V souladu s našimi hodnotami – nadějí, láskou, vírou – pomáháme lidem, kteří se nemohou postarat sami o sebe. Pomáhejte s námi!

Sociálně terapeutická dílna NADĚJE v Litoměřicích si klade za cíl pomoci lidem s mentálním znevýhodněním, kteří nenašli uplatnění na trhu práce, vytvořit prostor pro zdokonalení pracovních dovedností a dostat tak šanci uspět v běžné společnosti. Kromě pracovních činností, které zahrnují tkaní koberců, pletení košíků, výroby mýdel a šperků, se snaží pracovníci zpestřovat klientům dny volnočasovými aktivitami. Ve spolupráci s chráněným bydlením plánují výlety, společenská setkání, sportovní aktivity a návštěvy kulturních zařízení.
„Pro klienty se snažíme připravovat i takový program, který tematicky navazuje na činnost v dílně. Na měsíc květen plánujeme například výlet parní lokomotivou na Zubrnický májový jarmark, kde budou mít klienti možnost vidět rukodělné výrobky, mohou načerpat inspiraci a motivovat se k dalšímu tvoření,“ uvedla Mgr. Anna Koloburdová, vedoucí sociálně terapeutické dílny. Za tímto účelem navštěvují i okolní dílny např. v minulém měsíci palačinkárnu v Litoměřicích.
Každý měsíc se koná nejméně jedna akce. V květnu plánují kromě zmíněného výletu do Zubrnic vystavovat a nabízet své výrobky na výtvarném Sympoziu Ludvíkovice. Další měsíc se dílna zúčastní Dun Dun festivalu, který pořádá organizace ShineBean, kde budou klienti pomáhat a následně prezentovat rukodělnou dílnu společně s nabídkou výrobků.
Některé akce se těšily takové oblibě, že se z nich staly tradice. Například vánoční besídka, každoroční zahradní slavnosti spojené s táborákem, občerstvením a setkání s přáteli i s veřejností nebo návštěva divadelního vystoupení Studia OÁZA, kde účinkují lidi s mentálním postižením.
V případě zájmu je na webových stránkách NADĚJE ke stažení občasník, kde najdete informace o výrobcích a podrobnosti s fotografiemi z jednotlivých prodejních a volnočasových akcí. Nebo můžete přijít navštívit dílnu v ulici Pražská, kde si prohléhnete výrobky a přesvědčíte se, že i lidé s mentálním postižením mohou mít normální život a zaslouží si žít v lidské společnosti, ne na jejím okraji.
Méně...