Vysoké Mýto

 
 

Hledáte-li formuláře žádosti o poskytnutí služby nebo další informace, přejděte do sekce Dům pokojného stáří / Dokumenty ke stažení nebo klikněte zde.

 
 
PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

30.11.22

Děkujeme ještě naposledy spolku Pomáhat je v módě za uspořádání Sweet festivalu, aneb jak jsme využili výtěžek z této akce.


Více...
 
PODĚKOVÁNÍ

V předchozích příspěvcích na webu jsme děkovali za uspořádání akce spolku Pomáhat je v módě a všem dalším lidem, kteří se zúčastnili a pomohli vybrat, tak krásnou částku. Myslím si, že poděkování nemůže být nikdy dost a rozhodně se neomrzí. Proto znovu opakujeme, děkujeme. Slíbili jsme, že se s Vámi všemi také podělíme o to, co jsme s výtěžkem z akce Sweet festival udělali a na co jsme ho využili. Pokusíme se tedy v krátkosti přiblížit kam a na co peníze putovaly. Za skoro polovinu z celé částky jsme pro naše klienty nakoupili nová toaletní křesla (pro laiky vysvětlení: polstrované křeslo, které lze využít jako mobilní toaletu, popřípadě jako vozík, na kterém lze zavést klienta do koupelny a kompletně ho umýt). Tato křesla jsou v našem zařízení v každodenním provozu, usnadňují práci pečovatelskému personálu a slouží pro naše klienty a jejich potřeby. Další část z výtěžku jsme použili na nákup venkovních stolů a stínících plachet, pro lepší komfort při trávení volného času venku, což mnoho klientů v létě hojně využívá. A vzhledem k tomu, že ze samotného Sweet festivalu nezbylo nic dobrého na zub, podnikli jsme spolu s klienty a spolupracovníky během jara až podzimu celkem čtyři návštěvy nedaleké kavárny Berenika. Do kavárny jsme vždy doprovodili vybranou skupinku klientů a spolu s nimi si užili příjemné odpoledne s kávou a zákuskem dle chuti a výběru pro každého. Vzhledem k tomu, že by naše zařízení nemohlo fungovat bez skvělého personálu, z celé částky jsme zakoupili také několik drobností, které nám pomohli vylepšit vzhled a funkčnost v našem zařízení. Na recepci tak přibyl nový stolek a židle, na chodbě ve 4. patře visí magnetická nástěnka, kde je přehled o tom, kdo je v daný den přítomen na pracovišti a pečuje o klienty, také přehled o návštěvách canisterapeutky, kadeřnice a pedikérky. Podařilo se nám tedy využít celý výtěžek vyrovnaně pro klienty, pracovníky a obecně pro kultivaci prostředí v našem zařízení.


Méně...
 
KAVÁRNA BERENIKA

KAVÁRNA BERENIKA

25.11.22

Letos naposledy jsme vyrazili s našimi klienty na příjemné odpolední posezení do kavárny Berenika, kde jsme strávili hezké chvíle


Více...
 
KAVÁRNA BERENIKA

Letos naposledy jsme vyrazili s našimi klienty na příjemné odpolední posezení do kavárny Berenika, kde jsme strávili hezké chvíle v prostředí s adventní náladou. Prostory kavárny byly krásně vyzdobeny adventními věnci a dalšími dekoracemi. Do konce roku jsme měli v plánu ještě navštívit kavárnu a zpříjemnit tak klientům nadcházející adventní čas. Účast klientů byla hojná a všichni si to moc užili. Většina klientů si dala dobrou kávu a lívanečky se šlehačkou, ovocem, zmrzlinou a podobně. Děkujeme zaměstnancům kavárny za milý a vstřícný přístup. Tato návštěva se mohla uskutečnit díky financím z výtěžku Sweet festivalu od spolku Pomáhat je v módě.


Méně...
 
OSLAVA NAROZENIN NEJSTARŠÍ OBYVATELKY DOMU POKOJNÉHO STÁŘÍ

OSLAVA NAROZENIN NEJSTARŠÍ OBYVATELKY DOMU POKOJNÉHO STÁŘÍ

25.11.22

Vím, že se nesluší zmiňovat věk u dámy, ale v tomto případě si dovolím udělat výjimku, neboť je to věk opravdu úctyhodný


Více...
 
