Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Tisková zpráva k bezprecedentnímu napadení našeho zaměstnance Městskou policií

Tisková zpráva k bezprecedentnímu napadení našeho zaměstnance Městskou policií

10.06.19 | Ústředí NADĚJE

Strážníci Městské policie brutálně napadli sociálního pracovníka neziskové organizace NADĚJE poté, co jim


Více...
 
Tisková zpráva k bezprecedentnímu napadení našeho zaměstnance Městskou policií

Strážníci Městské policie brutálně napadli sociálního pracovníka neziskové organizace NADĚJE poté, co jim odmítl sdělit informace o klientech organizace, protože mu to zakazuje zákon.

 

K incidentu došlo v neděli 9. června v denním centru NADĚJE pro lidi bez domova v Praze. Městští strážníci podle přítomných svědků začali zaměstnance osočovat a verbálně vulgárně napadat, když jim odmítl poskytnout informace o klientech. Současně vulgárně hovořili o zaměstnancích NADĚJE a klientech. Muž je požádal o služební čísla. To policisté odmítli, zakrývali si je rukou. Muž tedy vyšel ven, aby si vyfotografoval SPZ policejního vozu. Policisté ho před očima svědků srazili za jízdy otevřenými dveřmi auta, zaklekli na něj a v poutech odvezli na služebnu. Muž je v pracovní neschopnosti.

 

„Policie útočí na naše zaměstnance za dodržování zákona. Zaměstnanci, kteří vykonávají obtížnou a často rizikovou práci s lidmi bez domova, se musí ještě bránit nevoli některých policistů," uvedl oblastní ředitel NADĚJE Jan Kadlec.

 

NADĚJE podle zákona o sociálních službách a nařízení GDPR nesmí poskytovat informace o svých klientech. K tomu má výklad Ministerstva práce a sociálních věcí a Ministerstva vnitra. „Někteří policisté se však s tímto faktem nehodlají smířit. Doposud pouze verbálně útočili na naše zaměstnance. Ti se vždy snažili tyto situace ustát. Nechceme s Policií vyvolávat konflikt, ale to, čeho se nyní dopustili strážníci Městské policie už přesáhlo veškeré hranice slušnosti," doplnil Jan Kadlec.

 

"Rozumíme frustraci policistů - potřebují informace o lidech, kteří jsou našimi klienty. Pro policisty je časově a administrativně náročné vyřídit si pro uvedený účel soudní příkaz. Výklad Ministerstva práce a sociálních věcí je však velice striktní. Nyní se tak nacházíme v situaci, kdy žádné informace nemůžeme podat. Ministerstvo vnitra výklad potvrdilo. Vznikající bezmoc však někteří policisté nezvládají a vylévají si zlost na zaměstnancích, kteří s tím nemohou nic dělat.“

 

NADĚJE nyní konzultuje další postup se svým právníkem. „Důležité je, aby se naši zaměstnanci cítili bezpečně a mohli dělat to, co je náplní jejich práce - pomáhat lidem bez domova,“ uvedl Jan Kadlec.

 

Více informací

Jan Kadlec, ředitel NADĚJE, pobočka Praha, jan.kadlec@nadeje.cz, 604 233 533

 


Méně...
 
Seriál Čísla NADĚJE - 6. díl

Seriál Čísla NADĚJE - 6. díl

10.06.19 | Praha

tentokrát z terénu


Více...
 
Seriál Čísla NADĚJE - 6. díl

tentokrát z terénu.

 

Tato sociální služba je určena lidem, kteří přežívají (často v tristních podmínkách) přímo ve veřejném prostoru v Praze. Teréňáci na ulici nezjišťují o těchto lidech údaje, proto jejich roční počet jenom odhadujeme. Vycházíme z předpokladu, že jediný alespoň trochu stabilní údaj je místo, kde tito lidé nocují. Terénní pracovníci nalezli 472 takových míst. Průměrný počet nocujících byl o něco více než dva lidé. Nejčastěji lidé bez domova v roce 2018 nocovali ve stanech, méně pak v chráněném a neupraveném prostoru, jako jsou různé výklenky, převisy, křoví, kůlny, jeskyně nebo roury.

 

Podrobněji vás budeme o těchto místech dál informovat.

 

Sledujte nás!

 


Méně...
 
Seriál Čísla NADĚJE - 5. díl

Seriál Čísla NADĚJE - 5. díl

03.06.19 | Praha

Jak je to se seniory v našich službách? 


Více...
 
Seriál Čísla NADĚJE - 5. díl

Jak je to se seniory v našich službách? 

 

Počet lidí bez domova se celkově snižuje. Z hlediska různých skupin se počet lidí bez doma nemění stejnoměrně (např. žen ubývá pomaleji než mužů). Ještě výraznější rozdíly jsou u lidí ve věku 65 let a více. U této skupiny je dokonce trend nárůstu.

 

Lidé bez domova v seniorském věku nedokáží využít příznivého vývoje ekonomiky, nebo naopak - příznivý vývoj ekonomiky se neprojevuje v opatřeních, které by seniorů umožnilo vyřešit bezdomovectví (dostupnější domovy pro seniory, byty s pečovatelskou službou apod.).

 

Naši sociální pracovníci se dle ankety z letošního roku domnívají, že u 19 % lidí bez domova supluje azylový dům jinou službu - domov pro seniory nebo domov se zvláštním režimem apod.

