Zlín

 
 
 
 

Usnesení vlády ČR rozšiřuje možnost výjimek ze ZÁKAZU NÁVŠTĚV a byl uvolněn ZÁKAZ VYCHÁZENÍ v našem Domě pokojného stáří s platností od 16. 12. 2020. V případě, že zvažujete návštěvu svého blízkého v Domě pokojného stáří, seznamte se nejdříve s důležitými informacemi ZDE.

Jakými způsoby můžete být v kontaktu s vaším blízkým se dočtete ZDE.

 

NADĚJE JE TŘICETILETÁ

1990 – 2020

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

Přečtěte si historii pobočky, aktuality nebo Čtvrtletník, spřátelte se s námi díky Facebooku

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit SK Berani NADĚJE Zlín.

 

 
 
Poslední čtvrtletník roku 2020

Poslední čtvrtletník roku 2020

17.12.20

V posledním čísle Čtvrtletníku zlínské NADĚJE si můžete přečíst o životě v pobočce, ale hlavně je toto číslo děkovací. Protože bez vás všech bychom nebyli tím, čím jsme.


Více...
 
Poslední čtvrtletník roku 2020

V posledním čísle Čtvrtletníku zlínské NADĚJE si můžete přečíst:

o renovaci NZDM a druhé vlně pandemie, jak prožíváme dny běžné i sváteční v Domě pokojného stáří, jak pomáhají dobrovolníci, báseň od klientky z denního stacionáře, byl u nás Mikuláš, sbírka potravin úspěšnější než loni, NADĚJE ožila díky Živému Zlínu, jak NADĚJE vyrazila napříč republikou, jak jsme rádi, že po nás toužíte, o novinkách ze sociálně terapeutických dílen a chráněného bydlení, o spolupráci s Podravkou a Lesy města Zlína.

A hlavně je toto číslo děkovací. Protože bez vás všech bychom nebyli tím čím jsme.

 

Čtvrtletník prosinec 2020


Méně...
 
Domem chodil Mikuláš

Domem chodil Mikuláš

...i s andělem a čerty

04.12.20

4. 12. 2020 zavítal do Domu pokojného stáří Mikuláš i se svou družinou. Rozdával laskominy dia i naprosto "plnotučné", ovoce. Byl to den plný vtipných komentářů a dobré nálady. Jak to tak bývá i u nás jsme mohli zaslechnou větu: Byl jste hodný, hodná? Odpovědi byly různé, úsměvné. 


Více...
 
Domem chodil Mikuláš

4. 12. 2020 zavítal do Domu pokojného stáří Mikuláš i se svou družinou. Rozdával laskominy dia i naprosto "plnotučné", ovoce.

Byl to den plný vtipných komentářů a dobré nálady. Jak to tak bývá i u nás jsme mohli zaslechnou větu: Byl jste hodný, hodná? Odpovědi byly různé, úsměvné. 

Většina členů Mikulášovy skupiny nebyla rozpoznána, ale co víme jistě, Mikuláš byl laskavý a veliký, Anděl něžný a milý a čertové řinčely řetězy, blikaly rohy a zanechávaly za sebou černé šmouhy.

Kéž je tak hezkých dnů plných pohody více.


Méně...
 
Kabelkový veletrh a jeho poprvé

Kabelkový veletrh a jeho poprvé

23.09.20

Nápad uspořádat VELEtrh poprvé venku před Městským divadlem Zlín se nakonec ukázal jako dobrý. Počasí nám přálo, slunce dotvářelo příjemnou atmosféru pro zúčastněné i pro nás, kteří jsme akci pořádali. Děkujeme všem, kteří naplnili do posledního písmene naše heslo Pomoc co se nosí a kabelku odevzdali do sběrných míst, zapojili se do internetové aukce, poslali částku za virtuální kabelku nebo si ji přišli koupit. 


Více...
 
Kabelkový veletrh a jeho poprvé

Poprvé v tomto roce nebyl Kabelkový VELEtrh ve svém obvyklém jarním termínu. Poprvé mu byl přidělen zářiový termín, stejně jako školákům, kteří se vrátili z domácí výuky do škol. Poprvé jsme sbírali kabelky s obavami, jestli vás kabelky baví i v období, kdy se víc lidé bojí o své zdraví než obvykle. Poprvé jste se neptali, „Kdy to bude?“ s nadšením ale „Bude to?“ s obavou. Poprvé jsme si nebyli jistí vůbec ničím. Jen tím, že výtěžek Kabelkového VELEtrhu umožní nákup speciálních matrací, které obyvatelům naší služby zajistí pohodlnější dny i noci a taky tím, že pro účastníky veletrhu zajistíme co největší bezpečí. Nápad uspořádat VELEtrh poprvé venku před Městským divadlem Zlín se nakonec ukázal jako dobrý. Počasí nám přálo, slunce dotvářelo příjemnou atmosféru pro zúčastněné i pro nás, kteří jsme akci pořádali. Děkujeme všem, kteří naplnili do posledního písmene naše heslo Pomoc co se nosí a kabelku odevzdali do sběrných míst, zapojili se do internetové aukce, poslali částku za virtuální kabelku nebo si ji přišli koupit. Bez vás všech by výtěžek, který se vyhoupl na téměř 87 tisíc korun, nebyl. Těší nás, že vás kabelky stále baví a máte rádi NADĚJI. Velké poděkování patří do všech sběrných míst za spolupráci a za neutuchající nadšení.


