Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
NADĚJE v Litoměřicích pomáhá lidem bez domova i v nouzovém stavu

NADĚJE v Litoměřicích pomáhá lidem bez domova i v nouzovém stavu

23.10.20 | Litoměřice

Terénní program NADĚJE v Litoměřicích pokračuje bez přerušení v práci s lidmi bez domova rovněž během nouzového stavu zavedeného kvůli druhé vlně pandemie koronaviru.


Více...
 
NADĚJE v Litoměřicích pomáhá lidem bez domova i v nouzovém stavu

Terénní program NADĚJE v Litoměřicích pokračuje bez přerušení v práci s lidmi bez domova rovněž během nouzového stavu zavedeného kvůli druhé vlně pandemie koronaviru.

Aktuálně se zaměřujeme na zajištění základních životních potřeb lidí bez přístřeší, kterým zabezpečujeme zejména jídlo, oblečení, bydlení a hygienu. Abychom předešli shromažďování osob na jednom místě, přerušili jsme pravidelné vydávání jídla na Lodním náměstí, ale objíždíme autem několik kontaktních míst v Litoměřicích.

V současnosti žije na ulici v Litoměřicích přibližně 40 osob. Pomoc jim poskytujeme v úzké spolupráci s dalšími místními organizacemi – Farní charitou a K-centrem.

Lidé bez domova se řadí z důvodu oslabené imunity a omezené možnosti dodržovat hygienu do ohrožených skupin vzhledem k možné nákaze koronavirem. Péče o ně je v nynější zhoršené epidemiologické situaci velmi důležitá.


Méně...
 
Náš azylový dům pro ženy slaví 16. výročí

Náš azylový dům pro ženy slaví 16. výročí

22.10.20 | Praha

Azylové domy jsou často opředeny mýty o tom, jaká společnost je v jejich prostorách ubytovávána a zda jsou takové služby vůbec zapotřebí.


Více...
 
Náš azylový dům pro ženy slaví 16. výročí

Azylové domy jsou často opředeny mýty o tom, jaká společnost je v jejich prostorách ubytovávána a zda jsou takové služby vůbec zapotřebí.

 

Čísla, kterými disponujeme, ukazují, že kdyby náš azylový dům ve Vršovicích s kapacitou 40 lůžek nefungoval, tak například 22 žen ročně, které se vrátí zpět do normálního chodu života, by stále bylo na ulici - s nedostatečnou hygienou, omezeným jídlem či ošacením a žádnou podporou.

 

Dvaceti ženám ročně, které využijí třeba jen sociální poradenství nebo možnost chvilkového ubytování, naše služby výrazně zlepšily životní situaci. Malá čísla, může někdo podotknout, ale pro nás ne. Zvláště pak, když náš azylový dům poskytne pomoc v průměru 113 ženám ročně. Přesto všechno je pro nás posun byť jen jedné ženy z ulice obrovská výhra.

 

Doufejme, že nejen náš azylový dům, ale i všechny ostatní, které plní svou nelehkou funkci, budou fungovat minimálně dalších 16 let. Tak jako ten náš.

 

 

Fotografie vznikla v kulturní místnosti AD Vršovice

Text: Irena Burmeková, vedoucí azylového domu


Méně...
 
Jaké jsou dopady epidemie koronaviru na lidi bez domova?

Jaké jsou dopady epidemie koronaviru na lidi bez domova?

20.10.20 | Praha

„Ztráta zdrojů, nedostatek potravin, nedostatečná výživa, a k tomu ještě deštivé, chladné počasí 


Více...
 
Jaké jsou dopady epidemie koronaviru na lidi bez domova?

„Ztráta zdrojů, nedostatek potravin, nedostatečná výživa, a k tomu ještě deštivé, chladné počasí může být nejenom značně stresující, ale je ohroženo i zdraví a život lidí bez domova,“ říká Aleš Strnad, vedoucí našeho terénního programu, v reportáži iROZHLAS.cz, kterou si můžete poslechnout nebo přečíst zde:

 

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/bezdomovci-epidemie-zebrani-prijem-ubytovani_2010152147_tzr?fbclid=IwAR2zFbxnMLtRQx51NBVCpDwxfVAmEqAkXV2D0k3RZGIXAbN4dRQl6gICUxA


Méně...
 
Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby

Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby

17.10.20 | Praha

Upozorňuje na situaci a zkušenosti lidí, kteří se potýkají s extrémní chudobou a souvisejícím sociálním vyloučením. 


Více...
 
Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby

Upozorňuje na situaci a zkušenosti lidí, kteří se potýkají s extrémní chudobou a souvisejícím sociálním vyloučením. Tohoto dne v roce 1987 svolal francouzský kněz Joseph Wresinski, zakladatel hnutí ATD (Aide à toute détresse – Pomoc v nouzi), na pařížském Place du Trocadéro-et-du-11-Novembre velkou demonstraci na podporu lidí žijících v krajní nouzi. V roce 1992 ustanovilo Valné shromáždění OSN výročí tohoto dne mezinárodním svátkem. OSN zařadila snižování chudoby mezi rozvojové cíle tisíciletí a od roku 2015 jako první bod Cílů udržitelného rozvoje.

 

V pražské NADĚJI pomáháme již 29 let lidem bez domova, tedy těm, kteří žijí v extrémní chudobě. Pro téměř 16 % z nich byl nízký příjem důvodem pro vyhledání naší pomoci v minulém roce.

 

Současná situace a dopady pandemie COVID-19 chudobu bezesporu celosvětově prohloubí a již teď někteří z nás její následky významně pociťují. Je to však příležitost k lidské sounáležitosti a vzájemné podpoře.

 

Podpořit naši pomoc pro lidi bez domova v Praze můžete svým darem i vy https://www.darujme.cz/projekt/1060

Děkujeme

    

 

 


Méně...
 
Nekašlejme na druhé!

Nekašlejme na druhé!

Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru

16.10.20 | Ústředí NADĚJE

Výzva nevládních organizací občanům ČR ke koronaviru


Více...
 
Nekašlejme na druhé!

V jarní vlně šíření koronaviru čelily nevládní organizace náporu klientů a práce srovnatelnému se středně velkou katastrofou. Situace se opakuje, jen s mnohem horšími čísly.

 

Nemalá část společnosti v právě probíhající vlně přesto podle průzkumů nedodržuje ani základní doporučení. Zlehčuje situaci, je unavená a frustrovaná z karantény na jaře, nedůvěřuje institucím nebo některým politikům, kterým vyčítá zmatečnou komunikaci a podcenění příchodu druhé vlny. Významnou roli hraje bezpochyby i finanční nejistota, do které vstupují a jejich výpadky v příjmech je proto třeba přiměřeně kompenzovat.

 

Jsme svobodné organizace, které mohou mít vůči veřejným politikám tisíc a jednu výhradu, ale teď je potřeba táhnout za jeden provaz.

 

 

  1. Vyzýváme k soucitu s těmi, které může vir připravit o život nebo ponesou druhotné následky. Jde často o naše klienty: obyvatele domovů seniorů a klienty pečovatelských služeb, lidi bez domova, s psychickým nebo zdravotním hendikepem, sociálně slabší. Další ponesou následky kvůli délce opatření a propadu ekonomiky a našimi klienty se stanou: noví lidé v exekuci a bez práce, matky samoživitelky, lidé s duševními či zdravotním onemocněními či vyššími nároky na péči, kteří kvůli přetíženosti služeb nedostanou potřebnou pravidelnou péči, oběti trestných činů nebo děti s nižší úrovní vzdělání, které se později hůře uplatní na trhu práce. Zvířata se stanou bezprizorními a jejich majitelé nebudou mít kvůli ztrátě zaměstnání finance na jejich péči.

  2. Vyzýváme proto k dodržování základních pravidel, o kterých víme, že fungují: nosme při kontaktu s druhými roušky, zdržme se v nejbližších týdnech sociálních kontaktů, vyhýbejme se větším skupinám, udržujme odstup dva metry, myjme si ruce a používejme dezinfekci, zavolejme lékaři, pokud pociťujeme příznaky onemocnění, využijme aplikaci erouska.cz. Nekašlejme na druhé, nedodržování pravidel povede jen k rozsáhlejším opatřením v budoucnu.

