Zlín

 
 
 
 
 
 
Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

05.09.23

Akce pro všechny naše sousedy, kolemjdoucí, pracovníky současné i bývalé, klienty, rodiny klientů a podporovatele. Takové bylo Sousedění, kde jsme zároveň oslavili 25 let chráněného bydlení na Letné. 


Více...
 
Chráněné bydlení na Letné oslavilo 25 let

V minulých letech jsme uspořádali mnoho Zahradních slavností. Vždy je připravovali pracovníci služeb pro klienty a každá jedna byla v duchu zábavy, aktivit, muziky, grilování, léta.

 

Letos jsme se rozhodli ze Zahradní slavnosti udělat Sousedění a při té příležitosti oslavit 25. narozeniny chráněného bydlení na Letné. Pracovníci všech tří služeb pro osoby s mentálním hendikepem tak spojili síly a tentokrát společně sklienty připravili den pro sousedy z Letné. A přestože nám počasí příliš nepřálo a od mnohého jsme museli kvůli dešti upustit, bylo nakonec i tak co vidět, vyzkoušet, zažít i ochutnat.

 

Zahradou chráněného bydlení se linula muzika z aparatury našich DJs a když zrovna klienti nevařili kávu, tak obsluhovali výčep. Kdo chtěl, mohl nahlédnout do chráněného bydlení, kde také zájemce provázeli jeho obyvatelé.

 

Venku byla možnost nakoupit si výrobky z dílen, prohlédnout fotky a informační panely o jednotlivých službách, prolistovat kroniky a zavzpomínat na uplynulé roky ve službách i na Letné jako takové. Ještě více se pak zájemci mohli dozvědět v informačním stánku, kde byly k dispozici kolegyně pro rozhovory o činnosti našich služeb, ale také o právech klientů, sebeobhájství, nabízely podpůrné materiály a odborné publikace.

 

V prostorách dílen se pak mohli návštěvníci zapojit do workshopů a vyzkoušet si výrobu a zpracování ručního papíru nebo pletení košíků z pedigu. Své místo tu měly také sportovní aktivity, kde bylo možné vyzvat sportovce našeho sportovního klubu SK Berani Naděje Zlín na zápas ve stolním tenisu či šipkách. Zajímavá byla také virtuální realita, prostřednictvím které bylo možné nahlédnout do reálného prostředí nejrůznějších zaměstnání. Za tuto zkušenost děkujeme TIC Zlín.

 

Odpoledne se umoudřilo počasí, zahradou zavoněl oheň a špekáčky, které jsme si mohli vychutnat spolu s výborným ajvarem a kečupem od Podravky. Všem chutnalo a my moc děkujeme.

 

Oslavenci z chráněného bydlení slavnostně rozkrájeli dort, nad kterým se nakonec potkala spousta lidí – pracovníků stávajících i bývalých, klientů, sousedů, partnerů, rodin nebo jen kolemjdoucích, kteří využili příležitosti a nahlédli do našich služeb. Snad se nám podařilo ukázat a přiblížit co, jak a proč děláme, že je to práce důležitá a přínosná. A že zase za rok se bude na co těšit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Benefiční večer

Benefiční večer

29.08.23

Rok utekl jako voda a nás čeká Benefiční večer, který má pořadové číslo dvanáct. Letošní Benefiční večer se uskuteční 6. října 2023 od 19 hodin v Interhotelu Zlín.


Více...
 
Benefiční večer

Rok utekl jako voda a nás čeká Benefiční večer, který má pořadové číslo dvanáct. Letošní Benefiční večer se uskuteční 6. října 2023 od 19 hodin v Interhotelu Zlín.

 

Srdečně vás zveme na večer, který snoubí tanec, zábavu, milá setkání, dobré jídlo a především pomoc. Celý výtěžek letošního Benefičního večera věnujeme sociálně terapeutickým dílnám, kde klienti s mentálním postižením získávají nové dovednosti, seznamují se bezpečnou formou s pracovním prostředím, rozvíjí svůj potenciál a jsou podporováni v osamostatňování a hledání pracovního uplatnění.

 

Pojďme společně strávit hezký večer. Zatancujeme si na známé a oblíbené písničky v podání Showbandu Pavla Březiny. Těšit se můžete na vystoupení Standy Hložka a také bohatou tombolu. Celým večerem nás provede Jakub Malovaný.

 

Také se už při představě Benefičního večera vlníte v bocích? Doporučujeme oprášit taneční kreace, kterými budete oslňovat na parketu, vyleštit střevíce, vyvětrat společenské oblečení a určitě si nezapomeňte včas pořídit svůj lístek.

 

Vstupenky lze rezervovat na e-mailu zlin@nadeje.cz, případně telefonicky na čísle

+420 771 261 160.

 

Těšíme se na vás.

 


Méně...
 
