Nedašov

 
 

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

Spustili jsme e-shop

Podpořte činnost NADĚJE zakoupením věcí na našem e-shopu. Nákupem uděláte radost nejen sobě či svým blízkým, kterým danou věc darujete, ale také lidem, které dostihla křehkost života. Nakupovat můžete na eshop.nadeje.cz

 
 
Odpolední posezení

Odpolední posezení

31.07.20

Při příležitosti postupného rozvolňování hygienických opatření jsme uspořádali malé odpolední setkání.


Více...
 
Odpolední posezení

Při příležitosti postupného rozvolňování hygienických opatření jsme uspořádali malé odpolední setkání. Hudbou a zpěvem nás doprovodili místní oblíbení hudebníci z rodiny Matúšů. Kuchařky napekly vynikající zákusky a nakoupily špekáčky k opékání. Letošní krásné léto nám dává hodně příležitostí trávit čas v zahradě a zároveň se nám připomíná omezenost všech našich plánů a křehkost lidského zdraví a života. Fotografie zde.   


Méně...
 
Setkání v přírodě

Setkání v přírodě

30.07.20

Již tradičně se klienti NADĚJE Nedašov, DSS Návojná a DZR Loučka setkali na společném přátelském posezení v přírodě na myslivecké chatě ve Smolině.


Více...
 
Setkání v přírodě

Již tradičně se klienti NADĚJE Nedašov, DSS Návojná a DZR Loučka setkali na společném přátelském posezení v přírodě na myslivecké chatě ve Smolině. Naši klienti byli tentokrát dopraveni na místo speciálním sociálním autobusem, který byl pro každého velkým zážitkem.
Po příjezdu na nás čekalo bohaté občerstvení. K poslechu hráli zaměstnanci DZR Loučka na své kytary a všichni se tak mohli připojit k veselému zpěvu. Ti, kteří zrovna zpívat nechtěli, si společně povídali. Následoval test v podobě kvízu na téma příroda, ve kterém si každý soutěžící mohl prověřit své znalosti. Tato soutěž byla následně vyhodnocena formou losování cen. Po odměňování jsme si všichni společně opekli špekáčky a někteří vášnivý houbaři se dokonce vypravili do lesa na sběr hub. Po celou dobu nás provázelo horké slunečné počasí a panovala příjemná atmosféra.
Touto cestou děkujeme všem sponzorům za dary do soutěže, panu řidiči za bezpečné přepravení našich klientů, mysliveckému spolku za možnost využití prostorů chaty a rovněž všem, kdo pomohli s realizací této akce. Fotografie zde.


Méně...
 
Poděkování brněnským motorkářům

Poděkování brněnským motorkářům

16.07.20

Prostřednictvím našich webových stránek bychom chtěli poděkovat osmičlenné skupině brněnských motorkářů


Více...
 
Poděkování brněnským motorkářům

 

Prostřednictvím našich webových stránek bychom chtěli poděkovat osmičlenné skupině brněnských motorkářů, kteří navzdory deštivému červnovému počasí přivezli do našeho domova 20 litrů dezinfekčního prostředku. Jejich „hlučná“ návštěva nás mile překvapila, škoda jen, že jsme jim nemohli z důvodů nařízených preventivních opatření poskytnout alespoň malé občerstvení na jejich dlouhé cestě. Fotografie zde.


Méně...
 
Soutěžní výtvarná přehlídka

Soutěžní výtvarná přehlídka

11.06.20

Centrum excelence Univerzity Karlovy uspořádalo výtvarnou přehlídku „Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ?“


Více...
 
Soutěžní výtvarná přehlídka

Centrum excelence Univerzity Karlovy uspořádalo výtvarnou přehlídku „Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ?“, které se zúčastnilo více než 250 soutěžících dětí, seniorů i ostatních dospělých. Do soutěže jsme zaslali díla dvou našich klientů a jedné naší zaměstnankyně. Všichni byli oceněni a jejich díla patřila mezi vynikající exponáty. Kromě věcných cen obdrželi poděkování a diplomy. Slavnostní vernisáže, na které jsme zastupovali celou NADĚJI, jsme se zúčastnili ve středu 10. června v kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka. Výstavu zde můžete vidět až do konce června a nebo na webu ei.etf.cuni.cz

Fotografie zde.


Méně...
 
Jiří Helán při našem kácení májky

Jiří Helán při našem kácení májky

05.06.20

Při dodržení všech omezení spojených s koronavirovou událostí, ale přece jenom už s radostí a vděčností za přečkané období krizového stavu, jsme v Nedašově oslavili kácení májky.


Více...
 
Jiří Helán při našem kácení májky

Při dodržení všech omezení spojených s koronavirovou událostí, ale přece jenom už s radostí a vděčností za přečkané období krizového stavu, jsme v Nedašově oslavili kácení májky. Příjemnou společnost nám dělal populární zpěvák Jiří Helán, který má mezi námi také své známé. Jeho repertoár a vzpomínky na různé umělce a události mile okořenily odpoledne. Pro obyvatele domova a některé rodinné příslušníky to byla zábavná událost spojená s hudbou, pro některé spojená i s tancem a také oceněními za různé výkony a jejich přínos domovu, jako třeba za spolupráci, vtipné komentáře nebo pořádkumilovnost. Naše kuchařky předvedly své mistrovství a napekly vynikající sladkosti. Májka tuto událost samozřejmě nepřečkala, a po úspěšném skácení byla přenesena k pergole, kde už odpočívá, nebo jak někteří vtipně podotkli: „..už sa enom opaluje“. Krásné slunečné červnové odpoledne nám svým letním počasím a celkovým uvolněním atmosféry otevřelo naději na návrat do běžného života našeho domova. Fotografie zde.


Méně...
 
Májové setkání

Májové setkání

15.05.20

Začátek května je každoročně spojen s milou tradicí stavění májky.


Více...
 
Májové setkání

Začátek května je každoročně spojen s milou tradicí stavění májky. Letošní okolnosti nám nebyly úplně příznivé, ale přesto jsme se toto tradiční setkání rozhodli při dodržení všech hygienických pravidel oslavit. O dobrou náladu se postarala naše milá dobrovolnice a znamenitá zpěvačka a harmonikářka Martina. Nechybělo ani drobné občerstvení a společný zpěv na zahradě. Je třeba poděkovat všem obyvatelům našeho domova za mimořádnou trpělivost a statečné snášení všech omezení spojených s tímto krizovým stavem. Fotografie zde.


Méně...