Litomyšl

 
 

 
 
Nové časopisy a knihy pro děti

Nové časopisy a knihy pro děti

07.04.14
Bez našich dárců bychom nemohli poskytovat služby pro znevýhodněné děti na takové úrovni, jaké považujeme za standardní.
Více...
 
Nové časopisy a knihy pro děti

Bez našich dárců bychom nemohli poskytovat služby pro znevýhodněné děti na takové úrovni, jaké považujeme za standardní.

 

Dary od nadačních fondů, nadací, firem i jednotlivců nám každoročně pomáhají naplňovat naše poslání. Proto jsme se rozhodli pravidelně představovat inspirativní formy pomoci. Mnohé děti se doma těší z pravidelného předplaceného časopisu, zakoupené knížky nebo alespoň chodí do Městské knihovny. Díky laskavému přístupu paní Vobecké a pana Darebníka nyní nabízíme dětem, které ani jedno z toho často využívat nemohou, nové zábavné, přírodovědné nebo edukativní časopisy. Moc děkujeme!

 

Martina Soukupová

Fundraising a PR

NADĚJE, pobočka Litomyšl

Matěje Kuděje 14, 570 01 Litomyšl

tel. 775 868 104, m.soukupova@nadeje.cz

www.nadeje.cz


Méně...
 
Jarní bazárek podpořil litomyšlskou NADĚJI

Jarní bazárek podpořil litomyšlskou NADĚJI

31.03.14

V pátek 28.března 2014 v 19 hodin skončil v Novém kostele 3.benefiční bazárek potřeb pro rodiny s dětmi. Nabídnout věci po svých


Více...
 
Jarní bazárek podpořil litomyšlskou NADĚJI

V pátek 28.března 2014 v 19 hodin skončil v Novém kostele 3.benefiční bazárek potřeb pro rodiny s dětmi. Nabídnout věci po svých odrůstajících dětech přišlo přes 85 rodin; třicet firemních partnerů zase rozšířilo sortiment o nové zboží. Celý výtěžek z benefiční akce - 33.500 Kč, věnují organizátorky bazárku místnímu nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež NADĚJE.

 

Napsali o akci:

 

Jarní bazárek pomůže Naději

 

28.3.2014    Svitavský deník    str. 2   Svitavsko Autor: Jitka Šteflová

   

 

Bazárek v novém kostele má charitativní přesah. Tentokrát výtěžek zůstane ve městě

 

Litomyšl – Dobročinný bazárek potřeb pro rodiny s dětmi se konal v Novém kostele Církve bratrské už potřetí. Tentokrát vybrané peníze podpoří nízkoprahové středisko pro děti a mládež NADĚJE v Litomyšli. „Začali jsme před rokem na jaře. Druhý bazárek jsme organizovali na podzim a tentokrát máme opět jarní,“ zavzpomínala Jana Kašická, koordinátorka bazárku. Z této akce s charitativním přesahem už se tedy stala téměř tradice. „Tradice to zatím je,“ potvrdila Jana Kašická a dodala: „Uvidíme, jestli budeme mít síly organizovat ho dvakrát ročně, zatím takovou vizi máme. Je kolem toho velká spousta práce, ale když pak vidíme nadšení lidí a jejich pozitivní reakce, přesvědčí nás to, že do toho zase půjdeme.“

 

Nakoupí i pomůže

 

Bazárek nakupující nadchl nepřeberným výběrem oblečení pro děti do přibližně deseti let. K tomu nechybělo několik kočárků, sedačky, hračky, knihy, ale také kosmetika a spousta dalšího zboží. „Zatím jsem vybrala boty pro starší dceru i pro mladší, dvě trička a kabelku,“ svěřila se Lenka Hájková a pokračovala: „Nejvíc tady toho mají pro nejmenší děti. Pro ty je tady snad úplně všechno. Pro ty starší hledám, hledám, ale něco jsem také našla.“ Jak sama prozradila, nebyla v Novém kostele pouze za nákupem. Bazárek by se neobešel bez dobrovolníků, kteří pomáhají s bezproblémovým průběhem. Jedním z nich byla právě mladá maminka Lenka Hájková. „Zúčastnila jsem se už úplně prvního ročníku dobročinného bazárku. Letos jsem se dokonce přihlásila jako dobrovolník. To znamená, že tady hlídám, přerovnávám a urovnávám prodávané věci. Jednoduše pomáhám a přitom i zároveň sama nakupuji. V minulých ročnících jsem tu byla jen jako nakupující,“ vyprávěla dobrovolnice.

