Březen je měsícem knihy, a proto se děti z azylového domu NADĚJE společně s pedagogickou pracovnicí vypravily do Městské knihovny v Klášterci nad Ohří.

 

Po cestě si povídaly o jaru a obdivovaly první jarní kytičky. V knihovně se zúčastnily programu pro mateřskou školu.

 

Paní knihovnice dětem přečetla pohádku o Skřítkovi, který hlídá pohádkové postavy, aby nepletly pohádky a děti a aby se hezky chovaly ke svým i půjčeným knížkám. Také seznámila děti s výrobou knih a ukázala jim ilustrace nejznámějších českých ilustrátorů.

 

Na závěr si děti půjčovaly předem připravené knížky, jež si společně prohlížely. Návštěvu knihovny si všichni moc užili.