Mladá Boleslav

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, přímou pomoc v ulicích města a okolí. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte terénního pracovníka.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma (zařazení do projektu závisí na konkrétní situaci). 

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Mladé Boleslavi již od roku 1999. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Den zdraví a sociálních služeb proběhl v Mladé Boleslavi.

Den zdraví a sociálních služeb proběhl v Mladé Boleslavi.

30.05.24
Dne 29.5.2024 jsme se zúčastnili každoroční
Více...
 
Den zdraví a sociálních služeb proběhl v Mladé Boleslavi.

Dne 29.5.2024 jsme se zúčastnili každoroční akce pořádané Magistrátem města Mladá Boleslav s názvem Den zdraví a sociálních služeb.

Akce byla velice podařená, u stánku se nám střídali lidé snad všech věkových kategorií a všichni měli zájem se dozvědět o našich službách zase o něco více.

Za odměnu dostali návštěvníci písmenko do tajenky, a navíc si mohli odnést propagační materiály střediska (letáky, placky, knihy).

Děkujeme městu Mladá Boleslav a Odboru sociálních věcí za pozvání a příležitost rozšířit povědomí o našich službách mezi širokou veřejnost.

 

Roman Rybenský vedoucí střediska.


Méně...
 
Jarní sbírka potravin

Jarní sbírka potravin

16.04.24

Sbírka potravin má za cíl pomoci potřebným lidem. 


Více...
 
Jarní sbírka potravin

V České republice se dvakrát ročně koná celonárodní Sbírka potravin, která má za cíl s pomocí partnerských řetězců vybrat potraviny do potravinových bank, které je dále distribuují potřebným lidem: matkám samoživitelkám, osamělým seniorům, lidem bez domova a dalším. 

 

Jarní termín tentokrát připadl na 13. dubna. V Mladé Boleslavi se sbírka uskutečnila v Albertu v Jičínské ulici, kde její zdárný průběh zajistili dobrovolníci z NADĚJE a Centra 83. Lidé mohli v této prodejně v době od 8 do 18 hodin nakoupit trvanlivé potraviny a drogerii a poté je darovat do označených košíků za pokladnami. Vybralo se 588 kilogramů. 

 

Děkujeme všem přispívajícím za jejich štědrost a dále děkujeme Albertu a Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj za spolupráci na hladkém průběhu sbírky. 


Méně...
 
Požehnané velikonoční svátky přeje NADĚJE!

Požehnané velikonoční svátky přeje NADĚJE!

04.04.24
 
Požehnané velikonoční svátky přeje NADĚJE!
 
Velikonoční bohoslužba v NADĚJI

Velikonoční bohoslužba v NADĚJI

28.03.24

Sestry z mladoboleslavské římskokatolické církve uspořádaly bohoslužbu pro klienty NADĚJE. 


Více...
 
Velikonoční bohoslužba v NADĚJI

Sestry z mladoboleslavské římskokatolické církve nás poctily svou návštěvou a uspořádaly bohoslužbu pro klienty NADĚJE. Velmi jim děkujeme za vlídné slovo i věcné dary pro lidi v nouzi.

 


Méně...
 
Pozvánka na velikonoční bohoslužbu

Pozvánka na velikonoční bohoslužbu

21.03.24

Bohoslužba se koná 27. 3. 2024. 


Více...
 
Pozvánka na velikonoční bohoslužbu

Zveme všechny klienty a příznivce na velikonoční bohoslužbu, která se koná dne 27. 3. 2024 od 10 hodin ve středisku NADĚJE za účasti sester z římskokatolické církve. Těšíme se na viděnou! 


Méně...
 
Chodíme venčit pejsky do psího útulku v Březně.

Chodíme venčit pejsky do psího útulku v Březně.

19.03.24

O lidech bez domova se obecně ví, že milují


Více...
 
Chodíme venčit pejsky do psího útulku v Březně.

O lidech bez domova se obecně ví, že milují čtyřnohé kamarády a velmi často si je i pořizují jako své parťáky v mnohdy nelehkém osudu člověka žijícího na ulici.

 

Protože i někteří zaměstnanci mají vřelý vztah ke zvířatům, napadl je nápad, jak spojit příjemné s užitečným a vymysleli  společnou aktivitu, kdy po domluvě s vedením psího útulku v Březně u Mladé Boleslavi, budou v pravidelných intervalech venčit tamní pejsky. 

 

Těšíme se, že tato aktivita přinese tolik potřebnou radost nejen němým tvářím, ale především i našim klientům na okraji společnosti, kteří si zkusí, jaké to je se o někoho starat. Za bezvadný nápad užitečně stráveného času děkujeme!

 

Míla Havrdová - oblastní ředitelka


Méně...