Archiv zpráv

 
NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

25.05.16 | Nedašov

Čtvrt století uplynulo od doby, kdy začala NADĚJE v Nedašově provozovat sociální služby pro seniory, čímž definovala v roce 1991 svůj


Více...
 
NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

Čtvrt století uplynulo od doby, kdy začala NADĚJE v Nedašově provozovat sociální služby pro seniory, čímž definovala v roce 1991 svůj další program, tentokrát Program pro třetí věk.

Jedna z nejstarších poboček, prezentující jméno NADĚJE téměř na hranici se Slovenskem, prošla za tuto dobu množstvím změn po stránce technické, provozní i personální. Nedá se zapomenout na období oprav 5 domů v letech 1991 – 1996, na rekonstrukci prádelny v roce 2000, rekonstrukci kuchyně a jídelny v roce 2000 – 2001, kdy se jídlo vařilo v provizorních podmínkách a jeho rozvoz probíhal prostřednictvím starých dětských kočárků, a mnoho dalších, neméně důležitých stavebních akcí, při kterých byla zkoušena trpělivost klientů a houževnatost zaměstnanců.


Na všechny tyto události chce nedašovská NADĚJE zavzpomínat ve společenství hostů, klientů, současných i emeritních zaměstnanců ve výroční den 1. 6. a poděkovat Pánu Bohu za prokázaná dobrodiní při děkovné mši, která se bude konat v prostorách areálu. 

Program výročního dne 1. 6. 2016 najdete zde.


Méně...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Kabelkové jaro na Moravě

24.05.16 | Otrokovice

Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem se zdravotním postižením hned na několika místech.


Více...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem se zdravotním postižením hned na několika místech. NADĚJE Zlín nakoupí nové tkalcovské stavy, NADĚJE Otrokovice získala část prostředků na nákup ošetřovatelské hydromasážní vany a středisko v Uherském Hradišti bude mít finance na pracovní rehabilitaci klientů sociálně terapeutické dílny.

Co stojí za tak úspěšnou aktivitou? Na počátku byl nápad zlínské NADĚJE, jak spojit příjemné s užitečným. Před pěti lety tak vznikla akce, jejíž princip je jednoduchý, ale funguje dokonale. Lidé, ale i firmy, nám darují kabelky, které jsou ještě hezké nebo dokonce úplně nové. My je prodáváme a výtěžek z prodeje věnujeme na předem daný účel ve prospěch klientů NADĚJE.

Před rokem se k pořádání kabelkových veletrhů přidala i otrokovická pobočka NADĚJE a v letošním roce z toho byly hned čtyři veletrhy: ve Zlíně, Otrokovicích, Uherském Hradišti a Kroměříži. A nezůstalo jenom u kabelek. Každý rok přinese veletrh i něco nového. Letos například v Uherském Hradišti kabelky prodávaly i herečky Slováckého divadla. V Kroměříži se zase veletrh konal v rámci módní akce roku TOP MÓDA 2016 a součástí byla  i přehlídka známých českých návrhářů Marie Zelené a Martina Čapka, jejich modely předváděli klienti NADĚJE. Chuť pomáhat a udělat to způsobem, který je atraktivní a přinese něco i těm, kteří pomáhají, tak spojila lidi nejen z různých koutů republiky, ale také napříč věkem a profesemi.

Jen co zaklepe na dveře další rok, už budeme opět žít své „kabelkové jaro“.

 

Fotografie z veletrhu a módní přehlídky v Kroměříži nazleznete zde

 


Méně...
 
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

18.05.16 | Praha

Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2. 


Více...
 
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2.  Máme ho k dispozici, budeme zde prodávat kvalitní second hand zboží a prezentovat naše služby pro lidi bez domova. Vy si budete moci nakoupit pěkné věci, a na pomoc lidem bez domova tak bezprostředně přispět. Výtěžek z prodeje totiž obdrží NADĚJE na úhrady jízdného pro klienty do místa jejich trvalého bydliště. 

Majitelům Barbaře a Thomasovi Szende za tuto příležitost moc děkujeme a Vás prosíme: šiřte zprávu dál a v neděli se na Vinohradech zastavte! Těšíme se na vás!

 

Více o Prague Thrift Store na thriftshop.cz


Méně...
 
Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

Děkujeme, Vám, naši maratonci! Velice si vážíme Vaší podpory.

10.05.16 | Ústředí NADĚJE

8. května se Volkswagen Maratonu Praha mezi více než 10 000 běžci zúčastnilo také 10 lidí v oranžovém triku NADĚJE. Jedním z nich byl Michal


Více...
 
