Praha

 
 

Daruj koupelnu ženám bez domova

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Sametové posvícení

Sametové posvícení

Humorem za zářné řízky!

14.11.14

V pondělí 17. listopadu se zapojíme do průvodu Sametového posvícení.


Více...
 
Sametové posvícení

V pondělí 17. listopadu se zapojíme do průvodu Sametového posvícení. Celý měsíc jsme pilně pracovali  na výtvarné interpretaci problému bezdomovectví.  Fotky z příprav si můžete prohlédnout v galerii. Jak ale bude vypadat průvod ve finální podobě? Přijďte se na nás podívat – vyrážíme z Můstku na Václavském náměstí ve 14.00 hodin. Budeme se na Vás těšit!

Více o akci si můžete přečíst na www.sametoveposviceni.cz a poslechnout tady


Méně...
 
Gynekologie pro ženy bez domova

Gynekologie pro ženy bez domova

13.11.14

V Praze se nám podařilo rozšířit zdravotní službu pro lidi bez domova. Od 12. listopadu poskytujeme ženám i gynekologickou péči. 


Více...
 
Gynekologie pro ženy bez domova

V Praze se nám podařilo rozšířit zdravotní službu pro lidi bez domova. Vedle péče praktického lékaře poskytujeme od 12. listopadu ženám i péči gynekologickou. Obě ordinace se nachází v denním centru v ulici U Bulhara, ordinační hodiny gynekologie jsou každou středu od 8:30 do 12:00 hodin. 

Jedním z podnětů zřízení této služby, kterému předcházelo usilovné hledání lékaře – specialisty,  je vysoký počet žen bez domova v hlavním městě. Každý rok pomáháme více než pěti stům klientek (roku 2011 – 531 žen, 2012 – 578 žen, 2013 – 664 žen). 

Ženy, které ztratily zázemí a sociální vazby, čelí na ulici permanentní stresové zátěži. Ta společně se špatnou životosprávou vede k rozvoji různých gynekologických poruch. Alarmující je také fakt, že ačkoliv těhotenství je skoro neslučitelné s přežíváním na ulici, pomáhali jen v letošním roce sociální pracovníci najít řešení pro více než 20 žen bez domova v jiném stavu. 

Ordinace praktického lékaře a gynekologa je součástí našeho projektu Zdravotní péče o bezdomovce. Ten vychází z myšlenky, že zlepšení zdravotního stavu lidí bez domova je jedním z klíčů řešení bezdomovectví, a v Praze je unikátní. 


Méně...
 
Potravinová pomoc z Německa

Potravinová pomoc z Německa

11.11.14

Včera odpoledne jsme obdrželi dar potravin od německých přátel. 


Více...
 
Potravinová pomoc z Německa

Včera odpoledne jsme obdrželi dar potravin od německých přátel. 

Již 24 let, tedy od samého vzniku NADĚJE, spolupracujeme s dobrovolnickou organizací Hoffnung und Hilfe (Naděje a pomoc). Ta shromažďuje potraviny od obchodních řetězců a posílá je tam, kde jsou potřeba. 

Každý rok na podzim vypravují kamion i pro nás do Čech. Co v něm bude je vždycky překvapením. Tentokrát přijeli manželé Wernerovi a dovezli široký sortiment zboží, od trvanlivého sladkého pečiva, přes nakládanou zeleninu, těstoviny, hotové omáčky a minisalámky, až po arašídové křupky. Skládali jsme až do tmy, v prostorách Potravinové banky Ústeckého kraje, za vydatné pomoci jejích zaměstnanců. A naše velké poděkování patří také firmě Zahrada Čech s.r.o, která zdarma a ochotně zapůjčila na tuto akci vysokozdvižný vozík i s řidičem panem Schejbalem.

Potraviny, za něž jsme moc vděčni, poslouží lidem bez domova v Praze a Litoměřicích a dalším klientům Potravinové banky v ústeckém regionu.  

Fotogalerie


Méně...
 
Sbírka oblečení pro lidi bez domova - již jen pár dní!

Sbírka oblečení pro lidi bez domova - již jen pár dní!

29.10.14

Říjnová sbírka „Pomozte lidem bez domova, darujte jim to, co potřebují", kterou pořádá NADĚJE ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne, se blíží ke konci.


Více...
 
Sbírka oblečení pro lidi bez domova - již jen pár dní!

Říjnová sbírka „Pomozte lidem bez domova, darujte jim to, co potřebují", kterou pořádá NADĚJE ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne, se blíží ke konci.

 

Do pátku 31.10.2014 ještě můžete pomoci finančním příspěvkem, darováním nového prádla a šířením povědomí o této akci.

 

Funkční spodní prádlo a teplé ponožky jsou nepostradatelnou součástí oděvu v zimním období, které se nezadržitelně blíží. To platí pro každého z nás a pro lidi bez domova zvlášť. Před příchodem zimy jsme vyhlásili sbírku nového spodního pánského a dámského prádla, triček, spodků a ponožek pro naše klienty. Většina z nich jsou muži, žen je zhruba 19 procent, proto prosíme o zohlednění této skutečnosti ve Vašich darech. Za věnované finanční prostředky potřebné ošacení nakoupíme. 

 

Místa předání oblečení a další informace najdete v přiloženém letáku a na našich stránkách.

 

Za Vaše dary srdečně děkujeme.


Méně...
 
U Bulhara máme uklizeno

U Bulhara máme uklizeno

Díky skvělým dobrovolníkům!

23.10.14

Čtyři dobrovolníci z T-Mobile Czech Republic a.s. se včera zapojili do sanitárního dne v našem středisku U Bulhara 


Více...
 
U Bulhara máme uklizeno

Čtyři dobrovolníci z T-Mobile Czech Republic a.s. se 22. října zapojili do sanitárního dne v našem středisku U Bulhara. Pomohli nám celé zařízení uklidit a připravit na náročné období, které nás čeká. Zima a Vánoce jsou pro toto denní centrum vždycky zatěžkávací zkouškou. Jsme proto rádi, že máme čisto. Klienti i zaměstnanci to ocení. Partě z T-Mobile srdečně děkujeme a přejeme hezké podzimní dny!


Méně...
 
Ohlédnutí za Želivem

Ohlédnutí za Želivem

01.10.14

Již podruhé jsme vyjeli s klienty denního centra Bolzanova 7 na týdenní terapeutický pobyt v Želivě.


Více...
 
Ohlédnutí za Želivem

Již podruhé jsme vyjeli s klienty denního centra Bolzanova 7 na týdenní terapeutický pobyt v Želivě. Letos jsme zvolili podzimní termín, od 22. do 26.9., a tak odpadly takové radovánky jako koupání v přehradě a sezení na slunci. Naši zkušení terapeuti všechny provedli připravenými aktivitami, ve kterých byl i čas na procházku po okolí, pálení ohňů a prohlídku prostor kláštera s opatem, který se nám rád věnoval. Všichni jsme měli možnost srovnat naše životní cesty s cestou poutníka, který se vydává z známého a bezpečného místa na cestu odvahy a pokoušen démony hledá svůj cíl. Doufáme, že pro 13 našich klientů byl tento zážitek také startem na cestě k vysněným cílům. Fotografie si můžete prohlédnout zde


Méně...