V době vrcholu epidemie koronaviru, kdy naše nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Klášterci nad Ohří nemohlo na základě nařízení vlády přijímat své klienty, pracovnice klubu pravidelně chodily vypomáhat s přípravou do školy dětem v našem kláštereckém azylovém domě.
Pracovnice s dětmi školou povinnými – pochopitelně dodržujíce všechna hygienické opatření – vypracovávaly domácí úkoly, vysvětlovaly jim novou látku a snažily se, aby děti ve výuce příliš nezaostávaly. Také se ale věnovaly mladším předškolním dětem, s nimiž hrály rozličné společenské hry nebo malovaly obrázky. Děti si velmi užívaly čas se svými novými „tetami“.
Pracovnice klubu NZDM ale během vrcholu epidemie koronaviru rovněž pomáhaly dalším lidem, například šily krásné roušky do rouškomatu. Při všech svých aktivitách se přitom řídily chytlavým heslem „Společně to zvládneme“.