Liberec

 
 

Vánoční přání a poděkování!

Vánoční přání a poděkování!

18.12.22 | Liberec
Vážení přátelé,
Více...
 
Vánoční přání a poděkování!

Vážení přátelé,

     advent, vánoční svátky a konec občanského roku nám přinášejí možnost zastavit se a ohlédnout se zpět. Jaký byl uplynulý rok, co jsme v něm prožili a nového získali? Co naopak se nám nepovedlo a čeho do budoucna bychom se rádi vyvarovali?

     Vstup do nového roku nám naopak dává příležitost těšit se na to, co je před námi, jak můžeme

být druhým lidem ještě více užiteční a projevit jim své milosrdenství a pomoc.

     Dovolte mi, abych vám poděkovala za vaši obětavost, podporu a pomoc a popřála vám krásné prožití vánočních svátků, pevnou blízkost lidí, které máte rádi, a v novém roce zdraví, sílu, energii a Boží požehnání!

     Děkuji vám za to, že nám pomáháte pomáhat!

Milena Havrdová, oblastní ředitelka.


Méně...
 
V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

25.11.22 | Liberec

Ráno 23. listopadu to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova zde čekali na očkování svých psů a koček proti vzteklině zdarma. 


Více...
 
V NADĚJI se očkovalo proti vzteklině

Ráno 23. listopadu to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova zde čekali na očkování svých psů a koček proti vzteklině zdarma. Psy přišel naočkovat do NADĚJE se svými spolupracovníky veterinář MVDr. David Nejedlo, ředitel ZOO Liberec.

Psy, případně další domácí miláčky, mají často i lidé bez domova. Pro potěšení či jako nepostradatelnou obranu svých provizorních příbytků. Očkování těchto zvířat brání rozšíření vztekliny mezi hospodářskými zvířaty i volně žijícími živočichy, ale především pomáhá předcházet nákaze lidí.

„Zdravá zvířata, zdraví lidé." Pod tímto heslem od roku 2009 pracuje česká obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR. Stejně jako v předchozích letech i letos se členové a dobrovolníci připojili ke Světovému dni boje proti vzteklině, který je připomínán v desítkách zemí světa 28. září. V Liberci probíhá spolupráce s Nízkoprahovým centrem NADĚJE a Městskou policií Liberec.


Méně...
 
Letem, letem, benefičním světem...

Letem, letem, benefičním světem...

10.10.22 | Liberec

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili společenský večer v kině Varšava.


Více...
 
Letem, letem, benefičním světem...

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili společenský večer v kině Varšava. Na benefiční akci se vybralo 9 782 Kč. Pojďte si s námi připomenout některé zážitky v krátké videoprojekci.

Míla Havrdová, oblastní ředitelka


Méně...
 
Benefiční společenský večer NADĚJE

Benefiční společenský večer NADĚJE

06.09.22 | Liberec

Srdečně vás zveme na Benefiční společenský


Více...
 
Benefiční společenský večer NADĚJE

Srdečně vás zveme na Benefiční společenský večer NADĚJE v kině Varšava v Liberci.

Za realizační tým Erika Blažková, Lucka Kretschmerová a Míla Havrdová.


Méně...
 
Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

02.08.22 | Liberec

Široká veřejnost a politici se většinou o osud lidí bez domova začnou zajímat v době kdy se ochladí a udeří mrazy. Služby pro lidi bez domova jsou ale potřeba i v létě. Lidé bez domova se přichází poradit, potřebuji si uschovat či vyzvednout dokumenty, chodí na jídlo, nabít si telefon, ale především se chodí osprchovat a vyprat ošacení.


Více...
 
Zařízení pro lidi bez domova slouží i v létě

Široká veřejnost a politici se většinou o osud lidí bez domova začnou zajímat v době kdy se ochladí a udeří mrazy. Služby pro lidi bez domova jsou ale potřeba i v létě. Lidé bez domova se přichází poradit, potřebuji si uschovat či vyzvednout dokumenty, chodí na jídlo, nabít si telefon, ale především se chodí osprchovat a vyprat ošacení. V některých dnech v letních měsících využije možnost hygieny v Nízkoprahovém denním centru v Liberci i více než 20 lidí. Během července bylo poskytnuto v Nízkoprahovém denním centru pro lidi bez domova 324 sprch. V NDC Liberec bylo lidem bez domova poskytnuto celkem 1352 služeb.


Méně...
 
Zima a lidé bez domova

Zima a lidé bez domova

05.04.22 | Liberec

V zimním období máme v Naději hlavní sezónu. I když letošní zima patřila k těm teplejším, není příjemné být bez domova, bloumat sychravým městem s mokrýma nohama a prázdným žaludkem. Pomoci přežít zimu lidem bez domova pomáhají Nízkoprahová denní centra, Noclehárny a Azylové domy.


Více...
 
Zima a lidé bez domova

V zimním období máme v Naději hlavní sezónu. I když letošní zima patřila k těm teplejším, není příjemné být bez domova, bloumat sychravým městem s mokrýma nohama a prázdným žaludkem. Pomoci přežít zimu lidem bez domova pomáhají Nízkoprahová denní centra, Noclehárny a Azylové domy.  Do denních center se lidé bez domova přicházejí ohřát, dát si teplý čaj, najíst se, osprchovat, nabít si mobilní telefon a s pomocí sociálních pracovníků řešit svou neradostnou situaci. Do noclehárny přichází lidé bez domova trávit noc. Naleznou zde teplou postel v pokojích se čtyřmi či osmi lůžky. Azylové domy jsou určeny již k delšímu pobytu klientů. V zimním období kapacita našich nocleháren a azylového domu nestačí. O potřebnosti služeb pro lidi bez domova vypovídají také čísla z letošní zimních měsíců (uvádíme čísla mezi 1. prosincem 2021 a 31. březnem 2022). V našich noclehárnách ve městech Liberec, Jablonec, Mladá Boleslav jsme poskytli 6 744 noclehů, v denních centrech (Liberec, Jablonec, Mladá Boleslav) jsme poskytli 11 192 porcí jídla, 2 003 sprch a lidé bez domova si zde oblékli 1 379 kusů ošacení.


Méně...