Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

16.04.24 | Praha

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního...


Více...
 
Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova

Právě dnes spouštíme nový projekt Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova. Prostřednictvím této kampaně chceme získat peníze na vylepšení prostor unikátního denního centra, ve kterém pomáháme lidem ve věku od 18 do 26 let. Konkrétně potřebujeme vyměnit podlahu v celém zařízení.

 

Mladí lidé bez domova jsou specifickou skupinou, se kterou je třeba pracovat trochu jiným způsobem. V denním centru Bolzanova jim poskytujeme nejen základní pomoc, ale snažíme se o vytvoření vztahu založeném na důvěře. Často pracujeme s motivací. Pro naše mladé klienty je těžké udržet si stabilní bydlení bez znalostí hospodaření s financemi a bez podpory rodiny. Nabízíme zde i pomoc formou socioterapeutických aktivit. Záměrem denního centra je vést mladé lidi k co největší soběstačnosti, motivovat je ke změně jejich životní situace a celkovému pohledu na život. 

 

Cílem kampaně Daruj důstojnější zázemí pro mladé lidi bez domova je vybrat 140 000 Kč. Právě na tuto částku je výměna podlahy v celém prostoru denního centra vyčíslena. Uvítáme jakýkoliv Váš příspěvek, který nám pomůže tento záměr uskutečnit. O výsledku a realizaci celého projektu Vás budeme rádi informovat.

 

Děkujeme, že společně s námi pomáháte lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život.

 

Odkaz na darování:

https://www.darujme.cz/projekt/1209403


Méně...
 
Oscarový přístup k tvorbě aneb Branický zázrak znovu pro NADĚJI

Oscarový přístup k tvorbě aneb Branický zázrak znovu pro NADĚJI

08.04.24 | Ústředí NADĚJE

Do denního centra NADĚJE pro lidi bez domova v Praze po roce opět zavítali tvůrci muzikálu Branický zázrak


Více...
 
Oscarový přístup k tvorbě aneb Branický zázrak znovu pro NADĚJI

Do denního centra NADĚJE pro lidi bez domova v Praze po roce opět zavítali tvůrci muzikálu Branický zázrak, aby zde namalovali velikonoční vajíčka. Ta následně na facebooku muzikálu vydražili. Letos jsme se celou akci rozhodli zaměřit na zdravotní pomoc pro lidi bez domova, konkrétně na provoz ordinací, které pro tuto cílovou skupinu NADĚJE v Praze provozuje. Je to nejen ordinace praktika, ale i stomatologa, gynekologa a psychologa - tyto tři jsou pro lidi bez domova jediné v ČR.

Jan Svěrák opět dokázal, že v sobě snoubí talent, píli i preciznost. Loni na své vajíčko namaloval notový záznam části Branického zázraku. Letos zvolil urbanistický koncept a na skořápku zachytil městskou část Braník! A nejen to. Den předem doma namaloval jedno vajíčko nanečisto, aby pak jeho finální dílo určené pro aukci bylo skutečně dokonalé!

Originální oblé výtvory se nakonec podařilo vydražit za 112 688 Kč.

Velice si vážíme podpory týmu Branického zázraku i všech, kteří se aukce zúčastnili.

Děkujeme!

 

Hana Šimková

vedoucí komunikace

Méně...
 
Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu

Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu

04.04.24 | Praha

„Asi si říkáte, proč vám po 4 letech píšu. Já bych vám totiž chtěla poděkovat. Jsem čistá, a stejně i tak přemýšlím...


Více...
 
Děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu

„Asi si říkáte, proč vám po 4 letech píšu. Já bych vám totiž chtěla poděkovat. Jsem čistá, a stejně i tak přemýšlím. Nad mým životem a tím, co jsem posledních 10 let dělala. Divím se, že žiju. Myslím, že to je hlavně i díky vám. Pamatuji si, když jsem k vám přišla do azyláku a vy jste se mnou měla úvodní schůzku. Tehdy jsem si myslela, že to bude k ničemu, že si dám batoh do skříně a půjdu za partnerem dál pít a fetovat. Čekal na mě v parku. A já to taky udělala. A docela si i myslím, že jste to tak nějak věděla. A měly jsme spolu spoustu situací, u kterých jste věděla, že to se mnou jde s kopce. Pamatuju si ale jednu, kdy jste se mě zeptala, jestli to je opravdu to, co od života chci - pít a fetovat, a pokud je to něco, co mi dělá radost, a to i přes všechna ta rizika, tak ať to dělám dál, ale že mě u toho nechcete sledovat. Že mám na to, chtít od života víc. Já vím, že jsem tomu nerozuměla a vy jste to tehdy taky věděla, ale až v komunitě mi došlo, že jste mi to řekla proto, že až budu mít čistou hlavu, tak si na to vzpomenu. A to se taky stalo a já vám chci říct díky. Kéž by každý, kdo měl stejný problémy jako já, narazil na váš azylák. Nechápala jsem, proč nám říkáte, co máme dělat. Ale o tom to asi celý bylo. O tom, že to bylo lidský a že jste nad nikým nezlomili hůl.

 

Mám Jiříka zase v péči. Dělá mi radost. Je trochu vzdorovitý ale to má asi po mně. Chodím do práce a zažádala jsem si o insolvenci, kterou mi schválili a už mi zbývá jen pár měsíců a já začnu od 0.

Paní Ireno, mockrát Vám a NADĚJI díky. Nebýt vás a vaší organizace, nevím, co by bylo. Spíš nebylo. Dneska, když si hraju s Jiříkem, vzpomenu si na to, kde jsem byla a kde jsem teď a jsem hrozně vděčná. Myslím, že jsem mohla na ulici klidně umřít a teď jsem máma. A vím, že mě syn miluje. I jsem se vdala. To bych zapomněla a je to důležitý, protože je to ten správný chlap a bere mě i s mou minulostí. Dříve jsem se bála, že život je nudný a já ho musím stůj co stůj nějak oživit. Ale zjistila jsem, že je docela barevný a krásný. Občas náročný ale vážně moc hezký. Takže ještě jednou díky, pozdravujte v NADĚJI, dělejte to dál, vydržte to a rozdávejte to co umíte - chuť žít.
Jednou se za vámi stavím a už ne jako klientka.“

Zpětná vazba od lidí, kteří prošli našimi službami, se nám tak často nedostává. Ale jednou za čas přijde a když je takhle pozitivní, to se až dojmete. 

Mail, který přišel vedoucí azylového domu pro ženy ve Vršovicích Ireně Burmekové, zveřejňujeme se svolením bývalé klientky Aleny.


Méně...
 
Světový den sociální práce

Světový den sociální práce

19.03.24 | Praha

Na dnešek připadá Světový den sociální práce, který si každý rok připomínáme třetí úterý v březnu. Jeho smyslem je upozornit širokou veřejnost na celospolečenský význam sociální práce...


Více...
 
Světový den sociální práce

Na dnešek připadá Světový den sociální práce, který si každý rok připomínáme třetí úterý v březnu. Jeho smyslem je upozornit širokou veřejnost na celospolečenský význam sociální práce. Zeptali jsme se proto Aleše Strnada, vedoucího služeb, jak vnímá sociální práci u nás v pražské pobočce.

 

„Sociální práce v NADĚJI pro mě znamená kvalitní, spolehlivý, empatický, odborný a partnerský přístup od sociálních pracovníků k potřebným klientům. Je to podpora, intervence, pomoc, někdy i kontrola, avšak vždy za využití individuálního přístupu a oboustranně rovného vztahu. Je to činnost od erudovaných kolegů a kolegyň, tedy sociálních pracovníků, kteří se snaží v rámci své "advokační činnosti" řešit tíživé sociální události našich klientů, nad kterými často okolí, někdy i oni samotní již "zlomili hůl".  

