Nedašov

 
 

Rok 2021 - 30 let trvání NADĚJE v Nedašově

Video

06.01.21

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu.


Více...
 

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu. Jsme křesťanská misijní a charitativní iniciativa a naše působení v Nedašově je především vyjádřením naší důvěry a vděčnosti za Boží obdarování. Jako malý úvod k našemu výročí jsme již během minulého léta připravili ve spolupráci s panem Rostislavem Cíchou a Laurou Fojtíkovou krátké video z našeho života. Podívejte se na něj zde a šiřte jej jako jednu z dobrých zpráv o naší současnosti. Děkujeme za přátelství a za podporu.


Méně...
 

Informace pro návštěvy od 4. 1. 2021

04.01.21

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643


Více...
 

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643. Je třeba dohodnout výjimku ze zákazu návštěv a čas návštěvy. Na návštěvu si přineste vlastní respirátor FFP2 nebo KN95. Pokud jste prodělali onemocnění Covid-19, prokažte nám tuto skutečnost potvrzením lékaře, nebo předložte SMS z laboratoře. Jestliže nepřipadá v úvahu žádná z předchozích variant, bude vám test proveden v našem zařízení.

Zároveň vás žádáme o maximální informovanost v případě změn zdravotního stavu, které by mohly indikovat virové onemocnění.


Méně...
 

Kontaktujte své blízké skrze WhatsApp

04.05.20

Vážená paní, vážený pane,

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi...


Více...
 

Vážená paní, vážený pane,

 

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi, jsme nyní spustili audiovizuální komunikaci prostřednictvím digitálního tabletu, který je nyní v našem zařízení k dispozici.

Tablet obsluhují naše pracovnice Iva Sporková, Mgr. Jana Petrůjová, Lenka Lorencová a budou pro Vás k dispozici ve dnech od Po - Pá od 9:00 do 15:00 hod. Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu, nebo počítače přes aplikaci WhatsApp, (https://www.whatsapp.com/download). Hovory a videohovory WhatsApp využívají internetové připojení. K dispozici je audio i video přenos.

Telefonní číslo tabletu, se kterým se můžete spojit výhradně prostřednictvím aplikace WhatsApp (na toto číslo nevolejte běžným telefonním hovorem, nikam se nedovoláte) je: 

 

 775 892 468 


Naše pracovnice po přijetí hovoru vyhledají Vašeho blízkého a některá z nich bude asistovat při navázání komunikace. V případě, že se nedovoláte, pokusíme se Vám zavolat zpět po ukončení hovorů těch, kteří se dovolali před Vámi. Aby se dostalo na všechny, prosíme, respektujte maximální dobu hovoru 10 min. Věříme, že uvítáte a oceníte tuto možnost spojení s Vašimi blízkými.

S pozdravem Petr Žůrek, ředitel pobočky

 


Méně...
 
 
 
Odpolední posezení

Odpolední posezení

31.07.20

Při příležitosti postupného rozvolňování hygienických opatření jsme uspořádali malé odpolední setkání.


Více...
 
Odpolední posezení

Při příležitosti postupného rozvolňování hygienických opatření jsme uspořádali malé odpolední setkání. Hudbou a zpěvem nás doprovodili místní oblíbení hudebníci z rodiny Matúšů. Kuchařky napekly vynikající zákusky a nakoupily špekáčky k opékání. Letošní krásné léto nám dává hodně příležitostí trávit čas v zahradě a zároveň se nám připomíná omezenost všech našich plánů a křehkost lidského zdraví a života. Fotografie zde.   


Méně...
 
Setkání v přírodě

Setkání v přírodě

30.07.20

Již tradičně se klienti NADĚJE Nedašov, DSS Návojná a DZR Loučka setkali na společném přátelském posezení v přírodě na myslivecké chatě ve Smolině.


Více...
 
Setkání v přírodě

Již tradičně se klienti NADĚJE Nedašov, DSS Návojná a DZR Loučka setkali na společném přátelském posezení v přírodě na myslivecké chatě ve Smolině. Naši klienti byli tentokrát dopraveni na místo speciálním sociálním autobusem, který byl pro každého velkým zážitkem.
Po příjezdu na nás čekalo bohaté občerstvení. K poslechu hráli zaměstnanci DZR Loučka na své kytary a všichni se tak mohli připojit k veselému zpěvu. Ti, kteří zrovna zpívat nechtěli, si společně povídali. Následoval test v podobě kvízu na téma příroda, ve kterém si každý soutěžící mohl prověřit své znalosti. Tato soutěž byla následně vyhodnocena formou losování cen. Po odměňování jsme si všichni společně opekli špekáčky a někteří vášnivý houbaři se dokonce vypravili do lesa na sběr hub. Po celou dobu nás provázelo horké slunečné počasí a panovala příjemná atmosféra.
Touto cestou děkujeme všem sponzorům za dary do soutěže, panu řidiči za bezpečné přepravení našich klientů, mysliveckému spolku za možnost využití prostorů chaty a rovněž všem, kdo pomohli s realizací této akce. Fotografie zde.