  3. Sdílejte naši výzvu a podporujte své nejbližší. Pokud můžete, pomozte svým sousedům a lidem v okolí. Překonejte ostych a nabídněte pomocnou ruku.

 

Kdo jsme a co děláme

 

Nevládní organizace zabezpečují tři čtvrtiny kapacit všech sociálních služeb v Česku: provozujeme hospice, azylové domy, chráněné byty pro handicapované, domovy seniorů, poskytujeme ambulantní a terénní asistenční služby, podporujeme děti, mladistvé i rodiny ze znevýhodněného prostředí.

 

Poskytujeme masivní podporu vzdělávacímu systému, zabezpečujeme volnočasové a sportovní aktivity pro desítky tisíc dětí. Organizujeme kulturní aktivity. Bojujeme proti korupci, poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc v případě krizí doma i v zahraničí a bezplatné právní poradenství lidem, kteří si ho nemohou dovolit. Usilujeme o stabilní a spravedlivější zdravotní a sociální systém, hájíme práva slabších, menšin, cizinců, dětí, žen, chráníme přírodu a pomáháme zvířatům.

 

Během první vlny pandemie jsme pomáhali lidem i státům: asistovali jsme těm nejohroženějším – vyčerpaným lékařům, lidem trpícím uprostřed násilí, chudoby, dalších epidemií i těm, kteří nemají střechu nad hlavou. V Česku jsme čelili náporu tisíců volajících na krizové psychologické a právní poradenské linky, kde jsme násobně navyšovali kapacity. Doručovali jsme vzdáleně tisíce dětí a zprostředkovávali jejich spojení se školou, učitelům otevřeli bezplatné vzdělávací lekce. Byli jsme v pravidelném kontaktu s klienty sociálních služeb a lidmi, kteří doma pečovali o své blízké. Distribuovali jsme téměř dva tisíce tun potravin z potravinových bank a pomáhali s donáškou léků nejohroženějším skupinám obyvatel. Poskytovali jsme pomoc obětem domácího násilí i lidem, kteří byli napadeni pro to, že je někdo označil za covid pozitivní. A ovšem šili roušky.

 

Přes všechna platná omezení stále fungujeme. Znáte-li někoho, kdo potřebuje pomoc, nebo potřebujete-li sami asistenci, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás.

 

 

Podporující organizace

 

Aliance pro individualizovanou podporu – sdružujeme přes 50 rodičovských, pacientských a zastřešujících organizací a hájí zájmy osob se zdravotním postižením či chronickým onemocněním s vyššími nároky na podporu a péči. Usilujeme o spravedlivý sociální systém.

 

Asistence, o.p.s. - poskytujeme podporu lidem s postižením prostřednictvím sociálních služeb a dobrovolnického programu. Jsme také aktivní v prosazování systémových změn pro svobodný a samostatný život lidí s postižením v běžné společnosti.

 

Asociace veřejně prospěšných organizací ČR - sdružujeme neziskové organizace, které chtějí přispívat k vytváření transparentního, spolehlivého a moderního neziskového sektoru v České republice. Prověřeným neziskovkám udělujeme značku spolehlivosti, která prokazuje, že daná organizace naplňuje svoje poslání a dobře hospodaří se svěřenými prostředky.

 

BONA, o.p.s. – poskytujeme odbornou pomoc a podporu lidem se zkušeností s duševním onemocněním i jejich blízkým a s úspěchem usilujeme o to, aby mohli žít co nejkvalitnější život.

 

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) - jsme „střechou“ dětských a mládežnických organizací v ČR. Zastřešujeme 97 organizací; jsou mezi nimi organizace s velkými počty dobrovolníků (např. Junák – český skaut, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Asociace turistických oddílů mládeže ČR, Pionýr) i malé skupinky nadšenců na místní úrovni. Všechny spolu čítají bezmála 200 000 individuálních členů. Posláním ČRDM je podporovat podmínky pro kvalitní život a všestranný rozvoj dětí a mladých lidí.

 

Člověk v tísni, o.p.s. - poskytujeme okamžitou humanitární pomoc a pomáháme lidem postavit se na vlastní nohy. Pracujeme v Česku i v zahraničí. Podporujeme vzdělávání dětí, pomáháme nejchudším a nejzranitelnějším, podporujeme obránce lidských práv.

