
Ukončení provozu zimní noclehárny
22.04.22 | PrahaV neděli 10. dubna jsme ukončili provoz zimní humanitární noclehárny na Smíchově. Noclehárna poskytla od 1. 12. 2021 do 10. 4. 2022 celkem 7 765 noclehů
Více...

V neděli 10. dubna jsme ukončili provoz zimní humanitární noclehárny na Smíchově. Noclehárna poskytla od 1. 12. 2021 do 10. 4. 2022 celkem 7 765 noclehů při kapacitě 60 lůžek, přičemž 10 lůžek bylo vyhrazeno pro ženy. Celkově 495 lidí bez domova zde našlo útočiště před nočními mrazy. Ubytovaným jsme každý den podali něco k jídlu, teplý nápoj, hygienické prostředky a v případě nutnosti i kompletní oblečení včetně obuvi. Obsazenost noclehárny činila 92 %, čímž se opětovně ukázala potřebnost podobných zařízení v zimním období.
Velké díky patří vedení Tesco Nový Smíchov, které nám denně poskytovalo pečivo, případně i zeleninu. Děkujeme i Centru sociálních služeb Praha za veškerou podporu a v neposlední řadě i společnosti Bad Boys, bez jejíchž zaměstnanců by nebylo v našich personálních silách toto náročné období zvládnout. Všem zainteresovaným děkujeme za příkladnou spolupráci, obětavost a součinnost při péči o lidi bez domova.
Radek Urbánek, koordinátor Humanitárního zařízení NADĚJE - noclehárny Smíchov
Méně...

NADĚJE ve Štětí pomáhá zdarma lidem řešit finanční problémy
19.04.22 | ŠtětíOdborné sociální poradenství organizace NADĚJE zaměřené na dluhovou problematiku nabízí své služby obyvatelům Štětí i osobám z širokého okolí. Zaměřujeme se na podporu lidí, kteří se ocitli ve finančních problémech.
Více...

Odborné sociální poradenství organizace NADĚJE zaměřené na dluhovou problematiku nabízí své služby obyvatelům Štětí i osobám z širokého okolí. Zaměřujeme se na podporu lidí, kteří se ocitli ve finančních problémech.
Pomáháme v orientaci ve finančních závazcích, sepisovat splátkové kalendáře i úřední dokumenty. Poskytujeme podporu při řešení exekucí. V případě potřeby vyjednáváme s úřady, věřiteli, exekutory, insolvenčními správci nebo soudy.
Dluhová poradna NADĚJE získala od Ministerstva spravedlnosti České republiky akreditaci pro poskytování služeb v oblasti oddlužení, nabízíme tak komplexní služby v této oblasti. Kromě sepsání a podání návrhu na povolení oddlužení, pomáháme při zajištění potřebných dokumentů k sepsání návrhu. Jenom v roce 2021 jsme poslali na soudy 35 insolvenčních návrhů.
Důležité je, že všechny naše služby jsou poskytovány zcela zdarma.
Na pracovníka poradny je možné se obrátit v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 8:00 do 16:00, ve středu od 8:00 do 17:00 a v pátek od 8:00 do 15:00 s přestávkou od 12:00 do 13:00. Dluhovou poradnu NADĚJE ve Štětí najdete na adrese U Tržnice 701 v prvním patře.
Další informace získáte na telefonním čísle 775 884 747 nebo e-mailové adrese david.hajek@nadeje.cz.
Méně...

Uklízeli jsme s klienty Litoměřice
14.04.22 | LitoměřiceNení nám lhostejné prostředí, ve kterém žijeme, a tak se naše litoměřická pobočka NADĚJE opět po roce zúčastnila akce Ukliďme Česko.
Více...

Není nám lhostejné prostředí, ve kterém žijeme, a tak se naše litoměřická pobočka NADĚJE opět po roce zúčastnila akce Ukliďme Česko.
Do úklidu se zapojili naši zaměstanci a také klienti našich sociálních služeb (terénní program, chráněné bydlení, sociálně terapeutická dílna), kteří společně vyčistili prostor u litoměřické prodejny Penny Market.
Méně...

Centrum duševního zdraví v Terezíně pomáhá dětem zvládnout psychické problémy
Reportáž Litoměřického deníku
10.04.22 | TerezínPatnáctiletá dívka, kterou emoční těžkosti dohnaly až k sebepoškozování, nebo dvanáctiletý chlapec, jehož problémy s chováním vyústily až k agresivitě. To jsou nejčastější klienti Centra duševního zdraví pro děti a mládež, které od počátku letošního roku funguje v Terezíně na Litoměřicku.
Více...