Méně...
 
Poděkování brněnským motorkářům

Poděkování brněnským motorkářům

16.07.20

Prostřednictvím našich webových stránek bychom chtěli poděkovat osmičlenné skupině brněnských motorkářů


Více...
 
Poděkování brněnským motorkářům

 

Prostřednictvím našich webových stránek bychom chtěli poděkovat osmičlenné skupině brněnských motorkářů, kteří navzdory deštivému červnovému počasí přivezli do našeho domova 20 litrů dezinfekčního prostředku. Jejich „hlučná“ návštěva nás mile překvapila, škoda jen, že jsme jim nemohli z důvodů nařízených preventivních opatření poskytnout alespoň malé občerstvení na jejich dlouhé cestě. Fotografie zde.


Méně...
 
Soutěžní výtvarná přehlídka

Soutěžní výtvarná přehlídka

11.06.20

Centrum excelence Univerzity Karlovy uspořádalo výtvarnou přehlídku „Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ?“


Více...
 
Soutěžní výtvarná přehlídka

Centrum excelence Univerzity Karlovy uspořádalo výtvarnou přehlídku „Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ?“, které se zúčastnilo více než 250 soutěžících dětí, seniorů i ostatních dospělých. Do soutěže jsme zaslali díla dvou našich klientů a jedné naší zaměstnankyně. Všichni byli oceněni a jejich díla patřila mezi vynikající exponáty. Kromě věcných cen obdrželi poděkování a diplomy. Slavnostní vernisáže, na které jsme zastupovali celou NADĚJI, jsme se zúčastnili ve středu 10. června v kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka. Výstavu zde můžete vidět až do konce června a nebo na webu ei.etf.cuni.cz

Fotografie zde.


Méně...
 
Jiří Helán při našem kácení májky

Jiří Helán při našem kácení májky

05.06.20

Při dodržení všech omezení spojených s koronavirovou událostí, ale přece jenom už s radostí a vděčností za přečkané období krizového stavu, jsme v Nedašově oslavili kácení májky.


Více...
 
Jiří Helán při našem kácení májky

Při dodržení všech omezení spojených s koronavirovou událostí, ale přece jenom už s radostí a vděčností za přečkané období krizového stavu, jsme v Nedašově oslavili kácení májky. Příjemnou společnost nám dělal populární zpěvák Jiří Helán, který má mezi námi také své známé. Jeho repertoár a vzpomínky na různé umělce a události mile okořenily odpoledne. Pro obyvatele domova a některé rodinné příslušníky to byla zábavná událost spojená s hudbou, pro některé spojená i s tancem a také oceněními za různé výkony a jejich přínos domovu, jako třeba za spolupráci, vtipné komentáře nebo pořádkumilovnost. Naše kuchařky předvedly své mistrovství a napekly vynikající sladkosti. Májka tuto událost samozřejmě nepřečkala, a po úspěšném skácení byla přenesena k pergole, kde už odpočívá, nebo jak někteří vtipně podotkli: „..už sa enom opaluje“. Krásné slunečné červnové odpoledne nám svým letním počasím a celkovým uvolněním atmosféry otevřelo naději na návrat do běžného života našeho domova. Fotografie zde.


Méně...
 
Májové setkání

Májové setkání

15.05.20

Začátek května je každoročně spojen s milou tradicí stavění májky.


Více...
 
Májové setkání

Začátek května je každoročně spojen s milou tradicí stavění májky. Letošní okolnosti nám nebyly úplně příznivé, ale přesto jsme se toto tradiční setkání rozhodli při dodržení všech hygienických pravidel oslavit. O dobrou náladu se postarala naše milá dobrovolnice a znamenitá zpěvačka a harmonikářka Martina. Nechybělo ani drobné občerstvení a společný zpěv na zahradě. Je třeba poděkovat všem obyvatelům našeho domova za mimořádnou trpělivost a statečné snášení všech omezení spojených s tímto krizovým stavem. Fotografie zde.


Méně...