 

Děti úplňku – Spolek rodičů dětí s autismem, kteří chtějí spravedlivý přístup sociálních služeb i pro lidi s vyššími nároky na péči.

 

Diakonie ČCE – Pomáháme dětem a dospělým, seniorům i lidem v různých životních krizích. Jsme jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a jednička ve speciálním školství.

 

EDUin, o. p. s. - dlouhodobě a systematicky informujeme veřejnost a média o proměnách světa vzdělávání a vzdělávací politiky, propojujeme odbornou a širokou veřejnost a kultivujeme debatu o těchto tématech ve veřejném prostoru.

 

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci – platforma českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají humanitární pomoci, rozvojovou spoluprací a globálním rozvojovým vzděláváním.

 

Greenpeace Česká republika - jsme mezinárodní ekologická organizace. Naším cílem je chránit životní prostředí a nenásilnými prostředky upozorňovat na jeho poškozování.

 

HESTIA - Centrum pro dobrovolnictví, z.s. - věnujeme se podpoře dobrovolnictví na všech jeho úrovních, propojujeme nabídku a poptávku po dobrovolnících a probouzíme společenskou odpovědnost firem.

 

Charita Česká republika – jsme největší nestátní poskytovatel sociálních a zdravotních služeb v České republice se stoletou tradicí. Naši organizaci tvoří 8 tisíc profesionálních zaměstnanců, kteří pomáhají prostřednictvím sítě zhruba 340 Charit.

 

In IUSTITIA, o.p.s. - sociálně-právní poradna pro oběti předsudečných trestných činů, včetně útoků motivovaných zdravotním stavem, a pro zvlášť zranitelné oběti

 

Národní asociace dobrovolnictví, z.s. je zastřešující dobrovolnou, neziskovou, nezávislou a nepolitickou organizací. Spojujeme dobrovolnické programy veřejně prospěšných organizací pracujících s dětmi, mládeží, rodinou a seniory. Vyhledáváme a spolupracujeme s partnery v ČR i zahraniční zejména v oblasti dobrovolnictví všech věkových i profesních skupin a také s organizacemi s podobnými cíli. Všestranně podporujeme rozvoj dobrovolnictví a dobrovolnických mentoringových programů v ČR a přispíváme k neformální výchově, sociální aktivizaci i sociální inkluzi ohrožených skupin obyvatel.


NESEHNUTÍ - jsme NEzávislé Sociálně Ekologické HNUTÍ, protože cítíme zodpovědnost za dění kolem nás a usilujeme o změny vedoucí ke spravedlnosti a rovnosti. Chceme otevřenou a angažovanou společnost schopnou dialogu, založenou na respektu k přírodě, lidem a zvířatům. Přijímáme zodpovědnost jako nedílnou součást svobody.

 

Komunitní centrum Petrklíč - jsme poskytovatelem pečovatelské služby a osobní asistence seniorům přímo v jejich domácím prostředí


Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty - zastřešujeme 18 organizací, které pomáhají cizincům v ČR naučit se jazyk a vyznat se ve společnosti, poskytují sociální a právní poradenství, podporují rodiny s dětmi, šíří osvětu proti xenofobii, pomáhají azylantům v ČR a lidem na útěku v různých částech světa a usilují o kultivaci české i evropské migrační a azylové politiky.

 

Liga lidských práv – monitorujeme dodržování lidských práv a prosazujeme systémové změny, které zlepšují kvalitu života v České republice.

 

Mezi námi, o.p.s. - podporujeme setkávání lidí všech generací. Našim cílem je, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

 

Multikulturní centrum Praha – zapsaný spolek, který se zabývá otázkami spojenými se soužitím lidí z různých kultur v České republice a v jiných částech světa. Usilujeme o společnost založenou na respektu k lidským právům, politické rovnosti a snižování sociálních nerovností.


Nadace Karla Janečka - podporujeme a inspirujeme jednotlivce k tomu, aby se stali vzdělanými, zodpovědnými a šťastnými lidmi, kteří spoluvytváří vzdělanou, zodpovědnou a šťastnou společnost.

