Zlín

 
 

Sportovní aktivity - středisko Letná

 

Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

15.08.16

Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným


Více...
 

Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným postižením. Zde řadu let klienti rekreačně sportují. Stávající hřiště na míčové hry je v současnosti nově doplněno o posilovací stroj. Přístroj je zaměřen na posilování a relaxaci dolních končetin. Procvičování chůze a zvyšování pohyblivosti dolních končetin je výbornou prevencí před obezitou a kardiovaskulárními chorobami.

 

Ve známém a bezpečném prostředí cvičební stroj využijí klienti v jakoukoliv denní dobu, dle svých fyzických možností a chuti k individuálnímu sportování.

 

 

Venkovní cvičební prvek od společnosti Colmex jsme mohli zakoupit díky finančnímu příspěvku Nadace Agel. Děkujeme, že podpořili náš projekt, naši práci a snahu rozvíjet v lidech s postižením mimo jiné radost a nadšení z pohybu.

 


Méně...
 

Speciální prolínání a sportovci zlínské NADĚJE

28.07.16

Sportovce zlínské NADĚJE jste mohli potkat při doprovodném programu Filmového festivalu Zlín na akci Speciální prolínání, která se odehrála před zámkem 31.5. – 1.6.


Více...
 

Sportovce zlínské NADĚJE jste mohli potkat při doprovodném programu Filmového festivalu Zlín na akci Speciální prolínání, která se odehrála před zámkem 31. 5. – 1. 6. Speciální olympiády – to je hnutí, které podporuje společný sport lidí zdravých s lidmi s postižením. Stírá rozdíly, podporuje solidaritu a aktivitu. A hlavně baví! Spolu s námi si zahrála i europoslankyně Martina Dlabajová, která s přeborníky Bedřichem Bulavou a Radimem Juřicou sehrála zápas. Radost jsme měli i ze hry pana Čestmíra Vančury, prezidenta Filmového festivalu, a Vlastimila Harapese, patrona Českého hnutí speciálních olympiád. Podívejte se do fotogalerie zde.


Méně...
 

Zdeněk Dvořák

fotbalista v akci

10.08.15

V sobotu 6. 6. 2015 se na stadionu Na Střelnici v Holešově uskutečnil rozlučkový zápas se Zdeňkem Grygerou, bývalým hráčem České fotbalové reprezentace.


Více...
 

V sobotu 6. 6. 2015 se na stadionu Na Střelnici v Holešově uskutečnil rozlučkový zápas se Zdeňkem Grygerou, bývalým hráčem České fotbalové reprezentace. Zápas to byl vskutku výjimečný. Na holešovském trávníku byly k vidění výkony Novosada, Jankulovského, Ujfalušiho, Heinze a dalších. Zápas se pokusil svým výkonem ovlivnit i Zdeněk Dvořák, klient chráněného bydlení NADĚJE Zlín. 
V národním dresu s číslem 2 dal Zdeněk krásný gól a jeho výkonu tleskal celý stadion. Po zápase proběhlo velké focení a autogramiáda. Zdeňkův dres je plný podpisů hráčů zvučných jmen, kterým Zdeněk ukázal, že taky "umí". 
Zdeněk Dvořák, jako jeden z 67členné české výpravy odlétá do Los Angeles, aby reprezentoval ČR na Světových letních hrách speciálních olympiád. Ty se uskuteční ve dnech 25. 7. – 2. 8. 2015. Handicapované sportovce z celé ČR na světové hry vysílá České hnutí speciálních olympiád. Zdeňkovi fandí a na jeho velké sportovní cestě podpoří také Zdeněk Grygera a my mu za to děkujeme!

 


Méně...
 

Zdeněk Zdeňkovi splní sen

10.08.15

Zdeněk Dvořák je klient chráněného bydlení NADĚJE Zlín. Žije sportem, fotbalem zvlášť. Letos v létě ho čeká opravdová sportovní událost.


