Vsetín

 
 

 

Vážení rodiče, opatrovníci,

od pondělí 25. května 2020 dochází k obnovení provozu služeb denního stacionáře na Sychrově a  sociálně terapeutické dílny v Rokytnici. 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

Vsetínská pobočka poskytuje služby od roku 2002 přečtěte si více o její historii a současnosti.

Sledujte nás také na Facebooku.

 
 
Terapie pomáhají

Terapie pomáhají

21.01.19

Vsetínská Naděje uspěla v programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“  a stala se jednou ze tří organizací,


Více...
 
Terapie pomáhají

Vsetínská Naděje uspěla v programu Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“  a stala se jednou ze tří organizací, které můžete během svého nákupu v TESCO  Valašské Meziříčí a TESCO Zubří, podpořit. Za každý nákup dostanete hlasovací žeton, který můžete vhodit, dle vašeho výběru, do hlasovacího boxu. 

Hlasování probíhá od 21.1. do 17.2. 2019. Díky finanční podpoře mohou klienti denního stacionáře využívat soubor terapií  – muzikoterapii a canisterapii. Pokud se nám podaří oslovit největší počet zákazníků, terapie budou poskytnuty zdarma v průběhu půl roku celkem 14 lidem.

Všechny tyto aktivity umožňují klientům Naděje projevit jejich osobnost, naučit se novým věcem a naplit den smysluplnými aktivitami.

Děkujeme za vaše rozhodnutí.Méně...
 
Benefiční dražba vynesla neuvěřitelných 73 000 Kč

Benefiční dražba vynesla neuvěřitelných 73 000 Kč

28.12.18

V Radegastovně U Lva se již druhým rokem konala benefice ve prospěch znevýhodněných lidí.


Více...
 
Benefiční dražba vynesla neuvěřitelných 73 000 Kč

Ve vsetínské Radegastovně U Lva se již druhým rokem pořádala benefice ve prospěch znevýhodněných lidí.

Letos se benefice nesla v duchu osobní asistence, kterou poskytuje vsetínská pobočka NADĚJE od roku 2010.

Do dražby byly vybrány výrobky klientů terapeutické dílny v Rokytnici a limitovaná série sportovních čepic. Role licitátora a autora hudebního doprovodu se ujal známý vsetínský umělec Bolek Vjaclovský. Všichni zúčastnění přispěli k jedinečné atmosféře večera, na kterém se díky velkorysé podpoře dražitelů podařilo vydražit neuvěřitelných 73 000 Kč.

Celý výtěžek poputuje na dofinancování služby osobní asistence, v rámci které za klienty jezdíme do jejich domácností, kde jim pomáháme s hygienou, chodem domácnosti, zajišťujeme jim doprovod k lékaři, na úřady, do zaměstnání atd. Díky této nepřetržité službě mohou lidé s hendikepem zůstat v domácím prostředí a žít plnohodnotný a důstojný život s možností běžných činností, přátelství i osobního růstu. Velké uznání patří Radegastovně U Lva, která umožnila konání benefiční dražby a která se na ní i výrazně podílela.

 

 

 


Méně...
 
Galavečer NADĚJE

Galavečer NADĚJE

28.11.18

23. října proběhl tradiční Galavečer NADĚJE, byť v tomto roce pod jiným názvem.


Více...
 
Galavečer NADĚJE

23. listopadu proběhl tradiční Galavečer NADĚJE Vsetín, byť v tomto roce pod jiným názvem. Letos byl tento večer určen zejména lidem využívajícím služeb NADĚJE Vsetín jako odměna za jejich úsilí a pokroky i jejich blízkým, kteří je podporují. Stejně patřil i všem pracovníkům a dobrovolníkům vsetínské NADĚJE jako ocenění za jejich celoroční práci.

Na pestrém programu slavnostního večera se podíleli například Be a Beast, kteří již v tomto roce NADĚJI podpořili výtěžkem z jejich extrémního závodu Jasenická klikovačka. Sympatická street workoutová skupina ze Vsetína předvedla dynamickou exhibici lahodící nejen ženskému oku. Zážitkem byl i motýlí tanec ShantiDance, kouzelnou atmosféru při něm dokreslovala led světla na kostýmech tanečnic. Ke stálicím na slavnostních večerech NADĚJE patří Tancklub Vsetín, který předvedl nejen skvělé vystoupení, ale zároveň přispěl i výukou tance, do níž se mnozí s radostí zapojili. O hudbu se postaral Jiří Kura, který známými hity roztančil celý sál Zámku Vsetín. Milou vzpomínkou na tento večer budou vtipné fotky z foto koutku pana Partika.