OSLAVA NAROZENIN NEJSTARŠÍ OBYVATELKY DOMU POKOJNÉHO STÁŘÍ

Vím, že se nesluší zmiňovat věk u dámy, ale v tomto případě si dovolím udělat výjimku, neboť je to věk opravdu úctyhodný a to krásných 99 let.  Chci tímto moc poděkovat naší šikovné aktivizační pracovnici, která oslavu uspořádala a realizovala. Věřím, že to pro všechny zúčastněné byl moc hezký zážitek sdílet takto významné jubileum. A naší klientce přejeme za všechny pracovníky Domu pokojného stáří Naděje ještě mnoho dalších let v takové kondici, jakou má doposud.


Méně...
 
MILÁ SPOLUPRÁCE S MŠ ČTYŘLÍSTEK

MILÁ SPOLUPRÁCE S MŠ ČTYŘLÍSTEK

21.11.22

Pondělní dopoledne přišly děti z mateřské školky Čtyřlístek rozveselit naše klienty 


Více...
 
MILÁ SPOLUPRÁCE S MŠ ČTYŘLÍSTEK

Pondělní dopoledne přišly děti z mateřské školky Čtyřlístek rozveselit naše klienty a spolu s nimi si něco hezkého vyrobit. Pod vedením paní učitelky dětičky spolu s klienty tvořily hlavu koně, kam domalovali oči, nozdry a někdo dokonce řasy. Poté s pomocí nalepovaly barevné papíry jako hřívu koní. O několik dní dříve nás navštívily s nápadem na vyrobení papírových draků, které nyní zdobí chodby a okna našeho zařízení. Oceňujeme krásné nápady a hlavně čas, který nám děti věnovaly. Bylo to milé zpestření, občas všedních dní zde u nás v zařízení.  Děkujeme a přijďte brzy zas, přinášíte spoustu radosti a dobré nálady!


Méně...
 
MANŽELÉ VODEHNALOVI A JEJICH VYSTOUPENÍ ZA DOPROVODU HARMONIKY

MANŽELÉ VODEHNALOVI A JEJICH VYSTOUPENÍ ZA DOPROVODU HARMONIKY

21.11.22

V minulém týdnu jsme měli tu možnost přivítat v našem zařízení milé manžele Vodehnalovi z Osíka u Litomyšle


Více...
 
MANŽELÉ VODEHNALOVI A JEJICH VYSTOUPENÍ ZA DOPROVODU HARMONIKY

V minulém týdnu jsme měli tu možnost přivítat v našem zařízení milé manžele Vodehnalovi z Osíka u Litomyšle a jejich vystoupení plné hry na harmoniku a krásného zpěvu. Pro klienty to byla skvělá příležitost zavzpomínat na své mládí, které bylo právě těmito hity provázeno. V celém zařízení zněly písně, klienti byli příjemně naladění a mnoho z nich se ke zpěvu přidalo. Tímto bychom chtěli velmi srdečně poděkovat manželům Vodehnalovým za jejich odpolední program a nemůžeme říci jinak, než že se velmi těšíme na další setkání.


Méně...
 
SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

11.11.22

Kde se vzal Světový den laskavosti?

Říká se, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. A tak i laskavost jako neobyčejně důležitá lidská vlastnost získala den v kalendáři.


Více...
 
SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI

Kde se vzal Světový den laskavosti?

Říká se, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. A tak i laskavost jako neobyčejně důležitá lidská vlastnost získala den v kalendáři.

Mezinárodní den laskavosti si připomínáme pravidelně 13. listopadu již od roku 1998. Zavedlo jej Světové hnutí za laskavost a slaví se například v Kanadě, Austrálii, Singapuru, Itálii a dalších zemích.

Nadace Lilie & Karla Janečkových k příležitosti Světového dne laskavosti pořádá celorepublikový happening jsemlaskavec, který motivuje děti ke konání dobrých skutků. První ročník proběhl v roce 2017, do happeningu se pravidelně zapojují stovky týmů a tisíce dětí z celé České republiky i zahraničí.

 

K našemu velkému překvapení jsou i mezi námi a jsou nám na blízku („laskavci“), žáci Speciální základní školy a praktické školy z Vysokého Mýta dnes donesli k nám do domova plnou krabici dobrot pro naše klienty. Sami připravili a napekli svatomartinské rohlíčky, koláčky, pracičky, muffiny a to právě v rámci dnešního dne laskavosti. Moc chceme tímto poděkovat za tak krásný nápad a laskavé gesto směrem k našim klientům, vážíme si každého lidského skutku, který přijde takto nečekaně a neohlášeně a vždy nás mile potěší, že je na světě ještě mezi lidmi mnoho dobra a laskavosti! Jistě mají velké zásluhy také učitelé a učitelky, i jim patří veliké díky. Vedení Naděje  


Méně...