 

Z Afriky k nám

 

Stejně tak jako minule i letos platilo, že celý výtěžek z nových věcí, které darovali sponzoři, a patnáct procent z ceny bazarového zboží pomůže dobré věci. Minule výtěžek pomohl sirotčinci v Nairobi. „Nakoupili tam za ně různé školní potřeby pro děti nebo i hračky. Pro tamní děti je velký zážitek, když mají svého plyšáka. Není to jako u nás, že se válí v každé domácnosti. Například k narozeninám za to dětem koupí plyšáka, takže to smysl má,“ přiblížila koordinátorka bazárku. Letos zůstane celý výtěžek v Litomyšli. Sirotčinci se podařilo sehnat finance i z jiných zdrojů, proto organizátoři bazárku uznali, že v současnosti tam není taková potřeba. „Také nám někteří sponzoři argumentovali, že by radši podporovali něco místního. A protože NADĚJE je úzce spolupracující zařízení s naší církví, tak jsem se rozhodli podpořit je,“ vysvětlila Jana Kašická. NADĚJE všechny finance, které získá prostřednictvím dobročinného bazárku, použije na podporu volnočasových aktivit dětí.

 

 

 


Méně...
 
Program na duben 2014

Program na duben 2014

31.03.14

Těší se na Vás Jitka, Lenka a Ola!

 
Program na duben 2014
 
Letní tábor na téma Robin Hood

Letní tábor na téma Robin Hood

Svratouch 2014

18.03.14
Dětský letní tábor NADĚJE 2014 je už tady! Zažijte na vlastní kůži život zbojníků v Sherwoodském lese a utkejte se s šerifem z
Více...
 
Letní tábor na téma Robin Hood

Dětský letní tábor NADĚJE 2014 je už tady! Zažijte na vlastní kůži život zbojníků v Sherwoodském lese a utkejte se s šerifem z Nottinghamu! Letošní tábor se koná od 28.6. do 5.7.2014 v rekreačním středisku Naděje ve Svratouchu na Vysočině. Kapacita je omezena; přihlášky a další informace najdete zde.


Méně...
 
Program klubů v březnu

Program klubů v březnu

27.02.14

Těší se na Vás Jitka, Lenka a Ola!

 
Program klubů v březnu
 
Dobročinný bazárek potřeb pro litomyšlskou NADĚJI

Dobročinný bazárek potřeb pro litomyšlskou NADĚJI

19.02.14

Bazárek potřeb pro rodiny s dětmi už v březnu!

 


Více...
 
Dobročinný bazárek potřeb pro litomyšlskou NADĚJI

Letošní jarní dobročinný bazárek potřeb pro rodiny s dětmi se bude konat v Litomyšli v Novém kostele od 24.do 28.března 2014. V pondělí a úterý probíhá příjem zboží od 9 do 18h, středa 26.března a čtvrtek 27.března jsou prodejními dny pro celou širokou veřejnost a to vždy od 9 do 18 hodin. Díky vstřícným partnerům této akce, která má opět charitativní přesah, bude v nabídce také pestrý sortiment nového zboží za nízké ceny pro všechny členy Vaší rodiny. Pravidla správného značení zboží, které byste rádi prodali a veškeré další informace najdete na www.novykostel.cz nebo u ing. Jany Kašické (tel. 737 236 653 nebo email: janakasicka@seznam.cz). Nepotřebné, avšak stále pěkné a funkční věci je možné do prodeje také věnovat. Pomůžete nám navýšit finanční výtěžek, který je letos určen litomyšlskému nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež NADĚJE. Akci pořádají maminky z Církve bratrské v Litomyšli. 


Méně...