Praha

 
 

Terénní program NADĚJE slaví 26 let

Terénní program NADĚJE slaví 26 let

18.05.23 | Praha

Terénní program je čas od času vnímán jako nepotřebný. "A co jako děláte? To chodíte venku a povídáte si s nimi?" Často to tak může vypadat...


Více...
 
Terénní program NADĚJE slaví 26 let

Terénní program je čas od času vnímán jako nepotřebný. "A co jako děláte? To chodíte venku a povídáte si s nimi?" Často to tak může vypadat a občas to tak i je. Na naší práci považuji jako téměř nejdůležitější, mluvit. Mluvit s klienty, jako se sobě rovnými, protože to naši klienti jsou. Je potřeba mluvit, abychom navázali vztah, získali důvěru a mohli společně pracovat na zlepšení klientovy situace.  

 

Stává se, že se delší dobu s klientem nikam neposuneme a najednou se objeví nový kolega a spolu s klientem udělají z ničeho nic velké kroky, které se předtím nedařily. Ne proto, že by někteří kolegové špatně pracovali, ale protože každému sedne někdo. Jak už to v životě bývá.  

 

Jsem moc ráda, že terénní program NADĚJE funguje tak dobře již 26 let. A přeji nám, abychom nezapomínali na podstatu naší služby a abychom tu pro naše klienty vždycky byli.

 

Text: Marie Zajíčková, vedoucí terénního programu

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Daruj koupelnu ženám bez domova

Daruj koupelnu ženám bez domova

16.05.23 | Praha

Novou kampaň Daruj koupelnu ženám bez domova spouštíme právě dnes. Azylový dům pro ženy bez domova ve Vršovicích se snažíme neustále vylepšovat...


Více...
 
Daruj koupelnu ženám bez domova

Novou kampaň Daruj koupelnu ženám bez domova spouštíme právě dnes.

 

Azylový dům pro ženy bez domova ve Vršovicích se snažíme neustále vylepšovat tak, abychom ženám nabídli přívětivé a důstojné zázemí pro řešení jejich situace. Nyní bychom rádi postupně zrekonstruovali koupelny v celém domě, protože jejich stav a vybavení už není vyhovující.

 

Rekonstrukce jedné koupelny je vyčíslena na 200.000 Kč. Tuto částku bychom chtěli získat prostřednictvím Vašich darů. Budeme moc rádi, když nám pomůžete.

 

Darovat můžete prostřednictvím portálu Darujme.cz: 

https://www.darujme.cz/darujkoupelnuzenambezdomova

 

Celou kampaň bude tentokrát doprovázet i jedna novinka, kterou Vám prozradíme na začátku příštího týdne. Do celé akce se totiž zapojí i tým zaměstnankyň azylového domu. A jak? Sledujte nás a dozvíte se víc. Určitě se máte na co těšit.


Méně...
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Děkujeme společnosti Mattoni za dar

15.05.23 | Praha

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově...


Více...
 
Děkujeme společnosti Mattoni za dar

Slogan říká „Kde to žije, tam je Mattoni“. A u nás v azylovém domě a na noclehárně pro muže na Žižkově to občas žije tak, že se nestačíme divit. 

 

Děkujeme firmě Mattoni za dodávku pramenitých a minerálních vod. Se stále teplejším počasí to bude pro naše chlapy fajn osvěžení. Magnesia jim se svým přísunem hořčíku může podpořit psychiku a třeba i o něco snížit únavu a vyčerpání.

 

Dar od společnosti Mattoni


Méně...
 
Den matek

Den matek

14.05.23 | Praha

Dnes je Den matek. Myslíme na všechny ty, které jsou bez domova, které se trápí pocitem viny, selhání...


Více...
 
Den matek

Dnes je Den matek. Myslíme na všechny ty, které jsou bez domova, které se trápí pocitem viny, selhání a které trpí posttraumatickou stresovou poruchou nebo jiným duševním onemocněním.

 

Myslíme na všechny ty, které dnes nemohou být se svými dětmi, protože nemají střechu nad hlavou nebo žijí v nuzných podmínkách.

 

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Slavíme Mezinárodní den sester

Slavíme Mezinárodní den sester

12.05.23 | Praha

„V ordinaci NADĚJE pracuji více než jeden rok. Tato práce mě neskutečně baví a naplňuje...


Více...
 
Slavíme Mezinárodní den sester

Před rokem do naší ordinace v denním centru U Bulhara nastoupila zdravotní sestřička Karolína Černotová (vlevo), která k příležitosti Mezinárodního dne zdravotních sester napsal pár slov.

 

„V ordinaci NADĚJE pracuji více než jeden rok. Tato práce mě neskutečně baví a naplňuje. Naši pacienti jsou velmi rozmanití. Práce a celková komunikace s nimi je častokrát náročná, ale ne nezvladatelná. Největší satisfakcí pro mě jsou zhojené defekty, které zde ošetřujeme či následná proměna těch, kteří abstinují a snaží se tento stav udržet:“ 

 

A my bychom rádi všem sestřičkám, nejen těm našim, poděkovali za jejich práci, obětavost a empatii, se kterou každý den pečují o své pacienty. Víme, že je to práce náročná a vyžaduje hodně fyzické i psychické síly, ale věříme, že pro každou sestřičku je její práce poslání a dělá ji tak, jak nejlépe dokáže.  

 

Děkujeme! 


Méně...
 
Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

11.05.23 | Praha

Osud pana Milana chytil za srdce paní Martinu, která se rozhodla udělat mu radost. Od pana Milana jsme zjistili, že by si přál...


Více...
 
Příběh pana Milana nezůstal bez povšimnutí

Příběh pana Milana od nás možná už znáte. Celý život pracoval na stavbách jako zedník a jeřábník. Teď už je v důchodu, ze kterého ale nezvládá platit vlastní bydlení, a proto bydlí v našem žižkovském azylovém domě. Také ho trápí chatrné zdraví a otevřená rána na noze.

 

Osud pana Milana chytil za srdce paní Martinu, která se rozhodla udělat mu radost. Od pana Milana jsme zjistili, že by si přál hodinky. Paní Martina ještě navrch přidala dva velké štrůdly, chlebíčky a mezi svými přáteli vybrala 1.900 Kč, které mu pomohou zaplatit poplatky za léky.

 

Paní Martině i jejím přátelům ze srdce děkujeme. Moc nás těší, že ji osud, pro ni neznámého, člověka bez domova nebyl lhostejný. Pomoc druhým a udělat radost je prostě jedna z nejkrásnějších věcí na světě. 

 

Předání hodinek panu Milanovi


Méně...