Praha

 
 

HLAVNÍ OMEZUJÍCÍ PRAVIDLA VE VŠECH SLUŽBÁCH

Aktualizováno 10.12.2020 

 

1. Zakryjte si ústa a nos.

2. Dodržujte minimální odstup 2 metry.

3. Dodržujte hygienu a dezinfekci rukou.

4. Měříme teplotu a ptáme se na zdravotní stav.

5. V současné době je regulovaný vstup do prostor NDC U Bulhara a Bolzanova.

6. Výdeje stravy a mobilní sociální služba probíhá bez omezení.

7. Všechny služby jsou poskytovány zatím bez omezení.NOVÉ

8. Ordinace Naděje U Bulhara NEPROVÁDÍ TESTOVÁNÍ na nemoc Covid-19.

9. Ordinace Naděje U Bulhara NEPROVÁDÍ OČKOVÁNÍ proti nemoci Covid-19.  

 

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo SPJLogo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Mikulášská nadílka od IWAP

Mikulášská nadílka od IWAP

29.12.14

Ženy z International Women´s Association of Prague nám pravidelně jednou za 14 dní nosí sendviče do střediska Bolzanova 7. Termín vyšel také na 5. prosinec


Více...
 
Mikulášská nadílka od IWAP

Ženy z International Women´s Association of Prague nám pravidelně jednou za 14 dní nosí sendviče do střediska Bolzanova 7. Termín vyšel také na 5. prosinec, takže to byla nadílka zrovna mikulášská. Obložené bagety, chleby a housky jsou, spolu s nějakou sladkostí, vždycky pečlivě připraveny a předány do našeho denního centra pro mladé lidi bez domova. Dárkyně nepřinášejí jen jídlo, které nasytí žaludek, ale i úsměv a dobrou náladu, která potěší i na duši. Za tuto vytrvalou, potřebnou a povzbuzující pomoc všem ženám z IWAP velice děkujeme! 

 

Tentokrát to byly dámy z USA, Kanady, Británie a Francie


Méně...
 
Sbírka oblečení od TESCO - s nadějí pro NADĚJI.

Sbírka oblečení od TESCO - s nadějí pro NADĚJI.

29.12.14

Nadační fond TESCO pro nás uspořádal sbírku oblečení.


Více...
 
Sbírka oblečení od TESCO - s nadějí pro NADĚJI.

Nadační fond TESCO pro nás uspořádal sbírku oblečení. Vyzvedli jsme si ho 17. prosince a rozdělili mezi mladé lidi bez domova v našem středisku Bolzanova 7. To co nevyužili pak putovalo kousek dál, do střediska U Bulhara, pro klienty od 26 let. Za pomoc šatstvem srdečně děkujeme!

Fotogalerie


Méně...
 
Máme zabaleno a děkujeme dobrovolníkům za pomoc!

Máme zabaleno a děkujeme dobrovolníkům za pomoc!

19.12.14

Ve středu 17. prosince odpoledne jsme připravovali vánoční dárky pro klienty


Více...
 
Máme zabaleno a děkujeme dobrovolníkům za pomoc!

Ve středu 17. prosince odpoledne jsme připravovali vánoční dárky pro klienty, kteří přijdou na Štědrý den do našeho střediska U Bulhara. Bylo potřeba zkompletovat kosmetické a potravinové balíčky pro 240 lidí. Díky skvělé dobrovolné pomoci Gábiny, Heleny a Ctibora to byla hračka a za dvě hodiny hotovo. Bez jejich přispění by to zaměstnankyně denního centra Jarka, Eva a Jarmila balily mnohem déle! Na Vánoce jsme tedy nachystáni, našim milým dobrovolníkům děkujeme a přejeme jim také krásné svátky!  


Méně...
 
Vánoční tvoření U Bulhara

Vánoční tvoření U Bulhara

16.12.14

V pátek 12.12.2014 se v nízkoprahovém denním centru NADĚJE U Bulhara uskutečnila výtvarná dílna, která nesla název VÁNOČNÍ TVOŘENÍ.


Více...
 
Vánoční tvoření U Bulhara

V pátek 12.12.2014 se v nízkoprahovém denním centru NADĚJE U Bulhara uskutečnila výtvarná dílna, která nesla název VÁNOČNÍ TVOŘENÍ. Cílem této kreativní dílny byla výroba vánočních ozdob z papíru a zároveň zavzpomínání na časy bezstarostných školních let. 

Tyto výtvory použijeme na výzdobu celého střediska tak, abychom měli všichni radost z vlastní práce a také, aby středisko bylo ozdobeno výrobky vlastního snažení a netradičních barev. Vystřihovali, skládali a lepili jsme betlémy, kapříky, andílky, řetězy, sněhové vločky a vánoční hvězdy. Možností byla spousta, jen náročnost některých ozdob byla pro některé z nás prostě nepřekonatelná. Ale zasmáli jsme se nad tím při představě, že jako děti jsme takové tvoření zvládali jedna dvě. 

Dílny se zúčastnilo několik klientů denního centra, a tvoření je opravdu bavilo. Zapojili se rovněž sociální pracovnice, praktikantka, fundraiserka, pracovníci v sociálních službách, zdravotní sestřičky z ordinace a svojí návštěvou nás podpořila též sociální kurátorka z Prahy 6. Vytvořili jsme si pohodovou atmosféru s koledami a užívali si společné poklidné chvíle v předvánočním shonu.

