Naší milou povinností bylo předání krásných vánočních dárků od dětí z páté třídy prvního stupně Základní školy na Javornického ulici ve Vysokém Mýtě. Velké poděkování patří paní učitelce Mgr. Nikole Bartošové, za její laskavost a vstřícnost, se kterou nám doručila od svých žáků kouzelné vánoční dárečky, aby se jimi potěšili naši obyvatelé. V dárkové tašce tak byli pro naše klienty ukryti andílci s rukávy z papíru, andílek na špejli s látkovou košilkou, a nebo andílci z malých skleniček. Dále jsme od paní učitelky a dětí obdrželi vyšívaný vánoční ubrus, malované medové perníčky, ozdoby na stromeček, háčkované ozdoby ve tvaru sněhových vloček, vánoční prostírání na stůl, a nebo nápadité svícínky na čajové svíčky. Je obdivuhodné a velmi záslužné, že jsou děti již od mladého věku vedeni k nezištné službě druhým a také k úctě vůči starým lidem. Naši obyvatelé se z dárečků od žáků a paní učitelky Bartošové ze ZŠ Javornického moc radovali a žasli nad šikovností těchto mladých lidí. Výrobky si naši klienti ponechali nebo jsme je použili na výzdobu našeho zařízení. Obdrželi jsme od těchto přátel ze základní školy rovněž ručně vytvořené nádherné blahopřání s velmi silným poselstvím, které znělo: „Přejeme vám krásné Vánoce plné dárků, které se nedají koupit ani zabalit.“ Paní učitelce Nikole Bartošové a jejím šikovným, snaživým žákům my přejeme to samé a to nejlépe po celý jejich život.