Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Úzce spolupracujeme se sociálním podnikem Naděje, otrokovická o.p.s., kde v roce 2018 získalo nově placené zaměstnání 6 našich klientů.

 
 
Poděkování oblastního ředitele NADĚJE Pavla Poláka

Poděkování oblastního ředitele NADĚJE Pavla Poláka

07.04.20

Uvnitř NADĚJE jsem to už udělal, ale chtěl bych nyní veřejně poděkovat svým kolegům.


Více...
 
Poděkování oblastního ředitele NADĚJE Pavla Poláka

Uvnitř NADĚJE jsem to už udělal, ale chtěl bych nyní veřejně poděkovat svým kolegům, že se ve zhruba prvních čtrnácti dnech „Covid krize“, kdy v médiích zaznívaly katastrofické scénáře a prognózy, kdy ze strany státu nebyly k dispozici adekvátní ochranné prostředky, kdy vůkol existovala panika a chaos, chovali disciplinovaně, nepanikařili a hodinu po hodině, den za dnem přijímali informace a pokyny a věnovali se svým klientům.

Ve zužujícím se prostoru ochranných opatření nehledali mezery, ale bezpečný prostor pro to, aby se jejich klientům mohlo dařit co nejlépe a stav věcí vnějších na ně měl co nejméně negativní dopady. Děkuji těm, kteří se sami předem hlásili do nejobtížnějších a nejvíce riskantních situací, které mohly nastat, a to v době, kdy jsme si ještě sami museli šít roušky, abychom jich měli dostatek, a respirátory byly stejně jako jednorázové roušky a další prostředky ještě uloženy někde ve skladech v Číně, nevědělo se, kdo a na čem pro ně poletí.

Nechce se mi nyní hodnotit ty, kteří nesou zodpovědnost. Nechce se mi nyní ani vyjadřovat se k nápisům na krabicích s pomocí, které prohovořují o nekonečném česko-čínském přátelství a ani o výroku pana premiéra, který postrádá zapojení neziskového sektoru.

Chci poděkovat lidem kolem sebe, kteří dělali v danou chvíli přesně to, co museli a měli, a nevyjadřovali u toho jakoukoliv pochybnost, neutíkali, jistě měli strach, ale nebyli ustrašení. Vědomí odpovědnosti a smyslu dává člověku, který je opravdu vnímá, sílu, aby se „nepodělal“. Jakkoliv dobře formulované a deklarované veřejné závazky bývají prověřeny až v takovýchto situacích, ne v době klidu a ani v době drobných nepříjemností.

Moc děkuju Pavel


Méně...
 
Život v Naději, pobočce Otrokovice a Vsetín v době pandemie

Život v Naději, pobočce Otrokovice a Vsetín v době pandemie

06.04.20

V březnu 2020 zasáhla životy všech lidí v České republice rizika spojená s šířícím se onemocněním koronavirem. Naděje, pobočka Otrokovice a Vsetín a lidé v ní nebyli výjimkou. Je tomu spíše naopak a všechna opatření se nás dotkla mnohem více, než spousty jiných lidí.


Více...
 
Život v Naději, pobočce Otrokovice a Vsetín v době pandemie

V březnu 2020 zasáhla životy všech lidí v České republice rizika spojená s šířícím se onemocněním koronavirem. Naděje, pobočka Otrokovice a Vsetín a lidé v ní nebyli výjimkou. Je tomu spíše naopak a všechna opatření se nás dotkla mnohem více, než spousty jiných lidí. Důvod je zřejmý – našimi klienty jsou lidé se zdravotním postižením. Někteří z nich jsou již v seniorském věku a někteří mají současně více chorob. V případě nákazy by tak byli jedněmi z nejvíce ohrožených.

