Nedašov

 
 

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Od 13. 5. 2022 jsou povoleny návštěvy bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

 
 
Okružní jízda po Závrší

Okružní jízda po Závrší

09.09.19

V pátek 6. 9. 2019 jsme se se čtyřmi klienty našeho domova, kteří pocházejí ze Závrší, vypravili na okružní jízdu po okolí. Nejdříve


Více...
 
Okružní jízda po Závrší

V pátek 6. 9. 2019 jsme se se čtyřmi klienty našeho domova, kteří pocházejí ze Závrší, vypravili na okružní jízdu po okolí. Nejdříve jsme navštívili část obce Nedašov zvanou Hrušovec, posléze jsme pokračovali do Nedašovy Lhoty, do lokality Vysocka. Díky příznivému počasí, které nás celý den provázelo, jsme se kochali výhledem do širého okolí s nostalgickou vzpomínkou na dobu svého mládí. Cestou zpátky jsme se postupně zastavovali u jejich rodných domů a vzpomínali na různé životní události. Nechyběla ani zastávka v místním pohostinství, kde jsme pohovořili s místními občany. Výlet jsme zakončili houbařením v místním lese a s konstatováním: všude dobře, ale v rodném kraji nejlépe.


Méně...
 
Na celomoravské soutěži v pétanque

Na celomoravské soutěži v pétanque

27.08.19

Dne 22. 8. 2019 jsme se zúčastnili soutěže v pétanque „Morava Cup“, která se konala v Domově pro seniory Burešov. Tohoto


Více...
 
Na celomoravské soutěži v pétanque

Dne 22. 8. 2019 jsme se zúčastnili soutěže v pétanque „Morava Cup“, která se konala v Domově pro seniory Burešov. Tohoto celomoravského kola se zúčastnilo dvanáct vítězných týmů domovů pro seniory, které si vybojovaly svůj postup v jednotlivých krajských kolech, včetně našeho nadějáckého. Naše druhé místo z krajského kola nás motivovalo v našich přípravných trénincích a v dalším pokusu dosáhnout předního umístění, ale tentokrát byli soupeři silní, do finální šestky jsme se neprobojovali. Nezoufáme, nýbrž doufáme, že se soutěž pétanque stane soutěží každoroční a zůstane tak naší motivující aktivitou. Pořadatelské organizaci děkujeme za skvělou přípravu a bohaté občerstvení. Fotografie zde.


Méně...
 
Border kolie Sofinka přinesla radost

Border kolie Sofinka přinesla radost

15.08.19

Dne 13. 8. 2019 jsme pozvali slečnu Elišku Mikulcovou, aby nám předvedla, co všechno umí se svou  cvičenou  fenkou Sofinkou. Protože


Více...
 
Border kolie Sofinka přinesla radost

Dne 13. 8. 2019 jsme pozvali slečnu Elišku Mikulcovou, aby nám předvedla, co všechno umí se svou  cvičenou  fenkou Sofinkou. Protože bylo vystoupení domluveno až na 16. hodinu, zpříjemnila nám čekání další milá slečna - Martina Šánková. Na tahací harmoniku zahrála a svým krásným hlasem zazpívala písničky, které si spolu s ní zanotoval nejeden klient. Zahanbit se nedala ani border kolie Sofinka se svou paničkou Eliškou a předvedly nám společné taneční číslo. Potom Sofinka na povel couvala, skákala, štěkala, točila se a prováděla spoustu dalších triků. Úsměvy na tváři vyloudila také tím, že spolu s paničkou obešla klienty, nechala si od nich dát pamlsek a pohladit se. Od Elišky jsme se dozvěděli, že Sofinka je teprve roční pejsek, je velmi chytrá a učenlivá. Že tomu tak skutečně je, jsme se přesvědčili sami.

Klobouk dolů před třemi slečnami – Martinkou, Eliškou a „Sofinkou“.

Fotogragie zde.


Méně...
 
Byli jsme úspěšní na turnaji v pétanque

Byli jsme úspěšní na turnaji v pétanque

28.06.19

Dne 27. června jsme se již tradičně zúčastnili turnaje v pétanque, pořádaný Domovem pro seniory Burešov ve Zlíně. V 9 hodin ráno


Více...
 
Byli jsme úspěšní na turnaji v pétanque

Dne 27. června jsme se již tradičně zúčastnili turnaje v pétanque, pořádaný Domovem pro seniory Burešov ve Zlíně.

Ráno proběhlo slavnostní zahájení a rozlosování deseti družstev do dvou skupin. Našim klientům se dařilo od samého začátku. Celkově se umístili na 2. místě, čímž si vybojovali postup do dalšího kola soutěže v pétanque  - MORAVA CUP, která se bude konat 22. srpna 2019 opět v areálu DS Burešov.

Akci, která se uskutečnila pod záštitou Zlínského kraje a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, navštívili i členové rady Zlínského kraje - Michaela Blahová a Miroslav Kašný.

Klienti našeho zařízení děkují za příjemně prožitý den, bohaté občerstvení, věcné ceny a v neposlední řadě za laskavý přístup a přátelskou atmosféru, která  celou soutěž provázela. Fotografie z turnaje zhlédnete zde.

 


Méně...
 
Na Zahradní slavnosti

Na Zahradní slavnosti

28.06.19

Dne 25. června jsme přijali pozvání na Zahradní slavnost, pořádanou DSS Návojná. Přestože byl horký letní den, všechno jsme si ve stínu


Více...
 
Na Zahradní slavnosti

Dne 25. června jsme přijali pozvání na Zahradní slavnost, pořádanou DSS Návojná. Přestože byl horký letní den, všechno jsme si ve stínu vysokých stromů užili. Za doprovodu dětské cimbálové muziky jsme si zazpívali písničky, slyšeli trochu poezie a dokonce zhlédli pohádku, připravenou klienty hostitelského domova. Rádi bychom poděkovali pořadatelům za bohaté občerstvení, příjemnou atmosféru a hlavně za jejich milé pozvání. Fotografie zde.


Méně...
 
Kácení májky

Kácení májky

10.06.19

Dne 6. 6. 2019 proběhlo ve venkovním areálu našeho domova kácení májky. Tato tradiční akce se letos skutečně vydařila. Slunečné počasí


Více...
 
Kácení májky

Dne 6. 6. 2019 proběhlo ve venkovním areálu našeho domova kácení májky. Tato tradiční akce se letos skutečně vydařila. Slunečné počasí vylákalo ven i ty klienty, kteří obvykle společnost nevyhledávají.

Akce začala ve 14 hodin vystoupením dětí ze ZŠ Nedašov. Velký počet dětí v doprovodu učitelek zazpíval a zahrál několik písní, které dojaly nejednu naši klientku.

V 15 hodin vystoupil pěvecký soubor Trávnica z Brumova Bylnice, který se u našich klientů těší velkému úspěchu. Součástí akce bylo také chutné občerstvení – domácí cukroví, klobásky, káva, apod.

Do svých pokojů se uživatelé rozcházeli s úsměvem, což bylo pro personál i účinkující tou největší odměnou.

Děkujeme všem, kteří k prožití příjemného odpoledne jakkoliv přispěli!

Fotografie zde.


Méně...