Brno

 
 
Informace o podmínkách návštěv platné od 29. 9. 2022

Informace o podmínkách návštěv platné od 29. 9. 2022

29.09.22

Informace o návštěvách v brněnských domovech NADĚJE.


Více...
 
Informace o podmínkách návštěv platné od 29. 9. 2022

INFORMACE O NÁVŠTĚVÁCH V BRNĚNSKÝCH DOMOVECH NADĚJE

 

Vzhledem k aktuální situace, je do odvolání zákaz návštěv v Domově Naděje Brno-Bohunice, v ostatních domovech Naděje jsou návštěvy v běžném režimu.


Na základě doporučení Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje ze dne 22. 7. 2022 žádáme o používání ochrany dýchacích cest, třídy minimálně FFP2, při návštěvě rodinných příslušníků našeho zařízení. 


Bez respirátoru nebude povolena návštěva.  Při porušení těchto pravidel bude návštěva ihned ukončena (chráníte tím své blízké a ostatní klienty).

 

   

Přísný zákat vstupu osob s příznaky respiračního onemocnění- kašel, rýma, zvýšená teplota


Dr. Jiří Valnoha, oblastní ředitel NADĚJE, pobočka Brno

 


Méně...
 
 
 
Provoněné Bohunice

Provoněné Bohunice

11.03.19

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 nám v bohunickém Domě Naděje vonělo celé dopoledne! Uskutečnilo se totiž povídání o aromaterapii a bylinkách s paní Annou Krutovou.


Více...
 
Provoněné Bohunice

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 nám v bohunickém Domě Naděje vonělo celé dopoledne! Uskutečnilo se totiž povídání o aromaterapii a bylinkách, kterým nás provedla aromaterapeutka paní Anna Krutová.

 

Během společně stráveného času mohli posluchači z řad našich klientů přičichnout třeba k vůni kadidla, eukalyptu, levandule, růže, Neroli, máty či meduňky, a dokonce měli možnost zkusit na vlastní kůži účinky mandlového oleje.

 

Paní aromaterapeutka krátce pohovořila o historii praktického uplatňování vonných silic a bylin a účincích aromaterapie, také vysvětlila způsoby, jakými se z rostlin získávají cenné látky a uvedla mnoho příkladů jejich použití pro léčbu těla i ducha. Nechyběla ani interpretace výsledků několika vědeckých výzkumů nebo mikroskopický pohled třeba na meduňku. Zmínila i význam použití některých vůní ve zdravotnických či příbuzných zařízeních, kde mají schopnost eliminovat některá, zejména respirační onemocnění, čistit vzduch a ulevovat od stresu, čímž nás také inspirovala.

 

Jsme rádi za každou možnost, kdy můžeme našim klientům přichystat příjemné a zajímavé chvíle, na které budou vzpomínat. Děkujeme paní Krutové, která za tímto účelem nezištně darovala svůj čas, rozsáhlé vědomosti a zejména trpělivý a laskavý přístup.


Méně...
 
Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

08.03.19

Vzhledem k příznivému vývoji, bude od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv i v domově pro seniory v Bohunicích.


Více...
 
Od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv také v domově v Bohunicích

Vzhledem k příznivému vývoji a k poklesu nemocnosti akutními respiračními nemocemi a chřipkou, bude od soboty 8. 3. 2019 zrušen zákaz návštěv i v domově pro seniory v Bohunicích.

Své blízké tedy budete moci navšívit již ve všech domovech (Bohunice, Řečkovice, Vinohrady), které NADĚJE v Brně provozuje. I nadále však prosíme o ohleduplnost - pokud nejste plně zdrávi, nebo pokud jste byli v kontaktu s osobou s chřipkou či obdobným respiračním onemocněním, svoji návštěvu zatím odložte.

 

Děkujeme za pochopení!


Méně...
 
Dobročinný bazar knih

Dobročinný bazar knih

01.03.19

Přijďte si dne 19. 3. 2019 v čase od 8 do 18 hodin vybrat knihu za dobrovolný příspěvek, který bude věnován brněnské NADĚJI.


Více...
 
Dobročinný bazar knih

Přijďte si dne 19. 3. 2019 v čase od 8 do 18 hodin vybrat knihu za dobrovolný příspěvek, který bude věnován brněnské NADĚJI. A že bude z čeho vybírat. V nabídce máme přes 400 titulů!

 

Naleznete u nás díla předních českých autorů - K. V. Raise, M. Pujmanové, G. Preissové, E. Petišky, J. Nerudy, J. Š. Baara, E. Basse, V. Neffa, K. Světlé, J. Otčenáška, K. J. Erbena, K. Klostermanna, K. Čapka a mnohých dalších. Nabízíme bohatý výběr románů a povídek z pera oblíbené autorky prostředí venkova Vlasty Javořické. Z klasické světové literatury patří do naší sbírky tituly autorů H. Ch. Andersena, H. Seinkiewicze, E. Bronteové, Ch. Dickense, F. M. Dostojevského, A. Dumase, L. Feuchtwangera, N. V. Gogola, R. Rollanda, L. N. Tolstoje a dalších.

