Praha

 
 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
V Bolzanově 7 „plackujeme“ – díky podpoře od Nadace Pangea

V Bolzanově 7 „plackujeme“ – díky podpoře od Nadace Pangea

Nový způsob komunikace mladých lidí bez domova s veřejností

18.03.15

V rámci projektu "Zaplňte Prahu plackami" jsme v našem středisku pro mladé lidi bez domova začali 23. února s novou aktivitou - výrobou placek. Díky finančnímu daru 10 000,- Kč od Nadace Pangea jsme koupili plackovač, řezačku a základní materiál na jejich tvoření. 


Více...
 
V Bolzanově 7 „plackujeme“ – díky podpoře od Nadace Pangea

V rámci projektu "Zaplňte Prahu plackami" jsme v našem středisku pro mladé lidi bez domova začali 23. února s novou aktivitou - výrobou placek. Díky finančnímu daru 10.000,- Kč od Nadace Pangea jsme koupili plackovač, řezačku a základní materiál na jejich tvoření. 

Každé pondělí od 16.00 do 18.00 hodin mají klienti možnost si zkompletovat vlastní placku. Pod vedením terapeuta Jakuba Marka zkouší mládež různými technikami navrhovat motivy - např. stažením grafických vzorů, kolážemi obrázků z novin a časopisů, autorskými kresbami a malováním - zkrátka tím co je komu blízké a co koho baví.  Také dali dohromady několik sloganů: „víc hlav víc vší“, „ulice je nejvyšší úroveň vzdělání“, „chci dovolenou, tak mi dejte práci“, „bezdomovec je člověk jako každý jiný“, „jak dlouhá je pro bezdomovce cesta domů“.. To přispívá k uvědomování si a rozvíjení vlastních talentů, schopností, vnitřní motivace a také vyrovnávání se se současným životem i s minulostí. 

K manipulaci se strojem je potřeba trocha zručnosti a cviku, ne vždy to jde hladce a klienti právě při tom mohou poznat a naučit se zvládat svoje emoce. Cílenou prací, soustředěním a tvořením dokazují nejen okolí ale mnohdy především sami sobě, že jsou schopni samostatně uvažovat, po něčem toužit a něčeho dosáhnout. S tím pocitem pak svoji placku hrdě nosí. Anebo ji ponechají ve středisku, kde poslouží jako malý dárek praktikantům, dobrovolníkům, či podporovatelům NADĚJE.   

Projekt má za cíl, kromě terapie klientů, přispět k informovanosti o problematice bezdomovectví a destigmatizaci lidí bez přístřeší. Několik opravdu povedených motivů vybereme a placky i jejich výrobu budeme prezentovat, kde to jen půjde. Věříme, že „plackami Prahu zaplníme“! 

 

Fotogalerie


Méně...
 
Spolupráce našeho střediska U Bulhara a sociálních kurátorů funguje

Spolupráce našeho střediska U Bulhara a sociálních kurátorů funguje

13.03.15

V pátek dne 6.3.2015 proběhlo setkání pražských sociálních kurátorů a pracovníků denního centra NADĚJE U Bulhara. 


Více...
 
Spolupráce našeho střediska U Bulhara a sociálních kurátorů funguje

V pátek dne 6.3.2015 proběhlo setkání pražských sociálních kurátorů (sociálních pracovníků městských úřadů) a pracovníků denního centra NADĚJE U Bulhara. 

Denní centrum s pražskými kurátory úzce spolupracuje a cílem setkání proto bylo vzájemně si předat zpětnou vazbu, sdělit novinky v rámci poskytovaných služeb a osobně sdílet řešení jednotlivých situací. Mluvilo se například o postupech pomoci při propuštění člověka z výkonu trestu, nebo při vyřizování rodných listů klientů. Kurátorům se také dostala informace o změnách v harmonogramu provozu střediska anebo o chodu ordinace.  

„Setkání proběhlo v báječné atmosféře a bylo velmi přínosné. Vzájemně jsme se obohatili o své nově získané zkušenosti“ řekla Jaroslav Daško Zemanová, vedoucí denního centra.

Za účast velmi děkujeme kurátorům z městské části Praha 1, Praha 2, Praha3, Praha4 , Praha 5, Praha 6, Praha 7, Praha 10, Praha 12, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 22 a paní Mgr.Marice Jelínkové z Magistrátu Hlavního města Prahy.

 

Fotogalerie


Méně...
 
Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Výstavu lze navštívit v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze od 25. 1. do 17. 2. 2015

21.01.15

Výstavu Osudy/ pohledem pokory s nadějí připravil fotograf Martin Pokora ve spolupráci s organizací NADĚJE.


Více...
 
Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Výstavu Osudy/ pohledem pokory s nadějí připravil fotograf Martin Pokora ve spolupráci s organizací NADĚJE. Snímky lidí bez domova umístili přímo v interiéru kostela Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze. Veřejnost fotografie uvidí poprvé 25. ledna.

V úterý 27. ledna ve 20 h. se v rámci výstavy sejde s veřejností Tomáš Halík, fotograf Martin Pokora, zakladatel NADĚJE Ilja Hradecký a pracovníci služeb pro lidi bez domova k debatě o bezdomovectví. Zamyslí se např. nad otázkami: Dokážeme vidět a pochopit příčiny bezdomovectví? Vnímáme, že problém reálně existuje a že se týká celé společnosti - rodiny, příbuzných, sousedů, okolí - tedy těch, mezi nimiž žijeme?

