Nedašov

 
 

Rok 2021 - 30 let trvání NADĚJE v Nedašově

Video

06.01.21

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu.


Více...
 

Náš Dům pokojného stáří NADĚJE v Nedašově si letos připomíná výročí svého vzniku. Je to už 30 let od zahájení naší práce v tomto krásném regionu. Jsme křesťanská misijní a charitativní iniciativa a naše působení v Nedašově je především vyjádřením naší důvěry a vděčnosti za Boží obdarování. Jako malý úvod k našemu výročí jsme již během minulého léta připravili ve spolupráci s panem Rostislavem Cíchou a Laurou Fojtíkovou krátké video z našeho života. Podívejte se na něj zde a šiřte jej jako jednu z dobrých zpráv o naší současnosti. Děkujeme za přátelství a za podporu.


Méně...
 

Informace pro návštěvy od 4. 1. 2021

04.01.21

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643


Více...
 

Milí přátelé, vážení příbuzní,

v případě, že zvažujete návštěvu v našem zařízení, informujte se nejprve telefonicky na čísle 775 889 643. Je třeba dohodnout výjimku ze zákazu návštěv a čas návštěvy. Na návštěvu si přineste vlastní respirátor FFP2 nebo KN95. Pokud jste prodělali onemocnění Covid-19, prokažte nám tuto skutečnost potvrzením lékaře, nebo předložte SMS z laboratoře. Jestliže nepřipadá v úvahu žádná z předchozích variant, bude vám test proveden v našem zařízení.

Zároveň vás žádáme o maximální informovanost v případě změn zdravotního stavu, které by mohly indikovat virové onemocnění.


Méně...
 

Kontaktujte své blízké skrze WhatsApp

04.05.20

Vážená paní, vážený pane,

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi...


Více...
 

Vážená paní, vážený pane,

 

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše obyvatele, stejně jako pro Vás, jejich blízké a přátele, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, mnohé společnosti spustili projekty na pomoc seniorům a sociálním službám. Mezi nimi vznikl také unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi, jsme nyní spustili audiovizuální komunikaci prostřednictvím digitálního tabletu, který je nyní v našem zařízení k dispozici.

Tablet obsluhují naše pracovnice Iva Sporková, Mgr. Jana Petrůjová, Lenka Lorencová a budou pro Vás k dispozici ve dnech od Po - Pá od 9:00 do 15:00 hod. Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu, nebo počítače přes aplikaci WhatsApp, (https://www.whatsapp.com/download). Hovory a videohovory WhatsApp využívají internetové připojení. K dispozici je audio i video přenos.

Telefonní číslo tabletu, se kterým se můžete spojit výhradně prostřednictvím aplikace WhatsApp (na toto číslo nevolejte běžným telefonním hovorem, nikam se nedovoláte) je: 

 

 775 892 468 


Naše pracovnice po přijetí hovoru vyhledají Vašeho blízkého a některá z nich bude asistovat při navázání komunikace. V případě, že se nedovoláte, pokusíme se Vám zavolat zpět po ukončení hovorů těch, kteří se dovolali před Vámi. Aby se dostalo na všechny, prosíme, respektujte maximální dobu hovoru 10 min. Věříme, že uvítáte a oceníte tuto možnost spojení s Vašimi blízkými.

S pozdravem Petr Žůrek, ředitel pobočky

 


Méně...
 
 
 
Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

16.12.19

V neděli odpoledne nás navštívil Mikuláš v doprovodu andělské družiny. Milým slovem a sladkým dárkem potěšil všechny klienty našeho


Více...
 
Mikulášská nadílka

V neděli odpoledne nás navštívil Mikuláš v doprovodu andělské družiny. Milým slovem a sladkým dárkem potěšil všechny klienty našeho domova. Letos nás překvapil tím, že si s jedním z našich klientů vesele zazpíval a zabubnoval na ozembuch. Skrze jeho přítomnost zavládla v domově příjemná předvánoční atmosféra, provoněná perníčky a ovocem.

Klienti se po odchodu Mikuláše spokojeně usmívali a bylo znát, že se ve vzpomínkách vrátili do svého dětství.

Všem zúčastněným srdečně děkujeme. Fotografie zde.


Méně...
 
Na samotě u lesa

Na samotě u lesa

30.09.19

Díky příznivému podzimnímu počasí jsme minulý týden uskutečnili již námi dávno plánovaný výlet samoty Račné, patřící


Více...
 
Na samotě u lesa

Díky příznivému podzimnímu počasí jsme minulý týden absolvovali již námi dávno plánovaný výlet samoty Račné, patřící k nejhezčím údolím lokality obce Lidečko. Právě tam se narodil náš klient Antonín a návštěva rodiště byla jeho velkým přáním. Po prohlídce rodného domu došlo k srdečnému setkání s tamními obyvateli, se kterými zavzpomínal na dřívější časy - na období mládí, ale také na nežijící kamarády, se kterými se dalo setkat již jenom skrze vzpomínku.

