Praha

 
 

Pomoc lidem bez domova v Praze

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

      

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo NSLogo Místní místnímLogo Nejdřív doma    

 

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

 

AKTUALITY

 
 
Restart Shop pomáhá

Restart Shop pomáhá

25.09.23

Projekt, který podporuje udržitelnost zdrojů a recyklaci, a jehož největším přínosem jsou tréninková pracovní místa pro lidi ohrožené sociálním vyloučením...


Více...
 
Restart Shop pomáhá

Projekt, který podporuje udržitelnost zdrojů a recyklaci, a jehož největším přínosem jsou tréninková pracovní místa pro lidi ohrožené sociálním vyloučením, pomáhá i našim klientům.

 

Děkujeme za množství krásného pánské a dámského oblečení, které v rámci našeho terénního programu putovalo těm nejpotřebnějším přímo do ulic.

 

Pokud máte doma módní pánské nebo dámské oblečení, hračky, potřeby pro čtyřnohé mazlíčky, drobnou elektroniku, sportovní vybavení či drobné bytové doplňky a dekorace, které již nepoužíváte, přineste je do Restart Shopu. Obchodu, kde nepotřebné věci dostávají nový smysl. 

 

Text: Jana Halámková, fundraiserka

 

Restart Shop pomáhá


Méně...
 
Den vzájemné pomoci na Žofíně

Den vzájemné pomoci na Žofíně

21.09.23

Včera jsme prezentovali naše služby v Paláci Žofín na Dni vzájemné pomoci, veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací. Den to byl skutečně nabitý...


Více...
 
Den vzájemné pomoci na Žofíně

Včera jsme prezentovali naše služby v Paláci Žofín na Dni vzájemné pomoci, veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací. Den to byl skutečně nabitý – výstavy, divadlo, zajímavé panelové diskuze, dětský koutek nebo ukázky práce složek integrovaného záchranného systému. Na závěr vystoupili skvělí The Tap Tap pod taktovkou Šimona Ornesta.  

 

Jsme moc rádi, že jsme mohli strávit příjemný den ve společnosti kolegů a kolegyň z jiných organizací a obohatit tak naše povědomí o síti neziskových organizací v Praze. Děkujeme Praze 1 za pozvání a také Potravinové bance za báječné občerstvení, které bylo k dispozici po celý den.

 

Těšíme se na další ročník.

 

Den vájemné pomoci

 

Den vájemné pomoci

 

Den vájemné pomoci


Méně...
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Přidejte se do týmu NADĚJE

19.09.23

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice...


Více...
 
Přidejte se do týmu NADĚJE

Hledáme nové kolegyně a kolegy na následující pozice: 

  • Pracovník výdeje stravy – řidič
  • Sociální pracovník/ce nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova
  • Pracovnice v sociálních službách v azylovém domě pro ženy – Vršovice
  • Pracovník/ pracovnice v sociálních službách do azylového domu pro muže na Žižkově - noční směny
  • Pracovník v sociálních službách do nízkoprahového denního centra U Bulhara - vchodař

 

Více informací najdete na našich webových stránkách: https://www.nadeje.cz/praha/volna_pracovni_mista1

 

Pokud Vás zaujala některá z nabízených pozic, budeme rádi, když se ozvete naší milé personalistce Petře Svobodové - petra.svobodova@nadeje.cz.

 

Děkujeme.


Méně...
 
Den vzájemné pomoci na Praze 1

Den vzájemné pomoci na Praze 1

Veletrh sociálních služeb a neziskových organizací

15.09.23

Příští týden ve středu 20. září se můžeme společně potkat na Veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací - Den vzájemné pomoci, který pořádá Praha 1...


Více...
 
Den vzájemné pomoci na Praze 1

Příští týden ve středu 20. září se můžeme společně potkat na Veletrhu sociálních služeb a neziskových organizací - Den vzájemné pomoci, který pořádá Praha 1. My budeme jednou ze 40 neziskových a příspěvkových organizací, které zde budou prezentovat svoji činnosti. Můžete se těšit na několik vzdělávacích přednášek, doprovodný společensko-kulturní program, občerstvení připravené Potravinovou bankou Praha. Celá akce bude zakončena koncertem skupiny The Tap Tap.

 

Den vzájemné pomoci v Paláci Žofín začíná v 10:00.