 

Za uvedené patří velké poděkování i respekt, a to nejen sociálním pracovníkům, ale i pracovníkům v sociálních službách, zdravotním sestrám, lékařům, psycholožce, adiktoložce i dalšímu odbornému a podpůrnému personálu, bez kterého bychom nemohli být schopni naše služby potřebným lidem poskytovat. Velké díky rovněž všem našim podporovatelům, dárcům a donátorům.“  

 

Foto: Tomáš Kozohorský


Méně...
 
Zakoupením street artového díla na e-shopu NADĚJE podpoříte lidi bez domova

Zakoupením street artového díla na e-shopu NADĚJE podpoříte lidi bez domova

13.03.24 | Praha

Unikátní projekt Ulice pomáhá ulici vzbuzuje zájem veřejnosti, a to nejen uměleckým směrem, ale také svým sociální přesahem. Komunita street artových umělců se rozhodla vrátit ulici...


Více...
 
Zakoupením street artového díla na e-shopu NADĚJE podpoříte lidi bez domova

Unikátní projekt Ulice pomáhá ulici vzbuzuje zájem veřejnosti, a to nejen uměleckým směrem, ale také svým sociální přesahem. Komunita street artových umělců se rozhodla vrátit ulici to, co ona jim pro svou uměleckou činnost poskytla a rozhodla se tak podpořit lidi, kteří svůj život na ulici žijí každý den, ať je léto nebo zima. Chápou problémy lidí bez domova a snaží se je podpořit tak, jak nejlépe umí. Jejich zapojení je pro nás obrovským přínosem, protože se prostřednictvím umění problematika, kterou se zabýváme už více jak třicet let, dostane i tam, kde by se o ni běžně nemluvilo.

 

https://eshop.nadeje.cz/produkty/#ulice

 

Projekt v nedávné době dokonce získal uznání poroty Ceny Ladislava Čerycha za ukázkový Čin roku 2023, který posiluje občanskou společnost. A my jsme na to moc hrdí! Buďte i Vy součástí jedinečného projektu, na kterém spolupracujeme s předními českými street artisty.

 

A jak to funguje? Zakupte litografii nebo signovaný autorský digitální tisk a přispějete lidem přežívající na ulici a ve veřejném prostoru. Získané prostředky využijeme na posílení aktivit, které nejsou běžnou součástí poskytovaných služeb, ale budou jakýmsi nadstandardem toho, co běžně nabízíme. 

 

Děkujeme.


Méně...
 
Hledáme vedoucího terénního programu

Hledáme vedoucího terénního programu

12.03.24 | Praha

Být vedoucím terénního programu pro lidi bez domova nabízí řadu pozitiv, jak pro individuální rozvoj, tak pro společnost. Budete mít možnost rozvíjet...


Více...
 
Hledáme vedoucího terénního programu

Být vedoucím terénu je super! Proč?

 

Být vedoucím terénního programu pro lidi bez domova nabízí řadu pozitiv, jak pro individuální rozvoj, tak pro společnost.

 

Budete mít možnost rozvíjet vlastní dovednosti a získáte cenné zkušenosti. Tato práce vyžaduje také kreativní myšlení, schopnost rychle reagovat na nečekané situace a efektivně spolupracovat s různými skupinami lidí, od klientů přes kolegy, dobrovolníky až po spolupracující městské části a další neziskové organizace.

 

Je mnoho důvodů, proč se stát vedoucím terénního programu pro lidi bez domova. Tohle je jen pár z nich. Je to nejen profesionálně obohacující, ale také osobně naplňující zkušenost.

 

Jste to Vy?

 

Více informací se dozvíte na našem webu:

https://www.nadeje.cz/_/volnaMista/index?pobocka=4&id=789#m789

 

Pracovní příležitost vedoucí


Méně...