Brno

 
 

 
 
Pomáhejte s námi

Pomáhejte s námi

24.01.19

Vážíme si veškeré podpory a pomoci, které se nám od Vás dostává. Právě Vy, naši dárci, se velkou měrou podílíte na zkvalitnění našich služeb.


Více...
 
Pomáhejte s námi

Vážíme si veškeré podpory a pomoci, které se nám od Vás dostává. Právě Vy, naši dárci, se velkou měrou podílíte na zkvalitnění našich služeb poskytovaných seniorům a osobám trpícím Alzheimerovou nemocí a obdobnými typy demence.

 

Protože se občas setkáváme s dotazy, zda a jakým způsobem je možné podpořit naši činnost, připravili jsme pro Vás na našich webových stránkách rubriku s názvem Pomáhejte s námi. V této části webu dostanete informace o obecných formách podpory, jejichž prostřednictvím můžete naši činnost podpořit a pomoci nám tak v našem úsilí a poslání.

 

Pokud se rádi podílíte na adresné a velice konkrétní pomoci, v sekci Aktuální projekty jsme pro Vás umístili k nahlédnutí přehled toho, co bychom pro naše klienty rádi zakoupili, vybudovali, zrekonstruovali. Přehled je průběžně aktualizován.

 

Velkou radost máme z příspěvků, které najdete pod titulkem Realizované projekty. Zde se dočtete, co se nám v předchozím období díky štědrosti dárců podařilo pořídit či zrealizovat. Na tomto místě se snažíme vyjádřit také naši úctu a vděčnost dárcům.


Méně...
 
Povánoční překvapení

Povánoční překvapení

15.01.19

Nejen vánoční čas je obdobím obdarovávání, štědrosti a dobroty.


Více...
 
Povánoční překvapení

Nejen vánoční čas je obdobím obdarovávání, štědrosti a dobroty. Milá dárkyně si našla cestu, jak potěšit klientku našeho domova v Bohunicích i v době povánoční. Obdarovaná klientka obdržela tašku plnou oblíbených sladkostí, ale i kosmetiky. Klientka, velice dojatá a překvapená z daru, si neváhala ihned rozbalit a vychutnat zmrzlinový kornout, který jí dle jejich slov teď v zimě chutná dvojnásob. Pár dní po obdržení dobrot dorazil pro klientku ještě invalidní vozíček, který jí usnadní pohyb po domově.

 

Ze srdce děkujeme paní dárkyni!

 

Jsme rádi, že nás podporujete i tímto velice konkrétním a adresným způsobem. Pokud máte zájem o tento druh pomoci, více informací naleznete zde https://www.nadeje.cz/brno/aktualni_projekty_brno

 

(na titulní fotografii vedoucí domova předává dar)


Méně...
 
Zebra nadělovala, aneb Ježíšek navštívil NADĚJI

Zebra nadělovala, aneb Ježíšek navštívil NADĚJI

17.12.18

Věříte na Ježíška? A jak podle Vás vypadá? U nás v brněnské pobočce NADĚJE jsme na Ježíška tento rok opět všichni uvěřili.


Více...
 
Zebra nadělovala, aneb Ježíšek navštívil NADĚJI

Věříte na Ježíška? A jak podle Vás vypadá? U nás v brněnské pobočce NADĚJE jsme na Ježíška tento rok opět všichni uvěřili. Navíc má pro nás naprosto konkrétní podobu, a to dvou mladých mužů, kteří přijeli ve čtvrtek 13. 12. předávat dárky a radost našim klientům.

 

Zaměstnanci společnosti Zebra Technologies CZ s.r.o. zakoupili pro každého klienta v Domech Naděje Brno – Řečkovice a Bohunice vánoční dárek, který sami vybrali a jehož součástí bylo i přání, kde se klienti mohli dočíst, kdo jim právě jejich dáreček posílá. Každé klientce byla též předána květina – tematická vánoční růže.

 

Atmosféra, která zavládla při předávání dárečků, je slovy jen těžko popsatelná. Zazněla milá slova plná dojetí a poděkování. Dojemné chvilky byly odlehčeny vtipem a úsměvy. Oči mnohých se při obdarování rozzářili, jako by byli opět dětmi.

 

Děkujeme každému zapojenému zaměstnanci společnosti Zebra Technologies CZ s.r.o., který si v předvánoční době vzpomněl na naše klienty. Velký dík patří panu Jakubovi a panu Martinovi za projevenou laskavost a trpělivost při předávání darů.

 

 


Méně...
 
Národní potravinová sbírka v brněnské pobočce NADĚJE

Národní potravinová sbírka v brněnské pobočce NADĚJE

21.11.18

I brněnská pobočka NADĚJE se tento rok opět zapojila do Národní potravinové sbírky, která se konala dne 10. 11. 2018.