Více...
 

Zdeněk Dvořák je klient chráněného bydlení NADĚJE Zlín. Žije sportem, fotbalem zvlášť. Letos v létě ho čeká opravdová sportovní událost. Jako jeden z 67členné české výpravy odlétá do Los Angeles, aby reprezentoval ČR na Světových letních hrách speciálních olympiád. Ty se uskuteční ve dnech 25. 7. – 2. 8. 2015. Handicapované sportovce z celé ČR na světové hry vysílá České hnutí speciálních olympiád. Náklady spojené s pobytem na olympijských hrách hradí pořadatel, zúčastněné výpravy jsou zodpovědné za náklady na vybavení a na dopravu. V cestě za sportovním snem se Zdeňka Dvořáka rozhodl podpořit Zdeněk Grygera, bývalý člen národního týmu a současný fotbalový manažer FC Fastav Zlín. 

V sobotu 6. 6. 2015 se na stadionu Na Střelnici uskuteční rozlučkový zápas se Zdeňkem Grygerou, bývalým hráčem České fotbalové reprezentace. Zápas to bude vskutku výjimečný. Na holešovském trávníku budou k vidění výkony Baroše, Jankulovského, Ujfalušiho, Heinze a dalších. Zápas se pokusí svým výkonem ovlivnit i Zdeněk Dvořák. Toho pozval Zdeněk Grygera, který si s ním nejen zahraje, ale také ho aktivně podpoří v cestě za sportovním snem.

Pokud oběma Zdeňkům fandíte, přijďte za nimi na oslavy 110. výročí holešovské kopané, v rámci kterých se zápas uskuteční.

 

Více informací: http://sfkelkoholesov.sklub.cz/


Méně...
 

Plavci se zdravotním handicapem se utkají v Městských lázních Zlín

Zlín, 2. dubna 2015 – Mistrovství České republiky v plavání

30.03.15

Celý rok se s podporou pracovníků NADĚJE připravují plavci NADĚJE Zlín na utkání sportovců s mentálním postižením, region Morava a Slezsko v plavání.


Více...
 

Závody proběhnou v Městských lázních Zlín 2. dubna 2015 od 10:00 hod. do 14:00 hodin. Nejlepší sportovci si vybojují účast na Mistrovství České republiky v Liberci. Organizátorem letošního závodu je zlínská NADĚJE. NADĚJE  Zlín aktivně podporuje své klienty v tomto sportu ve spolupráci s Českým svazem mentálně postižených sportovců již téměř šestnáct let.

K letošním závodům se přihlásilo až sto plavců z moravských sportovních klubů a zařízení sociálních služeb. Plavat se bude v kategorii od 25 m až po 100 m. Vrcholem Mistrovství bude závod štafet.


Méně...
 

Ocenění sportovce NADĚJE Zlín

24. března 2015

26.03.15

Město Zlín ocenilo sportovce, kteří se svými loňskými výkony zařadili mezi zlínskou špičku. Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Zlína proběhlo na slavnostním večeru 24. března v Kongresovém centru Zlín.


Více...
 

Město Zlín ocenilo sportovce, kteří se svými loňskými výkony zařadili mezi zlínskou špičku. Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Zlína proběhlo na slavnostním večeru 24. března v Kongresovém centru Zlín.

Cenu primátora v kategorii Zdravotně postižený sportovec získal Marek Šnédar, sportovec NADĚJE Zlín. Marek byl nominovaný za vynikající výsledky v plavání na Mistrovství republiky v Liberci a na Evropských hrách Českého hnutí speciálních olympiád v Antverpách. Titul Sportovce města Zlína převzal po vítězi roku 2013 hokejistovi Martinu Hamrlíkovi jeho kolega Petr Čajánek.

 

 Zde najdete fotografie z vyhlášení:  Ocenění sportovce NADĚJE Zlín

 


Méně...