Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 

Další ročník naší tradiční sbírky Darujte nohy v teple je tady

15.11.22 | Praha
 
Další ročník naší tradiční sbírky Darujte nohy v teple je tady

 

Věříme, že se nám opět společně podaří zahřát co nejvíce lidí bez domova. Přispět na nové oblečení a boty můžete prostřednictvím portálu Darujme.cz nebo přímo na webovkách sbírky www.darujtenohyvteple.cz.

 

„Jubilejní pátý ročník je něčím výjimečný. Pokud se nám podaří vybrat celá cílová částka, přesáhneme hranici 1.000 000 Kč, kterou sbírka za celou dobu přinesla“, říká o letošním ročníku zakladatelka Lucie Kadlecová. Děkujeme, že do toho půjdete s námi. 

 

V souvislosti se zahájením sbírky bychom Vás také rádi pozvali na křest unikátního nástěnného kalendáře sestaveného z reprodukcí 12ti litografií, který pro charitativní účely vytvořil náš dlouholetý podporovatel, fotograf, Jiří Šourek.

 

Křest se uskuteční ve čtvrtek 1.12. od 17 hodin v prostorách Rock Café na Národní třídě.

 

Kalendář vznikl v Litografické dílně Říční 11 a obsahuje díla autorů starší generace Václava Bláhy a Jiřího Šourka, přes zástupce střední generace Michala Škapy, Martina Salajky, Matěje Olmera, Jana Lamra, Ondřeje Vyhnánka, Chaozzline, Aleny Kupčíkové, Evy Fajčíkové, po mladou generaci umělkyň Laury Limbourg a Markéty Kolářové.

 

Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován právě na konto sbírky Darujte nohy v teple. Přijďte na vernisáž, užijte si večer ve společnosti umělců napříč generacemi a koupí kalendáře pomozte nakoupit teplé oblečení a boty těm, kteří jsou zimou ohrožení nejvíce. 

 

Kalendář vznikl za podpory Galerie Kodl, Rock Café Praha a Galerie Visio Art Plzeň.

 

Pro další informace sledujte naši facebookovu událost, kde se postupně budete dozvídat víc o celé akci. Těšíme se na viděnou.

 

 

 

 

 


Méně...
 
Žít na ulici není vůbec snadné

Žít na ulici není vůbec snadné

nikdo se pro to dobrovolně nerozhodne

09.11.22 | Praha

„Když se zkusíte vžít do situace, že jste na ulici, prší, je kolem nuly, tak už jen to je velmi fyzicky náročné zvládnout."


Více...
 
Žít na ulici není vůbec snadné

„Když se zkusíte vžít do situace, že jste na ulici, prší, je kolem nuly, tak už jen to je velmi fyzicky náročné zvládnout. Máte deficit spánku, nevyspíte se několik hodin vkuse, stále vás něco nebo někdo budí, je vám neustále zima, nemáte žádné přátelé, většina lidí bez domova nemá ani rodinu."

 

Martina Blažková je naše kolegyně, vedoucí azylového domu a noclehárny na Žižkově a byla hostem Politickej podcast.

 

Její postřehy nejen z práce můžete sledovat na Twitteru @MartiBlazkova.

A je fakt dobrá!


Méně...
 
Paní Marii jsme pomohli postavit se znovu na nohy

Paní Marii jsme pomohli postavit se znovu na nohy

09.11.22 | Klášterec nad Ohří

Paní Marie poprvé navštívila naši dluhovou poradnu NADĚJE v Klášterci nad Ohří na jaře loňského roku. Po navázání důvěry se nám svěřila se svým nešťastným příběhem.


Více...
 
Paní Marii jsme pomohli postavit se znovu na nohy

Paní Marie poprvé navštívila naši dluhovou poradnu NADĚJE v Klášterci nad Ohří na jaře loňského roku. Po navázání důvěry se nám svěřila se svým nešťastným příběhem.

 

Více než 15 let spokojeně pracovala u kláštereckého zaměstnavatele. Ke změně ji přinutilo až seznámením s novým partnerem, kvůli němuž se rovněž odstěhovala ze svého bydliště.