 

Nadace Krása pomoci - Naší vizí je důstojné a plnohodnotné stárnutí pro naše prarodiče. Zároveň pracujeme na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem. Naším posláním je provázet stárnutím. Zajišťujeme moderní služby v domácím prostředí a získáváme finance na projekty pro seniory. V rámci našeho vlastního projektu Doma bez obav jsme pomohli tisícům seniorů, aby mohli žít důstojně doma.

 

Nadace OSF – podporujeme živou občanskou společnost a jejím prostřednictvím rozvíjet stát, kde mají všichni rovné šance a zapojují se do dění ve svém okolí.

 

Nadační fond Eduzměna - chceme přinést významnou proměnu českého školství; chceme, aby se všechny děti učily naplno, s radostí a rovnými šancemi a ze školy odcházely připravené na život ve 21. století.

 

Nadační fond pomoci - Jsme tu pro všechny, kteří se dostali do těžké životní situace z důvodů, kterým nešlo předejít.

 

NADĚJE - poskytujeme pomoc lidem ve stáří, lidem bez domova, ohroženým dětem, lidem s handicapem a ohroženým rodinám. Působíme na téměř celém území České republiky.

 

znesnáze21 - pomáháme obětem podvodu, agrese a iracionální byrokracie, bleskově zakládáme crowdfundingové sbírky pro lidi, kteří se dostali do těžké životní situace.

 

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) - poskytujeme zdravotnickou a humanitární pomoc v konfliktních oblastech, po přírodních katastrofách a při epidemiích ve více než 70 zemích světa. Financují nás především soukromí dárci, nikoliv státy nebo mezinárodní instituce.

 

NaZemi, z. s. - rozvíjíme a prosazujeme globální vzdělávání v ČR a zasazujeme se o důstojnou práci ve světě.

 

Oddíl Poutníci - Mladí ochránci přírody, Tuláci - oddílovou činností s přesahem do komunitní práce vedeme děti i dospělé k smysluplnému využití volného času a občanské angažovanosti.

 

Oživení, o.s. – věnujeme se tématům korupce, střetu zájmů a vyšší transparentnosti na všech úrovních veřejné správy a veřejné politiky (vláda, parlament, kraje, města, obce, úřady).

 

PAN CZE z.s. -  má za cíl zvyšovat povědomí o významu výživy pro zdraví i prevenci a léčbu onemocnění. Zejména dává důraz na stravu založenou na minimálně průmyslově zpracovaných potravinách, které jsou převážně rostlinného původu (zjednodušeně „celistvá rostlinná strava“). Důležité informace chceme předávat dalším zdravotnickým profesionálům, veřejnosti a na politické scéně.

 

Pet Heroes z.s. - Pomáháme zvířatům, která se ocitnou v nouzi, propadají státním systémem ochrany zvířat, po zemřelých majitelích, týraným zvířatům a aktuálně také zvířatům patřícím lidem, kteří přišli o zaměstnání a nedokáží se o svoje kočky a psy postarat.

 

Prague Pride, z.s. - přispíváme k prosazování tolerantní občanské společnosti, boji proti homofobii a zvýšení povědomí veřejnosti o lesbických, gay, bisexuálních a transgender (LGBT) lidech v ČR.

 

Přestupní stanice - pomáháme lidem bez domova postavit se zpět na vlastní nohy, poskytujeme jim práci i široké zázemí

 

RADKA z.s. -  posouváme hranice kvality života dětí a dospělých.

 

Ratolest Brno – naším posláním je pomáhat sociálně znevýhodněným dětem, mladým lidem a rodinám řešit jejich nepříznivou situaci anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V rámci naší činnosti podporujeme a rozvíjíme dobrovolnictví.


SCHOLA EMPIRICA, z.s. - Naším cílem je podporovat učitele, sociální pracovníky a rodiče tak, aby mohli dětem nabídnout tu nejlepší možnou péči. Pro naplňování tohoto cíle se snažíme hledat nejvhodnější cestu, a to za pomoci empiricky podložených výzkumů a na základě síťování všech klíčových aktérů a uplatňování jejich zkušeností.

 

Síť pro rodinu, z.s. - Posilujeme hodnotu rodiny.

