Mladá Boleslav

 
 

Děkujeme za podporu!

Děkujeme za podporu!

02.04.20 | Mladá Boleslav

Je to už tři týdny, co naše služby fungují ve zcela novém režimu.


Více...
 
Děkujeme za podporu!

Je to už tři týdny, co naše služby fungují ve zcela novém režimu. Naši zaměstnanci si zvykli, že musí daleko více než kdy dříve dbát na hygienu svou, klientů i zařízení. Služby se snažíme zachovat, spolu s tím i klid a náladu, aby se lidé bez domova cítili bezpečnější, byť stín koronaviru tu s námi stále je.

 

Proto patří velké poděkování vám, naši milí dobrovolníci, za vaši obětavou službu a nabídky pomoci, které přicházejí téměř denně. Našili jste pro nás spoustu krásných bavlněných roušek, nabídli jste se s dobrovolnictvím, s psychologickou i duchovní pomocí.

 

Díky vám jsme získali i bezkontaktní tepoloměr, který nám pomůže denně kontrolovat zdravotní stav našich klientů a zaměstnanců, kteří více než kdy jindy cítí únavu a stres a přesto se chovají s pochopením a s láskou plní přání našich klientů.

 

Přejeme vám všem hodně zdraví a síly, bez vás bychom to nezvládli, až toto nelehké období překonáme, řekneme si společně, všechny nás to stmelilo, posunulo dál a ukázalo na zcela jiné hodnoty a priority v životě.

 

A stále platí  že v nouzi poznáš přítele a my vás máme mnoho, děkujeme vám a vaší pomoci si moc vážíme!

 

Ing. Milena Havrdová – oblastní ředitelka


Méně...
 
Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

18.03.20 | Mladá Boleslav

Od 17. 3. 2020 jsou v platnosti mimořádná


Více...
 
Omezení provozu v rámci prevence šíření koronaviru

Od 17. 3. 2020 jsou v platnosti mimořádná opatření v rámci prevence šíření koronaviru: 

 

Denní centrum je otevřeno ve všední dny v 8 - 11 a 12 - 16 hodin. Maximálně 10 klientů na středisku v jeden okamžik. Po využití požadované služby (sprcha, potravinová pomoc, ošacení) klienti ihned opouštějí středisko. Kuchyň ani pračka pro klienty nejsou v provozu. 

 

Noclehárna je v provozu beze změny: denně ve 20 - 7 hodin. 

 

Důležitý kontakt pro vaše dotazy:

Tadeáš Hrabovský - 326 734 940, 733 201 016 - vedoucí zařízení


Méně...
 
První pomoc v NADĚJI

První pomoc v NADĚJI

22.01.20 | Mladá Boleslav

Klienti nízkoprahového denního centra v Mladé Boleslavi měli v pátek možnost poslechnout si přednášku o první pomoci, kterou vedl


Více...
 
První pomoc v NADĚJI

Klienti nízkoprahového denního centra v Mladé Boleslavi měli v pátek 17. ledna možnost poslechnout si přednášku o první pomoci, kterou vedl studentský pár čtvrtého ročníku 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v rámci projektu z Evropského sociálního fondu VOL Pomoc, který realizuje společnost VOLONTÉ Czech o.p.s.  V rámci přednášky klienti zjistili jak postupovat, když najdou zraněného člověka, mohli si vyzkoušet resuscitaci a převazování ran. Přednášky se zúčastnilo 15 klientů, kteří nás překvapili svým zájmem a snahou.

 

Tímto přednášejícím ještě jednou děkujeme. Myslíme, že znalost první pomoci je pro naše klienty (a nejen pro ně) velmi užitečná a každý by měl znát alespoň její základy. Vždyť nikdy nevíme, kdy to budeme potřebovat.

 


Méně...
 
Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

03.01.20 | Mladá Boleslav

Jako každý rok jsme i letos přichystali předvánoční program pro klienty. 


Více...
 
Předvánoční posezení s klienty 23. prosince

Kazatel Jonatan Hudec z Českobratrské církve evangelické přišel s předvánoční zvěstí o Ježíši Kristu. Se svou chotí a dcerou přichystal také hudební vystoupení. Všechny zúčastněné to obohatilo. Kromě toho p. Hudec přivezl dary pro naše klienty, na které se mezi boleslavskými církvemi uspořádala finanční sbírka. Naši klienti tak přišli k potřebným věcem, jako jsou šály nebo lžíce, a také k něčemu dobrému, například kávě. 

 

Za dary a příjemný program mnohokrát děkujeme! 


Méně...
 
Sbírka potravin

Sbírka potravin

05.12.19 | Mladá Boleslav

Již tradičně se pobočka NADĚJE v Mladé Boleslavi zapojila do podzimní Sbírky potravin.


Více...
 
Sbírka potravin

Již tradičně se pobočka NADĚJE v Mladé Boleslavi zapojila do podzimní Sbírky potravin, která se letos konala 23. listopadu. 

 

Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Charitou ČR, NADĚJÍ, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií. Potraviny vybrané při sbírce putují do potravinových bank, které je shromažďují a skladují. Přidělují je humanitárním a neziskovým organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem - opuštěným lidem, matkám samoživitelkám, lidem s postižením. 

 

Naši zaměstnanci se aktivně ve svém volném čase zapojili do organizace dobrovolníků potřebných pro realizaci sbírky. Poděkování patří Penny Marketu, Pavilonu Domu dětí a mládeže, Dobrovolnickému centru a několika jednotlivcům. Vybralo se 463 kilogramů potravin a drogistického zboží. 

 

Děkujeme! 


Méně...
 
Ošacení pro NADĚJI

Ošacení pro NADĚJI

15.11.19 | Mladá Boleslav

S přibývajícím počtem chladných dnů vrůstá také potřeba ošacení pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. 


Více...
 
Ošacení pro NADĚJI

S přibývajícím počtem chladných dnů vrůstá také potřeba ošacení pro lidi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Pro ně je nadcházející zimní období nejtěžším v roce a starý pár bot nebo svetr, který je pro mnohé už na vyhození, může ještě někomu zachránit zdraví nebo i život. 

 

Proto nás těší, že darů ošacení začíná v tomto období přibývat. Kromě jednotlivců, kteří průběžně přispívají do našeho šatníku, probíhají také větší sbírky organizované spřátelenými organizacemi. Již zmíněná sbírky Centra 83 běží od začátku října do konce listopadu, její výtěžek průběžně odvážíme do NADĚJE každý týden. 

 

K tomu v tomto týdnu uspořádal sbírku Pavilon Domu dětí a mládeže. Plné auto oblečení jsme si do NADĚJE odvezli dnes a šatník se začíná pořádně plnit. 

 

I nadále uvítáme jakékoliv dary hlavně pánského ošacení - ponožky, spodní prádlo, kalhoty, trička, svetry, bundy, boty, čepice, šály, rukavice. Za všechny uskutečněné i budoucí dary mnohokrát děkujeme! 


Méně...