Vizovice

 
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY DĚTEM A MLÁDEŽI VE VĚKU 7 - 21 LET Z VIZOVIC A BLÍZKÉHO OKOLÍ.

 

Přečtěte si aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

 
 

UZAVŘENÍ KLUBU

17.03.20

Na základě "USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 16. března 2020 č. 238 o přijetí krizového opatření" bude od 18.3.2020 do odvolání Středisko NADĚJE Vizovice - NZDM VITEK UZAVŘENO

 

Klientům jsme k dispozici na Facebooku a telefonu 732 143 346.


Více...
 

V návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, pro řešení vzniklé krizové situace, rozhodla o přijetí krizových opatření, tímto ve smyslu ustanovení § 5 písm. e) a § 6 odst. 1 písm. b) krizového zákona. Vláda nařizuje  poskytovatelům sociálních služeb, kterým byla udělena registrace k poskytování sociální služby v rozsahu druhu sociální služby podle § 45, 47, 62, 65, 66 a 67 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách (centra denních služeb, týdenní stacionáře, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, sociálně terapeutické dílny), od 18. března 2020 po dobu trvání nouzového stavu pozastavit činnost těchto služeb.


Méně...
 
Blíží se týden nízkoprahových klubů

Blíží se týden nízkoprahových klubů

10.09.19

V pondělí 23. září den otevřených dveří a na konci týdne v pátek 27. září sportovní odpoledne. Těmito dvěma akcemi se letos


Více...
 
Blíží se týden nízkoprahových klubů

V pondělí 23. září den otevřených dveří a na konci týdne v pátek 27. září sportovní odpoledne. Těmito dvěma akcemi se letos zapojíme do celorepublikové akce "Týden nízkoprahových klubů". Už teď se těšíme a pilně připravujeme Usmívající se. 


Méně...
 
Podlahy a topení

Podlahy a topení

06.09.19
Díky vstřícným zástupcům měta Vizovice jsme i letos mohli významně vylepšit interiér klubu. Během prázdnin jsme dostali nové topení. To
Více...
 
Podlahy a topení

Díky vstřícným zástupcům měta Vizovice jsme i letos mohli významně vylepšit interiér klubu. Během prázdnin jsme dostali nové topení. To nejen mnohem lépe vypadá, ale je spolehlivější a úspornější. Jako první ale jistě padne každému do oka nové lino, které interiér opravdu zmněnilo k lepšímu.


Méně...
 
Nový kulečník

Nový kulečník

06.09.19
Náš starý kulečníkový stůl byl již hodně opotřebovaný. Vlnilo se mu plátno, odpoadávaly "kapsy". Jsme proto moc vděční, že jsme si
Více...
 
Nový kulečník

Náš starý kulečníkový stůl byl již hodně opotřebovaný. Vlnilo se mu plátno, odpoadávaly "kapsy". Jsme proto moc vděční, že jsme si díky nadaci SOVA mohli pořídit kulečník nový. Všem udělal velikou radost a momentálně je v klubu nejvyhledávanější aktivitou.


Méně...
 
Nový parťák ve VITKU

Nový parťák ve VITKU

04.09.19
Nedávno jsem se s touto krásnou a přitom nenáročnou rybkou setkala na návštěvě u přátel a napadlo mě, že by mohla být vítaným
Více...
 
Nový parťák ve VITKU

Nedávno jsem se s touto krásnou a přitom nenáročnou rybkou setkala na návštěvě u přátel a napadlo mě, že by mohla být vítaným společníkem i okrasou ve VITKU. Všichni souhlasili, a tak jsme se společně jednu vypravili koupit. Nejnadšenější akvaristé z řad našich klientů ji společně vybrali a pojmenovali Pafi.

Pafi nemá rád společnost (ostatní ryby kromě samiček svého druhu napadá) a úplně mu vyhovuje samota, nadechuje se nad vodou, takže nemusí mít filtrační zařízení a ani na prostor není náročný. Stačí mu jednou za týden vyměnit vodu a dopoledne nasypat speciální krmení. Hlavně krmení je velice populární a zatím platí, že kdo dřív přijde, ten krmí.

Doufáme, že se Pafimu bude v naší péči dobře dařit a bude nám dělat společnost alespoň dva roky, kterých by se tento druh rybek měl dožívat. Někteří z klientů začínají plánovat pořízení dekoračního písku a různých atrakcí do akvária, aby bylo ještě krásnější a Pafi se "nenudilMéně...
 

Setkání u kulatého stolu

NZDM v síti odborné pomoci ohroženým dětem a dospívajícím

19.09.18
13. září 2018 se ve zlínském Klubu 204 uskutečnilo setkání poskytovatelů nízkoprahových služeb Zlínského kraje s Českou asociací
Více...
 

13. září 2018 se ve zlínském Klubu 204 uskutečnilo setkání poskytovatelů nízkoprahových služeb Zlínského kraje s Českou asociací streetwork.

Na setkání se představily nízkoprahové služby, zástupci samospráv a orgánů sociálně právní ochrany a sdíleli si své zkušenosti, rady, jak služby využívat, čím jsou užitečné a jaký mají přesah.

 

NADĚJE Vizovice měla v programu  své zastoupení Mgr. Květou Smrčkovou na téma Kazuistika - k čemu v NZDM pomůže případová konference.

Mgr. Kateřina Pivoňková přinesla informace o tom, jak se NZDM mohou angažovat v potravinové pomoci dětem z chudých rodin.

 

Za přednesené informace, příběh a jeho řešení, jsme pyšlí a věříme, že přinesou i ostatním poskytovatelům nové obzory, jakou cestou je možné se vydat.


Méně...