Nedašov

 
 

Rok 2021 - 30 let trvání NADĚJE v Nedašově

Video

06.01.21

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu.


Více...
 

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu. Jsme křesťanská misijní a charitativní iniciativa a naše působení v Nedašově je především vyjádřením naší důvěry a vděčnosti za Boží obdarování. Jako malý úvod k našemu výročí jsme již během minulého léta připravili ve spolupráci s panem Rostislavem Cíchou a Laurou Fojtíkovou krátké video z našeho života. Podívejte se na něj zde a šiřte jej jako jednu z dobrých zpráv o naší současnosti. Děkujeme za přátelství a za podporu.


Méně...
 

Informace pro návštěvy od 4. 1. 2021

04.01.21

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643


Více...
 

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643. Je třeba dohodnout výjimku ze zákazu návštěv a čas návštěvy. Na návštěvu si přineste vlastní respirátor FFP2 nebo KN95. Pokud jste prodělali onemocnění Covid-19, prokažte nám tuto skutečnost potvrzením lékaře, nebo předložte SMS z laboratoře. Jestliže nepřipadá v úvahu žádná z předchozích variant, bude vám test proveden v našem zařízení.

Zároveň vás žádáme o maximální informovanost v případě změn zdravotního stavu, které by mohly indikovat virové onemocnění.


Méně...
 

Kontaktujte své blízké skrze WhatsApp

04.05.20

Vážená paní, vážený pane,

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi...


Více...
 

Vážená paní, vážený pane,

 

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi, jsme nyní spustili audiovizuální komunikaci prostřednictvím digitálního tabletu, který je nyní v našem zařízení k dispozici.

Tablet obsluhují naše pracovnice Iva Sporková, Mgr. Jana Petrůjová, Lenka Lorencová a budou pro Vás k dispozici ve dnech od Po - Pá od 9:00 do 15:00 hod. Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu, nebo počítače přes aplikaci WhatsApp, (https://www.whatsapp.com/download). Hovory a videohovory WhatsApp využívají internetové připojení. K dispozici je audio i video přenos.

Telefonní číslo tabletu, se kterým se můžete spojit výhradně prostřednictvím aplikace WhatsApp (na toto číslo nevolejte běžným telefonním hovorem, nikam se nedovoláte) je: 

 

 775 892 468 


Naše pracovnice po přijetí hovoru vyhledají Vašeho blízkého a některá z nich bude asistovat při navázání komunikace. V případě, že se nedovoláte, pokusíme se Vám zavolat zpět po ukončení hovorů těch, kteří se dovolali před Vámi. Aby se dostalo na všechny, prosíme, respektujte maximální dobu hovoru 10 min. Věříme, že uvítáte a oceníte tuto možnost spojení s Vašimi blízkými.

S pozdravem Petr Žůrek, ředitel pobočky

 


Méně...
 
 
 
Stavění májky

Stavění májky

05.05.14
Dne 30. dubna proběhlo v našem zařízení stavění májky. Je to po zimě vítané zpestření. Všude kolem kvetou stromy a sluníčko vysílá
Více...
 
Stavění májky

Dne 30. dubna proběhlo v našem zařízení stavění májky. Je to po zimě vítané zpestření. Všude kolem kvetou stromy a sluníčko vysílá první hřejivé paprsky. Ač se zprvu zdálo, že počasí nám tentokrát nevyjde a bude pršet, nakonec se umoudřilo a sluníčko svítilo až do odpoledních hodin. K dobré náladě přispívalo i občerstvení, mimo jiné i výborné vanilkové rohlíčky a linecké pečivo, které si připravovali klienti sami. Nechyběla ani hudba, ať už reprodukovaná či živá, o kterou se postaral náš oblíbený harmonikář. V průběhu odpoledne se uskutečnilo i několik soutěží, jejichž aktéři se svých úkolů zhostili opravdu velmi zodpovědně a bojovali o prvenství do poslední chvíle. Čas nám utekl tak rychle, že jsme ani nepostřehli blížící se večer, který nás donutil se rozejít.


Méně...
 
Příprava na Velikonoce

Příprava na Velikonoce

06.03.14
Obyvatelé domova jsou na velikonoční svátky zcela připraveni. Kdo chtěl, mohl využít přípravu duchovní skrze modlitby a svátost
Více...
 
Příprava na Velikonoce

Obyvatelé domova jsou na velikonoční svátky zcela připraveni. Kdo chtěl, mohl využít přípravu duchovní skrze modlitby a svátost smíření, které se konaly v postním období, nebo se mohl zapojit do výroby velikonočních dekorací, které vždy potěší a naladí k jarní, pozitivní náladě. Letos budou domov zdobit plátění ptáci a dřevění zajíci.


Méně...
 
Zlínský kraj podpořil rekonstrukci oplocení areálu domova

Zlínský kraj podpořil rekonstrukci oplocení areálu domova

17.02.14
Od prosince 2013 lemuje z jedné poloviny areál domova nové oplocení s kvalitní povrchovou úpravou. Rekonstrukce druhé poloviny oplocení bude
Více...
 
Zlínský kraj podpořil rekonstrukci oplocení areálu domova

Od prosince 2013 lemuje z jedné poloviny areál domova nové oplocení s kvalitní povrchovou úpravou. Rekonstrukce druhé poloviny oplocení bude dokončena nejpozději do května 2014. Akce byla podpořena investiční dotací Zlínského kraje ve výši 350 000,- Kč.


Méně...
 
Nadace pomáhají v odstranění bariér

Nadace pomáhají v odstranění bariér

17.02.14
Grant od Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové ve výši 50 tisíc korun a grant od Nadace České spořitelny ve výši 40 tisíc korun pomohl
Více...
 
Nadace pomáhají v odstranění bariér

Grant od Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové ve výši 50 tisíc korun a grant od Nadace České spořitelny ve výši 40 tisíc korun pomohl v prosinci 2013 realizovat projekt šikmé schodišťové plošiny v Domu pokojného stáří Nedašov. Projekt řeší odstranění bariéry mezi prvním a druhým nadzemním podlažím čtvrté budovy; imobilním obyvatelům této budovy podstatně vylepšuje podmínky pro život.


Méně...
 
Postní rozjímání Křížové cesty

Postní rozjímání Křížové cesty

17.02.14
Zveme Vás na pobožnost Křížové cesty, která se bude konat pravidelně každý pátek v postním období. Začátek vždy ve 13:30 hod. v
Více...
 
Postní rozjímání Křížové cesty

Zveme Vás na pobožnost Křížové cesty, která se bude konat pravidelně každý pátek v postním období. Začátek vždy ve 13:30 hod. v jídelně domova. Pobožnost povede Mgr. Jan Jelínek. Naše pozvání je určeno hlavně osobám, které se nemohou ze zdravotních důvodů účastnit pobožnosti v místním kostele.


Méně...