Zlín

 
 
 
 

Vážení příbuzní a přátelé obyvatel našich pobytových služeb,

s platností od 24. 9. 2020 vyhlašujeme na doporučení Krajské hygienické stanice a výzvu krajského úřadu

ZÁKAZ NÁVŠTĚV!

Musíme všechny chránit před zavlečením nákazy COVID-19.

Návštěvy budou umožněny pouze v případě závažného zhoršení zdravotního stavu našeho klienta. V takovém případě je povolení návštěvy v kompetenci vrchní sestry (telefon 732 385 945), o víkendu o něm rozhodne sloužící zdravotní sestra (608 723 938).

 

Rádi bychom vám umožnili, abyste vašemu blízkému alespoň občas mohli poslat balíček. Prosíme, balíčky předávejte na recepci v igelitovém sáčku, vynechte potraviny, které podléhají rychlé zkáze. 

  

Možnost telefonního, SKYPE a e-mailového spojení: 

Proto jsme zřídili nová telefonní čísla na jednotlivá patra.
1.patro – tel. 775 851 947
2.patro – tel. 775 851 948
3.patro – tel. 775 863 038.
Moc prosíme, telefonujte v těchto vymezených časech
9.00 – 11.30, 13.00 – 17.00, z provozních důvodů, aby se pracovníci mohli věnovat vám a vašim blízkým.

Adresa SKYPE: DPS Naděje Zlín

Můžete také psát na e-mail hana.svobodova@nadeje.cz. Hanka váš "dopis" vytiskne, odnese a v případě potřeby i přečte. 

 

NADĚJE JE TŘICETILETÁ

1990 – 2020

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

Přečtěte si historii pobočky, aktuality nebo Čtvrtletník, spřátelte se s námi díky Facebooku

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit SK Berani NADĚJE Zlín.

 

 
 
Oslava 102. narozenin se vydařila

Oslava 102. narozenin se vydařila

17.04.14

V úterý 15. 4. 2014 jsme na Domě pokojného stáří prožili velkou radost - společně s naší milou paní Staroveskou a dalšími hosty jsme oslavili její 102. narozeniny.


Více...
 
Oslava 102. narozenin se vydařila

V úterý 15. 4. 2014 jsme na Domě pokojného stáří prožili velkou radost - společně s naší milou paní Staroveskou a dalšími hosty jsme oslavili její 102. narozeniny.

Dopolední oslavy se kromě "domácích" zúčastnili také hosté ze Statutárního města Zlína, konkrétně náměstek primátora, pan Mgr. Miroslav Kašný, paní Červenková a paní Orságová. Paní Staroveské udělali radost krásnou kyticí žlutých tulipánů a dárkovým košem. Velké překvapení a úsměv na tváři oslavenkyně vyvolal obrovský a nádherný dort s jejím jménem a číslovkou 102. Tento dort pro ni připravily pracovnice kuchyně domova - a byl nejen nádherný, ale také výborný! "To jsem opravdu nečekala, to je překvapení!" Těmito slovy nejčastěji paní Staroveská komentovala přinesené dárky a přáníčka.

Po slavnostním přípitku, na který se paní Staroveská moc těšila, jsme si užívali pěkné společné dopoledne za doprovodu lidových písniček, které nám hrálo a zpívalo naše již osvědčené trio MaMiLu. 

Oslavenkyně byla spokojená, i když unavená a my všichni jsme byli rádi, že ji mezi sebou máme, a že jsme mohli opět po roce prožít krásné společné chvíle.

Paní Staroveské přejeme zdraví a spokojenost a těšíme se na další společně strávené chvilky.

P. Staroveská 102


Méně...
 
Netradičně tradiční Velikonoční jarmark

Netradičně tradiční Velikonoční jarmark

16.04.14

V Tkalcovně Naděje panoval od úterního rána čilý ruch, vrcholily přípravy na každoroční Velikonoční jarmark, letos prvně v Obchodních centru Zlín. 


Více...
 
Netradičně tradiční Velikonoční jarmark

V Tkalcovně Naděje panoval od úterního rána čilý ruch, vrcholily přípravy na každoroční Velikonoční jarmark, letos prvně v Obchodních centru Zlín.

Přichystat ručně vyráběná voňavá mýdla, vyskládat ozdoby vyrobené z včelího vosku, dekorace z proutí i ty tkané na tkalcovských stavech, to byl úkol pro Alici Markovou, která je duší sociálně terapeutické dílny. Pracovnice Lenka a Simona ze Svíčkárny Naděje společně s klienty dílen dohlédli na úplné laiky, kteří v tento den projevili zájem vyzkoušet si odlévání figurek z omamně vonícího včelího vosku. A mnoho dalšího si pro návštěvníky připravili.Velmi zajímavá a krásná podívaná byla na paní Svjetlanu Hradilovou, původem z Ukrajiny, která mimo jiné náramně ovládá kolovrat, práci se lnem a jinými přírodními materiály. Paní Svjetlanu po celou dobu obklopovaly její tři ze čtyř dětí, které také vede k lidovým a starým řemeslům.

Příjemným zpestřením tradiční akce bylo zahájení výtvarné soutěže pro žáky ZŠ s tématem: „Řemeslo má zlaté dno“, do které s zapojily školy ze Zlína, z Fryštáku a nedalekého Holešova.

A bylo se na co dívat. Dětská fantazie, i reálná podoba řemeslníků se promítala do čtyř desítek výtvarných prací. Tři nejzdařilejší práce byly oceněny.

