přání našich klientů mít „Záhonek na dosah ruky“, přispějte, prosíme, alespoň drobnou částkou na tuto iniciativu – detail našeho přání a informace o tom, jak přispět, naleznete zde: www.plnime-prani-seniorum.cz/cs/detail-prani/92-zahonek-na-dosah-ruky .

 

Klienti domova pro seniory a denního stacionáře v Domě NADĚJE Brno-Řečkovice už se nemohou dočkat první úrody květin, bylinek a vlastními silami vypěstované zeleniny.
Všem, kteří aktivitu našich klientů podpoří, ze srdce děkujeme!


Méně...