V podobném duchu bychom v budoucnu rádi pokračovali a tématicky dále zdobili středisko netradičním způsobem. Těšíme se, že se budeme moci věnovat i mnoha dalším výtvarným technikám.

Fotogalerie


Méně...
 
Masky ze Sametového posvícení - originální dárek i pomoc

Masky ze Sametového posvícení - originální dárek i pomoc

09.12.14

Vážení přátelé, máte jedinečnou příležitost koupit originální dílo, třeba jako vánoční dárek, a tím podpořit realizaci výtvarného ateliéru, v němž budou tvořit mladí lidé žijící na ulici.


Více...
 
Masky ze Sametového posvícení - originální dárek i pomoc

Vážení přátelé, máte jedinečnou příležitost koupit originální dílo, třeba jako vánoční dárek, a tím podpořit realizaci výtvarného ateliéru, v němž budou tvořit mladí lidé žijící na ulici.

Masky, které nabízíme, procházely Prahou při oslavě 25. výročí listopadové revoluce v průvodu Sametového posvícení. Byly navrženy a vytvořeny právě pro tento průvod, který dává možnost občanským iniciativám upozornit na palčivé otázky dneška.

Znázorňují problém bezdomovectví v hlavním městě a jejich autory jsou lidé, kterým není tento fenomén lhostejný. Spolupracovali na nich zaměstnanci a dobrovolníci NADĚJE s výtvarnicí Martinou Staňkovou, studentkou Scholastiky /dějiny umění a malba/, která pravidelně vystavuje, účastní se uměleckých sympózií Strömungen a lektoruje dětské výtvarné kurzy.

Masky jsou vyrobeny výtvarnou technikou kašírování, podle originálního návrhu Martiny Staňkové. Masky byly nejdříve vymodelovány z hlíny a následně se udělaly jejich sádrové odlitky. Tyto formy jsme zevnitř vykašírovali -  vylepili postupně několika vrstvami natrhaného novinového papíru a nechali pár dní schnout. Poté jsme „kašírku“ pomalu vytáhli ze sádrové formy, ořezali roztřepené okraje, vyřízli otvory pro oči a ústa a začali s výtvarnou realizací masky. Pro většinu z nich jsme použili spreje, pro zbytek akrylovou barvu. Do těch větších jsme pak našroubovali helmu, aby maska na hlavě dobře držela. Jako poslední bylo zakrýt zadní část masky. Tam jsme přišili  nebo přilepili látku.

Jednotlivé masky na Aukro.cz:

Myš 01

Myš 02

Myš 03

Myš 04

Opice 

Pták

Prase 01

Prase 02

Pes

Chlap 01

Chlap 02

 

Celý výtěžek aukce bude použit na  realizaci výtvarného ateliéru, v němž budou moci lidé žijící na ulici vytvořit dílo pod vedením zkušeného výtvarníka, připojit k němu svůj příběh, vystavit a prodat v projektu Homeless art 2015, www.homelessart.cz/o-projektu .

 

Srdečně děkujeme Vám všem, kdo si masku koupíte i kdo budete šířit tuto zprávu dál!


Méně...
 
Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

02.12.14

Již 15. listopadu jsme zahájili provoz Zimní noclehárny Vackov.


Více...
 
Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

Již 15. listopadu jsme zahájili provoz Zimní noclehárny Vackov. Má standardní kapacitu 80 lůžek, v krizové situaci o 10 navíc. Služba je určena mužům i ženám. Ubytovaní dostávají teplý čaj, mohou se osprchovat a v případě potřeby je jim poskytnuto základní zdravotní ošetření. Při prvním příchodu obdrží každý také deku na celé ubytovací období. Pro plynulý průběh jsou v 18:30 rozdávány pořadové lístky, které se odevzdávají při otevření noclehárny ve 20:15. Ráno opouštějí klienti noclehárnu po skupinách, aby nedocházelo k přetěžování MHD. Kapacita je plně využívána.

 

Další noclehárnu provozuje Centrum sociálních služeb Praha v Michli a Armáda spásy připravuje noclehárnu ve Vysočanech. V případě potřeby zahájí provoz noclehárny v Hostivaři i Arcidiecézní Charita Praha. Ve standardním režimu funguje také Loď Hermes. 

 

1. prosince jsme se rovněž zapojili do intenzivního terénního programu. Denní služby, včetně centrálního dispečinku, zajišťuje Centrum sociálních služeb Praha. V nočních hodinách máme s Armádou spásy rozdělené území Prahy podle městských částí a jsme připraveni okamžitě pomoci. Naši zaměstnanci procházejí přidělené obvody od 20 hodin večer do 7 hodin ráno. Aby měli kam doprovodit potřebného člověka, pokud nebude místo v některé ze zimních nocleháren, nebo jej pro momentální nezpůsobilost nebude moci dotyčný využít, otevřeli jsme na noc i Nízkoprahové denní centrum v ulici U Bulhara. Tam klientům nabízíme hygienu, čisté oblečení, základní zdravotní ošetření, teplý čaj a případně stravu.

 

Všechna zimní opatření jsou naplánována do 30. března 2015.

  

 


Méně...