Zlín

 
 

Kontaktní místo ČALS

 

PROČ TU JSME

Lidem žijícím s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám poskytujeme poradenství, podporu, doprovázení a informace, jak nemoc zvládat, jak zařídit praktický život, jak se připravit na zhoršování nemoci. Podrobnější informace najdete na webu www.alzheimerzlin.cz.

 

CO NABÍZÍME

  • odborné poradenství pro lidi žijící s demencí a jejich rodinné příslušníky
  • testování paměti pro ty, kteří zaznamenávají potíže s pamětí nebo kognitivními funkcemi
  • Čaje o čtvrté - pravidelná neformální setkávání rodinných pečujících 
  • zprostředkování materiálů České alzheimerovské společnosti pro pečující

 

ČAJE O ČTVRTÉ - SKUPINA PEČUJÍCÍCH

Skupina pečujících se schází už několik let pod vedením psycholožky PhDr. Ivany Maráškové, nutriční terapeutky Michaely Hrbáčkové a  Mgr. Jany Vrubelové.

 

Termíny setkání v roce 2024.

Pozvánka na Čaj o čtvrté - duben 2024

 

KDO MŮŽE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY

Lidé, kteří žijí s Alzheimerovou nemocí, jejich rodiny, pečující nebo lidé, kteří zaznamenávají potíže s pamětí nebo kognitivními funkcemi.

 

KOLIK SLUŽBY STOJÍ

Všechny služby kontaktního místa jsou poskytovány bezplatně.

 

KONTAKT

K osobní i telefonické konzultaci s poradkyní a na testování paměti je potřeba se předem objednat. Setkávání rodinných pečujících "Čaje o čtvrté" jsou stále otevřená novým zájemcům, není potřeba se na ně objednávat. Nicméně před první účastí doporučujeme kontaktovat Michaelu Hrbáčkovou. 

 

Kontaktní pracovník ČALS, Michaela Hrbáčková - 773 766 821.

E-mail: km.zlin@nadeje.cz

 

DALŠÍ SLUŽBY PRO LIDI S DEMENCÍ

Poskytujeme sociální služby seniorům a lidem postiženým demencí v domově se zvláštním režimem a v denním stacionáři. V roce 2016 jsme po roční certifikační přípravě prošli auditem kvality a získali certifikát Vážka pro tyto služby. Obě služby prošly v roce 2021 recertifikací a certifikát obhájily.

 

Certifikát uděluje Česká alzheimerovská společnost (dále jen ČALS) zařízením, které poskytují kvalitní sociální služby pro lidi s Alzheimerovou nemocí. 

 

Česká alzheimerovská společnost je odbornou společností sdružující odborníky
i laiky, kteří se zabývají problematikou demence. Vznikla v roce 1997 a od roku 2014 je obecně prospěšnou společností. V současné době je Česká alzheimerovská společnost respektovaným členem významných mezinárodních organizací – Alzheimer Europe a Alzheimer's Disease International .

ČALS