 

Prosíme nezapomínejte na naši online sbírku Daruj koupelnu – právě pro staré a nemocné lidi bez domova v azylovém domě v Záběhlicích https://www.darujme.cz/projekt/1201850

a sledujte i nadále seriál #cislanadeje

Děkujeme vám!


Méně...
 
Do sbírky Daruj koupelnu přibylo 3 914 Kč

Do sbírky Daruj koupelnu přibylo 3 914 Kč

výtěžek z kasičky na festivalu Mezi ploty

29.05.19 | Praha

Na rekonstrukci koupelny pro staré a nemocné lidi bez domova v azylovém dome v Záběhlicích potřebujeme 188 416 Kč.


Více...
 
Do sbírky Daruj koupelnu přibylo 3 914 Kč

Na rekonstrukci koupelny pro staré a nemocné lidi bez domova v azylovém dome v Záběhlicích potřebujeme 188 416 Kč.

 

Děkujeme ještě jednou všem, kteří přispěli o víkendu a prosíme pomozte také.

DARUJ KOUPELNU

 

Děkujeme vám! 

 


Méně...
 
Nové vybavení v sociálně terapeutické dílně má už své místo!

Nové vybavení v sociálně terapeutické dílně má už své místo!

Projekt podpořila Nadace ČEZ

29.05.19 | Roudnice nad Labem

 

Sociálně terapeutické dílně v Roudnici nad Labem pracujeme především s handicapovanými klienty, kteří trpí duševním a mentálním onemocněním. Klienti mají možnost věnovat se zde šití či výrobě mýdel a svíček. Mohou se zde zdokonalovat v práci na počítači nebo zlepšovat své kuchařské dovednosti.


Více...
 
Nové vybavení v sociálně terapeutické dílně má už své místo!

 

Sociálně terapeutické dílně v Roudnici nad Labem pracujeme především s handicapovanými klienty, kteří trpí duševním či mentálním onemocněním. Klienti se tu mohou věnovat šití či výrobě mýdel a svíček. Mohou se zdokonalovat v práci na počítači nebo zlepšovat své kuchařské dovednosti. Nově je zde také možnost práce na zahradě. Učí se samostatnosti a odpovědnosti. Klienty připravujeme na otevřený a chráněný trh práce, kontaktujeme vhodné potenciální zaměstnavatele a zprostředkováváme klientům exkurze přímo na pracovištích.

 

Někteří z klientů jsou vášnivými malíři, proto jsme jim pomohli naplánovat a uspořádat výstavy jejich ručně malovaných obrazů. Jednu plánujeme na červen tohoto roku.

 

Dílna, která sídlí v ulici T. G. Masaryka, je nově vybavena potřebnými pracovními stoly, židlemi a dalším nábytkem, který jsme díky vám a nadaci ČEZ mohli zakoupit. Pomocí aplikace „EPP - Pomáhej Pohybem“ jste nám pomohli nasbírat potřebné body k tomu, aby nadace ČEZ podpořila tento projekt.

 

Veliké díky patří Nadaci ČEZ za jejich finanční podporu a rovněž i vám všem za kilometry v nohách, které nám pomohly získat celkový počet cenných bodů v tak krátkém čase.

 


Méně...
 
Rozšiřujeme služby denního stacionáře pro lidi s demencí

Rozšiřujeme služby denního stacionáře pro lidi s demencí

Na život s demencí nemá nikdo zůstat sám!

29.05.19 | Zlín

Protože kapacity stávajícího denního stacionáře pro lidi s demencí máme naplněny a poptávka stále není uspokojena, rozhodli jsme se rozšířit službu o dalších 10 míst.


Více...
 
Rozšiřujeme služby denního stacionáře pro lidi s demencí

ROZŠIŘUJEME SLUŽBY DENNÍHO STACIONÁŘE PRO LIDI S DEMENCÍ;

OTEVÍRÁME DRUHÝ!

 

V současné době provozujeme denní stacionář pro lidi žijící s demencí, jednoduše „školku pro seniory“, na ulici Voženílkova na Jižních Svazích.

Poskytujeme odbornou péči pro 10 lidí s demencí v laskavém a bezpečném prostředí, podáváme těmto lidem stravu a léky, individuálně se každému věnujeme a podněcujeme k činnostem. V případě potřeby dopravujeme do i ze stacionáře.

Již 6. rokem odlehčujeme v pracovních dnech pečujícím rodinám. S naší pomocí nemusí opouštět své zaměstnání a přizpůsobovat celých 24 hodin péči o blízkého člověka s demencí.

 

Protože kapacity máme naplněny a poptávka stále není uspokojena, rozhodli jsme se rozšířit službu o dalších 10 míst.

 

Našli jsme vyhovující prostory na ulici Zelinova, které se právě upravují tak, aby byly vhodné pro potřeby práce s lidmi s demencí. Čeká nás také zařizování nábytkem, stěhování nezbytností k fungování služby, pořízení automobilu, hledání nových zaměstnanců, zájemců.

Uvědomujeme si, jak velké množství práce nás čeká. Ale protože zlínská NADĚJE chce pomáhat lidem s demencí a jejich pečujícím, jdeme do toho s vervou a odhodláním.

 

Budeme rádi, když do toho půjdete s námi…protože NA ŽIVOT S DEMENCÍ NEMÁ NIKDO ZUSTAT SÁM!

 

Fotogalerie z příprav nového denního stacionáře


Méně...