Praha

 
 

Výročí azylového domu v Záběhlicích

Výročí azylového domu v Záběhlicích

27.09.23 | Praha

V roce 2002 jsme poprvé otevřeli dveře azylového domu v Záběhlicích, který začal sloužit jako útočiště pro staré a handicapované lidi bez domova...


Více...
 
Výročí azylového domu v Záběhlicích

V roce 2002 jsme poprvé otevřeli dveře azylového domu v Záběhlicích, který začal sloužit jako útočiště pro staré a handicapované lidi bez domova. Celý dům v letošním roce prochází rozsáhlou rekonstrukcí a my už se moc těšíme, až vám ukážeme výsledek.  

 

Lidé, kteří jsou zde ubytovaní, zde průměrně stráví okolo 250 dnů. Vždy se hned od začátku snažíme najít vhodné návazné bydlení. To jsou například domovy pro seniory, domy s pečovatelskou službou nebo tréninkové či sociální byty. Občas se naši klienti vrací zpět ke své rodině, se kterou se nám společně podařilo obnovit vztah. Máme radost, že až 70% našich klientům se výrazně zvýší kvalita života, a to nejen pobytem u nás, ale také po jeho ukončení. 

 

K 21. výročí přejeme azylovému domu i našim milým kolegům, aby se dařilo i nadále zlepšovat život starým a handicapovaným lidem a také, aby nové prostředí po rekonstrukci přineslo ještě větší zkvalitnění poskytovaných služeb.


Méně...
 
Restart Shop pomáhá

Restart Shop pomáhá

25.09.23 | Praha

Projekt, který podporuje udržitelnost zdrojů a recyklaci, a jehož největším přínosem jsou tréninková pracovní místa pro lidi ohrožené sociálním vyloučením...


Více...
 
Restart Shop pomáhá

Projekt, který podporuje udržitelnost zdrojů a recyklaci, a jehož největším přínosem jsou tréninková pracovní místa pro lidi ohrožené sociálním vyloučením, pomáhá i našim klientům.

 

Děkujeme za množství krásného pánské a dámského oblečení, které v rámci našeho terénního programu putovalo těm nejpotřebnějším přímo do ulic.

 

Pokud máte doma módní pánské nebo dámské oblečení, hračky, potřeby pro čtyřnohé mazlíčky, drobnou elektroniku, sportovní vybavení či drobné bytové doplňky a dekorace, které již nepoužíváte, přineste je do Restart Shopu. Obchodu, kde nepotřebné věci dostávají nový smysl. 

 

Text: Jana Halámková, fundraiserka

 

Restart Shop pomáhá


Méně...
 
Den vzájemné pomoci na Žofíně

Den vzájemné pomoci na Žofíně

21.09.23 | Praha

Včera jsme prezentovali naše služby v Paláci Žofín na Dni vzájemné pomoci, veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací. Den to byl skutečně nabitý...


Více...
 
Den vzájemné pomoci na Žofíně

Včera jsme prezentovali naše služby v Paláci Žofín na Dni vzájemné pomoci, veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací. Den to byl skutečně nabitý – výstavy, divadlo, zajímavé panelové diskuze, dětský koutek nebo ukázky práce složek integrovaného záchranného systému. Na závěr vystoupili skvělí The Tap Tap pod taktovkou Šimona Ornesta.  

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli strávit příjemný den ve společnosti kolegů a kolegyň z jiných organizací a obohatit tak naše povědomí o síti neziskových organizací v Praze. Děkujeme Praze 1 za pozvání a také Potravinové bance za báječné občerstvení, které bylo k dispozici po celý den.

 

Těšíme se na další ročník.

 

Den vájemné pomoci

 

Den vájemné pomoci

 

Den vájemné pomoci


Méně...
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Přidejte se do týmu NADĚJE

19.09.23 | Praha

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice...


