Nedašov

 
 

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Od 13. 5. 2022 jsou povoleny návštěvy bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

 
 
Zákaz návštěv v Domě pokojného stáří

Zákaz návštěv v Domě pokojného stáří

05.03.20

Dovolujeme si vás informovat, že


Více...
 
Zákaz návštěv v Domě pokojného stáří

Dovolujeme si vás informovat, že s platností od 6. 3. 2020 vyhlašujeme zákaz návštěv a dočasné ukončení výdeje obědů pro externí strávníky. K tomuto omezení jsme přistoupili v souvislosti s epidemiologickou situací.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Petr Žůrek, S.T.D., oblastní ředitel pobočky


Méně...
 
Fašanky

Fašanky

26.02.20
Dne 25. 2. 2020 se v našem zařízení
Více...
 
Fašanky

Dne 25. 2. 2020 se v našem zařízení uskutečnila pravá fašankovská veselice. V předvečer začátku doby postní jsme se společně poveselili v jídelně našeho domova. Kromě veselých masek se zábavné akce účastnila i harmonikářka Martina Šánková, která svými písněmi rozezpívala všechny zúčastněné klienty i zaměstnance. Hudbu akčně doplňoval také ozembuch. Nechybělo ani chutné občerstvení a šálek kávy. Úsměvy na rtech klientů, atmosféra dobré nálady a spokojenosti byly důkazem toho, že se veselice skutečně vydařila. Fotografie zde


Méně...
 
Cestovatelská přednáška o Novém Zélandu

Cestovatelská přednáška o Novém Zélandu

26.02.20

Vzdálený ostrov Nový Zéland nám přiblížil


Více...
 
Cestovatelská přednáška o Novém Zélandu

Vzdálený ostrov Nový Zéland nám přiblížil Vojtěch Chupík. Seznámil nás nejen se svým studijním pobytem na universitě v městě Dunedin, která je jednou z nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v této části světa, ale také se sociálním a společenským kontextem tamního života. Fascinující byly také fotografie a některé osobní zážitky z pobytu. Třeba návštěva míst, kterým domorodci dávají přiléhavá jména podle mluvící vody, nebo bílého nebe, ale také setkání s živými tvory, které nikde jinde ve volné přírodě neuvidíte. Osvěžující seznámení s tímto vzdáleným ostrovem bylo prokládáno odkazy do dějin Evropy, vtipnými postřehy a osobními zkušenostmi. Možná nejcennější poznání je o lidech Nového Zélandu, sice nám tak vzdáleným a přitom tak srdečným, vstřícným a lidsky vřelým. Mezi informacemi, které by mohly opravdu i velmi překvapit, byla třeba ta o válečných ztrátách na bojištích Velké války, kde tato země ztratila desetinu svého obyvatelstva. A jak to bylo s Pánem Prstenů? Fascinující a překvapující krajina Nového Zélandu přilákala filmaře, kteří její kouzelné a neopakovatelné scenérie využili jak pro velké scény, tak třeba pro vybudování domova malých hobitů. Viděli jsme to na vlastní oči! Fotografie zde.    


Méně...
 
Hasiči pomáhají NADĚJI

Hasiči pomáhají NADĚJI

07.01.20

Velmi milou návštěvou byla pro náš domov skupinka vedená starostou hasičů v Popově Václavem Pinďákem. Popovští hasiči se nám


Více...
 
Hasiči pomáhají NADĚJI

Velmi milou návštěvou byla pro náš domov skupinka vedená starostou hasičů v Popově Václavem Pinďákem. Popovští hasiči se nám rozhodli věnovat výtěžek své dobrovolné společenské aktivity. Na konci roku organizují pro občany kulturní a společenské akce s možností dobrovolného příspěvku. Tentokrát se rozhodli věnovat výtěžek našemu domovu a po dohodě jsme našli jako nejpotřebnější nákup unikátního polohovacího systému sestávajícího ze dvou produktů: napínacích kluzných prostěradel SWIFT a polohovacích podložek SWIFT. Za takový praktický dar jsme velmi vděční. Je to profesionální pomůcka zvyšující komfort pro ležícího klienta, ale velmi ušetří také námahu při odborné péči. Fotografie zde.


Méně...
 
Koledníci mezi námi

Koledníci mezi námi

07.01.20

Také do našeho domova NADĚJE přišli malí koledníci. Tradiční a velmi očekávaná tříkrálová návštěva se uskutečnila v sobotu.


Více...
 
Koledníci mezi námi

Také do našeho domova NADĚJE přišli malí koledníci. Tradiční a velmi očekávaná tříkrálová návštěva se uskutečnila v sobotu. Koledníčci svou milou písničkou popřáli štěstí, zdraví a Boží požehnání. Všechny příbytky označili nápisem K+M+B, který si získává i nové interpretace: nejen že připomíná jména Kašpara, Melichara a Baltazara, ale upamatovává na latinské aby „Kristus požehnal obydlí“ (Christus mansionem benedicat), nebo moderně ať si nezapomeneš vzít sebou Boží požehnání a „klíče, mobil, brýle“. V každé zemi, kde se takové dobré dílo daří, je toto koledování pozitivní zkušeností, která velmi ovlivňuje postoje společnosti, ale především kladně působí na děti sloužící nejpotřebnějším. Fotografie zde.


Méně...
 
Zahrála nám Závršanka

Zahrála nám Závršanka

31.12.19

Sváteční atmosféru do našeho domova přinesla dechová hudba Závršanka. Velmi populární vánoční i lidové skladby zpívané jak


Více...
 
Zahrála nám Závršanka

Sváteční atmosféru do našeho domova přinesla dechová hudba Závršanka. Velmi populární vánoční i lidové skladby zpívané jak dospělými zpěváky, mezi kterými hrál jednoznačný prim Pavel a Ivana Matúšů, tak doprovod a zpěv dětí, si našly okamžitě cestu do srdcí posluchačů.  Kultivovaný projev a velmi přátelské vystupování i vzájemné přijetí přineslo mnoho radosti i hezkých kulturních zážitků. Kapelník Miroslav Novák nám řekl: „Vánoční koncert je pro nás takové ohlédnutí a také uklidnění za minulým rokem a zároveň i povzbuzení do práce, která je před námi v budoucím roce“. Dále nám řekl, že záměrem při zapojení dětí je zachovat tradici dechovky a vítají zapojení mladých jak do hudby, tak při oživování tradic. Hudba otevírá do větší hloubky duchovní rozměr lidské osoby. Umělecký vedoucí Karol Chamaj ocenil významný počet mladých hudebníků a také jejich místní původ, což u takového tělesa je dnes už vzácností. Celý vánoční koncert byl našimi klienty i zaměstnanci velmi oceněn slovně i dlouhým potleskem. Fotografie zde.


Méně...