Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Elitní lékař profesor Arenberger se stará o bezdomovce v naší pražské pobočce

Elitní lékař profesor Arenberger se stará o bezdomovce v naší pražské pobočce

Tisková zpráva NADĚJE

12.02.19

Ordinace pražské NADĚJE je vedle praktických lékařů, zubaře, psychiatra a gynekoložky posílena o specialistu na dermatovenerologii. 


Více...
 
Elitní lékař profesor Arenberger se stará o bezdomovce v naší pražské pobočce

Ordinace pražské NADĚJE je vedle praktických lékařů, zubaře, psychiatra a gynekoložky posílena o specialistu na dermatovenerologii. Působí zde prof.  MUDr. Petr  Arenberger ,přednosta Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

 

„Napadlo mě, že bych mohl volný čas využít i na dobročinné účely. Začal jsem proto nezištně navštěvovat zdravotnické zařízení, které se na bezdomovce specializuje a kde se setkávám s tou opravdovou dermatovenerologií, kvůli které by kolegové z jiných oborů kožní nikdy nešli dělat. Medicína by se tam navíc mohla skloubit se životními příběhy,“  říká prof. Arenberger. 

 

Nejčastěji pracuje s pacienty, kteří potřebují konzultaci v  oblasti zhoršených ran, ošetření bércových vředů, omrzlin, vyrážky, diagnostiky alergických reakcí nebo svrabu, případně podezření na růži. Velkou oporou je při vyjednávání hospitalizace pro pacienty bez domova. Za dobu svého působení zajistil profesor Arenberger pro 25 % vyšetřených pacientů umístění v nemocnici. „Jednalo se vždy o těžce nemocné, kteří nemají v  ambulantním režimu bez zázemí domova naději na zlepšení zdravotního stavu, ale přitom běžná zdravotnická zařízení o ně nejeví zájem, respektive hledají složitě důvody, jak žádosti o hospitalizaci i s  velkým zdravotním rizikem pro pacienta nevyhovět,“ doplňuje profesor Arenberger. 

 

V roce 2018 navštívilo ordinaci NADĚJE 833 pacientů, z nichž 324 mělo kožní obtíže. Kožní nemoci jsou mezi lidmi bez domova jedny z  nejrozšířenějších. Mnohdy jde o čistě kožní problém, ale v  mnoha případech se jedná o projevy jiné nemoci, např. žilní nedostatečnosti nebo cukrovky. Když se podaří   podchytit tyto nemoci u pacientů naší ordinace v prvopočátku, resp. co nejdříve , je to pro naše pacienty obrovský přínos. 

 

 

VÍCE INFORMACÍ 

Mgr. Gabriela Sčotková, gabriela.scotkova@nadeje.cz, 739 439 057 

Více informací o pobočce Praha: www.nadeje.cz/praha  


 

NADĚJE vznikla v roce 1990, je založena jako spolek. Společným zájmem členů je provozování sítě veřejně prospěšných služeb lidem na křesťanských principech. O bezplatné zasílání e-mailem lze požádat na adrese nadeje@nadeje.cz, na téže adrese je lze odhlásit.  


Méně...
 
Výdej teplého jídla z automobilu - 1. výročí

Výdej teplého jídla z automobilu - 1. výročí

01.02.19

Přesně před rokem, 1. 2. 2018,  jsme zahájili mobilní výdej teplé stravy lidem bez domova ve dvou pražských lokalitách.


Více...
 
Výdej teplého jídla z automobilu - 1. výročí

Přesně před rokem, 1. 2. 2018,  jsme zahájili mobilní výdej teplé stravy lidem bez domova ve dvou pražských lokalitách. Jedno výdejní místo je v ulici U nákladového nádraží v Praze 3 a druhé na parkovišti pod Barrandovským mostem v Hlubočepech v Praze 5.

 

Jídlo připravujeme v naší sociální kuchyni a na jmenovaných stanovištích vydáváme každý pracovní den. Za 12 měsíců jsme v rámci této služby vydali celkem 28 616 porcí. Průměrně jsme rozdali teplé jídlo 114 lidem denně. Z celkového počtu lidí bez domova, kteří tuto službu využili, bylo 15 % žen.