Deset statečných zanechalo oranžovou stopu NADĚJE na maratonu v Praze

8. května se Volkswagen Maratonu Praha mezi více než 10 000 běžci zúčastnilo také 10 lidí v oranžovém triku NADĚJE. Jedním z nich byl Michal Vrabec, který do Prahy dorazil z Velké Británie, kde momentálně žije. Nestačilo mu podpořit naši činnost „pouze“ během, ale v rámci předzávodní přípravy pro nás také fundraisoval. Pan Vrabec pro NADĚJI vybral v přepočtu zhruba 8 000 korun! Byl ochoten nás podpořit i na svém FB profilu a poskytnout nám rozhovor.

 

Proč jste si mezi organizacemi, za které bylo možné běžet, vybral právě NADĚJI?

Měl jsem chuť podpořit jakoukoliv dobrou věc. NADĚJE se mi zalíbila, protože má dlouholetou tradici, ale zároveň byla v účasti na charitativních bězích stejný začátečník jako já v běhání, když jsem se pustil na konci února do přípravy na maraton.

 

Co bylo pro vás na prvním maratonu největším zážitkem?

Velmi silným zážitkem byla příprava. Vybíral jsem peníze od kolegů z práce a otázka, jak jde běhání a kolik mám ještě času na přípravu, byla pravidelným tématem našich rozhovorů v kuchyňce nebo na obědě. Necítil jsem tlak, že musím za každou cenu doběhnout, když mi přispěli, ale spíš podporu, že dělám správnou věc. Závod samotný pak vyšel parádně. Nejsilnější pocit jsem měl, když jsem zatáčel do Pařížské a v hlavě se mi ozval hlas: “Ty vole, ty to nakonec dáš! Ty dáš celej maraton!” To byla fakt paráda! Když jsem pak zjistil konečný čas, který byl o 15 minut lepší, než jsem čekal, protože jsem si popletl „vodiče“, to  bylo tak super!

 

Měl jste při běhu možnost si užít fakt, že běžíte krásným městem?

Na začátku určitě. Dokonce jsem na Karlově mostě zastavil, že si udělám selfíčko. Jenže jsem měl plnou paměť v telefonu, tak jsem se zase zklamaně rozběhl. Po dlouhých rovinkách v Podolí a na Smíchově jsem už na okolí zapomněl a pouze se soustředil na tempo a kilometrovníky. Po 30. kilometru už člověk spíše sleduje, kde bude další občerstvovací stanice, a na krásy města nehledí.

 

Poběžíte maraton v budoucnu znovu?

V tomto roce určitě ne. Vrátím se zpátky k původnímu sportu, který je mnohem přívětivější ke kloubům. Počítám, že ještě týden po závodě budu kulhat.

 

Pane Vrabče, gratulujeme ke zdolání maratonu. Manévr se „záměnou vodiče“ považujeme za taktické know-how, které by Keňani platili zlatem.

 

Děkujeme za vaši velkorysou podporu NADĚJE.


Méně...
 
S mladými v Bruselu

S mladými v Bruselu

06.05.16 | Praha

V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici.


Více...
 
S mladými v Bruselu

V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici. V rámci dvoudenního workshopu byla mezi aktéry, mladými lidmi bez domova, diskutována práva na dobrý standard života, právo na péči a ochranu a právo na svobodu sdružování.

Naši tři klienti se velmi aktivně účastnili sdílením svých životních příběhů a situací, které je v životě se zaměřením na tato tři práva potkala, a také podávali návrhy na řešení diskutovaných situací a prevenci omezování práv lidí bez domova.

V belgickém Bruselu jsme strávili necelé čtyři dny. Kromě účasti na konferenci jsme zavítali do centra města, prohlédli si Evropský parlament, pojedli vyhlášené belgické pralinky a wafle a seznámili se s inspirativními lidmi nejen z celé Evropy, ale také USA.

 

Kristýna Mercová

sociální pracovnice nízkoprahového denního centra v Praze


Méně...
 
Přijďte na návštěvu!

Přijďte na návštěvu!

Zveme vás do azylového domu pro lidi v důchodovém věku nebo se zdravotním znevýhodněním, kteří ztratili bydlení.

04.05.16 | Praha

11. května od 10 do 17 hodin v Záběhlicích.


Více...
 
Přijďte na návštěvu!

11. května od 10 do 17 hodin v Záběhlicích vás naši zaměstnanci seznámí s běžným denním chodem zařízení. Budete si ho moci prohlédnout „od sklepa po půdu“ i posedět na zahradě a popovídat si s klienty.

Dům slouží již od roku 2002 mužům a ženám bez domova, kteří splňují nárok na starobní nebo invalidní důchod, ale jejich zdravotní stav významně neomezuje jejich soběstačnost. Vždycky tomu tak ale nebylo. Tipnete si původní účel budovy? Za správnou odpověď vás odměníme plackou NADĚJE. A ukážeme vám i fotodokumentaci z rekonstrukce.

Pobočka NADĚJE v Praze slaví letos 25. výročí založení. Využijte příležitost poznat blíž naši činnost v hlavním městě - a začněte v Záběhlicích. Těšíme se na vás! 

 


Méně...