Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

21.10.16 | Nedašov

Olympiáda pro seniory, které se účastnili klienti z domovů Loučka, Návojná a Nedašov, proběhla 13. října v nedašovském Obecním


Více...
 
Olympiáda pro seniory jako součást projektu 72 hodin

Olympiáda pro seniory, které se účastnili klienti z domovů Loučka, Návojná a Nedašov, proběhla 13. října v nedašovském Obecním domě.

 

Uspořádání této akce bylo společným nápadem žáků 9. třídy ZŠ a MŠ Nedašov, jejich pedagogů a pracovníků NADĚJE. Celou věc pojali jako aktivitu v rámci projektu 72 hodin, který probíhal ve dnech 13. - 16. října na celém území ČR. Cílem projektu je naučit lidi vnímat svět kolem sebe, zlepšovat své okolí, pomáhat potřebným nebo jen někoho potěšit.

 

Z týmové práce mezi školou a NADĚJÍ bylo pro olympiádu připraveno deset disciplín, ve kterých si mohli soutěžící otestovat, jak jsou na tom po stránce psychomotorických schopností a kognitivních dovedností. Obsah jednotlivých disciplín byl nastaven tak, aby byl proveditelný také pro imobilní soutěžící, kteří mohli absolvovat olympiádu v doprovodu svého asistenta. Soutěžilo se v těchto disciplínách: 1. Míček v akci, 2. Provazochodci, 3. Knih se nebojím, 4. Slovíčkaření, 5. Hrátky se jmény, 6. Procházka Evropou, 7. Hod na cíl, 8. Poznám koření?, 9. Zpátky ve škole, 10. Zanotujme si.

 

Stanoviště byla natolik různorodá, že žádný z účastníků nepřišel do cíle s nulovým počtem bodů. Někdo byl úspěšný v literatuře, jiný zase v hodu na cíl. Našli se i takoví borci, kteří nasbírali plný počet bodů při procházce Evropou, kdy k sedmnácti evropským státům bezchybně přiřadili jejich hlavní města. Nejvyššího počtu bodů se podařilo dosáhnout panu Antonínu Valáškovi, který vybojoval pro domov v Loučce olympijské 1. místo. Průběh a atmosféru akce výstižně zachycuje i naše fotogalerie.

 

Jménem všech soutěžících děkujeme žákům a jejich pedagogům za spolupráci při přípravě této akce, za jejich čas a ochotu pro dobrou věc! 


Do projektu 72 hodin, který se v ČR letos konal po páté, se mohou každoročně zapojovat jednotlivci i skupiny lidí bez ohledu na věk. Zkrátka všichni, kdo chtějí podpořit myšlenku dobrovolnictví a nezištně pomáhat druhým.


Méně...
 
Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

05.10.16 | Zlín

Ve Spolkovém domě ve Strážnici se 4. října konala v pořadí už IX. Konference zdravotních sester a pracovníků v sociálních službách, kterou uspořádal Domov pro seniory ve Strážnici.


Více...
 
Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

Ve Spolkovém domě ve Strážnici se 4. října konala v pořadí už IX. Konference zdravotních sester a pracovníků v sociálních službách, kterou uspořádal Domov pro seniory ve Strážnici.

Této konference jsme se zúčastnili poprvé, a to nejen jako posluchači, ale i jako aktivní účastníci. Na základě pozvání od organizátorů přednesla vedoucí našich služeb pro seniory příspěvek s názvem "Zkušenosti z denního stacionáře". 

Děkujeme kolegům z Jižní Moravy za pozvání na konferenci i za ochotu, se kterou nám umožnili prohlídku jejich domova a sdílení zkušeností.


Méně...
 
Hola, hola, OSUDY, škola volá

Hola, hola, OSUDY, škola volá

Výstava fotografií lidí bez domova na VOŠ sociálně pedagogické a teologické JABOK

03.10.16 | Praha

Osudy/pohledem pokory s nadějí - výstava snímků lidí bez domova fotografa Martina Pokory bude na JABOKu k vidění i pro veřejnost od 4. října 2016 do 30. listopadu.


