POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM
Vsetínská pobočka poskytuje služby od roku 2002 přečtěte si více o její historii a současnosti.
Sledujte nás také na Facebooku.
POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM
Vsetínská pobočka poskytuje služby od roku 2002 přečtěte si více o její historii a současnosti.
Sledujte nás také na Facebooku.
Baví vás pomáhat ostatním? Chcete dělat něco, co má skutečně smysl? Máte chuť pracovat s lidmi, tím pracovat i na sobě a rozvíjet své dovednosti? Jako pracovník v sociálních službách v osobní asistenci pro lidi s hendikepem to najdete.
Baví vás pomáhat ostatním? Chcete dělat něco, co má skutečně smysl? Máte chuť pracovat s lidmi, tím pracovat i na sobě a rozvíjet své dovednosti? Jako pracovník v sociálních službách v osobní asistenci pro lidi s hendikepem to najdete.
Co vás čeká?
Informace k náplni práce
Osobní asistence je terénní služba, která přichází za člověkem do jeho domácnosti, zaměstnání, na běžná místa. Je poskytována na území obce s rozšířenou působností Vsetín (bývalý okres Vsetín). Poskytuje asistenci dospělým lidem s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením, usilujeme o to, aby mohli žít doma mimo pobytovou sociální službu. Pomáháme klientům v těchto oblastech:
podpora v rozhodování, orientace ve svých právech a povinnostech, dopomáháme k vlastní seberealizaci.
Co budete potřebovat za zkušenosti, dovednosti a vlastnosti?
Přihláška do výběrového řízení se zasílá na e-mail jitka.nemcova@nadeje.cz a musí obsahovat:
1. Strukturovaný životopis prokazující naplnění kvalifikačních požadavků
2. Motivační dopis v rozsahu 1 strana A4
Dokumenty v elektronické podobě uložit takto: příjmení CV, příjmení MD. Do předmětu mailu zadat „výběrové řízení PSS OA“.
Vybraní zájemci budou pozváni k pohovoru a případně absolvují náhled do služby.
Těšíme se na Vás.
Již to bude půl roku, co funguje Denní stacionář Rybníky ve Vsetíně - stacionář pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, s poruchou autistického spektra a s projevy chování náročnými na péči. V současné době poskytujeme službu 8 klientům.
Již to bude půl roku, co funguje Denní stacionář Rybníky ve Vsetíně - stacionář pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, s poruchou autistického spektra a s projevy chování náročnými na péči. V současné době poskytujeme službu 8 klientům.
O co méně času na rozjezd služby jsme měli, o to více energie a nadšení jsme do toho vložili. Podařilo se nám vytvořit tým pracovníků a poskytnout jim základní balíček vzdělávání na téma práce s lidmi s autismem. Další vzdělávání, zaměřené na komunikaci lidí s autismem, nás ještě čeká na podzim.
S podporou našich sponzorů a jejich finančních darů postupně dovybavujeme službu. Pomůcky a vybavení vybíráme s ohledem na potřeby a bezpečnost klientů. Kromě základního vybavení, jako je nábytek, nádobí, elektronika aj., jsme pořídili a průběžně pořizujeme pomůcky na rozvoj smyslů a k relaxaci.
S klienty nevyužíváme pouze vnitřní prostory stacionáře, ale také zahradu, kterou jsme dovybavili zahradním nábytkem a závěsnou houpačkou. Hezkého počasí využíváme k pobytu venku, jak v přírodě na valašských kopcích, tak i ve městě, kde si klienti rozvíjí své sociální dovednosti např. při nakupování či návštěvě kavárny.
V termínu 13.-15.6.2023 se uskutečnil v bezbariérovém centru Březiny v Kateřinicích 3denní pobyt klientů sociálně terapeutické dílny Rokytnice.
Každý z nás se někdy potřebuje dostat ze stereotypu běžného dne. Stejně tak potřebujeme nasbírat v průběhu života nové zkušenosti. Dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením se z této každodenní rutiny dostávají jen velmi těžce nebo vůbec. Také proto jsme uskutečnili pro 17 klientů sociálně terapeutické dílny NADĚJE tréninkový pobyt v bezbariérovém centru Březiny v Kateřinicích. Cílem tohoto pobytu bylo posílit sebevědomí a rozvinout samostatnost a nezávislost klientů.
Na pobytu si mohli vyzkoušet, jaké to je, postarat se sám o sebe, zvládat co nejvíce věcí samostatně, ale i efektivně spolupracovat. Měli možnost si vyzkoušet i běžné činnosti, se kterými jim běžně pomáhají třeba rodiče, jako naplánování nákupu surovin, průběžný úklid i dohled nad svými osobními věcmi.
Naši klienti se seznámili mimo jiné i s tím, jak funguje myslivost a užili si muzikoterapii. Všichni jsme se oblékli do společenských oděvů a nacvičili si zásady slušného chování, sociální dovednosti a u připraveného rautu jsme si také vyzkoušeli pravidla stolování. Každý večer se nesl v duchu táboráku a opékání špekáčků.