 

Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s. - jsme lidskoprávní organizace hájící práva migrantů v ČR, poskytujeme bezplatné právní, sociální a psychosociální poradenství migrantům.

 

SIRIRI, o.p.s. - Pomáháme v jedné z nejchudších zemí světa - Středoafrické republice - v oblasti vzdělávání, zdravotnictví a zemědělství.

 

SPIN, z.s. - asociace pro videotrénink interakcí v ČR - podporujeme zdravé vztahy a účinnou komunikaci v rodině, ve škole, v sociálních službách.

 

Spiralis -  kultivujeme občanskou společnost, profesionalizujeme charitativní organizace, zasazujeme se o příznivé podmínky pro jejich činnost a podporujeme rozvoj aktivních občanů.

 

Společnost pro kreativitu ve vzdělávání - Už deset let přinášíme témata kreativního učení  do českém školství skrze nástroje a metody umění, kreativního a designové myšlení a participace dětí. Jsme iniciátory platformy uMĚNÍM - Platformy pro kreativní učení sdružující umělecké organizace působící ve vzdělávání a jsme obsahovým  partnerem Nadačního fondu Eduzměna.


Sue Ryder - jsme tu pro seniory a jejich blízké ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti.

 

Světlo pro svět - Light for the World, z.s. - zaměřujeme se na prevenci a léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, zejména v Africe.

 

Ústav sociálních služeb v Praže 4, přísp. org. - existuje proto, aby poradil každému seniorovi a jeho rodině, aby díky individuální péči umožnil seniorům žít pohodlný a důstojným život v přirozeném prostředí.

 

ŽIVOT 90 - chceme, aby senioři a seniorky mohli žít déle doma a být sami sebou, ať je jejich stáří jakékoliv.

 

Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání - Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) podporuje rozvoj inkluzivního vzdělávání v českém vzdělávacím systému. Sdružuje neziskové organizace, zástupce akademické obce, zástupce škol i rodičů.

 

Pestrá, o.p.s. - Pestrá se od roku 2009 zabývá výcvikem asistenčních psů pro děti a dospělé s různými druhy postižení a jako jediná organizace v ČR má mezinárodně akreditovaný přirozený bezkotcový výcvik od Assistance Dogs International (ADI), globální autority na poli výcviku asistenčních psů a kvalitativních standardů. Je registrovaným poskytovatelem sociální služby sociální rehabilitace. Podporuje lidi s postižením v soběstačnosti a samostatnosti a pomáhá je integrovat do společnosti prostřednictvím speciálně vycvičených asistenčních psů a kvalitních pracovních příležitostí. Je držitelem Značky spolehlivosti.

 

Letokruh.eu - Stáří dokáže rozdávat radost! Pomáháme seniorům najít prostřednictvím dobrovolnictví nový smysl života, kvůli kterému stojí za to stále žít. Protože nejhorší, co vás ve stáří může potkat, je samota a pocit neužitečnosti.

 

Nadace Proměny Karla Komárka - Naším posláním je zlepšení kvality veřejného prostoru pro lepší život ve městech. Pomáháme s proměnami konkrétních míst i myšlení lidí a začínáme u těch nejmenších.


Méně...
 
Nominace na cenu Osobnost NNO JMK

Nominace na cenu Osobnost NNO JMK

16.10.20 | Brno

Nominovanou na cenu Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje 2020 se stala Mgr. Ing. Eliška Vondráčková.

 


Více...
 
Nominace na cenu Osobnost NNO JMK

 

Nominovanou na cenu Osobnost nestátních neziskových organizací Jihomoravského kraje 2020 se stala Mgr. Ing. Eliška Vondráčková.

 

Původním povoláním lesní inženýrka, nyní vedoucí Domů NADĚJE Brno. Dříve zastávala funkci místostarostky, dnes vede týmy dvou domovů pro seniory, domova se zvláštním režimem a stacionáře. Má tři syny, je koučkou a zakladatelkou Institutu efektivního rodičovství.

 

Více se o nominované dozvíte na https://osobnostnnojmk.cz/mgr-ing-eliska-vondrackova-2020/

kde můžete také až do 1. 11. 2020 hlasovat.

 

 


Méně...