 

Více informací se dozvíte na facebookové události:  https://www.facebook.com/events/251330531055086

 

Těšíme se na setkání s vámi.

 

Plakát Den vzájemné pomoci


Méně...
 
Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

13.09.23

Minulý týden ve čtvrtek se otevřely dveře azylového domu pro ženy bez domova v pražských Vršovicích. A my bychom rádi poděkovali všem, kteří na již tradiční benefiční odpoledne/večer „Dobrý den, tady NADĚJE“ přišli...


Více...
 
Benefiční akce Dobrý den, tady NADĚJE se povedla

Minulý týden ve čtvrtek se otevřely dveře azylového domu pro ženy bez domova v pražských Vršovicích. A my bychom rádi poděkovali všem, kteří na již tradiční benefiční odpoledne/večer „Dobrý den, tady NADĚJE“ přišli a podpořili tak nejen ubytované ženy, ale také naše kolegyně.  

 

Program byl opravdu pestrý a zajímavý, každý si přišel na své. Velký ohlas a emoce vzbudily živé knihovny v podání dvou obyvatelek azylového domu. Beseda s vedoucí Irenou Burmekovou, sociální pracovnicí Klárou Čihákovou a vedoucím našich služeb Alešem Strnadem seznámila návštěvníky nejen s problematikou ženského bezdomovectví, ale také přinesla nové pohledy na práci s lidmi bez domova například v terénu. Zdravotní sestřička Petra Strnadová ukázala, co je možné (a mnohdy snad i nemožné) ošetřovat v naší ordinaci praktického lékaře U Bulhara. Odlehčení přinesla skvělá Petra Jirglová, spisovatelka a blogerka, která v rámci autorské čtení přečetla nejednu kapitolu ze své knihy „Letuška z economy, aneb co na Instagramu neuvidíte“. O večerní zábavu se postarali slam poetristi Vašek z Aše a Tukan. Na závěr zahráli skvělí Muzikanti bez domova.    

 

Výborné občerstvení připravily obyvatelky azylového domu společně s našimi kolegyněmi. O pití se postarali společnosti Staropramen Cool CZ/SK a Coca-Cola. Tímto oběma moc děkujeme.

 

Děkujeme všem, kteří na benefiční akci přišli, všem, kteří se podíleli na programu a největší poděkování patří hlavně obyvatelkám a zaměstnankyním azylového domu. Bez nich by celá akci nevznikla. Tak snad zase za rok na viděnou.

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE

 

Akce Dobrý den, tady NADĚJE


Méně...
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

11.09.23

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova...


Více...
 
Nový projekt Ulice pomáhá ulici na e-shopu NADĚJE

Je to tady! Máme velkou radost, že Vám můžeme představit náš nový projekt „Ulice pomáhá ulici“. Jeho cílem je propojení pražské street artové scény s lidmi bez domova. Jedni na ulici žijí, druzí na ní tvoří. Tyto dvě skupiny se vzájemně prolínají, existují vedle sebe a mohou se vzájemně inspirovat. A jedna se rozhodla svou tvorbou podpořit tu druhou.  

 

Na našem e-shopu si můžete nově pořídit litografie a grafiky, které NADĚJI věnovali známí čeští umělci, jejichž tvorba je spojena se streetartem. Celý výtěžek z prodeje děl bude věnován na pomoc lidem přežívajícím na ulici a ve veřejném prostoru.  

 

Litografie „Laboratoř“ od Michala Škapy, kterou nabízíme hned ve třech verzích, byla vytvořena speciálně pro projekt. Další litografie vám možná budou povědomé z kalendáře ART 2023. V zimě se hned vyprodaly, takže pokud máte zájem, příliš neváhejte. Nově na e-shopu najdete také signované autorské digitální tisky, které se stanou podkladem pro charitativní kalendář ART 2024. Graffiti vznikly v dubnu na Graffiti Wall na Orionce v rámci akce „Malování pro NADĚJI“.  

 

Tímto děkujeme všem zapojeným umělcům, kteří se rozhodli originálním způsobem podpořit dobrou věc a také děkujeme Jirkovi Šourkovi za nápad, jehož jedinečnost nás oslovila natolik, že jsme se jej rozhodli s velkým nadšením realizovat.  

 

Navštivte náš e-shop, zakupte dílo a podpořte lidi bez domova, kteří přežívají na ulici. Výtěžek rozdělíme do terénu a do našich denních center. Děkujeme.

 

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice


Méně...