Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Desítka, nové chráněné bydlení ožívá

Desítka, nové chráněné bydlení ožívá

03.01.18 | Zlín

Pár dnů do Vánoc...neoficiální otevření Desítky pro nové obyvatele a jejich rodiny, blízké


Více...
 
Desítka, nové chráněné bydlení ožívá

Pár dnů do Vánoc...

Dveře chráněného bydlení Desítka se otevírají novým obyvatelům bytů, kteří se přišli podívat se svými rodinami, blízkými, kamarády, kde a jak budou žít.

Opravený dům, útulné pokoje s novou postelí, kuchyňskou linkou, představa svého bytu, vybavení, "něčeho svého" vzbuzují na tvářích úsměvy, nepopsatelné emoce, dojetí. 

Slavnostní přivítání od vedoucích pracovníků NADĚJE Zlín, přípitek, prohlídka domu.

Místo dalších slov se raději podívejte na video.

Jsme na začátku roku 2018 a probíhá stěhování prvních "tří statečných".

Postupně, do konce ledna, se všechny byty zaplní a osudy deseti lidí s postižením naberou jiný směr. 

 


Méně...
 
Časopis Marie Claire o Stolu pro jednoho

Časopis Marie Claire o Stolu pro jednoho

20.12.17 | Ústředí NADĚJE
Lednové číslo exkluzívního magazínu Marie Claire přináší rozhovor o našem projektu Stůl pro jednoho s jeho iniciátorkou Dominikou
Více...
 
Časopis Marie Claire o Stolu pro jednoho

Lednové číslo exkluzívního magazínu Marie Claire přináší rozhovor o našem projektu Stůl pro jednoho s jeho iniciátorkou Dominikou Farkasovou, která pracuje jako fundraiser pražské pobočky NADĚJE.
"Skvělý projekt Stůl pro jednoho zajišťuje lidem bez domova v několika pražských restauracích pravidelnou stravu zdarma. ´Nejde zdaleka jen o jídlo, už jen fakt, že člověk několikrát do týdne někam dochází a musí se na to trochu připravit, může znovu nastartovat chuť se o sebe starat,´ říká zakladatelka projektu."


Méně...
 
Předvánoční štědrost

Předvánoční štědrost

18.12.17 | Mladá Boleslav

V předvánočním čase mnoho lidí myslí také na NADĚJI. Velmi příjemně nás překvapilo množství darů, které k nám v posledních dnech


Více...
 
Předvánoční štědrost

V předvánočním čase mnoho lidí myslí také na NADĚJI. Velmi příjemně nás překvapilo množství darů, které k nám v posledních dnech doputovaly. 

 

Jako každý rok NADĚJI podpořilo Centrum 83, které tentokrát uspořádalo sbírku trvanlivých potravin. Naši klienti si tak budou moct přilepšit. 

Obchodní akademie, Vyšší odborná škola ekonomická a Jazyková škola mezi svými zaměstnanci a žáky uspořádaly sbírku ošacení a potravin. Darů nám jejich zástupci přivezli plné auto! 

Členové Nezávislého chovatelského klubu připravili koblihy, na kterých si naši klienti pochutnali. 

Velkou sbírku ošacení pro nás uspořádal také Dům dětí a mládeže Pavilon. Kromě zmíněných větších sbírek vozí dary i jednotlivci. Každý větší i menší dar pomůže dobré věci. Všem dárcům děkujeme. 


Méně...
 
Radiožurnál o službách NADĚJE pro lidi bez domova

Radiožurnál o službách NADĚJE pro lidi bez domova

18.12.17 | Ústředí NADĚJE

Na otázky Českého rozhlasu v pořadu Host Radiožurnálu odpovídali vedoucí azylového domu Gabriela Sčotková a vedoucí terénního programu


Více...
 
