Vysoké Mýto

 
 

Hledáte-li formuláře žádosti o poskytnutí služby nebo další informace, přejděte do sekce Dům pokojného stáří / Dokumenty ke stažení nebo klikněte zde.

 
 
POUTAVÉ VYPRÁVĚNÍ O BRAZÍLII

POUTAVÉ VYPRÁVĚNÍ O BRAZÍLII

03.11.22

Ve středu odpoledne navštívila naše zařízení milá mladá slečna jménem Dorotea Meisnerová, studentka katedry psychologie na univerzitě Palackého v Olomouci 


Více...
 
POUTAVÉ VYPRÁVĚNÍ O BRAZÍLII

Ve středu odpoledne navštívila naše zařízení milá mladá slečna jménem Dorotea Meisnerová, studentka katedry psychologie na univerzitě Palackého v Olomouci a s sebou přinesla nádherné fotografie ze svých cest po Brazílii, kde dokonce strávila rok svého života. Velká odvaha se vydat do takto vzdálené země se však Dorotee vyplatila, naučila se skvěle Portugalsky, odvezla si mnoho zážitků a krásných fotografií z míst, která navštívila. Své zážitky nám přišla vyprávět a promítnout množství fotografií zpracovaných do prezentace. Na snímcích klientům ukázala krásy města Rio de Janeiro, Sao Paulo, vodopády Iguacu a Amazonský deštný prales. Rádi bychom moc poděkovali Dorotee za její čas strávený u nás v zařízení.


Méně...
 
VYSTOUPENÍ PANÍ DANY ŠTĚPÁNOVÉ

VYSTOUPENÍ PANÍ DANY ŠTĚPÁNOVÉ

21.10.22

Ve středu k nám znovu zavítala paní Dana Štěpánová s manželem a vystoupením


Více...
 
VYSTOUPENÍ PANÍ DANY ŠTĚPÁNOVÉ

 

Ve středu k nám znovu zavítala paní Dana Štěpánová s manželem a vystoupením plným rozmanitých písní. Tentokráte byla série písní tematicky laděná na cestování a daleké kraje i na krásy naší republiky. Paní Dana je nadšenou cestovatelkou a objevitelkou cizích zemí, ale zároveň miluje zemi českou a její krásy v podobě hor a dalších míst. Její hudba přináší radost, dobrou náladu a pohodu, přednes paní Dany je lehký, něžný a uchu velmi lahodivý. Musím vznést obdiv k této dámě a tomu, co dělá, protože to dělá s citem a láskou k hudbě i lidem. Chceme tímto prostřednictvím poděkovat za čas a energii, kterou nám paní Dana věnovala, bylo to pro všechny účastníky osvěžující. 


Méně...
 
RADOST OD DĚTÍ Z MŠ ČTYŘLÍSTEK VYSOKÉ MÝTO (13.září 2022)

RADOST OD DĚTÍ Z MŠ ČTYŘLÍSTEK VYSOKÉ MÝTO (13.září 2022)

13.10.22

Dnešní dopoledne našim klientům domova přišly zpříjemnit dětičky z nedaleké mateřské školky


Více...
 
RADOST OD DĚTÍ Z MŠ ČTYŘLÍSTEK VYSOKÉ MÝTO (13.září 2022)

Dnešní dopoledne našim klientům domova přišly zpříjemnit dětičky z nedaleké mateřské školky Čtyřlístek za doprovodu svých učitelek. Díky krásnému počasí se setkání dětí a klientů mohlo uskutečnit venku. Na návštěvu k nám přišly děti ze dvou tříd, a to Motýlci a Zajíččci (ve věku 4 až 6 let).  Po shromáždění klientů na vozíčkách děti mile podávaly ruce a přestavovaly se, také se zajímaly, jak se klienti jmenují, vyprávěly jim, jak se měly o prázdninách a co hezkého zažily. Poté společně zazpívaly několik písniček (Holka modrooká, Zajíček ve své jamce, Poštovský panáček, ..).

Moc děkujeme za krásnou spolupráci hlavně nápaditým paním učitelkám a moc šikovným dětičkám, které nám přinesly radost, dobrou náladu a také dárečky v podobě uměleckého výtvoru, plakátku s obrázky, který jistě využijeme k výzdobě našeho zařízení. Budeme se těšit na další spolupráci a setkání.


Méně...
 
NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

09.06.22

Již podruhé se nám podařilo doprovodit klienty Domu pokojného stáří Naděje do kavárny Berenika 


Více...
 
NÁVŠTĚVA KAVÁRNY BERENIKA PODRUHÉ

Již podruhé se nám podařilo doprovodit klienty Domu pokojného stáří Naděje do kavárny Berenika na příjemné odpolední posezení u kávy a něčeho dobrého na zub. I tentokráte byla účast hojná a nezabránilo nám ani to, že všichni zúčastnění byli na invalidních vozíčcích. Společně jsme všechny dopravili a usadili ke stolečkům v kavárně tak, aby měli maximální pohodlí. Poté již nastala debata, kdo si, co objedná, tedy jakou kávu, zákusek, pohár a podobně. Obsluha se velmi snažila všem vyjít vstříc a brzy donést objednané nápoje i zákusky. Milou společnost klientům dělala naše aktivizační pracovnice Lucie a Barča, vedoucí přímé péče Veronika i její zástupkyně Petra, a také sociální pracovnice Šárka spolu s praktikantkou Noemi.


Méně...
 
VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

25.05.22

Dnešní deštivé odpoledne k nám zavítali žáci osmé a deváté třídy ze základní školy Jiráskova Vysoké Mýto, spolu s jejich pedagožkou jako pěveckým i hudebním doprovodem


Více...
 
VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZŠ JIRÁSKOVA

Dnešní deštivé odpoledne k nám zavítali žáci osmé a deváté třídy ze základní školy Jiráskova Vysoké Mýto, spolu s jejich pedagožkou jako pěveckým i hudebním doprovodem (klávesy, kytara). Atmosféru rozproudili sérií písniček od pana Svěráka a pana Uhlíře (pohádkové hity) jako třeba Pramen zdraví z Posázaví, Lotrando a Zubejda a další. Poté vzhledem k věku žáků zvolili skladby definující dětství, dospívaní, dospělý věk i stáří. K těm patřily hity, jako Holky z naší školky, Nonstop, Slavíci z Madridu a jiné. Děkujeme za skvělý příval energie a dobré nálady, kdykoli Vás znovu rádi přivítáme mezi námi.


Méně...
 
POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

23.05.22

Ve středu odpoledne si dvanáct klientů Domu pokojného stáří Naděje Vysoké Mýto užilo návštěvu blízké kavárny Berenika


Více...
 
POSEZENÍ V KAVÁRNĚ BERENIKA

Ve středu odpoledne si dvanáct klientů Domu pokojného stáří Naděje Vysoké Mýto užilo návštěvu blízké kavárny Berenika, kde příjemně poseděli u kávy a zákusku. Na občerstvení pro klienty v kavárně jsme využili finance z výtěžku Sweet Festivalu pro Naději, který pro nás uspořádal Spolek „Pomáhat je v módě“. Pro klienty je každý výlet mimo dům zážitkem, natož když je spojený s dalšími benefity.


Méně...