Poděkování, blahopřání a věcné odměny od partnerů soutěže z rukou paní Kateřiny Pivoňkové, ředitelky zlínské pobočky Naděje převzaly Eva ŠEVČÍKOVÁ, 1. ZŠ Holešov, Sabina DIVILOVÁ, ZŠ Fryšták a Lucie JANEČKOVÁ, ZŠ Holešov.

Jak si žáci 5. – 7. ročníků ZŠ představují „řemeslo se zlatým dnem“ máte příležitost přesvědčit se   do konce června letošního roku.  A při té příležitosti nezapomeňte nahlédnout do Tkalcovny Naděje, protože v této dílně se děje pořád něco nového. 

Více fotografií z Velikonočního jarmarku najdete na http://www.nadeje.cz/zlin/galerie?album=98

fotografie z výtvarné soutěže Řemeslo má zlaté dno http://www.nadeje.cz/zlin/galerie?album=99

 

 Velikonoční jarmark podpořilo Statutární město Zlín


Méně...
 
Přes tisíc kabelek na pomoc Naději

Přes tisíc kabelek na pomoc Naději

15.04.14

Téměř 1 500 kabelek se podařilo vybrat zlínské pobočce neziskové organizace NADĚJE pro vlastní dobročinnou akci zvanou Kabelkový veletrh.


Více...
 
Přes tisíc kabelek na pomoc Naději

Téměř 1 500 kabelek se podařilo vybrat zlínské pobočce neziskové organizace NADĚJE pro vlastní dobročinnou akci zvanou Kabelkový veletrh. V pondělí byl foyer Městského divadla Zlín přeplněn ženami, které si přišly koupit kabelku a tím podpořit lidi s mentálním postižením či nemocné s demencí, o něž se NADĚJE ve Zlíně stará.

Dárkyně nechávaly v kabelkách vtipné i milé vzkazy pro nové majitelky. Charitativní akci darováním svých kabelek podpořily také první dáma Ivana Zemanová a první česká Miss World Taťána Kuchařová.

„Kabelka patří k ženám a ženy mají smysl a cit pro charitu,“ říká Kateřina Pivoňková, ředitelka zlínské NADĚJE. „Některé účastnice si dokonce braly v práci dovolenou, aby měly na 3. ročník Kabelkového veletrhu dostatek času.“

 

Výtěžek akce činí 93 000 Kč. Zlínská NADĚJE za něj pořídí nové pokrývky a zahradní houpačku pro seniory i pračku a lednici do chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením.

Více fotografií z Kabelkového veletrhu najdete na  http://nadeje.cz/zlin/galerie?album=97 

a také na http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/kabelkovy-veletrh-uz-dnes-od-14-hodin-v-divadle-20140414.html


Méně...
 
Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti

Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti

15.04.14

Paní Božena Staroveská, obyvatelka Domu pokojného stáří zlínské NADĚJE, se 13. 4. 2014 dožila 102. narozenin.


Více...
 
Oslava 102. narozenin s velkou porcí radosti

Paní Božena Staroveská, obyvatelka Domu pokojného stáří zlínské NADĚJE, se 13. 4. 2014 dožila 102. narozenin.  Paní Staroveská se narodila v Příboru do početné rodiny. V třicátých letech minulého století odešla do Zlína a pracovala v Baťových závodech. Ráda chodila do kina, cvičit do Sokola a do hotelu Moskva na „čaje o páté.“ Ve Zlíně pak dlouhá léta pracovala jako mistrová. Celý život prožila obklopena přáteli a širokou rodinou. Dodnes si zachovala svěžest a humor, ačkoliv už častěji také odpočívá. Je stále velmi samostatná, chodí bez opory, ráda pobývá na zahradě a zpívá.

 

Ve zlínské NADĚJI žije paní Staroveská více než tři roky. Pracovníci o ni pečují s láskou a ona má NADĚJI dávno za svůj domov.

 

Společně s rodinou, ostatními obyvateli a představiteli města oslaví narozeniny 15. 4. 2014 přímo v Domě pokojného stáří.

 

 

 


Méně...
 
Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

15.04.14

Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? 


Více...
 
Ponořte se do představ dětí a do nadšení lidí s handicapem!

Co si děti konkrétně představují pod názvy tradičních řemesel? Dokážou lidé s mentálním postižením pomoci uchovat lidové dovednosti i v době poháněné moderními technologiemi? Přesvědčte se na Velikonočním jarmarku Tkalcovny NADĚJE ve Zlíně 15. 4.

 

Sami si budete moci vyzkoušet tkaní na ručních stavech, odlévání svíček z včelího vosku, pletení košíků a pomlázek i předení vlny na kolovrátku. V 15 hodin budou vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže pro žáky základních škol na téma „Řemeslo má zlaté dno.“ Zlínské NADĚJI se sešlo na čtyřicet podivuhodných obrázků. Do jejich světa můžete vstoupit na výstavě v Obchodním centru Zlín na ulici Kvítková do konce května.

 

Tkalcovna NADĚJE slaví jeden rok od zahájení své činnosti v Obchodním centru Zlín. Za tu dobu se už stala srdeční záležitostí mnoha fajnšmekrů, kteří oceňují ruční práci, i těch, kdo se rádi nechávají obohatit návštěvou terapeutické dílny lidí s mentálním postižením.


Méně...
 
Milá majitelko nové kabelky...

Milá majitelko nové kabelky...

10.04.14

 

 
Milá majitelko nové kabelky...