Pro mnohé z nás proběhl jeden z řady příjemných slavnostních večerů, pro jiné nezapomenutelný zážitek. Právě to je často rozdíl mezi životy zdravých lidí a lidí se zdravotním hendikepem. Možnost bavit se, zatančit si, shlédnout program není samozřejmostí, jak se může zdát.

Díky materiálním darům od téměř padesáti různých společností, firem a soukromých osob byla pro návštěvníky přichystána bohatá tombola. Ti, co se rozhodli tento slavnostní večer NADĚJE podpořit, nám dali najevo, že jim život zdravotně znevýhodněných osob není lhostejný.

Od srdce všem děkujeme za podporu:

 

HB real, Vsetín

COLEMAN S.I., Vsetín

Holendr – pivovar, Valašské Meziříčí

Knedlovo řeznictví, Valašské Meziříčí

Pekárna Střelná, Vsetín

Machač, řeznictví a uzenářství, Hodslavice

Pekárna Anežka, Nový Jičín

Řeznictví a uzenářství Jan Černocký, Vsetín

Josef Filák, řeznictví a uzenářství, Horní Lideč

Květinářství Speciál ve Vsacanu, Vsetín

HM Ogaři, Malá Bystřice

Knihovna Vsetín

Elipse, Vsetín

Večerka v Uličce, Valašské Meziříčí

DK Vsetín

L´aroma, Vsetín

Photo By Džejna, Valašské Meziříčí

Cyrilovo pekařství, Hrachovec

Klenoty Morion, Vsetín

Keramika Dub, Valašské Meziříčí

Železářství Kumbár, Vsetín

Obchůdek U Jany, Valašské Meziříčí

Knihy a učebnice, Pavel Kalouš, Vsetín

Pohodové svíčky, Vsetín

Vinopolis, Valašské Meziříčí

Lagoon Foto, Vsetín

Block, Valašské Meziříčí

Dareband, Vsetín

Agentura Aura, Valašské Meziříčí

Fashion H textil, Vsetín

Robe, Valašské Meziříčí

Elipse, Vsetín

Schwarz trade, Valašské Meziříčí

Denní bar Na Pančave, Vsetín

MVDr. Zdeněk Lysý

Vše pro dům a zahradu, Poličná

Aeroteam, Vsetín

Lucie Redlová, Valašské Meziříčí

Živý krámek, Vsetín

Caffe Tucan, Valašské Meziříčí

Papírnictví Stanislav Olšák, Vsetín

Domácí potřeby, Valašské Meziříčí

Zuzana Valová, Kadeřnictví Sen, Vsetín

Bistro Krmítko, Valašské Meziříčí

Nehtové studio Zuzi, Vsetín

Pavla Hrušková, masáže, Vsetín


Méně...
 
Zahrada Naděje v Rokytnici - další etapa ukončena!

Zahrada Naděje v Rokytnici - další etapa ukončena!

17.11.18

Posledním říjnovým dnem byla uzavřena jedna etapa projektu, který si vzal za cíl vytvořit v okrajové části Vsetína relaxační zónu


Více...
 
Zahrada Naděje v Rokytnici - další etapa ukončena!

Posledním říjnovým dnem byla uzavřena jedna etapa projektu, který si vzal za cíl vytvořit v okrajové části Vsetína relaxační zónu a komunitní prostor pro setkávání lidí napříč generacemi, lidí s hendikepem i bez něj.  

Na zahradě terapeutické dílny v Rokytnici postupně vznikly pastviny pro ovce a zeleninové záhony na permakulturních principech, které slouží k tréninku pracovních programů našich klientů. Od letošního jara jsme zapracovali na opravě a vybudování nového oplocení, výstavbě příbytků pro zvířata, skladovacích prostor a zpevnění břehů. Jde zde vidět kus práce, na které se podílíme společně s klienty, ale i dobrovolníky.

Na zahradě terapeutické dílny v Rokytnici jsme přivítali milou návštěvu z již spřátelené mateřské školy a zástupce organizací, díky kterým se nám to vše podařilo zrealizovat.

Dětem i sponzorům jsme přiblížili činnost sociální služby, zapojili je do péče o zvířata i podzimní výzdoby rokytnické zahrady. Počasí nemohlo být v tomto ročním období lepší a my si budeme přát, aby se nám i nadále dařilo plnit sen o místu pro všechny, kteří se snaží porozumět si navzájem a hledat společné cesty.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nám s další etapou našeho projektu Zahrady Naděje pomohli:

DM drogerie

Austin Detonator s.r.o.

Město Vsetín


Méně...
 
Jasenická Klikovačka 2018

Jasenická Klikovačka 2018

Jasenická Klikovačka 2018 je extrémní závod, který posouvá hranice vlastních možností.