 

Výdej stravy lidem bez domova mobilní formou je projektem Magistrátu hl. m. Prahy. Za cíl si klade snížení počtu lidí v exponovaných nízkoprahových denních centrech (NADĚJE v Praze provozuje dvě). Do projektu jsou zapojeny i další organizace. Celkem je v různých lokalitách Prahy osm výdejních míst.


Méně...
 
Darovali jste NOHY V TEPLE – děkujeme!

Darovali jste NOHY V TEPLE – děkujeme!

01.02.19

Děkujeme vám všem, kteří jste do sbírky přispěli, sdíleli ji a jinak propagovali a podporovali.


Více...
 
Darovali jste NOHY V TEPLE – děkujeme!

Děkujeme vám všem, kteří jste do sbírky přispěli, sdíleli ji a jinak propagovali a podporovali.

 

Zapojilo se 373 dárců – přátel, kolegů, lidí pro nás dosud neznámých ale i známých jmen, jako

Radek Jaroš (horolezec), Dan Přibáň (Trabantem napříč kontinenty), Tomáš Třeštík (fotograf).

Přidaly se i firmy, např. Zeppelin CZ a pěvecký sbor IMBUS.

 

Bylo to napínavé a zvlášť těsně před „cílovou rovinkou“, kterou se nakonec podařilo překonat o 7704 Kč. Takže budeme moci nakoupit a rozdat více než původně zamýšlených 1000 párů ponožek a 500 párů bot.

 

Ještě jednou srdečně děkujeme! A prosíme, zůstaňte nám věrni.


Méně...
 
Jak se žije ženám bez domova

Jak se žije ženám bez domova

matrace pod mostem versus čistá postel v azylovém domě

30.01.19

V reportáži 168 hodin se podívejte, jak přežívají ženy bez domova na ulici a jak jim pomáhají naši noční terénní pracovníci.


Více...
 
Jak se žije ženám bez domova

reportáži 168 hodin se podívejte, jak přežívají ženy bez domova na ulici a jak jim pomáhají naši noční terénní pracovníci.

 

Ani azylový dům není domov, ale žije se tam určitě lépe. Fotografie je z našeho azylového domu pro ženy ve Vršovicích, kde zrovna v sobotu probíhala výměna ložního prádla. Koná se jednou za čtrnáct dní. Postele převlékají všechny obyvatelky, kromě těch, které mají své vlastní povlečení a perou si ho samy. Ostatní špinavé prádlo posíláme do prádelny.

 

Některé ženy na ulici se se svou situací vyrovnaly, jak se dalo. Snaží se radovat i z toho mála, co mají. Jiné ženy svůj stav přijímají těžko, ale z různých důvodů ho nemohou změnit. Když se však podaří posunout alespoň do azylového bydlení, je to jistě k dobrému. Co myslíte?

 

Více fotek na našem FB

 


Méně...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

29.01.19

2 dny - do konce sbírky,

342 dárců - přispělo,

208 093 Kč - vybráno,

4 907 Kč - chybí,


Více...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

2 dny - do konce sbírky, 

342 dárců - přispělo,

208 093 Kč - vybráno, 

4 907 Kč - chybí

 

Boty a ponožky rozdáváme v terénu přímo lidem bez domova, kteří zimu přežívají na ulici. „Nohy v teple“ nikdo neodmítne. Boty i ponožky jsou k dispozici také v denním centru u Bulhara, kam si lidé bez domova chodí denně pro teplé jídlo, oblečení, umýt se, zahřát, navštívit lékaře, nebo si nechat poradit.

 

 

 

Přispějte i vy a pomozte nám tak vybrat cílovou částku 213 000 Kč, za kterou můžeme nakoupit 1000 párů ponožek a 500 párů bot. Nebo pořídit komplet jednoho páru bot + dvoje ponožky pro 1/3 z počtu 1500 osob bez domova, kterým jsme schopni během zimního období poskytnout službu v denních centrech a na ulici.

 

Děkujeme vám!

 

 


Méně...