 

Idylický vztah se ale rychle změnil v problémový. Partner paní Marie si nebyl schopný sehnat stálou práci a domácnost živila pouze ona ze své nové práce. Jediný příjem ale nepokrýval všechny náklady domácnosti a partner začal brzy paní Marii nutit do uzavírání půjček. Až později s rozchodem zjistila, jak byla zneužita a kolik si nabrala závazků.

 

Následkem toho musela paní Marie bydlet v nevyhovujících podmínkách po ubytovnách, kvůli pandemii koronaviru navíc ztratila práci a věřitelé na ni začali vyvíjet velký tlak. V zoufalé situaci se proto rozhodla vrátit do svého původního bydliště. Útočiště našla u své matky, kam přišla jen s pár osobními věcmi.

 

V Klášterci nad Ohří naštěstí dostala práci u svého předchozího zaměstnavatele, který jí odkázal na naší místní dluhovou poradnu.

 

Za pomoci účetní a výpisu exekucí jsme zmapovali celou situaci klientky a dohledali 14 závazků ve výši 900 tisíc korun. Řešení bylo jediné – oddlužení. Sepsali jsme potřebné dokumenty, zaměstnavatel podpořil paní Marii prodloužením pracovní smlouvy, což požadoval přidělený insolvenční správce, a nakonec na podzim loňského roku bylo schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře.

 

Paní Marie už více než šest měsíců úspěšně plní podmínky oddlužení a i díky naší pomoci se jí podařilo stabilizovat svou životní situaci.

 

Pokud chcete pomoci podobným lidem, přispějte na práci našich dluhových poraden: www.darujme.cz/dluhovkynadeje.


Méně...
 
Sbíráme deky a spacáky, aby lidé bez domova na ulici nemrzli

Sbíráme deky a spacáky, aby lidé bez domova na ulici nemrzli

08.11.22 | Praha

Denní i noční teploty za poslední dny výrazně klesly, a proto připomínáme naši sbírku fleecových dek a spacáků


Více...
 
Sbíráme deky a spacáky, aby lidé bez domova na ulici nemrzli

Denní i noční teploty za poslední dny výrazně klesly, a proto připomínáme naši sbírku FLEECOVÝCH DEK a SPACÁKŮ pro lidi bez domova a také GRANULÍ pro jejich čtyřnohé kamarády.

 

Věci můžete přinést kdykoliv do:

Azylového domu v ulici Husitská 110/70, Praha 3.

Azylového domu v ulici Rybalkova 351/31, Praha 10.

Nebo si domluvit osobní předání s vedoucím terénního programu Alešem Strnadem na telefonu 733 390 610.

 

Prosíme nenoste peřiny a prošívané deky.

Děkujeme za darované věci a sdílení informací.

 

Foto: ilustrační z archivu NADĚJE

 

 


Méně...
 
Pořádali jsem další besedu o finanční gramotnosti pro děti

Pořádali jsem další besedu o finanční gramotnosti pro děti

08.11.22 | Kadaň

Dluhová poradna NADĚJE v Kadani uspořádala besedu o finanční gramotnosti pro děti, které navštěvují místní NZDM Klub DOpatra organizace Světlo.


Více...
 
Pořádali jsem další besedu o finanční gramotnosti pro děti

Dluhová poradna NADĚJE v Kadani uspořádala besedu o finanční gramotnosti pro děti, které navštěvují místní NZDM Klub DOpatra organizace Světlo.

 

Děti nejprve zhlédly zábavně-vzdělávací video o rodinném rozpočtu a pojištění a následně o obou tématech diskutovaly se sociální pracovnicí naší poradny.

 

Ve druhé části besedy se pracovalo s interaktivními herními pomůckami, které simulovaly nakupování. Při nakládání s předem daným rozpočtem bylo úkolem rozmyslet si, jak se co nejefektivněji využije. Nejen děti ze sociálně slabších rodin často nemají přehled o financích, proto bylo příjemným překvapením, že se v některých oblastech dobře orientovaly a se zájmem diskutovaly.

 

Besedy se zúčastnilo 20 dětí různých věkových kategorií. Vzdělávání předškoláků i školáků ve finanční gramotnosti vnímáme jako velmi aktuální a důležitou potřebu, proto je naše dluhové poradny pořádají zdarma a pravidelně.

 

Přispět na práci našich dluhových poraden můžete na odkaze: www.darujme.cz/dluhovkynadeje.

 


Méně...