
Požehnané Velikonoce přeje NADĚJE
05.04.23Naši milí příznivci, přejeme vám krásné jarní dny a požehnané velikonoční svátky. Ať jsou naplněny především radostí, porozuměním a nadějí.

Můžeme tvořit o sto šest
22.02.23Děkujeme vám všem, kteří jste nám věnovali látky, plátna, koženky, kůže, … ze kterých můžeme dál tvořit a díky tomu se klienti můžou dál učit, zlepšovat a trénovat. Vážíme si vaší pomoci.
Více...

Děkujeme vám všem, kteří jste nám věnovali látky, plátna, koženky, kůže, … ze kterých můžeme dál tvořit a díky tomu se klienti můžou dál učit, zlepšovat a trénovat. Vážíme si vaší pomoci.
Momentálně se toho sešlo tolik, že máme zásoby na dlouho dopředu. Proto příjem látek pro tuto chvíli pozastavujeme, ať nehromadíme mnohem víc, než jsme schopní využít. Jakmile budou první výtvory na světě, určitě vám dáme vědět.
Méně...

Vdechneme látkám nový život
30.01.23Naši milí příznivci,
neleží někomu z vás doma nevyužité látky či zbytky látek? Pokud ano a nevíte co s nimi, velmi rádi se jich ujmeme. V naší dílně jim s klienty vdechneme nový život.
Více...

Naši milí příznivci,
neleží někomu z vás doma nevyužité látky či zbytky látek? Pokud ano a nevíte co s nimi, velmi rádi se jich ujmeme. V naší dílně jim s klienty vdechneme nový život.
Pokud nám je budete chtít věnovat, můžete tak učinit každý všední den od 7.00 do 14.30 hod. na adrese naší bystřické dílny: Čs. brigády 132 nebo se na předání můžete domluvit se sociální pracovnicí dílny Alžbětou Luhan Fürstovou na tel. čísle: 771 125 632.
Předem velmi děkujeme.
Méně...


Hořet, ale nevyhořet
10.03.22Jsme tři a tvoříme malý tým sociální služby, sociálně terapeutické dílny pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Naším posláním je vést lidi s mentálním handicapem k větší soběstačnosti, k upevňování a zdokonalování pracovních návyků, rozvíjet jejich možnosti sociálního začleňování.
Více...

Jsme tři a tvoříme malý tým sociální služby, sociálně terapeutické dílny pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Naším posláním je vést lidi s mentálním handicapem k větší soběstačnosti, k upevňování a zdokonalování pracovních návyků, rozvíjet jejich možnosti sociálního začleňování.
Naše dílna vznikla před dvěma lety na základě transformace ústavních zařízení v ČR. Je tedy součástí sítě, která se utváří proto, aby nejen děti, ale i dospělí nekončili v ústavních zařízeních, ale žili v nejvyšší možné míře plnohodnotný život v domácím prostředí. V dílně se setkávají lidé žijící v pobytových zařízeních s lidmi, kteří docházejí ze svých domovů.
Tak jako každý člověk po dokončení studií hledá své uplatnění a získává pracovní zkušenosti, tak i lidé s mentálním postižením mají mít takovou příležitost dle svých možností a schopností.
„Když přijdu do dílny, tak se jdu převlíknout, uklidím si věci do skříně. Napíšu čas příchodu, podepíšu se a jdu si nachystat věci na svačinu. Potom máme poradu, kde se dozvíme, jakou práci dnes budeme dělat - jestli budu barvit, brousit, šít, nebo třeba vařit - a která pracovnice mne dnes povede. Během práce máme přestávku, kde si dáme kafe, čaj, svačinu, a můžeme si s ostatními klienty pokecat. Po přestávce pokračujeme v práci. Když skončíme, jdu se převléknout, napíšu čas odchodu a schovám věci po svačině. Čekám, až pro mě přijede taťka. Do dílny chodím ráda, protože se tady učím novým pracovním činnostem. Učím se soustředit na práci a nevzdávat ji, když se mi zrovna příliš nedaří. A chodím sem ráda i proto, že tady potkávám nové lidi, jsem v jiném prostředí.“
Eva, 23 let, klientka STD NADĚJE, pobočky Bystřice pod Hostýnem
Díky sociálně terapeutické dílně se člověk s mentálním postižením může učit novým pracovním dovednostem, zažít radost z dokončené práce, učí se překonat to, že se mu třeba ráno nechce vstávat. Dílna pro něj může být odrazovým můstkem, který mu pomůže najít pracovní uplatnění např. v rámci sociálního podniku.
Dílna znamená také možnost oddechu pro pečující o osobu s mentálním postižením. Do naší sociálně terapetické dílny dochází klient, jehož rodiče jsou již starší. Ti po letech zažívají dny, kdy mají celé dopoledne pro sebe. Mohou si zajet nakoupit, vyřídit věci na úřadech, nebo si prostě odpočinout.
V dílně se máme s kolegyněmi co ohánět, abychom zabezpečily nejen přímou práci s klienty, ale také dokumentaci sociální práce, kontakt s místní komunitou atd. Snažíme se nic neopomenout, to znamená vycházet vstříc individuálním potřebám jednotlivých klientů, přistupovat k nim s úctou, respektem a láskou.
Ale je nás málo. Proč? Je málo financí. A všichni, kdo pracují v pomáhajících profesích vědí, že čím víc je na pomáhajícího nakládáno, tím větší je riziko vyhoření.
Přály bychom klientům všech sociálních služeb dostatek kvalifikovaných a stabilních pracovníků se srdcem na pravém místě.
Pracovnice sociálně terapeutické dílny NADĚJE, pobočky Bystřice pod Hostýnem
Na fotografii zleva:
Alžběta Luhan Fürstová, sociální pracovnice
Renata Machálková, pracovník v sociálních službách
Hana Bělíčková, sociální pracovnice
Méně...

Otrokovická oblast má od 1. 2. 2022 nového ředitele
01.02.22
K poslednímu lednu tohoto roku opouští funkci dosavadní oblastního ředitele pan Pavel Polák.
Více...

K poslednímu lednu tohoto roku opouští funkci dosavadní oblastního ředitele pan Pavel Polák. Děje se tak po třinácti letech. Vední otrokovické oblasti, které zahrnuje nejen služby v Otrokovicích, ale také v Uherském Hradišti, Bystřici pod Hostýnem, Vsetín i Rožnov pod Radhoštěm, předává panu Lukáši Šilcovi.
Méně...