Vysoké Mýto

 
 

Hledáte-li formuláře žádosti o poskytnutí služby nebo další informace, přejděte do sekce Dům pokojného stáří / Dokumenty ke stažení nebo klikněte zde.

 
 
PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ

PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ

12.12.17

Na pečení vánočního cukroví se klienti našeho zařízení už dopředu těší. Letošní rok není tedy výjimkou. Zaměstnankyně našeho zařízení připravila různá těsta – na


Více...
 
PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ

 

Na pečení vánočního cukroví se klienti našeho zařízení už dopředu těší. Letošní rok není tedy výjimkou. Zaměstnankyně našeho zařízení připravila různá těsta – na několik druhů vánočního cukroví. Pekli jsme vanilkové rohlíčky, pracičky, a to i z těst určených pro diabetiky. Také jsme dělali cukroví nepečené – kakaové kuličky obalované v kokosu. Klienti, kteří se letošního pečení vánočního cukroví účastnili, si zavzpomínali na dřívější dobu, kde pekli doma a také měli radost z toho, co ještě dokážou. Také Vánoční koledy, které jsme u tvoření poslouchali, nám navodily příjemnou vánoční atmosféru.

 


Méně...
 
VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

11.12.17

Dnes odpoledne k nám zavítali žáci ZŠ Jiráskova spolu s paní učitelkou, a pro naše klienty si připravili vánoční vystoupení. Vystoupení bylo pojato jako „vánoční příběh“.


Více...
 
VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

Dnes odpoledne k nám zavítali žáci ZŠ Jiráskova spolu s paní učitelkou, a pro naše klienty si připravili vánoční vystoupení. Vystoupení bylo pojato jako „vánoční příběh“. Zpívání bylo doprovázeno mluveným slovem. Žáci hráli i na několik hudebních nástrojů. Závěr vystoupení byl věnován pásmu známých českých koled, a klienti tak měli možnost si zazpívat spolu s dětmi. Vystoupení se klientům moc líbilo a žáky chválili.


Méně...
 
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V NADĚJI

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V NADĚJI

06.12.17

Letos, tak jako každoročně, se v našem zařízení pořádala tradiční mikulášská nadílka. Dva naši klienti se pro dnešní dopoledne proměnili v duchovní bytosti - Mikuláše a


Více...
 
MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V NADĚJI

Letos, tak jako každoročně, se v našem zařízení pořádala tradiční mikulášská nadílka. Dva naši klienti se pro dnešní dopoledne proměnili v duchovní bytosti - Mikuláše a Anděla. Se zvonečkem a košíkem naplněným perníky a bonbóny se je vydali rozdělovat po našem zařízení. Sváteční dvojice všem klientům i pracovníkům zpestřila a zpříjemnila celý den.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH

PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH

06.12.17

Na konci listopadu měla v našem zařízení přednášku pro klienty paní Mgr. Martina Macková Ph.D., která si tentokrát připravila téma "Zvířata jako dobří společníci a přirození léčitelé". S paní Mackovou přišla i dcera Markétka, která obcházela přítomné


Více...
 
PŘEDNÁŠKA O DOMÁCÍCH MAZLÍČCÍCH

Na konci listopadu měla v našem zařízení přednášku pro klienty paní Mgr. Martina Macková Ph.D., která si tentokrát připravila téma "Zvířata jako dobří společníci a přirození léčitelé". S paní Mackovou přišla i dcera Markétka, která obcházela přítomné klienty, a ti si mohli pohladit morčátko, které měla s sebou. Klienti to moc ocenili a kontakt se zvířátkem si užili, protože v našem zařízení bohužel žádní domácí mazlíčci být nastálo nemohou. Povídání bylo velmi poutavé a téma klienty zajímalo. Paní Macková klientům pohovořila o tom, co člověku přináší kontakt se zvířaty (energii, člověk není sám, zlepšení nálady, tělesná a duševní pomoc). Klientům také přečetla několik příběhů o zvířatech – o jejich silné energii a pozitivním vztahu k člověku. Klienti měli možnost podělit se o "zážitky", které mají s domácími mazlíčky. Paní Macková také zmínila různé druhy terapií se zvířaty (canisterapie, hypoterapie, felinoterapie a další).


Méně...
 
VÝROBA VÁNOČNÍCH PŘÁNÍČEK

VÝROBA VÁNOČNÍCH PŘÁNÍČEK

04.12.17

Výtvarná dílna minulého týdne již byla laděna Vánočně (adventně). Přítomní klienti vytvářeli papírová vánoční blahopřání a také ozdobné dřevěné kolíčky s vánoční


Více...
 
VÝROBA VÁNOČNÍCH PŘÁNÍČEK

Výtvarná dílna minulého týdne již byla laděna Vánočně (adventně). Přítomní klienti vytvářeli papírová vánoční blahopřání a také ozdobné dřevěné kolíčky s vánoční tématikou. Obkreslovali jsme na papír podle předem připravených šablon, stříhali a lepili. Výtvarná práce klienty bavila, šla jim dobře "od ruky" a také nám všem přinesla pohodu a dýchla na nás Vánocemi.

 

 

 

 

 


Méně...
 
KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

23.11.17

V úterý dpoledne mezi nás zavítala dvojice muzikantů, kteří klientům zazpívali a zahráli na kytaru několik písní – country, trampské i lidové. 


Více...
 
KYTAROVÉ ODPOLEDNE PRO NAŠE KLIENTY

Dnes odpoledne mezi nás zavítala dvojice muzikantů, kteří klientům zazpívali a zahráli na kytaru několik písní – country, trampské i lidové. Klienti si tak mohli s muzikanty zazpívat a poveselit se. Panovala dobrá nálada, klienti byli spokojení a odpoledne si užili.


Méně...