 

Proto jsme od počátku výskytu nemoci na území republiky realizovali a realizujeme množství opatření, abychom co nejvíce ochránili nejen naše klienty, ale i zaměstnance. Z rozhodnutí Vlády jsme zcela uzavřeli služby denních stacionářů a sociálně terapeutických dílen. Klienti pobývají doma se svými rodinami a my jsme s nimi v pravidelném kontaktu, ať už po telefonu nebo třeba na Skypu. Ani pro ně není situace jednoduchá, proto jim na dálku poskytujeme veškerou možnou podporu. Klientům dílny v případě jejich zájmu také posíláme „práci na doma“, kterou měli v dílně nedokončenou a mohou se tak ve volných chvílích doma věnovat tomu, na co byli ve službě zvyklí. Pracovníci dílny se zapojili do šití roušek pro naše vlastní potřeby, ale i pro potřeby dalších zařízení sociálních služeb na území našeho kraje.

 

Nepřetržitou službou, i přes malá omezení, zůstává terénní služba osobní asistence.  Zde jsme museli uskutečnit řadu opatření, tak, abychom eliminovali mnohá rizika, jak pro klienty, tak pracovníky této služby.

 

O poznání složitější je situace v pobytových sociálních službách, v našem případě v domově pro osoby se zdravotním postižením a chráněném bydlení. V těchto službách je stanoven úplný zákaz návštěv, přestali docházet všichni naši externí spolupracovníci, minimalizovali jsme pohyb pracovníků i klientů v rámci těchto služeb, klienti domova nemohou vycházet mimo areál zařízení. Naší velkou výhodou v této nelehké situaci je poměrně velká zahrada, kterou domov disponuje, klienti tak mohou při pěkném počasí trávit i čas venku, což se stalo teď důležitějším než kdy dříve. Usilujeme také o to, aby naši klienti nebyli v sociální izolaci, a tak jsou v pravidelném kontaktu se svými rodinami a opatrovníky. Telefon a Skype se v těchto dnech stali našimi pravidelnými pomocníky.

 

Abychom minimalizovali rizika nákazy v našich službách, podnikli jsme řadu opatření. Pořídili jsme množství ochranných a dezinfekčních prostředků, zajistili dostatečné zásoby potravin a hygienických pomůcek, klientům i zaměstnancům jsme zabezpečili mimořádný přísun vitamínů. Vzhledem k úplné absenci nebo výraznému zpožďování zásobování sociálních služeb ze strany státu jsme naprostou většinu opatření provedli vlastními silami, na vlastní náklady a za pomoci našich spolupracovníků a příznivců.

 

V první řadě proto chceme poděkovat všem, kdo pro nás šili bavlněné roušky, které byly v prvních dnech až týdnech ty jediné, co jsme měli k dispozici. Dále děkujeme firmě BC Logistics, a.s., která nám z vlastní iniciativy darovala 20 litrů tolik potřebné dezinfekce. Za rychlou finanční pomoc děkujeme Nadaci ČEZ, díky níž můžeme pořídit další ochranné a dezinfekční pomůcky. Pomoc poskytly i jiné firmy, které samy čelí ekonomickým problémům, souvisejícím s pandemií. Od společnosti PWO jsme obdrželi 40 ks respirátorů, lakovna HAJDÍK v současné době pro naše pracovníky chystá ochranné štíty.

 

Pomoc všech lidí a firem je pro nás v těchto nelehkých časech neocenitelná a zároveň velkým povzbuzením, že na to nejsme sami a máme kolem sebe lidi, kteří, i když jsou sami v těžké situaci, dokáží nabídnout pomoc ostatním. Děkujeme a věříme, že nám svou přízeň zachováte i nadále. Budeme ji potřebovat.


Méně...
 
Sociálně terapeutická dílna v Bystřici pod Hostýnem slavnostně otevřena

Sociálně terapeutická dílna v Bystřici pod Hostýnem slavnostně otevřena

19.02.20

V pátek 14. 2. 2020 proběhlo slavnostní


Více...
 
Sociálně terapeutická dílna v Bystřici pod Hostýnem slavnostně otevřena

V pátek 14. 2. 2020 proběhlo slavnostní otevření nové sociálně terapeutické dílny v Bystřici pod Hostýnem.

 

Více zde.


Méně...
 
Začínáme v Bystřici pod Hostýnem

Začínáme v Bystřici pod Hostýnem

14.01.20

Otevíráme novou sociálně terapeutickou dílnu v Bystřici pod Hostýnem!