Denní stacionář pro osoby s demencí oslavil 10 let

Denní stacionář pro osoby s demencí oslavil 10 let

24.08.23

Před deseti lety 1. 8. 2013 se poprvé otevřel Denní stacionář pro osoby s demencí NADĚJE Zlín a my jsme moc rádi, že jsme mohli toto významné jubileum oslavit společně.


Více...
 
Denní stacionář pro osoby s demencí oslavil 10 let

Před deseti lety 1. 8. 2013 se poprvé otevřel Denní stacionář pro osoby s demencí NADĚJE Zlín a my jsme moc rádi, že jsme mohli toto významné jubileum oslavit společně.

 

Velmi nás potěšila návštěva náměstka primátora města Zlína pana Vojtěcha Volfa a paní Mgr. Lenky Pospíšilové z Magistrátu města Zlína. Přivítali jsme i zástupce z ostatních organizací, takže účast na oslavách byla opravdu hojná. Společně jsme mohli poblahopřát dennímu stacionáři všechno nejlepší a další úspěšná léta. Oslavu nám zpříjemnily výborné dorty z Cukrárny nejen Mrkvové DORTY, vlčnovské vdolečky a upečené slané pečivo od pracovnic z denního stacionáře. Klienti i pracovníci si zazpívali a zatančili u harmoniky a všem nám bylo velice hezky.

 

A jak to v denním stacionáři funguje? Naši službu může denně navštěvovat 10 klientů. Některé klienty dováží rodinní příslušníci, kteří o ně pečují, jiní využívají našeho dovozu. Díky naší službě mohou klienti zůstat v domácím prostředí déle. Pečující mohou chodit do práce a skloubit osobní život s péčí o své blízké.

 

Od založení jsme poskytli péči 193 klientům. Někteří k nám docházeli/dochází dlouhá léta, pro jiné to byla krátká doba, dokud to jejich zdravotní stav dovoloval. Součástí naší péče je i sociální poradenství rodinám v nelehkých a psychicky náročných chvílích, které při péči nastávají.

 

 

 

 

 


Méně...
 
Slavnostní otevření Office 13

Slavnostní otevření Office 13

22.08.23

Máme za sebou slavnostní otevření Office 13. Jedná se o místo, které bude využíváno pro pracovníky v přímé péči, sebeobhájce, terapie, odborná školení a další schůzky pracovních týmů napříč službami NADĚJE Zlín.


Více...
 
Slavnostní otevření Office 13

Tak jak se rozvíjí veškerý svět, tak ani my v NADĚJI nezůstáváme v rozvoji našich služeb pozadu. V podpoře klientů se stále více zaměřujeme na individuální práci takovým způsobem, aby se klienti co nejvíce začlenili do přirozeného prostředí. Z toho vyplynula potřeba širšího zázemí pro setkávání se klientů, pracovníků, odborníků, ale i veřejnosti.  V rámci široké podpory se tak rozšířil i náš pracovní tým o nové kolegy. Prostorově i technicky nedostatečné zázemí nám tak nové prostory na budově č. 13 nahrazují.

 

Vedoucí Domu Naděje Zlín Radek Vítek tak vyjádřil situaci slovy: „Za práci v těchto podmínkách bych chtěl zaměstnancům poděkovat. Sám jsem to prvních 10 let v NADĚJI zažil a jsem rád, že jsem se dočkal této chvíle, kdy dochází k tak výraznému zlepšení.“ Office 13 bude využívána pro pracovníky v přímé péči, sebeobhájce, terapie, odborná školení a další schůzky pracovních týmů napříč službami NADĚJE Zlín.

 

 

 

 

 


Méně...
 
33 let NADĚJE

33 let NADĚJE

21.08.23

NADĚJE dnes slaví 33 let od svého založení. 


Více...
 
33 let NADĚJE

NADĚJE vznikla 21. srpna 1990.

Dnes slaví Kristovy roky.

Myslíme na všechny kolegy, kteří jí prošli.

Myslíme na všechny klienty, kterým pomohla.

Děkujeme všem dárcům, kteří k této pomoci přispívají.


Méně...
 
Týden paměti

Týden paměti

17.08.23

Česká alzheimerovská společnost si od r. 1997 připomíná 21. září jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. K této události se již tradičně pojí Týden paměti plný aktivit s cílem upozornit na problematiku Alzheimerovy nemoci. My se k tomuto týdnu připojujeme také. 


Více...
 
Týden paměti

Společně s Kontaktním místem České alzheimerovské společnosti Zlín Vás srdečně zveme na Týden paměti, který se koná od 11. do 24. září 2023. Těšit se můžete na zajímavé přednášky a diskuze.

 

Uvidíme se v otrokovické NADĚJI, Senior Pointu Zlín a v denním stacionáři NADĚJE Zlín.


V případě dotazů na plánované akce kontaktuje Michaelu Hrbáčkovou (kontaktní pracovnice ČALS) - 773 766 821.

 

Těšíme se na Vás.

 Méně...