Více...
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice: 

  • Pracovník výdeje stravy – řidič
  • Sociální pracovník/ce nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova
  • Pracovnice v sociálních službách v azylovém domě pro ženy – Vršovice
  • Pracovník/ pracovnice v sociálních službách do azylového domu pro muže na Žižkově - noční směny
  • Pracovník v sociálních službách do nízkoprahového denního centra U Bulhara - vchodař

 

Více informací najdete na našich webových stránkách: https://www.nadeje.cz/praha/volna_pracovni_mista1

 

Pokud Vás zaujala některá z nabízených pozic, budeme rádi, když se ozvete naší milé personalistce Petře Svobodové - petra.svobodova@nadeje.cz.

 

Děkujeme.


Méně...
 
Den vzájemné pomoci na Praze 1

Den vzájemné pomoci na Praze 1

Veletrh sociálních služeb a neziskových organizací

15.09.23 | Praha

Příští týden ve středu 20. září se můžeme společně potkat na Veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací - Den vzájemné pomoci, který pořádá Praha 1...


Více...
 
Den vzájemné pomoci na Praze 1

Příští týden ve středu 20. září se můžeme společně potkat na Veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací - Den vzájemné pomoci, který pořádá Praha 1. My budeme jednou ze 40 neziskových a příspěvkových organizací, které zde budou prezentovat svoji činnosti. Můžete se těšit na několik vzdělávacích přednášek, doprovodný společensko-kulturní program, občerstvení připravené Potravinovou bankou Praha. Celá akce bude zakončena koncertem skupiny The Tap Tap.

 

Den vzájemné pomoci v Paláci Žofín začíná v 10:00.

 

Více informací se dozvíte na facebookové události:  https://www.facebook.com/events/251330531055086

 

Těšíme se na setkání s vámi.

 

Plakát Den vzájemné pomoci


Méně...
 
Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

13.09.23 | Praha

Minulý týden ve čtvrtek se otevřely dveře azylového domu pro ženy bez domova v pražských Vršovicích. A my bychom rádi poděkovali všem, kteří na již tradiční benefiční odpoledne/večer „Dobrý den, tady NADĚJE“ přišli...


Více...
 
Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

Minulý týden ve čtvrtek se otevřely dveře azylového domu pro ženy bez domova v pražských Vršovicích. A my bychom rádi poděkovali všem, kteří na již tradiční benefiční odpoledne/večer „Dobrý den, tady NADĚJE“ přišli a podpořili tak nejen ubytované ženy, ale také naše kolegyně.  

 

Program byl opravdu pestrý a zajímavý, každý si přišel na své. Velký ohlas a emoce vzbudily živé knihovny v podání dvou obyvatelek azylového domu. Beseda s vedoucí Irenou Burmekovou, sociální pracovnicí Klárou Čihákovou a vedoucím našich služeb Alešem Strnadem seznámila návštěvníky nejen s problematikou ženského bezdomovectví, ale také přinesla nové pohledy na práci s lidmi bez domova například v terénu. Zdravotní sestřička Petra Strnadová ukázala, co je možné (a mnohdy snad i nemožné) ošetřovat v naší ordinaci praktického lékaře U Bulhara. Odlehčení přinesla skvělá Petra Jirglová, spisovatelka a blogerka, která v rámci autorské čtení přečetla nejednu kapitolu ze své knihy „Letuška z economy, aneb co na Instagramu neuvidíte“. O večerní zábavu se postarali slam poetristi Vašek z Aše a Tukan. Na závěr zahráli skvělí Muzikanti bez domova.    

 

Výborné občerstvení připravily obyvatelky azylového domu společně s našimi kolegyněmi. O pití se postarali společnosti Staropramen Cool CZ/SK a Coca-Cola. Tímto oběma moc děkujeme.

 

Děkujeme všem, kteří na benefiční akci přišli, všem, kteří se podíleli na programu a největší poděkování patří hlavně obyvatelkám a zaměstnankyním azylového domu. Bez nich by celá akci nevznikla. Tak snad zase za rok na viděnou.

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE


Méně...