Více...
 
Hola, hola, OSUDY, škola volá

Osudy/pohledem pokory s nadějí - výstava snímků lidí bez domova fotografa Martina Pokory bude na JABOKu k vidění i pro veřejnost od 4. října 2016 do 30. listopadu.

 

Mnozí z lidí, kteří jsou na fotografiích zachyceni, by možná opravdu rádi zasedli znovu do školních lavic, byli zpět v letech, kdy mohli utvářet svůj život. Snad by se snažili osud změnit, udělat jiná rozhodnutí. Taková, která by je dostala do jiné, lepší situace, než ve které jsou dnes. Už to ale nejde, minulá léta se nevrátí, co se stalo, stalo se. O změnu se mohou pokusit i teď, ale někdy docházejí síly. Proto jsme tu my, abychom jim pomáhali. V NADĚJI Praha to děláme už 25 let. Připojte se k nám!

Děkujeme.


Méně...
 
NADĚJE ve Vsetíně oslavila transformaci a patronem se stal František Segrado

NADĚJE ve Vsetíně oslavila transformaci a patronem se stal František Segrado

21.09.16 | Vsetín

Od srpna 2016 funguje další sociálně terapeutická dílna NADĚJE. Vznikla z původního denního stacionáře. Smyslem této změny bylo reagovat na měnící se potřeby klientů stacionáře.


Více...
 
NADĚJE ve Vsetíně oslavila transformaci a patronem se stal František Segrado

Od srpna 2016 funguje další sociálně terapeutická dílna NADĚJE. Vznikla z původního denního stacionáře. Smyslem této změny bylo reagovat na měnící se potřeby klientů stacionáře, nabídnout jim nové příležitosti, zvýšit tak kvalitu jejich života. Je naším cílem, aby lidé, kteří mají potenciál získat v budoucnu zaměstnání, měli příležitost se na takový životní krok připravit, aby získali potřebné dovednosti.

 

Slavnostního otevření se zúčastnila řada významných hostů. Michal Berg, který moderoval celý den, předal slovo starostovi Jiřímu Čunkovi, místostarostce Simoně Hlaváčové a také evangelickému faráři Bronislavu Czudkovi, který hovořil o tom, jak moc je důležité se vzájemně setkávat, poznávat se a podporovat. I to je jedním z cílů služby, která se chce otevřít veřejnosti. „Mimo jiné plánujeme na zahradě otevřít herní zónu pro děti, minizoo, prostě prostor, kde by se zastavily například maminky s dětmi, kam by si lidé přišli odpočinout a třeba se i podívat na to, co se u nás děje,“ doplnila vedoucí pobočky Jitka Němcová.

 

Programy dílny reagují na individuální zaměření jejich klientů a nabízejí dovednosti, které mohou klienti následně uplatňovat v praxi: hospodář, řemeslník, výtvarník. Tkalcovské stavy, satinýrka, malířská paleta, záhony bylin, ohrada s ovcemi - to vše a mnoho dalšího v programech sociálně pracovní terapie slouží. Starost o zahradu se nese v duchu filozofie permakultury, o které měli návštěvníci příležitost se mnoho dozvědět od profesionála.

 

Den zpestřil písničkami Pavel Tabásek. Odpoledne přijel patron dílny. Únavu po koncertě v Praze nedával znát a postavil se za mikrofon. František Segrado zazpíval třeba Povstání mlh a krásných žen nebo Rozeznávám. Šlo velmi zřetelně rozeznat slzy něžného dojetí z  Františkova zpěvu, který umí přejít z jemných tónů do břitkého a moudrého humoru. Výjimečná služba, výjimečný patron. Přejeme tomuto projektu úspěchy, přejeme mu, aby naplňoval cíle, které si předsevzal.

 

Fotografie ze slavnostního otevření dílny naleznete zde


Méně...
 
