Vysoké Mýto

 
 

V souvislosti s vydaným zákazem návštěv jsme se rozhodli  upozornit na některé další možné způsoby komunikace rodinných příslušníků s našimi klienty.

Následující možnosti zatím zůstávají zachovány i po ukončení zákazu návštěv.

Po dobu zákazu návštěv je možné klientům, kteří nemají svůj mobilní telefon, nebo jej nejsou schopni sami obsluhovat, telefonovat na mobilní telefon, které jim náš personál donese na pokoj. Pro tuto možnost je k dispozici následující číslo:

 

775 865 854 - pro přímý hovor (telefon není používán k jinému účelu a vždy jej vydezinfikujeme) Prosím využívejte pouze v případě, kdy váš blízký nemá svůj telefon.

 

Případně se lze domluvit, že personál pomůže klientům volat z jejich telefonů rodinným příslušníkům. Žádost o zprostředkování hovoru z vlastního telefonu klienta lze domluvit na číslech:

 

775 868 099, 775 868 273 Tento způsob je preferován !!!

 

Zavádíme také novou možnost kontaktu s klienty. Můžete napsat dopis pro svého blízkého a poslat jej mailem na adresu  sarka.makalousova@nadeje.cz. Dopis vytiskneme a předáme, v případě potřeby jej můžeme klientovi přečíst.

 

Pro podávání informací o aktuální situaci prosím použijte kontakt na sociální pracovnici Bc. Šárku Makaloušovou:  775 868 262, a to v pracovní dny v době 7:00 – 15:00

 
 
KOUZELNÍK DÍKY JEŽÍŠKOVÝM VNOUČATŮM

KOUZELNÍK DÍKY JEŽÍŠKOVÝM VNOUČATŮM

10.12.19

Dnešní odpoledne nám přišel zpestřit kouzelník pan Jiří Krejčí, který je profesionálním kouzelníkem, žonglérem a moderátorem. Jeho repertoár obsahuje především salónní kouzla, iluze, mentální magii, karetní triky a také interaktivní


Více...
 
KOUZELNÍK DÍKY JEŽÍŠKOVÝM VNOUČATŮM

 

Dnešní odpoledne nám přišel zpestřit kouzelník pan Jiří Krejčí, který je profesionálním kouzelníkem, žonglérem a moderátorem. Jeho repertoár obsahuje především salónní kouzla, iluze, mentální magii, karetní triky a také interaktivní čarování s publikem. Pan kouzelník předvedl několik kouzel, a také se snažil zapojovat klienty, kterým se velmi líbilo, že mohli být součástí kouzlení. Na závěr každému z klientů vymodeloval zvířátko z nafukovacích balónků. Z dárků byli klienti nadšení a nevěřili, jak dáreček pan kouzelník vytvořil.

 

Za prostředkování kouzelnického vystoupení děkujeme panu Šebovi, který byl naším Ježíškovým vnoučetem a vystoupení pana kouzelníka nám daroval. A neméně samozřejmě děkujeme panu kouzelníkovi Krejčímu.


Méně...
 
MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V NADĚJI

MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V NADĚJI

10.12.19

S velkým potěšením jsme zcela poprvé uspořádali v našem zařízení „mezigenerační“ pracovní terapii, které se účastnili klienti našeho domova spolu s dětmi a učitelkami z Mateřské školy „Čtyřlístek“ ve Vysokém Mýtě a rovněž s paní Ketnerovou z


Více...
 
MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V NADĚJI

 

S velkým potěšením jsme zcela poprvé uspořádali v našem zařízení „mezigenerační“ pracovní terapii, které se účastnili klienti našeho domova spolu s dětmi a učitelkami z Mateřské školy „Čtyřlístek“ ve Vysokém Mýtě a rovněž s paní Ketnerovou z organizace Mezi námi, o. p. s. Projekt mezigeneračního setkávání zaštiťuje organizace Mezi námi s celorepublikovou působností. Mezi námi podporuje a koordinuje setkávání dětí a seniorů v rámci místní komunity. Na tomto prvním mezigeneračním setkání, které bylo tvořivě zaměřené, si naši obyvatelé společně s dětmi vyrobili krásné andělíčky.

 

Děti ze školky byly velice aktivní, výtvarně tvořivá práce jim šla pěkně od ruky. Naši klienti se snažili s dětmi na výrobcích spolupracovat, nechali si také od dětí pomoci a poradit. Někdy nechali naši klienti pracovat samotné děti a za vzniklé andílky, které jim pak děti darovaly, byli naši klienti moc rádi.