Náš již druhý tréninkový pobyt je za námi. Všem přinesl mnoho nezapomenutelných zážitků, aktivit i nových zkušeností, které pomohly rozvoji. Tyto tři dny byly plné sebepoznání a seberealizace.
DĚKUJEME restauraci Radegastovna U Lva i jejím hostům, kteří přispěli na uskutečnění tohoto pobytu.
Květnové výzvy Do práce na kole se zúčastnilo 291 zaměstnanců místních firem a institucí. V rámci této výzvy zaměstnanci najezdili a nachodili kilometry, ty NADAČNÍ FOND SVĚT OKEN proměnil na peníze, které se rozhodl darovat NADĚJI, pobočka Vsetín a Rožnov pod Radhoštěm a Auxiliu na realizaci výletů a pobytů pro klienty.
Do květnová výzvy Do práce na kole (DPNK), která probíhá celorepublikově, se již potřetí v řadě zapojilo i město Vsetín. Rekordních 291 zaměstnanců místních firem a institucí se do výzvy zapojilo na kole, koloběžce nebo pěšky. Při cestě do a ze zaměstnání nachodili či najezdili 80 615,7 km, což je o 5 km více než v loňském roce.
Již tradičně bylo hlavním smyslem výzvy absolvovat zdravou formou pohybu cesty do a ze zaměstnání s co největší pravidelností.
Celá výzva byla ukončena v pátek 9. června vyhlášením výsledků v malém sále Domu kultury. Nadační fond Svět oken proměnil kilometry, které účastníci nachodili či najezdili, na peníze a ty zdvojnásobil a rovným dílem rozdělil celkovou částku mezi vsetínskou a rožnovskou pobočku NADĚJE a organizaci Auxilium. Peníze budou použity na realizaci výletů a pobytů pro naše klienty.
Nadačnímu fondu Světa oken a všem, kteří se květnové výzvy účastnili, velmi DĚKUJEME.
Naši milí příznivci, přejeme vám krásné jarní dny a požehnané velikonoční svátky. Ať jsou naplněny především radostí, porozuměním a nadějí.
Od února zahájila NADĚJE ve Vsetíně provoz denního stacionáře pro lidi s těžkým kombinovaným zdravotním postižením. Jedná se o druhou unikátní službu tohoto druhu ve Zlínském kraji. Důvodem otevření nového stacionáře je nedostatek služeb pro dospělé lidi, kteří mají projevy chování náročné na péči spojené s autismem a mentálním postižením.
Od února zahájila NADĚJE ve Vsetíně provoz denního stacionáře pro lidi s těžkým kombinovaným zdravotním postižením. Jedná se o druhou unikátní službu tohoto druhu ve Zlínském kraji. Důvodem otevření nového stacionáře je nedostatek služeb pro dospělé lidi, kteří mají projevy chování náročné na péči spojené s autismem a mentálním postižením. Cílem NADĚJE je vytvářet pro klienty důstojné a individuální aktivity a dát pečujícím více prostoru, aby se mohli věnovat dalším členům rodiny, zapojit se do pracovního procesu, nebo si dostatečně odpočinout. Na vybavení stacionáře, potřebné stavební úpravy, ale i odborné vzdělávání pracovníků přispěli firemní i drobní dárci a nadace.
Slavnostní otevření proběhlo na konci března za přítomnosti těch, kteří se podíleli na vzniku této specializované služby. Mezi ně patří samotní pečující, kteří o potřebě této služby jednali už od konce roku 2021 se zástupci Města Vsetín a Zlínského kraje.
V tuto chvíli navštěvuje stacionář prozatím 6 klientů, další budou službu využívat od července po ukončení základního vzdělání ve speciálních školách. „Mladí dospělí s poruchou autistického spektra a jejich rodiny každodenně čelí mnoha výzvám a překážkám, které jim brání v plnohodnotném zapojení do společnosti. Péče o dítě s autismem nebo kombinovaným postižením je velmi náročná a vyčerpávající. Je to neustálá výzva, která vyžaduje velké úsilí, trpělivost a lásku. Denní stacionář se může stát klíčem k běžnějšímu životu pro vaše rodiny i vaše již dospělé děti“, uvedl oblastní ředitel NADĚJE Lukáš Šilc.
V regionu bývalého okresu Vsetín fungují také i další sociální služby pro děti a dospívající s poruchou autistického spektra zajišťované jinými poskytovateli, pro dospělé však stále nebylo služeb dostatek. „Vznik stacionáře tuto nezajištěnou potřebnost z části napravuje. V regionu je ovšem i nyní nedostatek odlehčovacích služeb a naprosto chybějící celoroční pobytové kapacity. To bude potřeba do budoucna řešit, až v rodinách nebudou moci náročnou péči zajistit“, zmínila Jitka Němcová, vedoucí pobočky NADĚJE ve Vsetíně.
Děkujeme za finanční podporu pro nový stacionář těmto dárcům: Nadace MONETA Money Bank, a.s., BODEN – MATTE, spol. s r.o., Nadační fond SVĚT OKEN, dárcům veřejné sbírky v Radegastovně U Lva. Děkujeme donátorům - Zlínskému kraji a Městu Vsetín za to, že umožnili vznik denního stacionáře a podporují jeho provoz.