Více...
 
Národní potravinová sbírka v brněnské pobočce NADĚJE

I brněnská pobočka NADĚJE se tento rok opět zapojila do Národní potravinové sbírky, která se konala dne 10. 11. 2018.

Našim sběrným místem se stal hypermarket Tesco v obchodním centru Campus Square, kam mohli lidé přijít od 8 do 18 hodin nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a poté za pokladnami odevzdat našim dobrovolníkům. Následně byly darované potraviny a drogerie přepraveny do našich skladovacích prostor, ze kterých budou v průběhu roku postupně odčerpávány.

 

Celkem byla brněnská pobočka NADĚJE obdarována 222 kg drogerie a 1240 kg trvanlivých potravin. Výsledný součet darovaného zboří nás mile překvapil. Rádi bychom poděkovali všem dárcům, organizátorům celé akce, prodejně Tesco a také našim skvělým dobrovolníkům a zaměstnancům, bez jejichž pomoci bychom se neobešli.

 

Děkujeme!

 

 


Méně...
 
"Nadějný" punč v Café Placzek

"Nadějný" punč v Café Placzek

07.11.18

Je nám potěšením oznámit, že v pondělí 5. 11. 2018 odstartovala krásná podzimní - předvánoční dobročinná akce.


Více...
 
"Nadějný" punč v Café Placzek

Je nám potěšením oznámit, že v pondělí 5. 11. 2018 odstartovala krásná podzimní - předvánoční dobročinná akce.

Café Placzek na Minoritské ulici pro Vás budou mít po dobu měsíců listopad a prosinec přichystaný speciální punč, jehož koupí podpoříte značnou částkou brněnskou pobočku naší organizace.

Pokud tedy budete hledat, kde v chladném předvánočním období posedět s přáteli či kde se ukrýt před shonem a užít si chvilku pohody, přijďte do této kavárny, která Vás uchvátí nejen svým umístěním, minimalisticky zařízeným interiérem v duchu funkcionalismu, ale také zákusky vlastní výroby a dobrou kávou na mlýnku.

Děkujeme Café Placzek za možnost spolupráce a za zájem o pomoc, který projevila!

 


Méně...
 
Vzpomínka na T. G. Masaryka

Vzpomínka na T. G. Masaryka

31.10.18

Klientky Domu Naděje Brno-Řečkovice u příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky zavzpomínaly na své osobní setkání s T. G. Masarykem.


Více...
 
Vzpomínka na T. G. Masaryka

V pátek 26. října 2018 jsme v Domě Naděje v brněnských Řečkovicích měli neobvyklou návštěvu. Přijela k nám reportérka České televize, paní Barbora Žítková, a spolu s panem kameramanem natočili vzpomínky našich dvou klientek na svoje osobní setkání s prvním prezidentem naší republiky, T. G. Masarykem. Natočený záznam byl odvysílán v sobotu 27. 10. 2018 na programu ČT1 v Událostech v 19 hodin jako součást reportáže „Po stopách prvního prezidenta“, shlédnout jej můžete prostřednictvím archivu pořadů ČT zde (záznam z našeho domova najdete cca od času 1:20). 


Paní Anastázie Chrástková, která letos oslavila úctyhodných 101 let, se setkala s prezidentem Masarykem v Praze na Všesokolském sletu. Bylo jí v té době asi 10 let. Vedoucí skupiny dětí z Jemnice, mezi kterými byla paní Chrástková, jim řekl, že na terasu přijde pan prezident. Pan prezident přišel, aby měl pěkný výhled na slet. Paní Chrástková vzpomínala, že byla taková všetečná a přistoupila k panu prezidentovi a on ji pohladil po vlasech. Všichni jí to údajně záviděli. Vzpomínala také, co měl na sobě oblečené – tříčtvrteční oblek a jezdecké kalhoty, vše v šedé barvě. Vidí to jako dnes.

 

Paní Libuše Zimmerová (96 let) vyprávěla o tom, že její tatínek byl za 1. světové války ruský legionář. Jednou měli legionáři schůzku s panem prezidentem Masarykem v Lánech a byly pozvány i děti těchto legionářů. Při té příležitosti se paní Zimmerová setkala s prezidentem Masarykem a zarecitovala mu básničku: „Milý pane prezidente, u nás na obrázku, my děti Vám slibujeme poslušnost a lásku“. Vzpomínala také, jak jim na setkání přinesli zmrzlinu v pohárcích. Paní Zimmerové bylo v té době asi 11 roků.

 

Za milou vzpomínku, která příjemně pohladila po duši, a se kterou jsme si v brněnské pobočce NADĚJE připomněli výročí vzniku republiky, oběma klientkám i České televizi děkujeme!


Méně...