„Je skvělé, že výstavu můžeme uvést právě v Akademické farnosti při kostele Nejsv. Salvátora. Vnímáme toto místo - i díky osobě zdejšího faráře Tomáše Halíka - jako prostor otevřený všem bez rozdílu ke kladení otázek a bourání předsudků. O to jde také nám v NADĚJI - otvírat dialog, měnit stereotypy dosavadního smýšlení. Konkrétně u této výstavy se to týká tématu bezdomovectví,“ řekl ředitel NADĚJE Praha Jan Kadlec.

Fotograf Martin Pokora se snaží postihnout pocity lidí, kteří nemají domov. Snímky vznikají v jejich prostředí - tedy ne v azylových domech či noclehárnách. Autor dosud navštívil patnáct míst, kde lidé bez domova žijí. Fotografování probíhalo za účasti dvou terénních pracovníků NADĚJE. Ti předem vytipovali lokality a s jejich obyvateli možnost dokumentování domluvili.

Výstava bude probíhat od 25. ledna do 17. února v kostele Nejsvětějšího Salvátora. K shlédnutí bude v době konání bohoslužeb, tedy v neděli ve 14 a ve 20 h. a v úterý v 19 h.

 

Více o projektu: www.pokorasnadeji.cz

 

Podrobnosti o avizované debatě a diskutujících viz: Hřivny nejsou rozděleny rovnoměrně


Méně...
 
Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Pořiďte si originální masku a podpořte dobrou věc

14.01.15

Vážení přátelé, snažíme se zajistit finanční prostředky na volnočasové aktivity s našimi mladými klienty. 


Více...
 
Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Vážení přátelé, snažíme se zajistit finanční prostředky na volnočasové aktivity s našimi mladými klienty. Koupí originální masky přispějete na realizaci výtvarného ateliéru. V něm budou mladí lidé žijící na ulici tvořit s podporou zkušeného výtvarníka. Uměleckým projevem se budou moci vyjádřit, více sami sebe poznat, vyzkoušet něco nového, objevit svůj talent, zpracovat problémy, se kterými se potýkají. K dílu pak připojí svůj příběh, vystaví ho a prodají v projektu Homeless art 2015 www.homelessart.cz (na webu zatím jen info o Homeless art 2014) .

 

Masky si můžete prohlédnout a více se dozvědět ve videu

https://www.youtube.com/watch?v=-aCAUZWBxrM

 

Zájemci o masky, prosím, kontaktujte nás na bolzanova.praha@nadeje.cz

 

Srdečně děkujeme Vám všem, kdo si masku koupíte i kdo budete šířit tuto zprávu dál!


Méně...
 
NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

Tisková zpráva ze 7.1.2015

07.01.15

NADĚJE vyjela za lidmi přežívajícími ve veřejném prostoru na území Prahy v novém speciálně upraveném automobilu. Nezisková organizace ho získala díky štědré podpoře Tomáše Halíka. Dovybavení pro převoz zdravotně handicapovaných lidí bez domova uhradila Nadace Charty 77 z Konta Bariéry. 


Více...
 
NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

NADĚJE vyjela za lidmi přežívajícími ve veřejném prostoru na území Prahy 

6. ledna v novém speciálně upraveném automobilu. Nezisková organizace ho získala díky štědré podpoře Tomáše Halíka. Dovybavení pro převoz zdravotně handicapovaných lidí bez domova uhradila Nadace Charty 77 z Konta Bariéry. Celková cena automobilu je 1 016 187 Kč.

 

Úprava vnitřního prostoru vozu umožňuje vedení sociálních pohovorů, distribuci ošacení a stravy, pomoc při základním zdravotnickém ošetření, převoz nemocných a hygienicky zanedbaných lidí bez domova, včetně osob na invalidním vozíku. Pravidelná stanoviště automobilu slouží k šíření informací o možnostech řešení situace těch, kteří žijí v podmínkách ohrožujících život a zdraví.

 

NADĚJE pomáhá lidem bez domova v ulicích Prahy již od r. 1997. V posledních šesti letech pracovala v terénním programu s upraveným automobilem vlastněným Městskou částí Praha 1. Ten je ovšem již v technicky nevyhovujícím stavu. 

 

Mobilní terénní program NADĚJE začaly postupně využívat i další pražské části. Dnes se jedná o zavedenou službu, která je dostupná na Praze 1, 4, 6, 12 a 13. O rozšíření svého působení jedná NADĚJE s dalšími radnicemi.

 

Od zahájení činnosti uskutečnili terénní pracovníci 130 491 kontaktů a 472 převozů. NADĚJE velice děkuje ochotným dárcům a spolupracujícím městským částem za možnost i v budoucnu přivážet pomoc potřebným lidem, kteří se nacházejí v extrémním sociálním vyloučení.

Podrobnosti o terénním programu na http://www.nadeje.cz/praha/phterenniprogam

 

 

Více informací: 

Bc. Jan Kadlec, oblastní ředitel, j.kadlec@nadeje.cz, 604 233 533

 

Více informací o pobočce Praha: www.nadeje.cz/praha 

 

NADĚJE vznikla v roce 1990, je založena jako spolek. Společným zájmem členů je provozování sítě veřejně prospěšných služeb lidem na křesťanských principech. 

O bezplatné zasílání e-mailem lze požádat na adrese nadeje@nadeje.cz, na téže adrese je lze odhlásit. 


Méně...
 
Přejeme Vám krásný nový rok 2015

Přejeme Vám krásný nový rok 2015

30.12.14

Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2014 a do nového roku přejeme jen to nejlepší!


Více...
 
Přejeme Vám krásný nový rok 2015

Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2014 a do nového roku přejeme jen to nejlepší.


Méně...