Vysoké Mýto

 
 

Hledáte-li formuláře žádosti o poskytnutí služby nebo další informace, přejděte do sekce Dům pokojného stáří / Dokumenty ke stažení nebo klikněte zde.

 
 
OTEVŘENÍ VZPOMÍNKOVÉ MÍSTNOSTI

OTEVŘENÍ VZPOMÍNKOVÉ MÍSTNOSTI

15.05.23

Ke konci dubna se nám podařilo otevřít přímo v domově krásnou vzpomínkovou místnost pro naše klienty, pracovníky a třeba i návštěvy. Jedná se o prostor bývalé knihovny


Více...
 
OTEVŘENÍ VZPOMÍNKOVÉ MÍSTNOSTI

Ke konci dubna se nám podařilo otevřít přímo v domově krásnou vzpomínkovou místnost pro naše klienty, pracovníky a třeba i návštěvy. Jedná se o prostor bývalé knihovny, který s citem upravila, vyzdobila a vybavila naše aktivizační pracovnice Lucie ve spolupráci s dalšími, kteří přidali ruku k dílu (darovali, či propůjčili nějaké předměty). Vznikla tak místnost, kde si každý najde něco, co měl doma, co rád používal a vyvolává to v něm milé vzpomínky na dětství, mládí, rodinu, a tak celkově život, který prožil. A přesně o to nám jde, mít možnost vzpomínat na časy minulé, na věci, které naše klienty obklopovaly celý jejich život a přivodí jim tak hezké vzpomínky. Otevření vzpomínkové místnosti oslovilo řadu našich klientů, kteří postupně přicházeli na návštěvu a zůstávali po dlouhou dobu, aby si vše prohlédli, zavzpomínali a sdíleli se svými spolubydlícími.


Méně...
 
SWEET FESTIVAL PRO NADĚJI

SWEET FESTIVAL PRO NADĚJI

15.05.23

Spolek Pomáhat je v módě se rozhodl uspořádat druhý ročník sladkého festivalu pro náš domov pokojného stáří Naděje ve Vysokém Mýtě.


Více...
 
SWEET FESTIVAL PRO NADĚJI

Spolek Pomáhat je v módě se rozhodl uspořádat druhý ročník sladkého festivalu pro náš domov pokojného stáří Naděje ve Vysokém Mýtě. Jedná se o dobročinnou akci spojenou s prodejem sladkých výrobků místních pekařů, cukrářů a dalších lidiček s dobrým srdcem, jejíž finanční výtěžek jako loni poputuje k nám. Moc si vážíme této aktivity a děkujeme všem, kteří mají podíl na vzniku celé akce. Zároveň chceme tímto příspěvkem pozvat všechny, kteří mají čas, chuť a náladu se v sobotu 27. 05. 2023 od 10:00 hodin přijít na tuto akci podívat, koupit si něco dobrého a zároveň tak přispět. Loňský ročník i přes nepřízeň počasí dopadl skvěle tak doufejme, že letošní ročník bude ještě lepší a počasí nám bude přát, aby to pro všechny zúčastněné byl příjemný jarní zážitek v Jungmanových sadech. Budeme se těšit na viděnou.


Méně...
 
MŠ ČTYŘLÍSTEK A TVOŘENÍ S PŘEDŠKOLÁČKY

MŠ ČTYŘLÍSTEK A TVOŘENÍ S PŘEDŠKOLÁČKY

04.05.23

K naší velké radosti nás znovu navštívily dětičky z MŠ Čtyřlístek Vysoké Mýto, paní učitelka v doprovodu několika dětiček předškolního věku


Více...
 
MŠ ČTYŘLÍSTEK A TVOŘENÍ S PŘEDŠKOLÁČKY

K naší velké radosti nás znovu navštívily dětičky z MŠ Čtyřlístek Vysoké Mýto, paní učitelka v doprovodu několika dětiček předškolního věku, kteří spolu s našimi klienty tvořily jarní veselé barevné ptáčky. Děkujeme za každou návštěvu, kterou nás s dětmi potěšíte.


Méně...
 
ZAHRADNICKÁ ŠKOLA LITOMYŠL

ZAHRADNICKÁ ŠKOLA LITOMYŠL

04.05.23

Jednoho hezkého odpoledne nás překvapila návštěva dam ze zahradnické školy Litomyšl se svou ukázkou aranžmá květin 


Více...
 
ZAHRADNICKÁ ŠKOLA LITOMYŠL

Jednoho hezkého odpoledne nás překvapila návštěva dam ze zahradnické školy Litomyšl se svou ukázkou aranžmá květin v jarním stylu. Tato akce byla dlouho plánovaná a několikrát odložená z provozních důvodů našeho zařízení. Proto když dámy dorazily bylo to milé překvapení a odpolední program pro klienty byl zajištěn. Opět nás dámy potěšily krásnými dekoracemi a zanechaly nám zde několik výrobků, za které srdečně děkujeme.


Méně...
 
PŘÁNÍ OD SRDCE

PŘÁNÍ OD SRDCE

04.05.23

Naše zařízení se zapojilo do projektu, který pořádá Diakonie ČCE společně s TV Nova s názvem Přání od srdce


Více...
 
PŘÁNÍ OD SRDCE

Naše zařízení se zapojilo do projektu, který pořádá Diakonie ČCE společně s TV Nova s názvem Přání od srdce. Smyslem tohoto projektu je přinést radost seniorům a odstraňovat bariéry mezi generacemi. Projekt poukazuje na skutečnost, že mnoho seniorů trpí samotou a ubývajícími sociálními kontakty, proto je zde tento projekt, který nabízí příležitost navázat nové vztahy a užít si možnost dostat, ale i odeslat rukou psaný dopis. Dopisování se může stát pravidelným, pokud pisatel zanechá zpáteční adresu, pokud ne, je jeho dopis či pohled potěchou pro jeho příjemce. Do našeho zařízení Dům pokojného stáří Naděje ve Vysokém Mýtě dorazilo během minulého a tohoto týdne již devět dopisů a tři krásné pohledy. Děkujeme všem, kteří se na pořádání celého projektu podílejí a děkujeme moc všem, kteří již svůj dopis či pohled poslali.


Méně...
 
JARNÍ ZPÍVÁNÍ S PANÍ ŠTĚPÁNOVOU

JARNÍ ZPÍVÁNÍ S PANÍ ŠTĚPÁNOVOU

31.03.23

Znovu nás navštívila paní Štěpánová se svým krásným zpěvem a obohacujícím projevem plným dobré nálady


Více...
 
JARNÍ ZPÍVÁNÍ S PANÍ ŠTĚPÁNOVOU

Znovu nás navštívila paní Štěpánová se svým krásným zpěvem a obohacujícím projevem plným dobré nálady a citu. Soubor písní měl opět tematické ladění, a to písně o jaru a květinách. Její návštěva vždy povzbudí a potěší všechny klienty, kteří se na vystoupení přijdou podívat. Moc děkujeme paní Štěpánové za věrnost našemu zařízení je nám ctí jí u nás vždy přivítat.


Méně...