Zlín

 
 

Vážení příbuzní a přátelé obyvatel našich pobytových služeb,

díky vládnímu usnesení můžeme 

od pondělí 25. 5. 2020 umožnit návštěvy u vašich blízkých.

I nadále však musíme všechny chránit před zavlečením nákazy COVID-19.

 

Proto můžete své blízké navštívit za těchto podmínek:


pro Dům pokojného stáří, návštěvu si předem domluvíte v čase do 8.00 – 16.00 hod. na telefonním čísle 775 441 370. Návštěvní hodiny jsou vyhrazeny od 9.00 – 12.00 hod. a od 13.00 – 17.00 hod.

pro chráněné bydlení, návštěvu si předem domluvíte v čase do 8.00 – 16.00 hod. na telefonním čísle: 775 868 835.

 

I nadále zůstává možnost telefonního, SKYPE a e-mailového spojení: 

Proto jsme zřídili nová telefonní čísla na jednotlivá patra.
1.patro – tel. 775 851 947
2.patro – tel. 775 851 948
3.patro – tel. 775 863 038.
Moc prosíme, telefonujte v těchto vymezených časech
9.00 – 11.30, 13.00 – 17.00, z provozních důvodů, aby se pracovníci mohli věnovat vám a vašim blízkým.

Adresa SKYPE:   DPS Naděje Zlín
Můžete také psát na e-mail hana.svobodova@nadeje.cz. Hanka váš "dopis" vytiskne, odnese a v případě potřeby i přečte.

 

 

NADĚJE JE TŘICETILETÁ

1990 – 2020

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

Přečtěte si historii pobočky, aktuality nebo Čtvrtletník, spřátelte se s námi díky Facebooku

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit SK Berani NADĚJE Zlín.

 

 
 
 
 
Tichá aukce laskavosti

Tichá aukce laskavosti

Přijďte s námi oslavit Den dárcovství

22.11.18

27. 11. 2018 je #GivingTuesdayCZ, Mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví, který s vámi oslavíme novou benefiční akcí - Tichou


Více...
 
Tichá aukce laskavosti

27. 11. 2018 je #GivingTuesdayCZ, mezinárodní svátek dárcovství a dobrovolnictví, který s vámi oslavíme novou benefiční akcí - Tichou aukcí laskavosti.
Zajímá vás co Tichá aukce laskavosti je?
V první fázi se těšíme na zajímavé dárky od vás. 
Např. Upeču ti bábovku, až ti přijede maminka. Vyfotím vaši rodinku na vánoční PF. Umyji ti okna. Uvařila jsem pro tebe domácí marmeládu z lásky sbíraných malin, bez "éček". Naučím tě používat dotykový mobil. Doučím tvé dítě matiku pro první stupeň základní školy. Zazpívám ti na rodinné oslavě. Upletla jsem ti ponožky na zimní dny. Ušiji ti zvířátko pro tvé dítě.


Všechny tyto dárky zveřejňujeme na stránce této události FB Tichá aukce laskavosti a pro ty, kdo nemají FB v tomto souboru.


V úterý 27. 11. v 17 hodin se všichni sejdeme v Městském divadle Zlín a vydražíme věci, které se nám líbí nebo je třeba chceme dát někomu blízkému pod stromeček.
U každé nabízené "věci" bude arch papíru, na který budete moci připisovat vámi nabízenou sumu. Mezitím si můžete dát něco dobrého a zapíjet to dobrým pitím.
V 18:30 proběhne vyhlášení vítězů aukce. Peníze nezískává dárce, ale NADĚJE Zlín, která výtěžek využije pro pomoc lidem s mentálním postižením.


Těšíte se? My ano! Pozvěte své přátele.


Méně...
 
Benefiční večer...byl na vlně naděje!

Benefiční večer...byl na vlně naděje!

Senioři budou sedět i vstávat pohodlněji...

22.11.18

Benefiční večer...na vlně naděje jsme pořádali už po osmé. Tentokrát ve větším sále.


Více...
 
Benefiční večer...byl na vlně naděje!

Benefiční večer...na vlně naděje jsme pořádali už po osmé.

Tentokrát ve větším sále. Obávali jsme se, zda obsadíme všechny židle, ale naše obavy byly zbytečné - vstupenky byly vyprodané už několik dní předem, což nás velmi potěšilo.

 

Na plese se se opět sešli zaměstnanci, klienti, dárci a přátelé naší organizace. Těší nás, že se všichni bavili stejně, bez ohledu na to, kdo je kdo...záleželo jen na tom, kde právě jsou a že je to všechno pro dobrou věc.

 

Bohatý raut, tombola, dobré víno, super kapela...výtěžek večera byl neuvěřitelných 57.763 korun.

Po přičtení všech darů od partnerů, se suma vyšplhala na krásných 137.763,--Kč!


Těšíme se, že obnovíme sedací nábytek pro seniory v Domě pokojného stáří zlínské NADĚJE a že každý den, který senioři v našem domě stráví, bude pohodlnější a příjemnější.

 

Děkujeme všem, kteří nám zůstali věrni stejně jako novým návštěvníkům. Na všechny se těšíme 15. 11. 2019. Na shledanou na vlně naděje!