 

Setkání napříč generacemi se v našem zařízení povedlo nadmíru dobře. Do budoucna chceme vytvořit z těchto mezigeneračních setkávání tradici. Společně se těšíme na podobné setkání našich klientů a třídy dětí z Mateřské školy „Čtyřlístek“ ve Vysokém Mýtě v lednu.


Méně...
 
ANDĚLSKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

ANDĚLSKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

10.12.19

Na adventní výtvarné dílně si klienti vytvořili nápadité andílky z borovicových šišek. Tento námět přinesla jedna naše klientka, jež se výtvarných dílen pravidelně účastní a která jej našla v jednom časopise. Nápad se líbil nám všem, tak jsme rádi souhlasili


Více...
 
ANDĚLSKÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

 

Na adventní výtvarné dílně si klienti vytvořili nápadité andílky z borovicových šišek. Tento námět přinesla jedna naše klientka, jež se výtvarných dílen pravidelně účastní a která jej našla v jednom časopise. Nápad se líbil nám všem, tak jsme rádi souhlasili s jeho realizací. Přítomní klienti se svou vlastní představivostí modelovali andílky ze šišek tak, že nakonec ani jeden z nich nebyl úplně stejný. Andělé pro nás znamenají nejen figurky, ale jsou v našem vnímání zejména duchovním symbolem lásky, ochrany a pomoci člověku a dalším živým bytostem. V tomto adventním a vánočním čase jsou nám lidem možná ještě blíž.


Méně...
 
ANDĚL S MIKULÁŠEM V NADĚJI

ANDĚL S MIKULÁŠEM V NADĚJI

10.12.19

I naše zařízení letos opět 5. prosince navštívil krásný Anděl s dobrým Mikulášem. Našim klientům rozdávali mikulášskou nadílku – plněné perníčky a rozzářili tak mnoho tváří našich obyvatel radostí, dojetím a spokojeností. Každý klient i


Více...
 
ANDĚL S MIKULÁŠEM V NADĚJI

 

I naše zařízení letos opět 5. prosince navštívil krásný Anděl s dobrým Mikulášem. Našim klientům rozdávali mikulášskou nadílku – plněné perníčky a rozzářili tak mnoho tváří našich obyvatel radostí, dojetím a spokojeností. Každý klient i zaměstnanec dostal od této dvojice sladkou odměnu.  Svoji návštěvu a nadělování ohlašovali Andílek s Mikulášem zvoněním na zvoneček v celém našem domově, vše se opět povedlo „na výbornou“ a všichni si mikulášský den moc užili.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - ČESKÉ POVĚSTI

PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - ČESKÉ POVĚSTI

06.12.19

Poslední přednáškou paní Mgr. Martiny Mackové v tomto roce bylo povídání o Pověstech českých. S klienty si společně připomněli ty nejznámější české pověsti a poté si o tom podrobně povídali. Jednalo se např. o pověsti: Praotec Čech, Král


Více...
 
PŘEDNÁŠKA PANÍ MACKOVÉ - ČESKÉ POVĚSTI

 

Poslední přednáškou paní Mgr. Martiny Mackové v tomto roce bylo povídání o Pověstech českých. S klienty si společně připomněli ty nejznámější české pověsti a poté si o tom podrobně povídali. Jednalo se např. o pověsti: Praotec Čech, Král Ječmínek, Dalibor, Dívčí válka, Horymír, Golem, Libuše a Přemysl… Pro doplnění paní Macková použila knížku Českých pověstí od Martiny Drijverové, kterou nám také zapůjčila.

 

Klienti si přednášku moc užili, příjemně si popovídali a již teď se těší na pokračování přednáškových pásem v příštím roce. Paní Mgr. Mackové za celoroční spolupráci velmi děkujeme a vážíme si jí.


Méně...
 
CANISTERAPIE V NADĚJI

CANISTERAPIE V NADĚJI

04.12.19

Canisterapeutka, paní Holubová, k nám pravidelně chodí se svými dvěma boxery Bakem a Rokym, již několik let. Canisterapie probíhá individuálně na pokojích klienta, a také ve skupince na společné jídelně. Klienti si mohou pejsky pohladit, dát


Více...
 
CANISTERAPIE V NADĚJI

 

Canisterapeutka, paní Holubová, k nám pravidelně chodí se svými dvěma boxery Bakem a Rokym, již několik let. Canisterapie probíhá individuálně na pokojích klienta, a také ve skupince na společné jídelně. Klienti si mohou pejsky pohladit, dát jim pamlsek a potěšit se s nimi. Klienti se na pejsky vždy moc těší a za návštěvu jsou rádi. Je to pro ně příjemně a smysluplně strávený čas.


Méně...