MEZIGENERAČNÍ SETKÁNÍ V NADĚJI

 

S velkým potěšením jsme zcela poprvé uspořádali v našem zařízení „mezigenerační“ pracovní terapii, které se účastnili klienti našeho domova spolu s dětmi a učitelkami z Mateřské školy „Čtyřlístek“ ve Vysokém Mýtě a rovněž s paní Ketnerovou z organizace Mezi námi, o. p. s. Projekt mezigeneračního setkávání zaštiťuje organizace Mezi námi s celorepublikovou působností. Mezi námi podporuje a koordinuje setkávání dětí a seniorů v rámci místní komunity. Na tomto prvním mezigeneračním setkání, které bylo tvořivě zaměřené, si naši obyvatelé společně s dětmi vyrobili krásné andělíčky.

 

Děti ze školky byly velice aktivní, výtvarně tvořivá práce jim šla pěkně od ruky. Naši klienti se snažili s dětmi na výrobcích spolupracovat, nechali si také od dětí pomoci a poradit. Někdy nechali naši klienti pracovat samotné děti a za vzniklé andílky, které jim pak děti darovaly, byli naši klienti moc rádi.

 

Setkání napříč generacemi se v našem zařízení povedlo nadmíru dobře. Do budoucna chceme vytvořit z těchto mezigeneračních setkávání tradici. Společně se těšíme na podobné setkání našich klientů a třídy dětí z Mateřské školy „Čtyřlístek“ ve Vysokém Mýtě v lednu.