Více...
 
Začínáme v Bystřici pod Hostýnem

Otevíráme novou sociálně terapeutickou dílnu v Bystřici pod Hostýnem!

 

Více informací zde.


Méně...
 
Vánoční fotbal firmy Barum pomáhal lidem s handicapem

Vánoční fotbal firmy Barum pomáhal lidem s handicapem

18.12.19

 V sobotu 14. prosince jsme již tradičně měli tu čest zúčastnit se Vánočního fotbalového turnaje firmy Continental Barum. Našemu fotbalovému manšaftu, složenému z klientů, pracovníků i jejich rodinných příslušníků, se hrdinně postavil jeden z týmů turnaje.


Více...
 
Vánoční fotbal firmy Barum pomáhal lidem s handicapem

V sobotu 14. prosince jsme již tradičně měli tu čest zúčastnit se Vánočního fotbalového turnaje firmy Continental Barum. Našemu fotbalovému manšaftu, složenému z klientů, pracovníků i jejich rodinných příslušníků, se hrdinně postavil jeden z týmů turnaje. Jednalo se o přátelský zápas, který jsme vyhráli poměrně vysoko 7:1. Proběhla i střelba na jednatele Barumu, pana Martina Budaye.

V průběhu turnaje se uskutečnila také sbírka na podporu služeb NADĚJE. Mezi hráči a diváky se vybralo krásných 11 000 Kč, které pomohou lidem s handicapem.

Děkujeme za dlouhodobou podporu, sympatie a lidský přístup organizátorům – jmenovitě panu Liboru Laščákovi a panu Jiřímu Jugasovi, hráčům i návštěvníkům turnaje. Vyjádření jednoho z hráčů, který za námi přišel při závěrečném vyhodnocení turnaje se slovy: „Jsem na Vás hrdý!“, mluví za vše.  Moc si toho ceníme!

 


Méně...
 
Vánoce odstartovaly

Vánoce odstartovaly

11.12.19

Ve čtvrtek 5.12. ožila zahrada Domu Naděje v Otrokovicích Vánočním jarmarkem. Podobně jako každý rok se zde setkalo mnoho dobrých lidí a organizací.


Více...
 
Vánoce odstartovaly

Ve čtvrtek 5.12. ožila zahrada Domu Naděje v Otrokovicích Vánočním jarmarkem. Podobně jako každý rok se zde setkalo mnoho dobrých lidí a organizací.

 

Navzdory mrazivému počasí se podařilo vytvořit příjemnou vánoční atmosféru pro krátké zastavení v předvánočním shonu. Návštěvníci akce si mohli zakoupit ručně vyráběné výrobky nejen lidí se zdravotním postižením. Letos pozvání na jarmark přijaly dílny otrokovické Naděje, Samaritán Otrokovice, Skládanka, z.s. ze Zlína, Domov pro osoby se zdravotním postižením Zborovice, dílna Labyrint a Lidumila z Uherského Hradiště. Ve stáncích nabízely šité a háčkované hračky, tašky na nákup, vánoční věnce a svícínky, dárkové krabičky, mýdélka, koupelové soli, koberce, nebo keramické ozdoby. K zakoupení byly také ozdoby z korálků, drátované figurky, nebo ozdoby pletené z papíru.

 

Už zdálky byla cítit vůně svařeného vína, punče a dalších dobrot, které připravila Naděje, otrokovická o.p.s. U jejich stánku bylo možné zakoupit mimo jiné speciální vánoční sušenky a pečená jablka s ořechy.

 

Sváteční odpoledne zpříjemnila také cimbálová muzika ze ZUŠ Staré Město, a to nejen všem účastníkům akce, ale také klientům domova pro osoby se zdravotním postižením Naděje v Otrokovicích. A protože letošní ročník vyšel přesně na předvečer svátku svatého Mikuláše, nechyběl ani sám Mikuláš s andělem, kteří rozdávali nadílku pro radost.

 

Děkujeme všem partnerům akce, prodejcům, vystupujícím a návštěvníkům, že pomohli vytvořit hezké sváteční odpoledne. 

 

 


Méně...