Porsche v sociálních službách

Porsche v sociálních službách

20.09.16 | Otrokovice

Historická vozidla propojila světy lidí s handicapem a těch zdravých


Více...
 
Porsche v sociálních službách

Historická vozidla, soutěže pro děti, tvořivá dílna, workshop žonglování, projížďka na koních, skákací hrad. To vše a řadu dalších aktivit si za krásného letního počasí mohly užít desítky návštěvníků, kteří zavítali 16. září do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích. Třetí zářijový pátek patřil již tradiční Zahradní slavnosti, která je neformálním setkání všech příznivců otrokovické pobočky NADĚJE. Největší pozornost poutala zaslouženě historická vozidla. Ať už to bylo Porsche 911, elektro kočár z roku 1909, Chrysler 180 nebo burácení motorů Harley-Davidson. Možnost svezení ve vojenské sidecar si nenechal ujít žádný z malých návštěvníků slavnosti. Majitelům historických vozidel patří velké poděkování za to, že bez nároku na jakoukoliv odměnu rozdávali radost jak klientům NADĚJE, tak návštěvníkům z řad široké veřejnosti a přispěli tak nemalou měrou k úspěchu akce.

 

V programu nechyběly soutěže, které pro děti připravili pracovníci a klienti NADĚJE, výrobce stavebnice GECCO, která je držitelem titulu hračka roku, nebo skauti ze skautského střediska Otrokovice. Právě navázání spolupráce se skautským oddílem Junák - český skaut, středisko Josefa Šivela Otrokovice, z. s. nás velmi těší. Slavnost otevřela brány do areálu, kde se návštěvníci zúčastnili nejen zábavy, ale také nakoupili výrobky sociálně terapeutických dílen, ochutnali speciality připravované klienty Café Naděje nebo pracovníky Naděje, otrokovické o.p.s. a tím podpořili zaměstnávání lidí s handicapem. 

 

Hlavním cílem slavnosti však bylo nenásilnou cestou propojit světy handicapovaných a zdravých lidí. O tom, že se nám tento cíl podařilo naplnit, svědčí velké množství návštěvníků, kteří neváhali přispět dobrovolným vstupným na pořízení ošetřovatelské hydromasážní vany. Za to jim patří velké poděkování stejně jako všem, kdo se podíleli na přípravě slavnosti.

 

Fotografie ze Zahradní slavnosti naleznete zde

 


Méně...
 
Bezdomovectví - jaká pomoc je účinná?

Bezdomovectví - jaká pomoc je účinná?

Bezdomovectví „z obou stran“ - pohledem pracovníka v sociálních službách i pohledem člověka se zkušeností s životem na ulici

20.09.16 | Ústředí NADĚJE

Debata na výše uvedené téma doprovodí výstavu Osudy/pohledem pokory s nadějí v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze v pondělí 26. září.


Více...
 
Bezdomovectví - jaká pomoc je účinná?

Debata na výše uvedené téma doprovodí výstavu Osudy/pohledem pokory s nadějí v Colloredo-Mansfeldském paláci v Praze v pondělí 26. září 2016.

Nejprve se od 17 hodin již podruhé během výstavy uskuteční prohlídka nádherných prostor paláce s komentářem hudebníka Vojtěcha Fiedlera, klienta NADĚJE.

Poté se pan Fiedler, jako člověk se zkušeností s bezdomovectvím, a Aleš Strnad, vedoucí terénního programu NADĚJE v Praze, zúčastní debaty, v níž se budou zabývat příčinami bezdomovectví, odhalí vliv dlouhodobého života na ulici na člověka a pokusí se nalézt odpověď na otázku, jak lidem bez domova pomáhat. Moderovat bude PR zástupce NADĚJE Hana Šimková. Ptát se můžete i vy.

Výstavu Osudy v Colloredo-Mansfeldském paláci hostí a prostor k debatě propůjčuje Galerie hlavního města Prahy. Děkujeme.


Méně...