Nedašov

 
 

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

Spustili jsme e-shop

Podpořte činnost NADĚJE zakoupením věcí na našem e-shopu. Nákupem uděláte radost nejen sobě či svým blízkým, kterým danou věc darujete, ale také lidem, které dostihla křehkost života. Nakupovat můžete na eshop.nadeje.cz

 
 
Poděkování

Poděkování

03.10.22

Jak poděkovat klientům za jejich snahu a ochotu setkávat se, v rámci svých možností pracovat a tvořit, si lámaly hlavu pracovnice aktivizačního úseku.


Více...
 
Poděkování

Jak poděkovat klientům za jejich snahu a ochotu setkávat se, v rámci svých možností pracovat a tvořit, si lámaly hlavu pracovnice aktivizačního úseku. Spolu s klienty se schází dvě dopoledne v týdnu a za družného hovoru, vůně kávy a něčeho sladkého na zub vznikají pod rukama náramkové růžence, dekorativní svíce, či měkké polštářky. Každé takové setkání končí rozloučením a poděkováním za účast. Ale není poděkování jako poděkování. Chtěly jsme poděkovat něčím zvláštním, co by přineslo radost, bylo výjimečné, nezapomenutelné, ale na druhou stranu i splnitelné. Napadlo nás několik variant poděkování a nechaly jsme na klientech, kterou z nich si vyberou. Dopadlo to jinak, než jsme čekaly. Ani jedna varianta nebyla dobrá. Jejich přáním bylo společné setkání v družném rozhovoru, s vůní kávy, něčím dobrým na zub, ovšem tentokráte bez práce. Jak jednoduché!


Méně...
 
Odpoledne s muzikou Kopica a souborem Polančan

Odpoledne s muzikou Kopica a souborem Polančan

12.09.22

Pátek 2. 9. 2022 byl pro obyvatele nedašovské NADĚJE dnem těšení. Důvodem bylo vystoupení cimbálové muziky Kopica a folklorního souboru Polančan.


Více...
 
Odpoledne s muzikou Kopica a souborem Polančan

Pátek 2. 9. 2022 byl pro obyvatele nedašovské NADĚJE dnem těšení. Důvodem bylo vystoupení cimbálové muziky Kopica a folklorního souboru Polančan. Význam nevšedního slova „kopica“ znamená, dle etymologického slovníku, hromada nebo kupa. A nutno přiznat, že účinkující významu onoho slova čestně dostáli. Přijela za námi kupa krásných, mladých, talentovaných, krojovaných lidí a svým uměním nám předali hromadu radosti, energie a příjemných chvil. Za vše jim mockrát děkujeme a přejeme, aby jim láska k valašskému kraji, muzice a tradicím vydržela co nejdéle, a aby ji předávali s takovým zápalem a nadšením, jako u nás.

Fotografie zde.


Méně...
 
Beseda o faráři P. Jakubu Jelínkovi

Beseda o faráři P. Jakubu Jelínkovi

22.08.22

Páteční odpoledne lze využít k různým aktivitám. V našem domově se 19. 8. uskutečnila beseda s PhDr. Alešem Naňákem, významným znalcem regionu. Tématem setkání byl „Nevšední osud P. Jakuba Jelínka", budovatele nedašovského kostela.


Více...
 
Beseda o faráři P. Jakubu Jelínkovi

Páteční odpoledne lze využít k různým aktivitám. V našem domově se 19. 8. uskutečnila beseda s PhDr. Alešem Naňákem, významným znalcem regionu. Tématem setkání byl „Nevšední osud P. Jakuba Jelínka", budovatele nedašovského kostela.

Seznámili jsme se s osudy významné aktivní osobnosti regionu své doby a také s kontextem ekonomického i náboženského života. Tento významný kněz a budovatel se zasloužil o mnohé dodnes viditelné plody své práce. Mezi ty nejvýznamnější můžeme jmenovat třeba vnitřní modernizaci a opravy kostela v Brumově, ale i jeho blízkého okolí, vybudování kostela v Nedašově (1909 -1916), kde si mimořádnou pozornost zaslouží kvalitní vitráže, a také rozsáhlé sociální dílo po obrovském požáru a praktickém zničení obce Nedašova Lhota.

 


Méně...
 
Vernisáž v Nedašově

Vernisáž v Nedašově

11.07.22

NADĚJE v Nedašově vás zve na výstavu výtvarných děl do Obecního domu Nedašov.


Více...
 