Během dne jsme potkávali houbaře, jejichž bohatý obsah košíků svědčil o tom, že sezóna rostoucích hub ještě neskončila. Lákavé příležitosti nedokázal odolat ani jeden člen naší posádky a po krátkém hledání přinesl z lesa pěknou hromádku praváků.

Na zpáteční cestě jsme se občerstvili v lidečkovské hospůdce, jakožto místu dalších vzpomínek a nových informací.

Fotografie zde.


Méně...
 
Rostou, rostou ..

Rostou, rostou ..

27.09.19

Zpráva o hojné úrodě hub v místních lesích v nás obudila sběratelské požitky a my se vydali spolu s našimi klienty do lesa na


Více...
 
Rostou, rostou ..

Zpráva o hojné úrodě hub v místních lesích v nás obudila sběratelské požitky a my jsme se vydali spolu s našimi klienty do lesa na houby.

Jeli jsme do lokality pod Holým vrchem a dále na Backovy louky. Za malou chvíli jsme nasbírali dva plné koše hřibů, které jsme hned po příjezdu zpracovali na smaženici a řízky. Všichni si náramně pochutnali.

Mimo houbaření jsme se věnovali také poznávání lučních rostlin, v čemž nám hodně pomohla jedna z našich klientek, coby bývalá učitelka přírodopisu.

Měli jsme radost, že jsme návštěvu lesa šťastně a ve zdraví zvládli. Fotografie zde.


Méně...
 
Okružní jízda po Závrší

Okružní jízda po Závrší

09.09.19

V pátek 6. 9. 2019 jsme se se čtyřmi klienty našeho domova, kteří pocházejí ze Závrší, vypravili na okružní jízdu po okolí. Nejdříve


Více...
 
Okružní jízda po Závrší

V pátek 6. 9. 2019 jsme se se čtyřmi klienty našeho domova, kteří pocházejí ze Závrší, vypravili na okružní jízdu po okolí. Nejdříve jsme navštívili část obce Nedašov zvanou Hrušovec, posléze jsme pokračovali do Nedašovy Lhoty, do lokality Vysocka. Díky příznivému počasí, které nás celý den provázelo, jsme se kochali výhledem do širého okolí s nostalgickou vzpomínkou na dobu svého mládí. Cestou zpátky jsme se postupně zastavovali u jejich rodných domů a vzpomínali na různé životní události. Nechyběla ani zastávka v místním pohostinství, kde jsme pohovořili s místními občany. Výlet jsme zakončili houbařením v místním lese a s konstatováním: všude dobře, ale v rodném kraji nejlépe.


Méně...
 
Na celomoravské soutěži v pétanque

Na celomoravské soutěži v pétanque

27.08.19

Dne 22. 8. 2019 jsme se zúčastnili soutěže v pétanque „Morava Cup“, která se konala v Domově pro seniory Burešov. Tohoto


Více...
 
Na celomoravské soutěži v pétanque

Dne 22. 8. 2019 jsme se zúčastnili soutěže v pétanque „Morava Cup“, která se konala v Domově pro seniory Burešov. Tohoto celomoravského kola se zúčastnilo dvanáct vítězných týmů domovů pro seniory, které si vybojovaly svůj postup v jednotlivých krajských kolech, včetně našeho nadějáckého. Naše druhé místo z krajského kola nás motivovalo v našich přípravných trénincích a v dalším pokusu dosáhnout předního umístění, ale tentokrát byli soupeři silní, do finální šestky jsme se neprobojovali. Nezoufáme, nýbrž doufáme, že se soutěž pétanque stane soutěží každoroční a zůstane tak naší motivující aktivitou. Pořadatelské organizaci děkujeme za skvělou přípravu a bohaté občerstvení. Fotografie zde.


Méně...
 
Border kolie Sofinka přinesla radost

Border kolie Sofinka přinesla radost

15.08.19

Dne 13. 8. 2019 jsme pozvali slečnu Elišku Mikulcovou, aby nám předvedla, co všechno umí se svou  cvičenou  fenkou Sofinkou. Protože


Více...
 
Border kolie Sofinka přinesla radost

Dne 13. 8. 2019 jsme pozvali slečnu Elišku Mikulcovou, aby nám předvedla, co všechno umí se svou  cvičenou  fenkou Sofinkou. Protože bylo vystoupení domluveno až na 16. hodinu, zpříjemnila nám čekání další milá slečna - Martina Šánková. Na tahací harmoniku zahrála a svým krásným hlasem zazpívala písničky, které si spolu s ní zanotoval nejeden klient. Zahanbit se nedala ani border kolie Sofinka se svou paničkou Eliškou a předvedly nám společné taneční číslo. Potom Sofinka na povel couvala, skákala, štěkala, točila se a prováděla spoustu dalších triků. Úsměvy na tváři vyloudila také tím, že spolu s paničkou obešla klienty, nechala si od nich dát pamlsek a pohladit se. Od Elišky jsme se dozvěděli, že Sofinka je teprve roční pejsek, je velmi chytrá a učenlivá. Že tomu tak skutečně je, jsme se přesvědčili sami.

Klobouk dolů před třemi slečnami – Martinkou, Eliškou a „Sofinkou“.

Fotogragie zde.


Méně...