05.10.18

Organizátoři této akce, vsetínští Be a Beast, se navíc rozhodli pomoct lidem se zdravotním postižením. Výtěžek ze startovného bude


Více...
 
Jasenická Klikovačka 2018

Organizátoři této akce, vsetínský team Be a Beast se navíc rozhodli pomoct lidem se zdravotním postižením. Výtěžek ze startovného bude tak směrován na dofinancování canisterapie ve vsetínském denním stacionáři Naděje na Sychrově.

Jasenická Klikovačka ve Vsetíně již tuto sobotu 6.10.2018 od 9 hod v místní části Luh (u cyklostezky)

Všem sportovcům přejeme hodně sil, skvělé počasí a od nás z Naděje obrovský dík za jejich podporu!

 


Méně...
 
TÝDEN S NADĚJÍ 2018

TÝDEN S NADĚJÍ 2018

Mise splněna

24.09.18

Celý uplynulý týden patřil akci Týden s NADĚJÍ, kterou připravila vsetínská pobočka. Úkol pro nás všechny,


Více...
 
TÝDEN S NADĚJÍ 2018

Celý uplynulý týden patřil akci Týden s NADĚJÍ, kterou připravila vsetínská pobočka. Úkol pro nás všechny, kteří jsme se na akci podíleli, zněl jasně: „Napříč generacemi poukázat na skutečnost, že lidé s mentálním a kombinovaným postižením nepotřebují soucit, ale náš respekt a přijetí.“


Slovo "naděje" během jednoho týdne zaznělo určitě více jak tisíckrát. Mluvilo se, diskutovalo, četlo, psalo i poslouchalo. Nechali jsme veřejnost nahlédnout do našich služeb, představili filmy o tématech lidí s hendikepem a spustili mobilní aplikaci Pomáhej pohybem. Uspořádali jsme řadu workshopů, koncertů a divadelních představení a pokřtili nový videospot o sociálních službách vsetínské NADĚJE.

Naše počínání už přineslo první ovoce. Pracujeme na rozvoji spolupráce se vsetínskými školkami a školami formou edukačních programů a společných aktivit. Rádi bychom tak našli cestu k propojení obou světů - toho s  hendikepem a toho bez něj. 

Všichni, kteří se jakoukoliv formou zapojili do Týdne s NADĚJÍ - ať už to byla podpora nákupem kabelky, výrobků z dílny nebo účastí na některé z mnoha akcí - pomohli NADĚJI dostat se do povědomí lidí a zase se o kousek přiblížit cíli, kterým je odstraňování předsudků a rovnoprávný postoj k lidem s mentálním hendikepem.

Po týdnu představování, debat, hledání vzájemné spolupráce a možných cest vedoucích k odstraňování bariér vidíme, že mise NADĚJE byla splněna!


Přidruženou hodnotou bylo posunutí hranic každého z nás v NADĚJI. S trochou nadsázky můžeme říci, že Týden s NADĚJÍ byla neplánovaně zároveň naše teambuildingová akce, která posílila naši sounáležitost, loajalitu i komunikaci a vedla ke zjištění, že jsme schopni zvládnout víc, než si myslíme.

Možná, že během celého týdne nebylo vše dokonalé, ale bylo to od nás všech od srdce. Slovy patrona vsetínské NADĚJE, charismatického Františka Segrada: „V životě lidském je naděje někdy to poslední, co zbývá. Ale vsetínská NADĚJE dává hodně lidem možnost znovu zařadit se do života. A proto jim držme palce!“

My vám za tuto podporu moc děkujeme! Byl to úžasný týden - Týden s NADĚJÍ 2018.

 

Děkujeme všem, kteří nám pomohli:

Tým NADĚJE Vsetín a Otrokovice s týmem dobrovolníků

Dům kultury Vsetín

Kino Vatra Vsetín

Divadlo v Lidovém domě Vsetín

Alcedo Vsetín

Metrostav

Večerka V Uličce Valašské Meziříčí

Marek Bednařík

HM OGAŘI, s.r.o.

Malování na obličej Valašsko

ZUŠ Vsetín – divadelní obor

Rytmus pro život

Lucie Redlová & Garde

Dareband

Céline Bossu

Jinan music

Docuku

Boca Fuego

Roman Šterba - ROLAY

Reklamní agentura GD3D

Týden s NADĚJÍ proběhl ve spolupráci s Městem Vsetín a pod záštitou starosty Města Vsetína ve dnech 17. – 21. 9. 2018.

Odkazy na youtube:

 

https://www.youtube.com/watch?v=oVWixBXWIa4&feature=player_embedded

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y8898fXvFh8&t

 


Méně...