 

 


Méně...
 
8. Benefiční večer...na vlně naděje

8. Benefiční večer...na vlně naděje

Pojďte si s námi "zaplesat"

02.11.18
Stejně jako každý rok, i letos pro Vás pečlivě připravujeme 8. Benefiční ples...na vlně naděje.
Více...
 
8. Benefiční večer...na vlně naděje

Stejně jako každý rok, i letos pro Vás pečlivě připravujeme 8. Benefiční ples...na vlně naděje.

Novinkou tohoto ročníku je, že se ples uskuteční ve větším sále! Navýšili jsme kapacitu o 50 míst a přesto je ples, jako vždy, beznadějně vyprodaný - za což jsme moc rádi.

Věříme, že se budete dobře bavit a výtěžek, který půjde na velký projekt Obnova sedacího nábytku pro seniory v Domě pokojného stáží bude co nejvyšší.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

26.09.18

Uvnitř čísla najdete: Úvodník paní ředitelky, poděkování všem podporovatelům zlínské NADĚJE, co všechno se dá stihnou za 3 měsíce


Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: Úvodník paní ředitelky, poděkování všem podporovatelům zlínské NADĚJE, co všechno se dá stihnou za 3 měsíce ve VITKU, obhajoba Vážky na našich službách, dotazníkové šetření, fotogalerie z Domova pokojného stáří a denního stacionáře, prožívání Vážky v denním stacionáři, pozdrav z kuchyně s receptem, pozvánka do divadla na Upokojenkyně, Týden paměti,

zahradní slavnost na Letné, Impala - pracovní příležitost pro klienty, rozloučení s trenérkou plavání, pomocné práce na Biofarmě Juré, prezidentský vlak ve Zlíně, kapsičky pro dětskou onkologii, nové posezení u Desítky, Národní potravinová sbírka 2018, fotogalerie z Letné, pozvánka na 8. benefiční večer...na vlně naděje.

 

Čtvrtletník září 2018


Méně...
 
Sázení stromu Olgy Havlové

Sázení stromu Olgy Havlové

...my jsme nezapomněli

19.09.18

V rámci Týdne paměti jsme na zahradě Domu pokojného stáří zasadili okrasnou třešeň. Zakladatelka Výboru dobré vůle Olga Havlová,


Více...
 
Sázení stromu Olgy Havlové

V rámci Týdne paměti jsme na zahradě Domu pokojného stáří zasadili okrasnou třešeň. Zakladatelka Výboru dobré vůle Olga Havlová by se letos dožila 85 let, a proto po celé republice města a organizace sázejí stromy. My jsme se rádi přidali.

 

Počasí nám přálo a dotvářelo atmosféru proslovů a čtení z knihy Síla věcnosti Olgy Havlové, kterou uspořádala Anna Freimanová a četla herečka Městského divadla Zlín Romana Julinová.

 

Moc děkujeme pracovníkům Městské zeleně, že nám pomohli strom odborně zasadit a postarat se o něj. Byli jste skvělí!

 

Těšíme se, až třešeň příští rok rozkvete bílými květy a připomene nám tu známou divokou kštici.

 

Fotogalerie ze sázení stromu Olgy Havlové.


Méně...
 
Nezapomeňte!

Nezapomeňte!

Od 17. do 21. září si připomínáme Týden paměti.

03.09.18

NADĚJE Zlín, která pomáhá lidem žijícím s demencí, připravila spoustu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Upozorňuje tímto na problematiku Alzheimerovy choroby a jiných druhů demence. Cítí potřebu šířit osvětu o nemoci, která podle odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí, ale léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů.


Více...
 
Nezapomeňte!

NADĚJE Zlín, která pomáhá lidem žijícím s demencí, připravila spoustu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Upozorňuje tímto na problematiku Alzheimerovy choroby a jiných druhů demence. Cítí potřebu šířit osvětu o nemoci, která podle odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí, ale léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů.

 

Patronkami Týdne paměti se staly Jana Tomečková a Milena Marcilisová, herečky Městského divadla Zlín. 

13. září 2018 si nechaly otestovat paměť v Kontaktním místě České alzheimerovské společnosti Zlín. 

 

V průběhu celého týdne si můžete otestovat svoji paměť. Objednejte se na telefonním čísle 775 889 644.


Zavzpomínejte na 85. nedožité narozeniny paní Olgy Havlové, zakladatelky Výboru dobré vůle a přijďte se podívat 18. září na zahradu Domu pokojného stáří (Okružní 5550), kde zasadí na její památku strom. Zvaní jsou všichni lidé dobré vůle, součástí slavnostní akce bude program věnovaný této významné ženě.

 

Ve středu 19. září zavítejte do stacionáře pro lidi žijící s demencí na Voženílkovu ulici 5563, kde proběhnou oslavy 5. výročí otevření této služby. Stacionář navštíví i patronky Týdne paměti Milena Marcilisová a Jana Tomečková, herečky Městského divadla Zlín.

 

Den na to, 20. září, v Kontaktním místě České alzheimerovské společnosti (Kvítková 4703) budou s Čajem o čtvrté předávat odborné rady pro všechny pečující, kteří už nevědí jak dál.

Nezapomeňte, že …


Méně...