Vernisáž v Nedašově

NADĚJE v Nedašově vás zve na výstavu výtvarných děl do Obecního domu Nedašov. V pátek 8. července jsme na slavnostní vernisáži přivítali naše milé hosty, amatérskou malířku Jiřinu Lhotskou, Františka Mikše a Antonína Naňáka z našeho Domova pokojného stáří, kteří společně vystavují svá díla. Na začátku naší spolupráce je projekt Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“, díky kterému Jiřina Lhotská věnovala našemu klientovi Františkovi malířská plátna. Na ochutnávku výstavy se můžete podívat ve fotogalerii, na výsledek se přijďte raději podívat osobně, a to denně až do 20. července 2022.


Méně...
 
Pozvánka na výstavu

Pozvánka na výstavu

30.06.22

Vernisáž v Obecním domě Nedašov


Více...
 
Pozvánka na výstavu

Srdečně zveme na vernisáž výstavy do Nedašova, která se uskuteční v pátek 8. července od 16:30 v Obecním domě. Představí se nám díla pana Františka Mikše a Antonína Naňáka z NADĚJE v Nedašově a amatérské malířky Jiřiny Lhotské z Napajedel. Můžete se těšit na úchvatnou a čistou atmosféru umění blízkého každému člověku. NADĚJE v Nedašově chce i touto výstavou poděkovat za možnost žít nablízku potřebným a pomáhat již více než 30 let. Více informací na plakátku zde.


Méně...
 
Vyšla kniha o NADĚJI v Nedašově

Vyšla kniha o NADĚJI v Nedašově

31.05.22

Ke třicátému výročí pobočky NADĚJE v Nedašově byl vydán almanach jako vyjádření vděčnosti za působení organizace v tomto regionu.


Více...
 
Vyšla kniha o NADĚJI v Nedašově

Ke třicátému výročí pobočky NADĚJE v Nedašově byl vydán almanach jako vyjádření vděčnosti za působení organizace v tomto regionu. NADĚJE v současnosti působí ve většině krajů České republiky a patří mezi největší nestátní neziskové organizace poskytující sociální služby. Pobočka v Nedašově existuje od roku 1991. Provozujeme zde Domov pokojného stáří a jsme významným místním zaměstnavatelem.

Almanach s názvem „30 TVÁŘÍ NADĚJE“ shromažďuje třicet ohlédnutí za třiceti roky organizace v Nedašově a nabízí příspěvky od různých osobností a také od klientů domova. V prvním oddíle se dozvíme o dějinách domova od Aleše Naňáka, následuje příspěvek od prvního porevolučního českého premiéra Petra Pitharta, od spoluzakladatele naší organizace Ilji Hradeckého, o své cestě od starosty k řediteli píše František Švach, svou zkušenost nám popsala vdova po Josefu Luxovi paní Věra Luxová , ústřední ředitel NADĚJE Jan Vaněček, budovatelka naší pobočky Eva Ludvíčková a náš významný dobrodinec Tomáš Lyžbicki. V dalším oddíle následují velmi silné příběhy našich klientů a také spolupracovníků. 

Do závěrečného oddílu nám přispěli senátor Jiří Čunek, historik Tomáš Petráček, odborník na etiku Jan Czudek, biblista Stanislav Pacner, misionář a bývalý farář v Nedašově Marek Kurzyński a arcibiskup a nový primas český Jan Graubner.

Kniha vyšla v nákladu 550 kusů. Jejím prostřednictvím chceme vyjádřit poděkování za roky krásného přijetí a spolupráce v tomto regionu. Za tu dobu se u nás vystřídalo více než pět set klientů a stovky zaměstnanců. Naše práce a služba se dotkla velkého množství osob a jejich příbuzných.

Rozhodli jsme se, že knihu jako poděkování věnujeme rodinám v Nedašově. Je pro nás také projevem radosti z charitativního a misijního díla, které náš domov koná. Velmi si vážíme i šíření dobré pověsti o nás a také přátelských vztahů.

Pokud se vám tento almanach dostane do rukou, přijměte ho jako vyjádření naděje, kterou všichni potřebujeme. Také si budeme velmi vážit, pokud nás budete podporovat v našich rozvojových záměrech. Pokud byste zvažovali zaslat nám příspěvek, prosíme, uvádějte u účtu 1404139329/0800 variabilní symbol 161. Pokud chcete almanach získat do osobního vlastnictví, můžete se pro něj u nás stavit po telefonické domluvě.

Petr Žůrek, ředitel pobočky

 

 


Méně...