Radiožurnál o službách NADĚJE pro lidi bez domova

Na otázky Českého rozhlasu v pořadu Host Radiožurnálu odpovídali vedoucí azylového domu Gabriela Sčotková a vedoucí terénního programu Aleš Strnad, oba z pražské pobočky NADĚJE.
„Lidé bez domova jsou často limitováni nedostatečnými sociálními vazbami a nepřichází moc do kontaktu s jinými osobami než uvnitř té komunity bez domova. Vstup jakékoli osoby z majority může přinášet určitý impuls. Naslouchání a vztah člověk k člověku je důležitý.“
Celý rozhovor si můžete poslechnout zde
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/osoby-bez-domova-nezabiji-zima-ale-podzim-a-jaro-nejvice-jim-ale-chybi-naslouchani-mysli-si-socialni-pracovnici--1775517


Méně...
 
Plyšákový zápas

Plyšákový zápas

Poděkování Fanklubu HC Litomyšl za realizaci akce

11.12.17 | Litomyšl

Fanoušci HC Litomyšl již podruhé, udělali radost dětem z litomyšlské pobočky NADĚJE. Během domácího zápasu 6. prosince se


Více...
 
Plyšákový zápas

Fanoušci HC Litomyšl již podruhé, udělali radost dětem z litomyšlské pobočky NADĚJE. Během domácího zápasu 6. prosince se snesla na led plyšová nadílka. Za sportovní zážitek a neuvěřitelných 11 pytlů plyšáků děkují děti a personál NADĚJE. 


Méně...
 
NADĚJE ZAHAJUJE 1. PROSINCE ZIMNÍ OPATŘENÍ PRO LIDI BEZ DOMOVA

NADĚJE ZAHAJUJE 1. PROSINCE ZIMNÍ OPATŘENÍ PRO LIDI BEZ DOMOVA

30.11.17 | Ústředí NADĚJE
NADĚJE otevře 1. prosince v Praze Zimní noclehárnu Vackov a začne poskytovat noční terénní program, aby zabránila umrzání lidí bez
Více...
 
NADĚJE ZAHAJUJE 1. PROSINCE ZIMNÍ OPATŘENÍ PRO LIDI BEZ DOMOVA

NADĚJE otevře 1. prosince v Praze Zimní noclehárnu Vackov a začne poskytovat noční terénní program, aby zabránila umrzání lidí bez domova na ulicích. „Průměrný počet kontaktů našich pracovníků s lidmi bez střechy nad hlavou přímo v terénu byl během loňské zimy 21 za noc, tedy 2 556 celkem,“ uvedl Jan Kadlec, ředitel NADĚJE Praha. Zimní opatření chystá NADĚJE i v dalších oblastech České republiky.

 

Noclehárna Vackov zajistí lidem bez domova v Praze přečkání zimních nocí v teple a bezpečí. Středisko má kapacitu 80 lůžek. Služba je určena ženám i mužům. Ubytovaní dostanou teplý čaj, budou se moci osprchovat a v případě potřeby dostanou čisté oblečení. Noclehárna se otevře každý večer ve 20.15. Ráno do 7.00 opustí klienti noclehárnu po skupinách, aby nedocházelo k přetěžování MHD.

 

NADĚJE bude v zimním období poskytovat v Praze také noční terénní službu. Terénní pracovníci budou vyhledávat opuštěné lidi bez domova v ulicích města, nabízet jim teplý čaj a informace o zimních noclehárnách. V případě nutnosti je do nocleháren doprovodí.

 

Všechna opatření jsou naplánována v rámci zimních humanitárních opatření Magistrátu hl. m. Prahy do 31. března 2018.

 

V oblasti Jablonec nad Nisou a Liberec nabízí NADĚJE v případě velkých mrazů po naplnění kapacity lůžek mimořádné otevření nízkoprahových denních center přes noc a poskytnutí tzv. „horkých  židlí“. Na nich mohou klienti zdarma, v teple a bezpečí přečkat studenou noc, a tak si možná zachránit život.

 

V Ústeckém kraji vyhlašuje NADĚJE mimořádná zimní opatření aktuálně podle počasí. Aby lidi ochránila před umrznutím, nabízí v případě naplnění lůžkové kapacity nocleh na židli.


Méně...