Vysoké Mýto

 
 

Aktuality

NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

09.06.22 | Vysoké Mýto

Již podruhé se nám podařilo doprovodit klienty Domu pokojného stáří Naděje do kavárny Berenika 


Více...
 
NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

Již podruhé se nám podařilo doprovodit klienty Domu pokojného stáří Naděje do kavárny Berenika na příjemné odpolední posezení u kávy a něčeho dobrého na zub. I tentokráte byla účast hojná a nezabránilo nám ani to, že všichni zúčastnění byli na invalidních vozíčcích. Společně jsme všechny dopravili a usadili ke stolečkům v kavárně tak, aby měli maximální pohodlí. Poté již nastala debata, kdo si, co objedná, tedy jakou kávu, zákusek, pohár a podobně. Obsluha se velmi snažila všem vyjít vstříc a brzy donést objednané nápoje i zákusky. Milou společnost klientům dělala naše aktivizační pracovnice Lucie a Barča, vedoucí přímé péče Veronika i její zástupkyně Petra, a také sociální pracovnice Šárka spolu s praktikantkou Noemi.


Méně...
 
VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

25.05.22 | Vysoké Mýto

Dnešní deštivé odpoledne k nám zavítali žáci osmé a deváté třídy ze základní školy Jiráskova Vysoké Mýto, spolu s jejich pedagožkou jako pěveckým i hudebním doprovodem


Více...
 
VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

Dnešní deštivé odpoledne k nám zavítali žáci osmé a deváté třídy ze základní školy Jiráskova Vysoké Mýto, spolu s jejich pedagožkou jako pěveckým i hudebním doprovodem (klávesy, kytara). Atmosféru rozproudili sérií písniček od pana Svěráka a pana Uhlíře (pohádkové hity) jako třeba Pramen zdraví z Posázaví, Lotrando a Zubejda a další. Poté vzhledem k věku žáků zvolili skladby definující dětství, dospívaní, dospělý věk i stáří. K těm patřily hity, jako Holky z naší školky, Nonstop, Slavíci z Madridu a jiné. Děkujeme za skvělý příval energie a dobré nálady, kdykoli Vás znovu rádi přivítáme mezi námi.


Méně...
 
POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

23.05.22 | Vysoké Mýto

Ve středu odpoledne si dvanáct klientů Domu pokojného stáří Naděje Vysoké Mýto užilo návštěvu blízké kavárny Berenika


Více...
 
POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

Ve středu odpoledne si dvanáct klientů Domu pokojného stáří Naděje Vysoké Mýto užilo návštěvu blízké kavárny Berenika, kde příjemně poseděli u kávy a zákusku. Na občerstvení pro klienty v kavárně jsme využili finance z výtěžku Sweet Festivalu pro Naději, který pro nás uspořádal Spolek „Pomáhat je v módě“. Pro klienty je každý výlet mimo dům zážitkem, natož když je spojený s dalšími benefity.


Méně...
 
SETKÁNÍ S VIRTUÁLNÍ REALITOU

SETKÁNÍ S VIRTUÁLNÍ REALITOU

23.05.22 | Vysoké Mýto

Díky oslovení společnosti HateFree Culture jsme mohli zprostředkovat našim klientům neobyčejný zážitek


Více...
 
SETKÁNÍ S VIRTUÁLNÍ REALITOU

Díky oslovení společnosti HateFree Culture jsme mohli zprostředkovat našim klientům neobyčejný zážitek v podobě virtuální reality. Po rychlém a snadném jednání nám byl nabídnut termín, kdy by se mohlo setkání s virtuální realitou uskutečnit tady u nás v domě. Pro několik klientů, kteří projevili zájem o tento zážitek, se díky speciálním brýlím otevřela možnost na vlastní kůži pocítit, jaké je to ocitnout se hluboko pod hladinou moře, procházet se po pláži, vidět hory, být v blízkosti divokých exotických zvířat nebo se potápět (se žralokem i bez). Všechny zúčastněné tento projekt velmi zaujal, jedna klientka si dokonce přála pustit scénu, kde se v blízkosti pohyboval žralok, jak odvážné! Zprostředkování této nápodoby reálného zážitku provázely různé reakce klientů, od vyjadřování údivu, přes živou komunikaci až po natahování rukou ve snaze se dotknout zvířete v jejich blízkosti. Děkujeme za takto skvělé projekty všem, kteří na nich mají svůj podíl.


Méně...
 
ODPOLEDNÍ ČAJOVNA VENKU POD ŠIRÝM NEBEM

ODPOLEDNÍ ČAJOVNA VENKU POD ŠIRÝM NEBEM

10.05.22 | Vysoké Mýto

Úterní odpolední program v Naději patří vždy čajovně, tedy posezení v malé místnosti v domě, kde si společně ti, co přijdou vypijí kávu


Více...
 
ODPOLEDNÍ ČAJOVNA VENKU POD ŠIRÝM NEBEM

Úterní odpolední program v Naději patří vždy čajovně, tedy posezení v malé místnosti v domě, kde si společně ti, co přijdou vypijí kávu, dají něco dobrého na zub a proberou dění okolo. Mnohdy jsou to témata lehká běžná o životě, jindy třeba o politice, dění ve světě i naší republice, zkrátka dle toho, kdo s čím přijde a jaké téma přinese. Dnes ale bylo vše úplně jinak, protože odpolední čajovna probíhala venku před domem. Aktivizační pracovnice Lucie si pro naše klienty připravila překvapení a čajovnu přemístila ven, donesla stolečky, židle, kávu i citronádu. A jako bonus na odlehčení byl malý turnaj v kuželkách.


Méně...
 
DOPOLEDNE STRÁVENÉ VENKU

DOPOLEDNE STRÁVENÉ VENKU

10.05.22 | Vysoké Mýto

Konečně přišlo to pravé jaro, kdy je již v dopoledních hodinách hezké počasí a klienti domu


Více...
 
DOPOLEDNE STRÁVENÉ VENKU

Konečně přišlo to pravé jaro, kdy je již v dopoledních hodinách hezké počasí a klienti domu pokojného stáří Naděje Vysoké Mýto mohou trávit příjemné chvíle venku v blízkosti domu. Dnešní dopoledne jsme proto využili a doprovodili ven všechny, kteří měli zájem načerpat síly ze sluníčka a nadýchat se čerstvého vzduchu. Společnost jim dělala naše milá aktivizační pracovnice Lucie a její hra na kytaru a zpěv. Později je ještě navštívila paní Andělová se svou fenkou Goldie, která naše zařízení navštěvuje v rámci canisterapie.


Méně...