Méně...
 
Kabelkový VELEtrh bude

Kabelkový VELEtrh bude

...s následujícími pravidly

17.09.20

V rámci zachování zdraví návštěvníků veletrhu, pracovníků NADĚJE Zlín a klientů našich služeb vás prosíme: 

Zachovejte klid a trpělivost pro pomalejší provoz veletrhu.

Užijte si veletrh stejně jako každý rok.

Nezapomeňte, že se jedná především o benefici.


Více...
 
Kabelkový VELEtrh bude

V rámci zachování zdraví návštěvníků veletrhu, pracovníků NADĚJE Zlín a klientů našich služeb vás prosíme o následující:

 

·      Před vstupem do Městského divadla Zlín na Kabelkový VELEtrh je nutné použít desinfekci rukou – vlastní nebo námi nabízenou - a ochranu úst – roušku, šátek, respirátor. Nabídneme vám i jednorázové rukavice.

·      Kabelky budou vyskládány v potřebných rozestupech.

·      Je třeba dodržovat bezpečnou vzdálenost a na nikoho se nemačkat.

·      Je nutné omezit houfování u zrcadel.

·      Kabelky budou postupně doplňovány.

·      U pokladen je potřeba dodržovat rozestupy.

·      Zachovejte klid a trpělivost pro pomalejší provoz veletrhu.

·      Užijte si veletrh stejně jako každý rok.

·      Nezapomeňte, že se jedná především o benefici – výtěžek použijeme na nákup speciálních matrací předcházející vzniku a léčící dekubity pro obyvatele Domu pokojného stáří.

·      Děkujeme, že vás kabelky stále baví!

 

Vaše NADĚJE Zlín


Méně...
 
Internetová aukce kabelek

Internetová aukce kabelek

Kabelkový VELEtrh 2020

31.08.20

Internetová aukce kabelek Kabelkového VELEtrhu je tu snámi více než 5 let. Zapojit do aukce se můžete na FB, napsáním komentáře pod foto vámi zvolené kabelky. Aukce trvá do 21. září 2020 do 8 hodin ráno. 


Více...
 
Internetová aukce kabelek

Internetová aukce kabelek Kabelkového VELEtrhu je tu snámi více než 5 let.

Mnozí z vás se už zapojili...kdyby byl přeci jen někdo, kdo neví jak na to, čtěte dál.

Stačí kliknout na tento odkaz 

https://www.facebook.com/events/255187475819822/?active_tab=discussion

a vybrat si ze vložených kabelek.

Zapojit do aukce se můžete napsáním komentáře pod foto vámi zvolené kabelky. Komentář musí obsahovat částku, za kterou chcete kabelku dražit. Cena musí být minimálně o 100 korun vyšší než je vyvolávací cena, případně poslední příhoz.

Aukce trvá do 21. září 2020 do 8 hodin ráno. Kabelku získá zájemce s nejvyšším cenou. Předání proběhne na Kabelkovém VELEtrhu nebo dle domluvy.

Věříme, že se vám kabelky vybrané do letošní aukce zalíbí.

Nezapomeňte, že Kabelkový VELEtrh je především benefice, která nám pomůže nakoupit nové speciální matrace do Domu pokojného stáří.

Děkujeme, že vás Kabelkový VELEtrh stále baví.


Méně...
 
Kabelkový veletrh

Kabelkový veletrh

...pomoc co se nosí

23.07.20

Oblíbená benefiční akce Kabelkový VELEtrh se přesunula z jara na nový termín 21. 9. 2020. 


Více...
 
Kabelkový veletrh

Oblíbená benefiční akce Kabelkový VELEtrh se přesunula z jara na nový termín 21. 9. 2020. Ve sběrných místech opět máte možnost odevzdat kabelky. Tyto vystavíme v daný termín v Městském divadle Zlín a výtěžek proměníme v antidekubitní matrace a speciální nádobí pro seniory a lidi s demencí v Domě pokojného stáří NADĚJE Zlín.

Přijďte si vybrat a buďte in…Kabelkový VELEtrh je pomoc, co se nosí.

 

více informací na FB NADĚJE, pobočka Zlín.


Méně...