 

K dispozici Vám budou na výběr díla napříč žánry - humorné vyprávění Betty MacDonaldové s názvem Vejce a já, či některá díla prvního českého prezidenta V. Havla nebo také sci-fi román Muži pod ochranou francouzského romanopisce R. Merleho.

 

A protože kniha je nástrojem moudrosti a symbolem moudrosti je sova... všichni, kdo si od nás odnesou knihy v souhrnné hodnotě 500,- Kč, dostanou jako dárek ručně šitou sovu naší výroby (na fotografii).

 

Akce se koná v budově Domu pokojného stáří Brno-Královo Pole na ulici Ptašínského 13. Po skončení akce bude možno ještě do konce měsíce března navštívit naši burzu po předchozí domluvě na tel. 775 118 436.


Méně...
 
Zrušen zákaz návštěv v domovech v Řečkovicích a na Vinohradech

Zrušen zákaz návštěv v domovech v Řečkovicích a na Vinohradech

01.03.19

Od pátku 1. 3. 2018 rušíme zákaz návštěv v domovech v Řečkovicích a na Vinohradech. Pozor - v Bohunicích zákaz návštěv trvá!


Více...
 
Zrušen zákaz návštěv v domovech v Řečkovicích a na Vinohradech

Od pátku 1. 3. 2018 rušíme zákaz návštěv v domovech v Řečkovicích a na Vinohradech.

 

V těchto domovech již můžete své blízké navštívit. Prosíme však i nadále o ohleduplnost - pokud nejste plně zdrávi, nebo pokud jste byli v kontaktu s osobou s chřipkou či obdobným respiračním onemocněním, svoji návštěvu zatím odložte.

 

Upozorňujeme, že vzhledem k přetrvávající zvýšené nemocnosti klientů v domově pro seniory v Bohunicích, v tomto zařízení zákaz návštěv zrušen nebyl a nadále trvá!


Méně...
 
Zákaz návštěv ve všech domovech brněnské pobočky NADĚJE

Zákaz návštěv ve všech domovech brněnské pobočky NADĚJE

04.02.19

Od pondělí 11. 2. 2019 platí zákaz návštěv ve všech brněnských domovech NADĚJE.


Více...
 
Zákaz návštěv ve všech domovech brněnské pobočky NADĚJE

Z důvodu velkého nárůstu nemocnosti akutními respiračními infekcemi, zejména chřipkou, vyhlašujeme od pondělí 11. 2. 2019 zákaz návštěv ve všech brněnských domovech NADĚJE, tedy v Domě Naděje Brno-Řečkovice, v Domě Naděje Brno-Bohunice i v Domě Naděje Brno-Vinohrady.

 

Zákaz návštěv platí do odvolání - sledujte prosím naše webové stránky, o zrušení zákazu návštěv Vás budeme informovat.

 

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

 

V případě jakýcholiv dotazů se obraťte na vedoucí pracovníky uvedených zařízení.


Méně...
 
Pomáhejte s námi

Pomáhejte s námi

24.01.19

Vážíme si veškeré podpory a pomoci, které se nám od Vás dostává. Právě Vy, naši dárci, se velkou měrou podílíte na zkvalitnění našich služeb.


Více...
 
Pomáhejte s námi

Vážíme si veškeré podpory a pomoci, které se nám od Vás dostává. Právě Vy, naši dárci, se velkou měrou podílíte na zkvalitnění našich služeb poskytovaných seniorům a osobám trpícím Alzheimerovou nemocí a obdobnými typy demence.

 

Protože se občas setkáváme s dotazy, zda a jakým způsobem je možné podpořit naši činnost, připravili jsme pro Vás na našich webových stránkách rubriku s názvem Pomáhejte s námi. V této části webu dostanete informace o obecných formách podpory, jejichž prostřednictvím můžete naši činnost podpořit a pomoci nám tak v našem úsilí a poslání.

 

Pokud se rádi podílíte na adresné a velice konkrétní pomoci, v sekci Aktuální projekty jsme pro Vás umístili k nahlédnutí přehled toho, co bychom pro naše klienty rádi zakoupili, vybudovali, zrekonstruovali. Přehled je průběžně aktualizován.

 

Velkou radost máme z příspěvků, které najdete pod titulkem Realizované projekty. Zde se dočtete, co se nám v předchozím období díky štědrosti dárců podařilo pořídit či zrealizovat. Na tomto místě se snažíme vyjádřit také naši úctu a vděčnost dárcům.


Méně...