Patnáctiletá dívka, kterou emoční těžkosti dohnaly až k sebepoškozování, nebo dvanáctiletý chlapec, jehož problémy s chováním vyústily až k agresivitě. To jsou nejčastější klienti Centra duševního zdraví pro děti a mládež, které od počátku letošního roku funguje v Terezíně na Litoměřicku. V areálu Vysoké školy aplikované psychologie ho provozuje pobočka litoměřické NADĚJE.
Jak přibližuje její vedoucí Petra Smetanová, děti s psychickými problémy sem přicházejí v doprovodu své rodiny na doporučení psychiatra či psychologa. „Naše cílová skupina jsou děti od 7 do 18 let. Nejvíce klientů ale v současné době máme ve věku od 14 do 15 let. Je to období, kdy dospívající hledají sami sebe a často se u nich vlivem různého napětí a stresu mohou objevit psychické problémy,“ popisuje Smetanová.
Celý článek, který shrnuje dosavadní provoz Centra, najdete na webu Litoměřického deníku.
Méně...

Každý z vašich darů je pro nás důležitý!
06.04.22 | PrahaJak jsme s dary hospodařili v loňském roce?
Více...

Jak jsme s dary hospodařili v loňském roce? Zaměřili jsme na nutnou údržbu v našich střediscích, opravovali jsme elektro i vodoinstalace, kanalizace a podlahy. V denním centru U Bulhara jsme měli větší výdaje s bojlerem a mřížemi, které chrání objekt na exponovaném místě. V záběhlickém azylovém domě pro staré a hůře pohyblivé lidi zase potřeboval servis nepostradatelný výtah. V azylovém domě pro ženy prošla stavební úpravou terasa, na které obyvatelky relaxují, suší prádlo a v truhlících pěstují bylinky a drobnou zeleninu či ovoce. Také jsme prováděli kontroly přístrojů v naší ordinaci praktického lékaře, gynekologa a zubaře a na dofinancování zdravotní péče jsme vynaložili další prostředky. V uplynulém období jsme tedy spíš než rozvoji a inovacím věnovali pozornost a peníze stabilitě našich služeb.
Prostřednictvím vaší finanční podpory https://www.darujme.cz/projekt/1060
jsme všechno tohle mohli uskutečnit. Děkujeme!
Méně...

Skončila zimní opatření – přinášíme výsledky noční terénní služby
04.04.22 | PrahaOd začátku prosince do konce března jsme už tradičně realizovali spolu s dalšími organizacemi projekt Humanitární pomoc lidem bez domova v rámci zimních opatření Hlavního města Prahy, jehož nedílnou součástí je už po řadu let i noční terénní program
Více...

Od začátku prosince do konce března jsme už tradičně realizovali spolu s dalšími organizacemi projekt Humanitární pomoc lidem bez domova v rámci zimních opatření Hlavního města Prahy, jehož nedílnou součástí je už po řadu let i noční terénní program - v rozsahu těchto činností:
- vyhledávání lidí bez domova na veřejných prostranstvích Hl. m. Prahy, zejména v centru Prahy, dále pak na konečných zastávkách tramvajových linek, ale také v okrajových částech Prahy,
- sociální intervence směrem k lidem bez domova s důrazem na zajištění ubytovacích služeb poskytovaných v rámci zimních opatření MHMP,
- v případě zhoršeného zdravotního stavu, snížené schopnosti pohybu či zhoršené orientace zajištění převozu klienta na krizovou zimní noclehárnu či do zdravotnického zařízení,
- v případě pokynu ze strany centrálního dispečinku či jiných organizací zapojených do zimních opatření poskytnutí součinnosti, tzn. výjezd na předem určené místo a klientovi poskytnout okamžitou pomoc, resp. zprostředkovat službu v rámci zimních opatření
Náš terénní tým každou noc kontaktoval průměrně 28 lidí bez domova, to je pro představu celkově 3 348 kontaktů, z toho se téměř v 500 případech jednalo o ženy.
Do projektu byli zapojeni sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, jeden pracovník kvalifikovaný jako zdravotnický záchranář a jedna pracovnice s kvalifikací zdravotní sestra.
Méně...